Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БДТ 3,0 преработка на повдигащия механизъм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Не схващам идеята.
    Какво трябва да прави този цилиндър, къде ще е хванат в двата си края?

    За паралелограма си прав. То от онези години много техники са така. Имало е някаква мания за паралелно движение на рамена, и го слагат къде ли не, без да има особена нужда от това.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      нещо подобно
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        на тази се вижда по добре
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #19
          а това е моята брана.....
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #20
            Разбрах.
            Моята перла има един винт там вместо цилиндър.
            Като съм на транспорт-навивам го, в полето го развивам. Или обратно ли беше...

            ​​​​​​​Пробвал ли си да махнеш изобщо тази система с пружините, според мен браната сама ще се хоризонтира като я вдигнеш.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              Тая система с пружините,осигурява равномерен натиск на предна и задна секция.Без нея браната не работи,пробвано лично от мен навремето когато си сглобих брана,наложи се да направя и рамото с пружините.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #22
                Искаш да кажеш че ако я махна системата няма да се забива и ще се усуква ли.....
                Понеже съм виждал други брани без тази система
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #23
                  БДТ 7 или както ги знаем "За К-700" също нямат такава система
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    тази е оряховска (не знаех че има такива)
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      БДТ 7 или както ги знаем "За К-700" също нямат такава система
                      БДТ-7 е Х-образна и не и трябва тая система.
                      На тройката която правих не можеше да работят и двете секции на еднаква дълбочина.В резултат вървеше накриво,като забитата секция се стремеше да върви направо.
                      Не бях виждал V-образна Брана без тая джаджа,не знам как са решили проблема.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #26
                        Ето сега ще научете нещо и от мен.....регулиране на В-образна дискова брана
                        обърни внимание на поз.4 това се постига чрез хидро цилиндъра (разпъване)
                        Т.е браната трябва да работи без усукване ...надлъжните греди да са успоредни на посоката на движение
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #27
                          така трябва да работи в образната брана.....(клипа е примерен)

                          Коментар


                          • #28
                            Точно,но си със ресорният механизъм за нивелация.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #29
                              Имам и като твоята брана Круме, само, че по-стария модел-с ресьор вместо с пружини. Нея я дърпах с ЮМЗто, с извадени най-крайните дискове де, че иначе едвам я помръдва.
                              И така и не успях да я накарам да върви точно успоредно. Но това е защото теглича и е разбиван, заваряван, и долу-горе работи само на едно положение.
                              Иначе с промяна на точката на теглене трябва да може да се регулира успоредността.
                              Лошото на V образните брани е, че двете батареи се явяват все едно двете оси на ремарке, като и двете са в положение завой. И дърпат браната да завива. За да не завива-трябва точката на прилагане на теглителното усилие да е доста встрани от центъра, изместено към страната на която иска да завива.

                              Мислех си дали няма да се получи ако двете батареи са успоредни. Пак едната ще хвтрля пртстта налява, другата надясно, но няма да го има този момент на завиване. Нещо като съвременните брани с независими дискове. Само, че баратеите вместо перпендикулярно на движението да са под ъгъл-за да работи все пак браната.
                              На теория би трябвало да работи.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                ето сега вече на всички ще им се изяснят нещата.....
                                Прикачени файлове

                                Коментар


                                • Кольо
                                  Кольо коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Супер ясно-като в мъгла

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X