Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за новобранец с ЛТЗ 55А

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвети за новобранец с ЛТЗ 55А

    То хубави федерки не знам къде има вече... Все разни боклуци, направени от магарешки петали.

    И да-саморазвиването е слабост на руската техника. Не знам от какво е, но често пъти се случва. При западните машини това е голяма рядкост-да се саморазвия болт или гайка...

    Единственото което работи е осигурител за резби. Дето му викат "лепило за болтове". С него гарантирано не се саморазвиват, ама и трудно се отвиват когато се наложи.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Съвети за новобранец с ЛТЗ 55А

      Абсолютно вярно. Сега се сетих, че на уазката, (която имам от по-отдавна и също потягах основно) в един момент
      ми писна от мекиците и масово подмених всички болтове, федерки и гайки с нови, с клас на якост 10.9 и сега няма проблеми.
      Но като купих повечко от тези болтове и гайки, платих и хубава сметка, но няма как.

      Коментар


      • #33
        От: Съвети за новобранец с ЛТЗ 55А

        10.9
        Кольо Динев

        Коментар


        • #34
          От: Съвети за новобранец с ЛТЗ 55А

          На моето шаси имах проблеми с развиване на ръкава към редуктора и провисваше. Имаше и пооскубани резби. Наложи се сваляне и направа на нови резби, отворите в ръкава бяха станали елипсовидни и ги разпробих на по-голям размер на шпилката. Наложи се и направа на преходна шпилка, понеже не позволява стягане с по-голяма гайка. Сега около 4 години не е мръднало. Двама човека се справят със свалянето и с качването на целия възел.

          Коментар


          • #35
            От: Съвети за новобранец с ЛТЗ 55А

            Здравейте!
            Да ви попитам, има ли разлики между ЛТЗ 55 и Т40, и какви са те, като изключим кабината?
            Питам, защото навсякъде където попитам за части ми предлагат части за Т40 и накрая да не взема нещо, което
            не става.
            Има ли разлики в скоростните лостове на двете машини, че ми се струва, че са различно криви?
            Има ли разлики в трансмисията - крайни предавки и т.н.?
            И от къде пазарувате части, че в Пазарджик нещо е трудна работата?
            Поздрави.

            Коментар


            • #36
              От: Съвети за новобранец с ЛТЗ 55А

              Виж за части в Оптиком.

              Коментар


              • #37
                От: Съвети за новобранец с ЛТЗ 55А

                Ще ги потърся и тях, но все пак, дали всички части са взаимозаменяеми?

                Коментар


                • #38
                  От: Съвети за новобранец с ЛТЗ 55А

                  Мисля,че разликата беше само в двигателите.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвети за новобранец с ЛТЗ 55А

                    Здравейте.
                    Намирането на части се оказва трудна задача.
                    Оказа се, че скоростния лост не е като на Т40 и не мога да го намеря. В крайна сметка мисля, че и този
                    от Т40 ще стане с малко мачкотене.
                    Като питам за гарнитури за крайните предавки също ме гледат с неразбиращи погледи.
                    Уплътнения за стъклата също - този профил никъде не го намирам
                    (не знам дали преди монтажа изглежда по друг начин, а после се разтяга).
                    Ако сте сменяли стъкла споделяйте, ако знаете къде се намират части - също.
                    Засега освен в Пазарджик търсих в Кооперация китка и в Агромашина Благоевград.
                    Поздрави.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвети за новобранец с ЛТЗ 55А

                      Още един въпрос. Ако купя нова помпа (НШ 32) и клапан (делителя на потока) мога ли директно да ги
                      монтирам или трябват някакви регулажи и стендове?
                      И кой от вариантите на помпата е най-добър?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвети за новобранец с ЛТЗ 55А

                        Първоначално публикуван от nikolay lyutov Преглед на мнение
                        И кой от вариантите на помпата е най-добър?
                        Кръглият корпус е за предпочитане,стига да можеш да я монтираш.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съвети за новобранец с ЛТЗ 55А

                          Първоначално публикуван от nikolay lyutov Преглед на мнение
                          Здравейте.
                          Уплътнения за стъклата също - този профил никъде не го намирам
                          (не знам дали преди монтажа изглежда по друг начин, а после се разтяга).
                          Ако сте сменяли стъкла споделяйте, ако знаете къде се намират части - също.
                          Засега освен в Пазарджик търсих в Кооперация китка и в Агромашина Благоевград.
                          Поздрави.
                          Пробвай с уплътнение за стъкло на УАЗ 452, по спомен странично/със сигурност беше с въженце/.

                          Коментар


                          • #43
                            Здравейте, малко е стара темата тук но имам нужда от съвет относно блокажа или двойното на ЛТЗ55. Купих едно наскоро и при смяната на гумите след като вдигнах задният мост за задните ми направи впечатление че не се въртят гумите свободно а напротив, ако не са вдигнати двете във въздуха не мърдат вуобще, или едната сде върти напред а другата назад. Това нормално ли е. И инерцията на ЛТЗто не е много добра също, имам чувството че стяга. Може ли някой да ми обясни дали на неговото ЛТЗ е по същият начин
                            Благодаря ви много

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X