Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за самоделка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за самоделка

    Здравейте колеги , пуснах темата и във форума за шейни, но там няма никаква активност. Да обясня накратко-гледах из руски форуми и в ютуб , как правят разни моторни шейни , с елементарна конструкция и почти от подръчни материали. Идеята ми е за нещо подобно , в зимния сезон имам много свободно време и искам да го уплътня.Занимавал съм се с метални изделия и ръчно ковано желязо , в цеха имам всички необходими машини за това.Не съм запознат с двигатели и други монтьорски неща.Ако има някой в тази сфера и иска да направим нещо съвместно , аз съм насреща.Успех
    Toyota 4runner
    3000cc V6

  • #2
    Гледам, че няма мераклии за моторна шейна, а ти явно си такъв...

    Та макар и да не разбираш от механика-започни да събираш части и материали, ръководейки се от руските чудеса на самоделството, и започни, като обясняваш какво правиш и защо. И снимай много и пускай снимките тук. Задавай конкретни въпроси, винаги ще има кой да ти отговори да даде акъл.

    Асеновград е малък за да намериш съмишленици тук. По-скоро се огледай около себе си, работи на показ, и ако на някого му е интересно и спира да те гледа какво правиш-предложи му съдружие...

    Щом се занимаваш с железа-можеш ли да заваряваш? Ще има много заваръчна работа по такъв проект. Също и стругарска работа. Не знам как сте там откъм читави и трезви стругари, но без такъв ще ти е трудно.

    Дай някой линк към руските творения, да се ориентираме какво по-точно ти харесва.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Гледам, че няма мераклии за моторна шейна, а ти явно си такъв...

      Та макар и да не разбираш от механика-започни да събираш части и материали, ръководейки се от руските чудеса на самоделството, и започни, като обясняваш какво правиш и защо. И снимай много и пускай снимките тук. Задавай конкретни въпроси, винаги ще има кой да ти отговори да даде акъл.

      Асеновград е малък за да намериш съмишленици тук. По-скоро се огледай около себе си, работи на показ, и ако на някого му е интересно и спира да те гледа какво правиш-предложи му съдружие...

      Щом се занимаваш с железа-можеш ли да заваряваш? Ще има много заваръчна работа по такъв проект. Също и стругарска работа. Не знам как сте там откъм читави и трезви стругари, но без такъв ще ти е трудно.

      Дай някой линк към руските творения, да се ориентираме какво по-точно ти харесва.
      Благодаря за отговор , колега. В цеха има всякакви машини , струг , фреза , гилогита , абкант и доста електожени е телоподаващи.В момента правя една шейна за конски впряг , че това ми е другата страст , ще е готова до няколко дни .
      В ютуб има доста видеа за такива самоделки , ключовите думи по които се тъсят са - мотосани и снегоход свои руками.https://www.youtube.com/watch?v=XM5tgHsF5rc


      Toyota 4runner
      3000cc V6

      Коментар


      • #4
        Ами щом има достатъчно информация-повярвай си, и започвай.
        Най-важното е да си повярваш, че можеш да го направиш, набавяш си материалите и започваш.
        Неминуемо ще объркаш нещо и ще бракуваш някои части, но то и мастити инжинери допускат грешки, така, че не се плаши.
        Каквото не ти е ясно-питай конкретни въпроси за да получиш смислени отговори.

        На някой от участниците тук подписа беше, че Ной е бил аматьор, а Титаник е построен от професионалисти.
        Запрятай ръкави, набавяй материалите и започвай, ние ще викаме браво.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          Купи си примерно един Буран за части и модифицирай.
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            Една интересна и малко по различна идея - аерошейна или аэросани. - http://armor.kiev.ua/Tanks/WWII/sani/nkl26.php
            Сложното или по точно скъпото ще е витлото (но пък има от делтапланери), а при мотошейната веригата. Другото си е шлосерска работа и фантазия.
            Този човек си е сделал доста интересни машини https://www.legaltechnique.org/artic...novosti-v.html
            А тук вече става още по интересно като няма сняг, лятоска има язовири https://www.youtube.com/watch?v=z2yyAIT0iFc
            Може и да си ги разглеждал. Ако искаш мога да ти пратя на пощата книжка с малко формули и рисунки за аеросани.
            Не важно кто напротив, важно кто рядом.

            Коментар


            • #7
              При условие, че до 4000 лв има съвсем читави (маркови) шейни, не виждам никакъв логически смисъл да се прави самоделна такава …
              /която никак няма да се върже по-евтино като цена/

              Коментар


              • #8
                То колегата иска да се занимава с нещо, а не, че много му трябва моторна шейна.
                Поне така предполагам де.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                  При условие, че до 4000 лв има съвсем читави (маркови) шейни, не виждам никакъв логически смисъл да се прави самоделна такава …
                  /която никак няма да се върже по-евтино като цена/
                  https://www.youtube.com/watch?v=Y433uSGaH9E&t=113s
                  Дали това ще дойде 4000?

                  Toyota 4runner
                  3000cc V6

                  Коментар


                  • #10
                    Ще!
                    Като набиеш минимум едни 1500 лв (500 като минимум за някакъв соц скрап като в случая + минимум още 1000 за ремонта му и останалата железария - усетиш се, че вместо да си правиш кефа си все в пукници, ремонти и омазан - и хвърлиш „нещото” за скрап....

                    Нагледал съм се на не един опит (някой доста сполучливи) на правене на АТВ-та (дето е най-близо до шейната като конструкция) и резултата е винаги еднакъв - много работа, набити пари като да го вземеш готово и за капак - насмешливи погледи като ти видят „ижомахата” на някое събиране....

                    Ама всеки си е господар на джоба де

                    Коментар


                    • #11
                      Някои самоделки са доста по-успешни от заводски неща. Съвсем отделно е удоволствието да направиш нещо с ръцете си. Освен опитът и креативността, от ключово значение е да се въздържаш от употреба на съветски или руски части и агрегати.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        С това се занимавах в изминалите 4 дни
                        Прикачени файлове
                        Toyota 4runner
                        3000cc V6

                        Коментар


                        • #13
                          Това ще върви само по утъпкан сняг .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Това ще върви само по утъпкан сняг .
                            Най малкия ми кон е 340 кг , пикапа ми е над 2 тона , с блокирани 4 колела го дърпа 100 метра , по пръст. Тая шейна ще се тегли от 2 коня по 600 кг , дават че могат да дърпат товар около 6 , 7 тона , неутъпкан сняг сигурно ще им даде доста зор, но ако е над 2 метра

                            Toyota 4runner
                            3000cc V6

                            Коментар


                            • #15
                              [QUOTE=Scrapheap;n6530602]Някои самоделки са доста по-успешни от заводски неща. Съвсем отделно е удоволствието да направиш нещо с ръцете си. Освен опитът и креативността, от ключово значение е да се въздържаш от употреба на съветски или руски части и агрегати.[/Q
                              Колега , какъв мотор според теб , за да му ползвам двигателя и рамката?

                              Toyota 4runner
                              3000cc V6

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X