Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за самоделка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Двигател, какъвто намериш неруски. Аз бих заложил на едноцилиндров ендуро, защото има голям въртящ момент в ниските обороти. Рамка от мотор не бих използвал. Бих я направил от нула.
    По-интересни са веригите.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      Най-доброто е двутактов двигател , поне два цилиндъра , но такъв неруски няма да намери. Аз бих ползвал четиритактов с поне два цилиндъра или с четири цилиндъра , но това зависи от размера и теглото на моторната шейна.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Двигател, какъвто намериш неруски. Аз бих заложил на едноцилиндров ендуро, защото има голям въртящ момент в ниските обороти. Рамка от мотор не бих използвал. Бих я направил от нула.
        По-интересни са веригите.
        https://www.youtube.com/watch?v=eSjxncLNTaM
        Toyota 4runner
        3000cc V6

        Коментар


        • motor_men
          motor_men коментира
          Редактиране на коментар
          От всичко може да стане и да започне да се движи , въпроса е как се движи и колко ще се движи.

      • #19
        https://www.youtube.com/watch?v=jIacOThToqM
        Вижте едно сравнение между мотор и много скъпи шейни
        Toyota 4runner
        3000cc V6

        Коментар


        • #20
          Първоначално публикуван от andon1980 Преглед на мнение
          С това се занимавах в изминалите 4 дни
          Колега, това е предвидено да се ползва при минусови температури или около тях някъде? Кому е нужно толкова много желязо, това няма да е реклама на фирмата... Баща ми беше железар а и всички в семейството обичаме желязо, ама мен направо ме лъха студ като гледам снимката.... Ако не е замислено някакво покритие всичката пара от коне и пътници дали няма да се лепи там... Излишно тегло, тесни железни плазове дето май ще съвпадат със следите на впряга, напречни елементи дето ще загребват пряспата и т.н. екстри. Тонаж сме теглили и ние с магаре, а вкъщи имам един стар учебник със снимка на жребец-тежковоз дето теглил 10 тона на 100 метра, ама какво от това. Вие мисля че го правите за кеф, не за изпитание на хора и животни. Интересно ми е предницата как сте я решили, ако може и там една-две снимки. Между другото, руснаците имат опит от векове и запрягат тек или тройка, вероятно има защо.

          Коментар


          • #21
            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение

            Колега, това е предвидено да се ползва при минусови температури или около тях някъде? Кому е нужно толкова много желязо, това няма да е реклама на фирмата... Баща ми беше железар а и всички в семейството обичаме желязо, ама мен направо ме лъха студ като гледам снимката.... Ако не е замислено някакво покритие всичката пара от коне и пътници дали няма да се лепи там... Излишно тегло, тесни железни плазове дето май ще съвпадат със следите на впряга, напречни елементи дето ще загребват пряспата и т.н. екстри. Тонаж сме теглили и ние с магаре, а вкъщи имам един стар учебник със снимка на жребец-тежковоз дето теглил 10 тона на 100 метра, ама какво от това. Вие мисля че го правите за кеф, не за изпитание на хора и животни. Интересно ми е предницата как сте я решили, ако може и там една-две снимки. Между другото, руснаците имат опит от векове и запрягат тек или тройка, вероятно има защо.
            Колега , имам хотелче и конна база , това е правено да е част от атракциите зимата. Занимавам се професионално с ковано желязо 15 г и до тук спирам раззискванията кое как е .Ако имаш нещо да кажеш по шейните давай , иначе само разводняваме темата
            Toyota 4runner
            3000cc V6

            Коментар


            • #22
              Редно ли е тези напречни гради да си орат снега понеже конете са много яки ?
              Заравял съм буран в 1.5м сняг, няма вадене, наложи се с рактрака да излинем снега около него .
              Двутактов неруски е трабанта - добър вариант . Ако ще разхождаш туристи може и направо някакъв малък дизел от кола .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #23
                Този целия кит за мотора е грубо 7000$. На предното клипче веригата е твърде тясна и личи в по дълбокия сняг. Според мен двуцилиндров двигател е по добре да се търси. Първо си намери някаква верига и тогава си конструирай по нататък. За конския впряг - направи някакъв кант на плъзгите, защото ще се свлича на най малкия наклон, дори на пръв поглед равно.
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #24
                  Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
                  Този целия кит за мотора е грубо 7000$. На предното клипче веригата е твърде тясна и личи в по дълбокия сняг. Според мен двуцилиндров двигател е по добре да се търси. Първо си намери някаква верига и тогава си конструирай по нататък. За конския впряг - направи някакъв кант на плъзгите, защото ще се свлича на най малкия наклон, дори на пръв поглед равно.
                  В средата на ските има заварен профил , плътен 12 х12 , по цялата държина за да няма завъртане на задницата
                  Toyota 4runner
                  3000cc V6

                  Коментар


                  • #25
                    Първоначално публикуван от andon1980 Преглед на мнение

                    Колега , имам хотелче и конна база , това е правено да е част от атракциите зимата. Занимавам се професионално с ковано желязо 15 г и до тук спирам раззискванията кое как е .Ако имаш нещо да кажеш по шейните давай , иначе само разводняваме темата
                    Колега, темата все още е "Помощ за самоделка", така че все още сме вътре в матрицата. Това че имаш хотелче, конна база и железарски цех трябва да ни подскаже че имаш ресурс и опит с железа, хора и коне, както и бизнес идеи, но все още не означава че имаш опит в изработка и практическо ползване на ППС за жива тяга при зимни условия. Съвсем скромно се опитваме да направим по някоя подсказка и нищо повече. Пожелавам успех и сигурен съм - всички тук ще се радваме на някое клипче в условия на експлоатация.

                    Коментар


                    • #26
                      Купих приспособление, което се монтира на задната гума на мотор , отпред се сага ска.Във вторник ще е при мен , ще го снимам и кача , да видим може ли от него да се направи за моторна шейна или да купя един кросов мотор и да ги инсталирам на него.Нека спрем дребнавостите и ако може да си помогнем с нещо
                      Toyota 4runner
                      3000cc V6

                      Коментар


                      • #27
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:78847399_2595266220740478_440196468091912192_o.jpg
Прегледи:210
Размер:134.2 КБ
ID:6532807
                        Toyota 4runner
                        3000cc V6

                        Коментар


                        • #28
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:79842413_2595266934073740_6515150352180838400_o.jpg
Прегледи:201
Размер:89.7 КБ
ID:6532810
                          Toyota 4runner
                          3000cc V6

                          Коментар


                          • #29
                            Колеги , как да ремонтирам или откъде да намеря такава верига? От стандартна за шейна се реже на 2 и стават 2 вериги.Размера и е 350 х 15 см
                            Toyota 4runner
                            3000cc V6

                            Коментар


                            • #30
                              Колега, гледам, че шейната се продава. Как се представи зимата, снимки или клипчета с конете ако има да видим? Благодаря.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X