Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за трактор самоделка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за трактор самоделка

    Прав си коле,само двигателя на Ц-100 е колкото половин кола.Търси дизел бавнооборотен двигател,с голям въртящ момент,иначе не става.


    поздрави

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за трактор самоделка

      Ако се вземат две предавателни кутии от кола с задно предаване, примерно Лада. На едната и се махне камбаната на съединителя, и първичния и вал се свърже с вала на кардана на първата кутия ще се получат две предаватели кутии свързани в едно, и ще се получи трактор с 8 скорости. Плюс една раздатка и диференциал, се получава намаляна на обортите в съотнушение ~15-16 към едно(ако и двете кутии са на първа). Друг вариант е използването на червячна предавка, но при нея валовете са кръстосани и ще се наложи още едно обръщане на движението, за да може да се свърже рационално кардана с диференциала. Червяците варират от 1 към 1, до 600 към 1(по мои спомени). Така, че намериш ли си червяк с съотнушение 1 към 30, и да успееш да му прехвърлиш движението към диференциала на трактора, ще можеш да ореш пре-спокойно при 2000-2700об/мин., който не мисля че са натораващи за авто двигателя.

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за трактор самоделка

        И тук греда.
        То е лесно да сметнеш само намаляването на оборотите, и увеличаването на въртящия момент като минеш през две кутии и диференциал.
        А кой ще издържи на този вече огромен за нормални кутуя и диференциал въртящ момент? Ако е само за придвижване-няма проблем, но ак за бияш плуг, и дотам. Или полуоска ще изпищи, или нещо по кутията. Защо мислите на едно нищо и никакво ЮМЗ с 60 коня мотор полуоските са дебели около 60-80 мм? Смятайте оттам нататък кави усилия се предават за да се сложат такива дебели железа.
        Аа, за сведение-има и скъсани полуоски на тези трактори

        Червяците в общия случай не поемат обратно натоварване, т.е. спират движението по инерция. Затова и не се използват в никое превозно средство. А и не издържат дълго време на сериозно натоварване.

        Но няма лошо да се пробва, така само ще стигнете по трудния път до истината.
        А това което не ни убива ни прави по-силни.
        Действайте, но мислете предварително, че после е много гадно...
        Успех!
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за трактор самоделка

          Много сте прав, едно е да се движи по пътя а друго е да пори земята с плуг с една или две трупки .... няма база за сравнение.
          В този ред на мисли се чудя на едно такова натоварване дали биха издържали задни мостове от УАЗ и се заглеждам към Газ66 или Газ 53. Мой познат някога са правили трактор с мост от мотокар с двигател от мотокар Перкинс. С плуг с две трупки не е имал никакви проблеми, но след като са го продали, новия му собственик му сложил още една трупка и изронил зъбите на короната на диференциала.
          Както в началото писах , на мен ще ми е нужно да е с максимална ширина 800мм /80см/ а незнам такива големи мостове дали има възможност конструктивно да се скъсят толкова много.
          Относно цялата трансмисия и предаване на движението от двигател до мостове ми се върти идея - трицилиндров дизел Перкинс около 30к.с, скоростна кутия и раздатка Газ 66 или Газ 53, мостове от същите автомобили.
          Това с двете скоростни кутии една след друга и от друга гледна точка не би било много практично, все пак трябва да е компактно /двигател, съединител, 2 скоростни кутии, раздатка и 2 карданни валове за двата моста - определено повече от 2м/. Мисля че е много по-добре да се сложи една скоростна кутия която би издържала натоварването за тази работа и раздатка с която да се осигурят бавни скорости и задвижване на двата моста.
          Въпросните КОМ-ове за раздатъчните кутии, с тях може ли да се осигури движение за силоотводен вал, който да върти фреза или са слаби? За тях съм виждал да се слага помпа НШ 10 или 32, но това задвижване за помпата може да се вземе и от ремъка задвижващ водната помпа и перката за охлаждане.
          Някой има ли на представа такъв двигател на какви машини е използван и имате ли на представа къде се занимават с такива дейности като куплиране на двигател и скоростна кутия - преправяне на съединител и скъсяване на мостове.
          Поздрави на всички отзовали се по темата

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за трактор самоделка

            Последния вариант с който ще имаш и сила, и бавна скорост е с хидравлично задвижване. Можеш от някой верижна машина да вземеш хидромоторите и да ги сложиш към колелата. Не знам дали и мотокарите не са с хидравлично задвижване. Или някоя малогабаритна техника с такова задвижване, по този начин няма кутии и раздатки.

