Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидравличен реглаж на височината на дясната греда от навесната система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидравличен реглаж на височината на дясната греда от навесната система

    Здравейте,
    Имам кубота с такова нещо: с джойстиче, посредством ел. връзка, се регулира височината на дясната греда ( или някои май им казва дъска), която вдига и сваля само дясната греда на навесната система с цел фин реглаж най-вече при оран. Иначе хидравликата му е захранена от маркучите за високото налягане в случая с куботата.

    Търся официалното техническо название на това нещо (може би е "електро-хидравлично... нещо си" или само "хидравлично... нещо си"), защото искам да проверя дали се продава като част, за да си го инсталирам на по-голям трактор Бoлгар TL30.
    Благодаря!

  • #2
    Я обясни пак, че хептен не те разбрах.
    И Защо нещото трябва да електрическо като може да е механично?

    Коментар


    • #3


      Не съм сигурен, че мога да го обясня по-добре
      Ето сника на нещото, закачено на едната "дъска" от навсната система.
      Иначе за механичния вариант: не само че може, ами 99% от тракторите по света им е механично с "обтегач" с една права и една обратна резба, това е ясно.
      Но като ора и гоня плитка оран, много често се налага да слизам и да се омазва с грес, за да врътна точно това "механичното" един оборот надам или натам, па след малко трактора се наклони и единия край на плуга изскочи малко, айде пак слизай за два оборота в обратна посока и т.н. Подобна е и сутуацията с мулчера, за който също бая играчка е докато догодя що горе прилично положение и това кара до следващата денивелация.
      Та... японеца като го е измислил как може да се прави това с един копчелък, не знам защо да се запъвам и все да спирам, да слизам и да си въртя обтегача на ръка

      Коментар


      • #4
        Качвам снимката тук, че нещо не ми се получи отгоре.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          Нямах предвид да слизаш да го въртиш на ръка. А да сложиш още един механичен разпределител и едно хидроцилиндърче и да го управляваш с съвсем механична ръчка.
          без всякакви соленоиди и други чупещи се работи.

          Коментар


          • #6
            Ок, добре звучи, но не мога да си го представя напълно, защото не съм виждал такъв механичен вариант с въртене от шофьорското място. Дали ще намериш някоя снимка да ми покажеш?
            Или идея откъде да потърся такова чудо, на какви трактори се слага стандартно и пр..
            Благодаря ти!

            Коментар


            • #7
              Щом ме питаш тия работи, няма да се справиш сам.
              Потърси за "хидравличен разпрелител с една секция", цилиндър търси според дължината.

              Коментар


              • #8
                Е да, да, аз няма да се справя сам, но ще го нося на познат за заварките и за стругарстване ако има нещо, пък после сам ще си го монтирам.
                Благодаря.

                Коментар


                • #9
                  Имай на ум също, че разликата между двете греди далеч не може да е безкрайна и лесно може да изпращи някое на вид дебело желязо с хидравликата.
                  Къде се намираш, ти?

                  Коментар


                  • KingofROAD
                    KingofROAD коментира
                    Редактиране на коментар
                    Може да му се сметне максимален/минимален ход от средното положение така, че да не може да счупи нещо.

                • #10
                  Да, горе долу го имам предвид, макар че е хубаво, че ми го напомняш.
                  В Елин Пелинско село съм, до яз. Огняново.

                  Коментар


                  • мариновдт20
                    мариновдт20 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Имах подобен проблем, при оран на наклон като съм над браздата буци като телевизори, като съм отдолу плуга не влиза, сложих още две опорни колела, и плуга стъпва на 3 точки. На Болгарчето хлабините по навеса би трябвало да са достатъчни за мулчера да може да копира.

                • #11
                  Има по тракторните магазини за части има такива хид.цилиндри ,само трябва да подбереш по размер какво ти пасва.
                  на трактора ти може би има резервна секция на съществуващия разпределител която може да ползваш.
                  или поне има затапени вход и изход на хидравликата,огледай го внимателно ти или някой който е запознат с материята.
                  ако искаш да е с копче като на Куботата ти трябва ел разпределител с една секция.
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • #12
                    Да Николай, има затапени вход и изход на хидравликата (които не съм ползвал, защото нямам такъв инвентар), но ти сигурно имш предвид за втора двойка вход/изход, като казваш резервна секция? Ако би имало такава, би ли означавало че ще мога да ползвам и инвентар с хидравлика (вбъдеще ако придобия такъв) и да управлявам този цилиндър едновременно или ще е или едното или другото, но не и двете?
                    Тука ми е малко трудно да намеря спец с дейнитивно становище. Трактористите си разбират от техните трактори и като кажа Болгар викат "е не знам!".
                    Та затова ако някой може да изкаже мнение конкретно за Болгар ТЛ30 (верижен), ще съм много благодарен.

                    Коментар


                    • #13
                      Теоретично може:

                      Първи вариант ще трябва да сложиш трипосочни кранове на двата маркуча за да избираш коя линия да работи нивелацията или допълнителния инвентар.

                      Втори вариант от този затапен вход изход си го правиш на комплект бързи връзки отзад на удобно място и цилиндъра за нивелацията го правиш с бързи връзки.
                      Когато искаш да нивелираш закачаш него а когато си с другия инвентар пък ще включиш него.

                      Ако си с крановете ще можеш при закачен допълнителен инвентар допълнително да го нивелираш без да слизаш от трактора само като завъртиш крановете.
                      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                      Място и хора към които да принадлежи ...

                      Коментар


                      • #14
                        Я дай малко снимки на твоите ръчки да не гадаем.

                        Коментар


                        • #15
                          Добре, супер звучи за възможностите с крановете и бързите връзки! Може би ще е с бързи все пак.
                          С хидравликата пък хич ме няма, та ги гледам тия затапените маркучи от втория кръг и се чешам по главата какъв цолаж са, както и това затапеното бърза връзка ли е, не е ли...

                          А иначе този втория кръг изобщо не се знае кога и дали е ползван, защото човекът, от който взех трактора ми каза, че той не го е ползвал (поради липса на такъв инвентар съответно). Та не е ясно и колко работи. Та не знам и как да го тествам, преди да набия пари за разпределител и цилиндър например.
                          А пардон, то тази ръчка ще ми е наместо разпределителя всъщност. Нали така идва.

                          Утре ще снимам всичко и ще кача да видите.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X