Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Жътва 2018 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Жътва 2018г

    Първоначално публикуван от Tanatos123 Преглед на мнение
    Който Фали добиви над 300 кила /декар както беше по ОНО време да не пише тука.

    Даже и за време "ОНО" имаше високодобивни пшеници Български сортове,които при спазена агротехнология даваха 600-700кг/дк.Това са примерно Янтър,Тодора от фуражните,от хлебните Кристал,Елена,които вече не съществуват а си бяха със генетика специялно за нашите условия.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #47
      От: Жътва 2018г

      Тц,по времето ОНО добивите бяха 120-180 кг/декар,говоря за 1980-та ,там някъде

      Коментар


      • #48
        От: Жътва 2018г

        По Добруджа се хвалеха като стигнат 350-400 кг.

        Коментар


        • #49
          От: Жътва 2018г

          Първоначално публикуван от Tanatos123 Преглед на мнение
          Тц,по времето ОНО добивите бяха 120-180 кг/декар,говоря за 1980-та ,там някъде
          Да ! Такива бяха наистина . Добивите от слънчоглед де .

          Но доколкото разбирам - конкретно в темата по- горе ставаше въпрос за добив от пшеница.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #50
            От: Жътва 2018г

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Даже и за време "ОНО" имаше високодобивни пшеници Български сортове,които при спазена агротехнология даваха 600-700кг/дк.Това са примерно Янтър,Тодора от фуражните,от хлебните Кристал,Елена,които вече не съществуват а си бяха със генетика специялно за нашите условия.
            Намери координатите на "Сортови семена - Разград", и се обади. Ако искаш качествени семена.
            Георги Донев, 0889 437 687
            Nissan Patrol Y60

            Коментар


            • #51
              От: Жътва 2018г

              Баамааму! Е това да не бях го видял - нямаше да повярвам (то и сега като го чета, не ми го побира акъла). Във всеобщия дух на гръмогласното хленцане да върви и такова, от високи добиви...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #52
                От: Жътва 2018г

                Такаа, земеделецът дето работи мойте ниви на село /Плевенския регион/, знаем се с него от десетилетия и човекът е повече от половин век в сферата на селското стопанство, а дядо едно време му даваше акъл при угояването на телета...
                Миналата година си говорим - всички наоколо сеят Авеню, най-накрая и аз засях. Добив колко? - 860, ако бях го понапънал още малко, щеше 1000. Хубаво, за хляб става ли? - тцъ. Кокошките и зайците ше го ядат ли - е, чи как!? Добре де, тва ясно, дай да вървим при Д. /модерна мелница в съседно село, където нашият кара част от житото/, че майка ми иска да й взема един чувал, да има за мекици на зима... /следва почесване/ - абе я по-добре си вземи от магазина, че там поне не съм видял за какво става въпрос И т.н., и т.н. все в тоя дух.

                Първата половина на 80-те мисля беше, пак в същото мое село започнаха да сеят Чародейка. По оная технология и с руската техника, естествено - докараха добив 760 кила. Е да де, ама само за фураж и просто го спряха, а може и други причини да е имало, не знам. Хубавият добив тогава при нас беше 500 - 550. Това все при житата, някой да не си помисли че за нещо друго говоря.

                Коментар


                • #53
                  От: Жътва 2018г

                  Е, и? Ми значи - фуражен сорт. Така като гледам (из нетя де, не съм земеделец), никой не твърди друго.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Жътва 2018г

                    Е тъй де. Ама викам да го уточним и в темата.
                    Лошото ще стане Украйна и Русия като задобрят още малко технологията и минат и там на ранни сортове.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Жътва 2018г

                      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                      Е тъй де. Ама викам да го уточним и в темата.
                      Лошото ще стане Украйна и Русия като задобрят още малко технологията и минат и там на ранни сортове.
                      Че ние и сега внасяме яко от украйна. Мога да ти дам цени на тон ако имаш интерес
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #56
                        От: Жътва 2018г

                        Благодаря
                        Съвсем наясно съм със ситуацията.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Жътва 2018г

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Никой не ти трие мнението!!!

                          Времената на глупавото модериране отминаха.

                          Тия, дето се правеха на велики, вече не са.

                          От читавите останаха Чавдар и Ясен, но и те нямат много работа вече...
                          ...
                          Ех, де да беше и вярно...
                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          А Коле , Мани го Терзиев.За един час е написал софт , дето ти два сезона ша сейш и жънеш.Дай му сега сръпа да сижъне природосъобразно.
                          пп Чука му не давай , да си не счупи природосъобразно некой пръст.
                          Цъ, в момента се боря с листна въшка, дори ми се хилиха в агро аптеката, че и мравки им занесох на бюрото. Без да искам, разбира се.
                          Проекта който правя в момента е железария от тон и нещо, управлявано от няколко компютъра. Пръстите са ми на място.

                          п.с. Ще си отворя тема, че Кольо се сърди с право.

                          п.с.2.
                          Ето,
                          https://www.forum.offroad-bulgaria.c...d.php?t=228550
                          дано вече няма сърдити!
                          Последно редактирано от Ivan Terziev; 19-06-18, 15:30.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Жътва 2018г

                            По принцип фуражните сортове винаги са били по високо добивни (количество за сметка на качеството)
                            - има причина за това 80% от пшениците да са авеню.....
                            - пазара е сбъркан (не знам дали само у нас е така или в целия свят).....не може хлебна пшеница да е с 10 лв /тон по-скъпа от фуражната!!! (при положение че хлебната не толкова високодобивна)

                            Коментар


                            • #59
                              От: Жътва 2018г

                              Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
                              ...- пазара е сбъркан...
                              Защо пък да е сбъркан? Така като си направя една бърза сметка, тази седмица ще изям няколко кг месо и 2-300гр хляб (в нашето семейство, това може да се брои по четири). Значи е много по-важно да има пшеница, за да я ядат прасетата, отколкото такава за мен. Съответно и търсенето.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Жътва 2018г

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Ех, де да беше и вярно...
                                Мда, верно е ....Беше и по-зле..

                                Да не споменавам северозападни същества, че отново ми се отваря джобното ножче, и пистолета ми сякаш самичък се взезждва.
                                Последно редактирано от Veni1; 19-06-18, 19:37.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X