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за трактор самоделка

              ivoooo, разгледай тук:http://www.offroad-bulgaria.com/show...E4%E5%EB%EA%E0
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за трактор самоделка

                нещо такова би вършело работа а и много по-лесно е 4х2 отколкото 4х4
                само, че мисля че и мотокаровите задвижващи мостове са широчки и ще се налага скъсяване
                къде се намира това тракторче и колко к.с. е
                не му ли идват множко 3 трупки на плуга

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за трактор самоделка

                  Първоначално публикуван от ivoooo Преглед на мнение
                  нещо такова би вършело работа а и много по-лесно е 4х2 отколкото 4х4
                  само, че мисля че и мотокаровите задвижващи мостове са широчки и ще се налага скъсяване
                  къде се намира това тракторче и колко к.с. е
                  не му ли идват множко 3 трупки на плуга
                  Пратил съм Ви съобщение.
                  45.к.с. зависи каква е почвата и терена.На равен терен и рохкава почва няма проблеми с трите тела,но ако има стръмно му е трудничко.
                  0осем9осем7шест0осем7едно
                  Миро

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за трактор самоделка

                    Здравей колега,и аз преди години правих нещо подобно ей така заради тръпката не ,че ми трябваше.Все пак го довърших и после ми мина мерака.След години попаднах на нещо интересно което може да те заинтересува.Става въпрос за едни руски тракторчета ,мисля,че бяха Зис350 с двигател на иж 350 двуцилиндров ,който предава движението с верига към главното предаване.Има бързи, бавни,задна самоотводен вал,навесна система и блокаж.Слабото му място е двигателят или по-точно съединителят.Ако му приспособиш едно дизелово двигателче ще стане интересна машина.Мога да ти пусна снимки ,но е затрупано с други железа.Потърси из нета и ако не намериш снимки ще го изровя и ще ти ги пусна да го видиш

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за трактор самоделка

                      Първоначално публикуван от roshliakG Преглед на мнение
                      Здравей колега,и аз преди години правих нещо подобно ей така заради тръпката не ,че ми трябваше.Все пак го довърших и после ми мина мерака.След години попаднах на нещо интересно което може да те заинтересува.Става въпрос за едни руски тракторчета ,мисля,че бяха Зис350 с двигател на иж 350 двуцилиндров ,който предава движението с верига към главното предаване.Има бързи, бавни,задна самоотводен вал,навесна система и блокаж.Слабото му място е двигателят или по-точно съединителят.Ако му приспособиш едно дизелово двигателче ще стане интересна машина.Мога да ти пусна снимки ,но е затрупано с други железа.Потърси из нета и ако не намериш снимки ще го изровя и ще ти ги пусна да го видиш

                      Не е нужно много търсене-в раздел купувам-продавам,неотдавна предлагаха такова возило.Ето темата http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=111272
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за трактор самоделка

                        Малко късно видях темата. Преди по-вече от 25г. си направих малогабаритен трактор на база от ТЛ30. Подобен на показания от колегата. Предни гуми 6,50х16",задни 24", дизелов/оригинален за ТЛ30/ двигател 30 к.с., диферинциал, двойно действаща хидравлична с.ма, въздушни спирачки,силоотводен вал и още други работи. Работи с плуг 3х25 до 20см. и 4х25 до 15см. Имам и почвообработваща фреза 1000мм. Ширината му е почти стандартна като на голям трактор.
                        При твоя вариант/размерите които искаш да получиш/ всичко ще бъде въпрос на нагаждане. Бих те посъветвал да използваш мологабаритен бавно оборотен дизелов двигател по ред причини.
                        Преди време комшията имаше мотоблок дизел 17 к.с. с доста екстри и ореше с едно тяло 25см./това вървеше в окомплектовката/ имаше и фреза 600мм.,култиватор и косачка. Вграден диферинциал и блокаж. Предни и задни скорости. Два силоотводни вала. Ширината на ходовата част беше 700мм. Гумите 16" и стоманени пръстени с чапи които се поставяха върху гумите при оран и култивиране.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за трактор самоделка

                          ЗДРАВЕЙТЕ МОМЧЕТА НОВ САМ ТУК МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ КАЖЕ АКО НА МАЛКО ТРАКТОРЧЕ СЛОЖА БЕНЗИНОВ ДВИГАТЕЛ 6.5 КОНЯ ДА ЛИ ЩЕ ИЗДЪРЖИ НА НАПЪНА

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за трактор самоделка

                            Първоначално публикуван от ALTANAY66 Преглед на мнение
                            ЗДРАВЕЙТЕ МОМЧЕТА НОВ САМ ТУК МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ КАЖЕ АКО НА МАЛКО ТРАКТОРЧЕ СЛОЖА БЕНЗИНОВ ДВИГАТЕЛ 6.5 КОНЯ ДА ЛИ ЩЕ ИЗДЪРЖИ НА НАПЪНА
                            Зависи колко е малко и какво ще правиш с него .

                            п.п.пиши с малки букви и така чуваме (четем)

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за трактор самоделка

                              само за превоз на товар от около 300 400 кг

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за трактор самоделка

                                сега трактора е с двигател на иж 350 но много гори а и все проблеми с паленето

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X