Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за трактор самоделка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Съвет за трактор самоделка

    Първоначално публикуван от dobrito1 Преглед на мнение
    А ако не се обработят след нарязването на шлиците, какво може да стане?

    На мен ми трябва високо проходим мотокар с лебедка отзад. Искам да е с колкото се може по-малки габарити, да не е с вилици а с кофа, защото ще ми трябва да товари дървени опилки в ремарке на прицеп, да тегли ремарке около 2 тона, и евентуално ако се наложи да има възможност да дърпа трупи с лебедка. Имам съмнения, че ако се скъсят мостовете няма да е стабилно когато се вдигне кофата нависоко, въпреки, че товарът няма да е повече от 200кг заедно с кофата, но все пак ще се товари прицеп. В годината ще се товарят най-много два прицепа. За сега имам хидравлична помпа и разпределител, заден мост от уаз. Ако някой има по-добра идея от моята, нека я сподели.
    Така както гледам нямаш нищо в мномента. Трябва ти двигател, скорости, ако искаш да и с предно още един мост ти е необходим. Няколко сериозни Уайзена и доста работа. Така като го гледам ще ти стъпи за доста пари и време.
    Ако искаш си вземи някоя машинка читава и ще останеш по-доволен.
    Ето я една самоделка http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=5dp3lx
    Надявам се няма да го сметнете за реклама, не е моя обявата и не познавам собственика. Двигателя е владимировец 25к.с. За тези пари само заради двигателя си заслужава да го вземеш.

    Коментар


    • #47
      От: Съвет за трактор самоделка

      ЮМЗ с челен товарач, правен или фабричен, ще свърши по добра работа от всякаква самоделка, понеже ще трябва да набиеш много пари за да направиш по-горе написаното. За задна лебедка, може да се включи към ВОМ-а. При тези малките тракторчета, ще ти трябва ще ти трябва доста сериозна рампа, за да натовариш прицеп. До колкото разбирам ще се товарят насипни материали?
      Кольо Динев

      Коментар


      • #48
        От: Съвет за трактор самоделка

        Първоначално публикуван от dobrito1 Преглед на мнение
        А ако не се обработят след нарязването на шлиците, какво може да стане?
        Ако не се обработят,най-вероятно ще се усучат,ако пък случайно не се усучат-просто ще се износят до степен превъртане.


        P.S. Трактор Болгар със каварненско фадромно устройство,товари прицеп със рампа от около 70см,със малка бръмчилка няма как да го постигнеш,ще ти трябва поне двуметрова рампа.Най-ефтиното решение е шнек със който да товариш и нещо със което да избутваш опилките и да захранваш шнека.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #49
          От: Съвет за трактор самоделка

          Аз си мислех за уредба от мотокар, само че с кофа, за да може да вдига до необходимата височина без рампа.

          Коментар


          • #50
            От: Съвет за трактор самоделка

            Не става, понеже няма ад разпределяш товара при изсипването в прицепа, ако въобще успееш да изсипеш нещо в него. Идеята е че при изсипване кофата трябва да е изнесена над средата н ремаркето.
            Това опилки, някакви стърготини ли са или, вече обработени на гранули стърготини, защото ми се струва че ако е първото шнекът ще ги "замазва" по стените, може и да бъркам.
            Кольо Динев

            Коментар


            • #51
              От: Съвет за трактор самоделка

              Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
              Не става, понеже няма ад разпределяш товара при изсипването в прицепа, ако въобще успееш да изсипеш нещо в него. Идеята е че при изсипване кофата трябва да е изнесена над средата н ремаркето.
              Това опилки, някакви стърготини ли са или, вече обработени на гранули стърготини, защото ми се струва че ако е първото шнекът ще ги "замазва" по стените, може и да бъркам.
              При рязането на дървата се получават, ние опилки им казваме, може и стърготини.

