Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

    Необходимата площ е 2-2.5 м2 (за да осигуря налягане под 2.5 N/cm2), а дължината на траковете не бива да е повече от 2.5 м, което на практика означава, че веригата трябва да е с широчина поне 0.5 м и задължително условие е да е без изпъкнали ръбове или зъбци. Гумените тракове, които намерих из нета са с гайфери, което в деиствителност им намаля площа. Машината ще се движи върху относително твърда, но трошлива повърхност, която не бива да бъде наранявана. Поради ограничения повърхностен натиск, теглото на ходовата част и рамата не бива да превишава 2 тона.
    Просто опитвам да намеря някакви готови елементи, пред алтернативата да си ги конструирам и изработя....
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #17
      Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

      Значи взимаш протекторите от най-големите и най-гладки гуми които докопаш и си готов. Ако две не стигат ги правиш тандемни и пак си готов.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #18
        Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
        Необходимата площ е 2-2.5 м2 (за да осигуря налягане под 2.5 N/cm2), а дължината на траковете не бива да е повече от 2.5 м, което на практика означава, че веригата трябва да е с широчина поне 0.5 м и задължително условие е да е без изпъкнали ръбове или зъбци. Гумените тракове, които намерих из нета са с гайфери, което в деиствителност им намаля площа. Машината ще се движи върху относително твърда, но трошлива повърхност, която не бива да бъде наранявана. Поради ограничения повърхностен натиск, теглото на ходовата част и рамата не бива да превишава 2 тона.
        Просто опитвам да намеря някакви готови елементи, пред алтернативата да си ги конструирам и изработя....
        При Mattracks такава ширина на веригата ще намериш само при пикапите, а там цените са си съвсем убийствени. Май варианта с преработена външна гума се явява най-вероятния за момента.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #19
          Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

          Няма ли да свърши работа транспортна лента,мисля че са доста яки ,но са съвсем гладки и не знам какво сцепление ще осигури.Поздрави.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #20
            Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

            ширината на веригата от АТС е 40 см
            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

            Коментар


            • #21
              Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
              Няма ли да свърши работа транспортна лента,мисля че са доста яки ,но са съвсем гладки и не знам какво сцепление ще осигури.Поздрави.
              Като измислиш сигурен начин на снаждане без ръбове ще стане.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #22
                Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                Като измислиш сигурен начин на снаждане без ръбове ще стане.
                е чак без ръб не ,ама има едни скоби за тази цел
                "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                Коментар


                • #23
                  Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

                  Знам ги но не вършат добра работа...Там си е по-слабо и не се огъва така. На Бобов Дол лентата е няколко километра и имат специална технология за наставяне и оправяне... Нещо я сцепват после вулканизират и тн...
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

                    С транспортна лента съм работил Снажда се като се дерат двата пласта наполовина и после се лепят с TIP TOP. Започва се с макетен нож, после с два керпедена се хващат двата пласта и се дърпа докато се разлепят слоевете през средата. На едното парче се изрязва долната половина а на другото горната. Разпаря се на дължина- колкото е ширината. Лепят се и въобще не личи къде е снадката. Но задължително с ТИП ТОП.Лошото е, че не на всяка трансп. лента конците са в средата.И като се залепят трябва много силно да се притиснат с плоскости и стяги.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      С транспортна лента съм работил Снажда се като се дерат двата пласта наполовина и после се лепят с TIP TOP. Започва се с макетен нож, после с два керпедена се хващат двата пласта и се дърпа докато се разлепят слоевете през средата. На едното парче се изрязва долната половина а на другото горната. Разпаря се на дължина- колкото е ширината. Лепят се и въобще не личи къде е снадката. Но задължително с ТИП ТОП.Лошото е, че не на всяка трансп. лента конците са в средата.И като се залепят трябва много силно да се притиснат с плоскости и стяги.
                      +1 Пробвано многократно.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

                        Свързването на транспортните ленти не е проблем, но свързването на лентата към галовата верига, не знам как може да стане...
                        При това гумената лента трябва да се укрепи (да стане относително твърда) по цялата си широчина, за да се разпредели повърхностния натиск.
                        Между другото тая верижна платформа ще носи подобна транспотна лента с дължина над 40 метра... и не само.
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X