Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лакърдии и простотии за морски гемии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

    Като се видите с тоя карък ,му кажи рецептата за курбан..И да не забрави да те вика всяка година

    Коментар


    • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

      Първоначално публикуван от efreytora Преглед на мнение
      Като се видите с тоя карък ,му кажи рецептата за курбан..И да не забрави да те вика всяка година
      http://www.uscgnews.com/go/doc/4007/...sabled-mariner

      То само един да е... "Fift Wife" сме ние. Намерихме го да ръфа летящи риби събрани по палубата. После го теглихме 3 дни до Хавай. Брата има снимки.
      Всяка година сме поне по веднъж в бюлетина на бреговата охрана. Пълно е с ентусиасти в морето. Понякога е от късмет, понякога от липса на мисловен процес. Това последното теглене май е от "късмет". Или е треснал нещо /дърво например/ или го е треснало нещо като кит. При всички положения коритото си беше заминало, ако беше останал още няколко часа там.
      Брат, дано си нащракал снимки!
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

        Е как в тоя голям океан,ше се нацелиш в дърво. Аре кита може да приеме лодката за друг добитък или поне така предполагам,и да налети.Ама какъв е шанса да нацелиш дърво на средата на Тихия океан.

        Коментар


        • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

          Не е средата ми близо до брега.
          Невъобразими боклуци плуват в моретата.

          Миналата седмица и ние праснахме една дъска в Гърция, поне беше малка.
          А до нас мина цял пластмасов стол, кофи и всякакви големи боклуци.

          Коментар


          • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

            В бюлетина пише че бил на 287 мили навътре.Не съм много наясно ,ама бая дръвче трябва да е било .Аз си представям талпа с диаметър поне 30см. и 2-3м. дължина.

            Коментар


            • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

              Това от бюлетина ако не се лъжа е друга случка някъде към Хавай.

              Някъде из темите имаше снимки

              Коментар


              • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                За протокола и за всички модни маниаци- знам, че червени шорти и оранжева фанелка не си отиват, но това ми е "аварийната одежда" /имаше подаден Mayday от ветроходната лодка. Останал без провизии, ял летящи риби няколко седмици.../. Обикновенно се старая да спазвам подходящата цветова гама.
                И, ако я вържа тая осмица и се намокри и го теглим 3 дни на тежка океанска вълна и той се сеца като гламав, кой ще я отвързва после? По тия въжета имаше 15 възела. Бяхме обрали къде що въже имаше по коритото, докато докараме 100 метра дебело буксирно въже. А не успеем да отвържем възлите, а сме вътре една кофа пари.

                [ATTACH=CONFIG]539855[/ATTACH]

                Това е същия тоя, само дето се стъмва и времето "друса" а той се сеца и ни затяга "вързелчетата".
                Май беше това.

                Коментар


                • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                  Оня де се натресъл в скалите е ясен,аз се чудех ,как може да нацелиш дърво на 300 мили навътре в океана.Имам една идея ама ,малко не ми се вярва.Износ на дървен материал за Япония,пада некоя талпа и се носи свободно.

                  Коментар


                  • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                    Голяма вълна бре,оня бая курбан треа да направи.Сигурно като чуе за летящи риби и му се повръща

                    Коментар


                    • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                      Нещо жажда ме гони и главата ме боли,чудя се дали щото ги мешахме или щото нещо забравих да ги броя???

                      Ония Хавайския сме го теглили с увита мрежа колко мен на левия винт,боклуци има каквито искаш в океана,в момента чакаме всичката гняс от земетресението в Япония да довтаса,по половин къщи още плуват,рибарски кораби,части от докове и каквото там се сетиш.

                      Брат няма да повярваш ма имам снимки на лодката вдигната за ремонт.Трьгва да прескача Кьнсепшьн,минава Аргуело и го затискат 25 възла/мен там ме дра 40 на следващата вечер /и пича решава да се върне,стойката му до 1 и удрят камък мааалко преди това,май е заспал.Бф мааму,там камъни няма,има скали които почват от брега и я има 2 павета я не.Удря носа на 30 санта над водолинията,лодката спира,следващата вълна го прехвърля през скалата,мо за нещастия си сяда на перото и го криви в крайно ляв завой.За късмет включва задна,лодката застава на борд и се отдалечава на около 200 метра от скалите,аз го дьрпах и пилотската ми кабина беше на 210 метра от първата скала и то при положение,че поджождам със задника напред /педераска работа ви казвам /.

                      По радиото каза,че ударил нещо ма не каза какво,на третата бутилка си призна снощи - тия удрят камъните в брега,премята ги през тях,трошат руля и за късмет излизат малко вън и тресва котвата.На мен ми казва Кохо ма жив ташак,като си включи строу ба на мачтата и аз щях да се насера като гледам как е точно под Кьнсепшьн и Кохо му е на половин миля поне подветрено и има скали да прескача и там


                      Бахти,това някой да ми го беше казьл нямаше да повярвам,да скочиш на скалите и да оживееш да го разказваш.Снимки нямам ма си представи,че влаченето го почнахме на светлина от отражението на Кьнсепшьн в скалите наоколо,имаш дълбочината там,под моя задник беше 27 фита,под винта не ми се мисли.

                      Вече сме известни и в Санта Барбара,голямо черпене падна,това цял ресторант да скочи на крака и да вдига наздравици......баси шоуто.

                      Стискайте палци,атакувам за трети път,дано тоя път задържи лодката,че почва да ми писва.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                        Понякога си мразя работата...

                        Случката с Хавай е съвсем различна. Това беше май миналия Август. Там един беше останал без храна та за това налиташе на летящите риби. Случката дето я разказва брат ми е от преди 2 вечери. Аз докарах до Флорида лодка от Панама и само му гледам Спота. Един тигел до Консепшън и се връща. Спасявал някакъв. Втори тигел на другата вечер, пак се връща. Изкъртил разни неща от друсане. Сега гледам 3тия тигел...

                        Абе, ти реверанс направи ли като ти ръкопляскаха? Дано си бил бръснат ама като те знам, шансовете са нулеви... И стига си се престаравал, ще оплашиш милионерчето и пак ще ни разнасят!
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                          Бич му е прякора мммммм с много Ита,мие чинии като за световно и много се ушлайфа тия дни.Иска да види 57 как е та като минаваш към наше село свирни да я огледа,че не иска да вижда нищо под 55 вече.Брокера % ми дължи,още един уплашен дето голямо корито му трябва.

                          Ше им се брьсна на тия.......да бе да,казах им,че днес тръгвам на 30 възла и който ще скача по камъните да го прави до 5 часа след обяд,че после съм далеч и не ми лови радиото.

                          А ти по споко,на милионера яке съм му купил със свирка и фенерче,умре ли ще го утепам,готов опечен голям лодка да купи,тамьн го навих.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                            Свирка и фенерче... Тъста му асансиор в лодката има, ти ще му купуваш свирки...

                            Не е никакъв проблем, аз спирам в Сан Диего така или иначе, и ще стоя поне ден. След 4000 мили, все ще сме потрошили нещо /чукам на дърво/ и ще се налагат ремонти.

                            Свирката му от големите ли е? Хахахахах
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                              Да,АСР от ония дебелите,като Спасители на плажа.До преди малко уроци как се хвърля спасителен сал,ракети,свирки.......Много му харесва
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                                Ей, нема да ви уври акъла
                                Все едно един ви е правил

                                Да подминаваш тая калифорния бързо, нагоре гледам се поуспокоява.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X