Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Жътва 2018 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Жътва 2018г

    Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
    ....не може хлебна пшеница да е с 10 лв /тон по-скъпа от фуражната!!! (при положение че хлебната не толкова високодобивна)...
    Нещо не схванаАх . Требе да е по- евтина от фуражната ? Или не може само с 10 лв да е по- скъпа от фуражната ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #62
      От: Жътва 2018г

      Тъй де...
      Не може нещо което е предназначено за животни да е на почти същата цена като храната за човеците.

      Много яко сме се възприели като единствения, богопомазан и най-суперски вид населяващ планетата. И всичко пречупваме през собствения си модел на възприемане на света.
      А всъщност сме толкова жалки.

      Отнесох се.
      Цената на всяка стока се определя от най-елементарното, и поради това-най-универсално и най-точно правило-търсенето определя цената.
      По-горе се каза защо пшеницата с не толкова добри хлебопекарни качества се търгува на цени в едно ниво с най-добрите за хляб.
      Просто хляб се яде от 1-2 милиона индивида, и то по 200 грама на ден, докато зърно като храна за животни се консумира доста повече. Даже се чудя защо фуражната пшеница не се котира по-скъпо.

      Ама нали живеем в модерни времена-това което е за хората се превъзнася до небесата, а за животните може и най-долнопробното.
      Може де, то и за нас може, ама 80% от човешкото население на земята ще повръща, ако им се наложи да ядат такава храна.

      Психология.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #63
        От: Жътва 2018г

        За пшеница не съм се замислял - ако става сигурно ще слагат фуражна в хляба.

        Ама фуражна царевица съм изял доста. Съвсем съзнателно - по-вкусна ми е от другата.

        Коментар


        • #64
          От: Жътва 2018г

          Ти си дегенерат Ясене...
          Как така ще ядеш фураж за животни? А и сигурен ли си, че царевицата не е ГМО?

          А от тази пшеница се прави хляб. При това съвсем приличен.
          Просто манията по здравословното казва, че всичко трябва да е от супер-по супер, и ако има и най-малък намек за нещо по-лошо от супер-а-то се низвергва моментално.
          Просто съвременен свят, с възможност за мигновен обмен на всякаква(ВСЯКАКВА) информация, и като се има предвид, че "материала" по презумпция си е калпав-наблюдаваме това което е в момента.
          А тези пшеници са си с нормални хлебопекарни качества. От тях си става съвсем нормален хляб.
          Супер качеството на брашната се ползват за друго-брашна за козунаци, кифлички, и други сладкарски изделия, които имат високи изисквания към тестото.

          За сведение-от всяка(айде-от почти всяка) пшеница може да се получи супер качествено брашно. Просто рандемана ще е много по-малък от този на "силните" пшеници.

          П.П. Терминът "силна пшеница" си е в обръщение отдавна, и не е плод на модата и манията по здравословно хранене.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #65
            От: Жътва 2018г

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            ...манията по здравословното казва...
            Впрочем, манията по здравословно казва едни съвсем не симпатични неща за глутена (дето от плач по него, тръгна приказката за фуражни и хлебни пшеници). Освен това, имам едни много сериозни подозрения, че в днешните масови фуражни сортове, има глутен колкото (ако не повече) в минаващите за най-"твърди" (хлебопекарни) сортове, отпреди 3-40 години.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #66
              От: Жътва 2018г

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              Почакай да видиш Кольо в действие,тогава ще видиш патардия.
              Успех и берекет,на всички жътвари!
              Живо се интересувам (сигурно не само аз ) - голяма хвалба беше за "бръмчилката" - дано да не се чупи повече от предвиденото.
              Коле чакаме видео.
              Аз все още стягам бабичката - не съм закачал още хедера ....
              Ама и декарите са ми малко - не се притеснявам .

              Коментар


              • #67
                От: Жътва 2018г

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Ти си дегенерат Ясене...
                Как така ще ядеш фураж за животни? А и сигурен ли си, че царевицата не е ГМО?

                А от тази пшеница се прави хляб. При това съвсем приличен.
                Просто манията по здравословното казва, че всичко трябва да е от супер-по супер, и ако има и най-малък намек за нещо по-лошо от супер-а-то се низвергва моментално.
                Просто съвременен свят, с възможност за мигновен обмен на всякаква(ВСЯКАКВА) информация, и като се има предвид, че "материала" по презумпция си е калпав-наблюдаваме това което е в момента.
                А тези пшеници са си с нормални хлебопекарни качества. От тях си става съвсем нормален хляб.
                Супер качеството на брашната се ползват за друго-брашна за козунаци, кифлички, и други сладкарски изделия, които имат високи изисквания към тестото.

