Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидравличен реглаж на височината на дясната греда от навесната система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Ето снимките. Голямата ръчка ми е за навесната, а малката е за затапените маркучи.
    Дали можете с помощта на размера от снимката да ми кажете какъв цолаж са тези връзки, ако се работи в цолове при тях? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_2022-10-30_07-57-04.jpg
Прегледи:158
Размер:147.5 КБ
ID:6897241 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_2022-10-30_07-56-58.jpg
Прегледи:158
Размер:154.5 КБ
ID:6897242 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_2022-10-30_07-56-54.jpg
Прегледи:150
Размер:183.8 КБ
ID:6897243 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_2022-10-30_07-56-34.jpg
Прегледи:158
Размер:166.0 КБ
ID:6897244 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_2022-10-30_07-56-49.jpg
Прегледи:158
Размер:177.6 КБ
ID:6897245 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_2022-10-30_07-57-04.jpg
Прегледи:156
Размер:147.5 КБ
ID:6897247
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      Резбата обикновено е метрична по снимката м27х1.5, ама сякаш не мериш точно по диаметъра има и на м30х1.5, измери със шублер. Тия мизерии ги изчисти от нипелите и после им завий по една найлонова кесия с изолирбанд, ще си спестиш бъдещи главоболия
      На разпределителя имаш свободна секция, можеш да подвържеш цилиндъра на нея.
      Трябва да се купи или изработи, ако няма готова за ръчка за този разпределител. Не е сложно. Вече маркучи, тръби и фитинги според цилиндъра.

      Коментар


      • #18
        Супер! Много полезно, Никола, хиляди благодарности!
        Значи този разпределител е с три секции - две се използват от двете ръчки и може да се монтира трета ръчка, правилно ли разбирам?
        Дали би ме насочил към фирма/търговец, от който мога да закупя качествени цилиндър и ръчка?

        Коментар


        • #19
          Направо тези бързи връзки ги развий от маркучите и си купи два комплекта нови .Има обикновенни и безкапкови( такива дето при разделяне не цапат с масло).
          Свали връзките и иди в някой магазин при вас за тракторски части.Не да скъпи има варианти на резбите.
          Снимай и разпределителя да се види и третата секция.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #20
            Добре, нямам против да ги сменя с безкапкови, щом има такива. Малко е трудно тук с тракторните магазини, но ще потърся.
            Но за свалянето не съм наясно какво да направя, че да не потече маслото като ги развия.
            Ето снимки и на разпределителя. Ако схващам правилно, там при този най-левия "болт" се подменя нещо, за да се премине към ръчка, така ли е?
            И съответно привързването на новите маркучи трябва да стане под тези металните тръби, които са м исега към навесната, предполагам. Което ще да значи, че трябва да ги сменя и тях с маркучи, защото като са тръбни връзки, под тях не може да се завие нещо. Поправете ме ако греша, моля.

            Коментар


            • #21

              Коментар


              • мариновдт20
                мариновдт20 коментира
                Редактиране на коментар
                На първата снимка отляво на разпределителя се виждат два болта 24 или27 те са изводи за маркучи. Над тях се вижда една тапа мисля че от там можеш да вземеш високо налягане да захраниш едносекционен разпределител промишлен за цилиндъра който искаш да сложиш. Успех

            • #22
              Че то всичко ти е подготвено.
              На първата снимка изходите които ти трябват са с тапи под двете метални тръби с холендровите глави дето са.Там трябва да се промени самото захващане на тези тръби за да може да се завият новите линий.
              На втората снимка това е основата за която се закрепва самия лост.
              Свали един от другите лостове и по него си направи още един.
              Потърси в интернет край тебе най - близкия тракторски магазин.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #23
                Много добре звучи, благодаря!
                А за да сваля една от съществуващите ръчки, тази основа, която споменаваш (която мен ми прилича на болт), трябва да я развия и извадя ли, за да измуша пръстена, с който се захваща ръчката? Мен така ми изглежда начинът за демонтаж, но може и да не гледам правилно.

                Коментар


                • #24
                  Да нещо такова трябва да направиш. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ръчка .JPG
Прегледи:107
Размер:436.2 КБ
ID:6898224
                  ето ръчките има ги готови.
                  Тук :https://expanziv.com/catalog/%D1%85%...%D0%BD%D0%B0-0,

                  но не е сложно и сам да си направиш така и така имаш мостра.
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X