Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

    Налага ми се да конструирам и изработя верижна машина, та в тая връзка никъде из нета не успях да намеря компоненти за вериги (имам предвид двигателни и опорни ролки).
    Моля, ако някой има подобна информация за вноител, или представител, както за техническа информация, така и за цени, да сподели.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

  • #2
    Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
    Налага ми се да конструирам и изработя верижна машина, та в тая връзка никъде из нета не успях да намеря компоненти за вериги (имам предвид двигателни и опорни ролки).
    Моля, ако някой има подобна информация за вноител, или представител, както за техническа информация, така и за цени, да сподели.
    Елтрак са представители на Катерпилар и при тях има, но като чуеш цените ще избягаш далече. Пообиколи по селата и си намери разкостени ДТ-та, ще станат за донори за части.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

      Не съм съгласен за Елтрак, от години имам взаимоотношения с тях и цените не са чак толкова стряскащи, но това е друга тема. Много-важно е да уточниш точно какви вериги ти трябват или поне за какво, пък тогава ще умуваме. Гумени ли, метални ли, дължина, ширина, стъпка, нещо малко от малко поне като изисквания. Помисли и пиши

      Коментар


      • #4
        Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

        Все още не съм решил дали трака ще е стоманен, или гумен. Но изрично изискване е, да лек и сравнително равен, т. е. отсъствие на грайфер, или минимален такъв, за да не разрушава повърхноста върху която ще се движи. Налягането върху повърноста не бива да превишава 2.5 N/cm2, а колкото и да се опитвам да олекотя машината, дори при конструирана от мен, максимално олекотена ходова част за сметка на здравина, разбира се, само теглото на тракове с дължина 2.5 m и единична широчина 0.40 m, е над 1.5 t (+ още поне 4-5 t конструкция и различни агрегати). Въпросната машина ще работи в силно агресивна среда. Разбира се има и добра новина, максималната скорост на машината е само 10 km/h.
        Бих желал да ползвам нещо готово, поне като елементи, въпреки ограничения финансов ресурс, за това търся информационно съдействие от вас.
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #5
          Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

          защо не ползваш верижно булгарче .аз лично имам 3 цил .има и 4 цил.веригите на 3 цил са двойно по тесни от 4 цил.

          Коментар


          • #6
            Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

            за какво ше се иползвамашината
            имам вериги от АТС , и звездочки за такова - нови
            сравнително гладки са и по асвалт не оставят диря
            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

            Коментар


            • #7
              Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

              а ако те интерисува мога да ти намериа и нещо от булгарче , но втора употреба
              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

              Коментар


              • #8
                Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

                Условието е да са не само нови, но и след няколко години да могат да се намерят, като резервна част.
                Не се сещам сега какво беше АТС, въпросът е колко е широчинта им?
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #9
                  Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

                  в сряда ще ходя в склада и ще ти кажа.
                  имам някъде снимка ще я потърся и ще я кача
                  "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

                    Благодаря предварително, Камене,
                    Ако имаш и някакви размери...
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

                      това е АТС
                      но за съжаление нямам близки снимки на веригите,проблема тук ще е, че не мога да ти намеря опорни ролки и ленивец. размерите на веригата ще ти ги дам в сряда вечер. цени ако искаш ще ти пратя на ЛС. ако ти е дълга от една верига можеш да направиш две.
                      ще видя и размера на някое булгарче
                      и на ДТ 75
                      Прикачени файлове
                      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

                        шва първото е моето 3 цил веригата е 20 см. другите вереги са от 4 цил ширина 36см.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

                          За съжаление, тия вериги са неподходящи за моя случай. Изрично условие е да не се наранява слоя върху който ще се движи машината. От показаното на снимките ми се струва, че може да се ползват опорните ролки и задвижващите колела, но след допълнително олекотяване...
                          Тъсенето продължава.
                          Още веднъж, благодаря ви за отзивчивоста!
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

                            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                            За съжаление, тия вериги са неподходящи за моя случай. Изрично условие е да не се наранява слоя върху който ще се движи машината. От показаното на снимките ми се струва, че може да се ползват опорните ролки и задвижващите колела, но след допълнително олекотяване...
                            Тъсенето продължава.
                            Още веднъж, благодаря ви за отзивчивоста!
                            Колко трябва да са дълги и широки веригите? Много пъти се използва протектора на голяма автомобилна гума с отрязани бордове вместо малък размер верига. Вътре се слага гребен и се задвижва по стандартния начин. Така са постъпили например руснаците които са направили техни аналози на Маттракс
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Нужна ми е информация за вериги и компонентите им

                              Не знам какъв ти е бюджета и какви ще са приложенията за които ти трябват веригите. На www.litefootatv.com (ATV сайта на Mattracks) има различни комплекти модели за АТВ. На всички тези комплекти гъсениците се продават като резервна част. Не знам дали ще ти вършат работа, имат за много приложения и качеството е много добро но цените са доста високи. Да не кажа - още по-високи от доста високи
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X