                За сведение-от всяка(айде-от почти всяка) пшеница може да се получи супер качествено брашно. Просто рандемана ще е много по-малък от този на "силните" пшеници.

                П.П. Терминът "силна пшеница" си е в обръщение отдавна, и не е плод на модата и манията по здравословно хранене.
                http://www.faragency.bg/bg/yadem-hly...na-pshenitsa-/
                Не му разбирам на пшениците, ама са му намерили колая отдавна. Коментира се от години.

                Коментар


                • #68
                  От: Жътва 2018г

                  Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                  Живо се интересувам (сигурно не само аз ) - голяма хвалба беше за "бръмчилката" - дано да не се чупи повече от предвиденото.
                  Коле чакаме видео.
                  Аз все още стягам бабичката - не съм закачал още хедера ....
                  Ама и декарите са ми малко - не се притеснявам .
                  То пък моите декари са толкова много... За един ден и съм готов. Айде два.
                  После се надявам да ида на услуги, та да избия някой лев. Имам сигурни стотина декара, ама са ми малко, ще търся още.

                  А за бръмчилката хвалбата беше само в първия пост в темата, после само показвах какво съм направил. Не го възприемам като хвалба, а като споделяне.
                  А видео ще има естествено, стига машината да върви, че ако се чупи по два пъти на час-изобщо няма да ми е до снимане.
                  Но все пак е немска техника, очаква се да върви.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Жътва 2018г

                    Стига бе 100 декара са пълен ташак за тази машина . То и за руските Нива/Колос са нищо декари .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #70
                      От: Жътва 2018г

                      По-правилно е да се смята на ожънат тон.
                      Щото колко бързо ще се кара зависи от това колко зърно може да се отсее през вършачката. При малък добив-може да се кара по-бързо, и малкото зърно да се отсее без загуби.
                      А при високите добиви се кара бавно, за да има време всичкото зърно да мине през системата от сита и очистители, при това без загуби. Та затова се кара бавно.

                      При "онези" добиви една нива ако работи цял ден(рядко се случва)-жъне под 100 декара. Като карах нива нормалното беше 70 декара на ден.
                      Колос не знам, те се оказаха невероятни боклуци, та не се задържаха, но ще е малко повече.

                      А моята верантия има по-малка площ на ситата и сламотръсите от нива, та е и по-слабо производителна. Ако жъне по 40-50 декара на ден, това при добив от 600-700 кг-ще го пиша успех.
                      Просто е малка машина.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Жътва 2018г

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Стига бе 100 декара са пълен ташак за тази машина . То и за руските Нива/Колос са нищо декари .
                        Мисля, че Кольо имаше предвид 100дк сигурни, освен своите.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Жътва 2018г

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                          ..... Ако жъне по 40-50 декара на ден, това при добив от 600-700 кг-ще го пиша успех.
                          Просто е малка машина.
                          Дано да караш още по-бавно от предвиденото - да ги минеш тея 700!!!
                          И аз имам 100 ... и не искам повече.
                          Проблем ми е транспорта - иначе до 14,30 сме в базата(ожънали всичко).

                          Коментар


                          • #73
                            От: Жътва 2018г

                            Щото колко бързо ще се кара зависи от това колко зърно може да се отсее през вършачката. При малък добив-може да се кара по-бързо, и малкото зърно да се отсее без загуби.
                            А при високите добиви се кара бавно, за да има време всичкото зърно да мине през системата от сита и очистители, при това без загуби. Та затова се кара бавно.

                            Много хубаво обяснение, как влияе скоростта върху загубите, без значение дали е нова или стара комбайна. Познавам хора, дето си купиха чисто нови машини, ама ги карат като на състезание, после не им трябва да сеят...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Жътва 2018г

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Ех, де да беше и вярно...
                              Цъ, в момента се боря с листна въшка, дори ми се хилиха в агро аптеката, че и мравки им занесох на бюрото. Без да искам, разбира се.
                              Проекта който правя в момента е железария от тон и нещо, управлявано от няколко компютъра. Пръстите са ми на място.

                              п.с. Ще си отворя тема, че Кольо се сърди с право.

                              п.с.2.
                              Ето,
                              https://www.forum.offroad-bulgaria.c...d.php?t=228550
                              дано вече няма сърдити!
                              Някой отварЯ ли линка от поста?На мен защитата ми го забрани
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Жътва 2018г

                                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                                Някой отварЯ ли линка от поста?На мен защитата ми го забрани
                                Не!
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X