              Коментар


              • #52
                От: Съвет за трактор самоделка

                Комбинацията от стандартен челен товарач и работа с друг инвентар не е никак удачна. Стандартно кофата е една идея по-широка от трактора. Вече ти може да си направиш по-тясна кофа и да не ти пречи толкова при движение. Както предложиха по-горе удачен вариант е едно ЮМЗ или Болгар с челен товарач.
                Тези опилки не знам как ги събирате. Ако е да се товарят от камара ще е лесно, но събирането на камара ако искаш да става пак с тази машина, ще ти трябва по-голямата кофа.

                Коментар


                • #53
                  От: Съвет за трактор самоделка

                  Е кадърно направена кофа се закача/откача, за няма и минута... може и да си ги сменяш, малка голяма, вилица, квото ти сърце сака :Д. Пък и скво ще му пречи ,след като той в гората ще работи с него- там най-много да му помогне, няма да оре все пак.
                  Кольо Динев

                  Коментар


                  • #54
                    От: Съвет за трактор самоделка

                    Точно в гората най-много пречи една голяма кофа. Първо че е една идея по-широка от трактора и второ че в завой се изнася доста. Аз от един познат бях вземах да дърпам ремарке с дърва точно с ЮМЗ челен товарач. Човека гледа зърно и трактора го ползва само за товарене. В него момент всички трактори бяха заети. Видях се в чудо с тази кога отпреде. На където и да я сложа все пречеше. Направих един курс и се отказах. След това с камион возихме дървата.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Съвет за трактор самоделка

                      На мен няма да ми трябва постоянно и ще ми върши работа и по-малка кофа, дори и цял ден да се товари прицепа, ще е най-много 2 пъти в годината. А се спрях на този вариант защото е по-компактен отколкото трактор с фадромно устойсто и съм наясно, че товара няма да може да се сипва в средата на ремаркето, но това не е проблем.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:big_1267531932648.jpg
Прегледи:1
Размер:81.2 КБ
ID:5554962

                      Нещо такова, но да е по-проходимо от мотокар, за да може да влиза и в гората.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Съвет за трактор самоделка

                        Трактор - самоделка

                        Коментар


                        • #57
                          От: Съвет за трактор самоделка

                          Това си е оригинален мотоблок. Като прикачен инвентар е направено ремаркенцето със седалката и за него нещо като навесна система

                          Коментар


                          • #58
                            От: Съвет за трактор самоделка

                            http://plovdivskinovini.com/index.ph...d-snimki-video
                            Ето какво търси колегата, но трябва да се нареди на опашката след НАТО и да му наброи парите. И въпреки всичко не съм убеден че ще му свърши работа. С това нещо няма как да натовариш камион с насипни материали. Петров ви каза най-евтиният вариант, аз ви споменах за нещо много функционално и много компромисно. Успех!
                            Отдалечихме се мнооого от темата!
                            Кольо Динев

                            Коментар


                            • #59
                              От: Съвет за трактор самоделка

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140429_153734 res.jpg
Прегледи:1
Размер:294.2 КБ
ID:5628086

                              Колеги, темата е малко стара, но реших да се включа с идея за самоделка, която притежавам и съм доволен от нея. Тракторчето е направено от стар мотокар, който взехме преди над 10 г от вторични суровини. Двигателя е перкинс 3 цилиндъра, използвали сме съществуващите скорости и диференциал от мотокара - на практика го обърнахме наобратно - задните скорости са в момента предни - той имаше по 3 във всяка посока, като се обръщат с лост напред и назад. Монтирах му компресор от Ифа, като доста си поиграх със смазването - беше от онези които се смазват направо от двигателя на ифата. Доволни сме много от машинката, изключително послушна и доста икономична като разход.
                              Недостатъци - скоростите са бързи - дори и най - бавната е бърза за оран , освен това е твърде лек за оран, поне за качествена такава, ако целиш да надраскаш земята .... аз не го разбирам така, другото е свързано с това, че от диференциала не може да се извади движение за инвентар - балопреси, култиватори и т.н.Но човек не може да има всичко

                              Коментар


                              • #60
                                От: Съвет за трактор самоделка

                                Удачно ли е за приложение ако се използва диференциал от автомобил https://www.youtube.com/watch?v=jg5_51tuxzw за фреза https://www.youtube.com/watch?v=7jZj_rfAaLE или е по разумно заводско направена

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X