Обява

Свий
Няма добавени обяви.

тунинг МТЗ 952

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: тунинг МТЗ 952

    Добре се държи ....за сега няма проблем.
    Разликата е че при транспорт не се разбива навеса.
    И по лесно се дава ремаркето назад

    Коментар


    • От: тунинг МТЗ 952

      Тоя уред е някаква стара съветска класика явно. На ЗИЛ го има същия.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: тунинг МТЗ 952

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Тоя уред е някаква стара съветска класика явно. На ЗИЛ го има същия.
        На ЗИЛ не е същия,правоъгълен е.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: тунинг МТЗ 952

          Правоъгълен е на старите ЗИЛ-ове. Има едни с квадратна муцуна, по-късен модел и вътре е абсолютно същия уред, но не знам какъв модел се водят и от коя година точно са. От 90-те години някъде.

          p.s. намерих го-
          модел 36.3801010 е 12-волтов
          модел 50.3801010 е 24-волтов
          произвежда ги ООО "НПК" АВТОПРИБОР" в гр. Владимир.
          Последно редактирано от santaclash; 10-03-19, 22:32.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: тунинг МТЗ 952

            сега съм решил да сложа жило на крачната газ (както е на 952,3)
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jilo na gazta.jpg
Прегледи:1
Размер:191.9 КБ
ID:5814439

            Коментар


            • Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
              От: тунинг МТЗ 952

              Ето как може да си от полза на някой .....
              1.Намираш както каза колегата генератор на БОШ или ВАЛЕО от лек автомобил според мен поне 100А
              търсиш да има извод W-за оборотомера и L - за лампата на уреда.
              Моя (този на снимките) е от рено лагуна 2,0i Валео 14В 110А
              [ATTACH=CONFIG]874701[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]874705[/ATTACH]
              [ATTACH=CONFIG]874702[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]874703[/ATTACH]
              Само се наложи да се преправи кронщейна на генератора ....обтяжката се ползва оригиналната.
              Другото нещо е че ползвах старата шайба ( с малко стругарска намеса)
              Това е!
              може ли да ми разясниш къде на оригиналния генератора се връзва синьо/черната жица която идва от оборотомера
              Последно редактирано от vidar87; 23-09-20, 09:57.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от vidar87 Преглед на мнение

                може ли да ми разясниш къде на оригиналния генератора се връзва синьо/черната жица която идва от оборотомера
                Колега да ти кажа ....вече не помня ...трябва да видиш от друг трактор как е вързан....

                Коментар


                • Макар да не е точно по темата - някой запознат ли е каква е разликата между червените МТЗ-та и сините МТЗ-та за руския и украински пазар и освен в цвета има ли такава наистина ? Мисля да закупя 952 или 892 за да замени New Holland TD5.95 което някъде имах и тема за него ,но но дори не ми се коментира колко е зле там положението

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име2323.png
Прегледи:350
Размер:1.03 МБ
ID:6651395

                  Коментар


                  • Имаше коментар в руския форум за разликите....между червените и сините....и обяснението беше че сините(се сглобявали в Украйна) и са по некачествени от червените (които били сглобявани в Беларус)

                    Коментар


                    • Качвал съм в някоя от съседните теми страничка със структурата на МТЗ Холдинг. В Русия имат поне 5-6 завода които сглабят там. Изначално руските са сини. Не ми е известно някой да вкарва руски трактори в България и въобще сини. Руски части се вкарват със сигурност. В Украйна, както и в Казахстан имат поне 2-3 завода, както и още из Становете. В Украйна със сигурност сглабят червени и такива се внасят у нас, за сини укр. не знам. Беларуските които се внасят в България са червени.
                      Миналата година колега си купи 952, украински. Преди два месеца земеделецът дето ми е нивичката при него взе беларуски140 или 50 коня, не помня. Тия дни ще поразпитам малко.

                      П.п. Опсс.Ся се сещам че май на едно място съм виждал сини и май ги знам и хората кои са. По-нататък обаче.
                      Последно редактирано от jordanov sv; 01-10-20, 18:34.

                      Коментар


                      • Между другото мислил ли си за 1025.2 по здрав съединител и скоростна кутия....
                        а между 952 и 892 по добре 892 (повече скорости има) на 952 втора и трета са много близки като предавателно число....а те са основните на които се работи

                        Коментар


                        • petroffbg
                          petroffbg коментира
                          Редактиране на коментар
                          Втора и трета са на болгара 7-8,заради синхронизаторите са изхвърлили най-необходимата 6-та предавка при 952.Първа е някаква супер бавна и не се използва,на втора бавна не излиза със инвентар по баирите и иска бавни от големият лост.Общо-взето е мъка,всеки път като се кача да карам(имам 952.2) псувам руската инженерна мисъл.Ако сега трябва да избирам ще е 892,лошото е,че не се предлага със карера преден мост.

                      • Беларус 892 действително не се предлага с Караро ,но се предлага с прав мост на МТЗ ,който е копие на карарото. Портален мост никога не бих си взел. Най-малкото при порталния предната гума е 20 цола при задна 38 ,докато при правия предната е 24 ,а задната е 34 и със сигурност ще има разлика в тегленет
                        о. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dd56e0c9c06f5f7f61353d1a22838ef1.jpg
Прегледи:284
Размер:188.8 КБ
ID:6652001
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • Да, сетих се къде съм виждал син - точно на мойто село. И май е точно 89 нещо си там...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201003_120208[1].jpg
Прегледи:293
Размер:675.4 КБ
ID:6652476
                          Засега нямам зостоверно инфо дали са украински. То ако е така с тея украинци работата ще е като с Пронара навремето.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X