Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъгито на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Бъгито на Кольо

    Понеже вали, и не става за жътва, пак на дневен ред е бъгито.
    Сложих фаровете подарени ми от Sparow, не са танкови, както беше писал, но пак са добри за мен. Благодаря на Sparow, имаш няколко кръгчета, и някоя друга бира...
    Ето изглед с фаровете:



    Дойде ред да се погрижа и са сигурността-сложих малко колани. В случая се получи 4-точков. Понеже исках да се регулира според конкретният човек седнал да кара ползвах колана от задната седалка на форда-тази за средния пътник, само там има начин за регулиране на дължината на колана. Този колан опасва водача през корема. На него е нанизан "държача" за другият колан-дето минава през раменете. На него пък е нанизан езика който влиза в държача. Понеже и този колан трябва да се регулира по дължина, за него използвах същата Джаджа, но от голфа на братлето. Според него се е получила система за сигурност "Голфорд". Не го обясних мхого ясно, дано от снимките се разбере за какво става въпрос.





    При пробат на място коланите се държат добре, но в движение по пресечена местност от друсането чувствам неудобство, не е много добре. Засега карам без колан, и само при предстоящи екстремни изкачвания и спускания ще ги слагам.
    След работата по машината естествено следва да отидем да покараме, да оберем плодовете на труда си.
    И убеден, че с новата предница, и опасан с колани мога да прелитам над дупките малко надцених възможностите на бъгито, и с доста висока скорост-може би около 40-50 км/ч така се тряснах в една дупка, че изкривих щангата от лоста за скоростите до механизма за превключване. Добре, че е тръба, та с няколко ритника я пооправих, та да стигна до полигона. Ето как изглежда, би трябвало да е права...



    А от друсването при скока изпадна една чантичка в която си нося малко инструмент за полеви ремонти, в това число и една стара китайска гидория, в ламаринена кутия. Явно съм минал през нея, защото изглеждаше ей-така:



    Това вчера. Днес Данчо пак ме изкуши, и пак отидоха 20 лв за бензин, но не съжалявам за бензина, всяка капка бе оползотворена по най-добрият начин. Ето видеото от днес:

    http://www.youtube.com/watch?v=g4CWue6C7AQ

    Следва да подчертая голямото значение на гумите-без тях, с по-нормални почти нищо от изкачванията и спусканията може да се направи.
    Ако някой се двууми дали да си направи бъги да не се чуди въобще, изживяването е страхотно.
    Последно редактирано от Кольо; 12-07-09, 21:38.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • До: Бъгито на Кольо

      Благородно ви завиждам че сте 2ма и карате заедно супер сте,аз карам с местните ендура.Имам една молба към вас колко сантиметра е височината на 13ките имам идея предните да ги направя 13 а задните да мина на15 и да си купя истински ГУМИ.

      Коментар


      • До: Бъгито на Кольо

        Ето размера:



        Не съм мерил колко е диаметъра на гумата, но е в норма. Т.е. няма някаква фрапираща разлика в размера и означението. Като нормална 13 цолова гума. А за слагането на 15 цола отзад съм ЗА! Там има нали знаеш-каймани, кобри...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • До: Бъгито на Кольо

          Отпред мисля да го сваля на 13ки съответно с шарка като твоята и разбира се нова предница а от зад да му сложа 15 ки убедих се че там избора на грайфер е повече от голям.За сега това е само проект но в момента в който имам готовност с матерял и време мисля да му отделя 5-6 следобеда.Иначе ви следя отблизо поздрави.

          Коментар


          • До: Бъгито на Кольо

            тези съм нагласил за моето 205/60/15
            Прикачени файлове
            GSM 0877 08 99 19
            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

            Коментар


            • До: Бъгито на Кольо

              Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
              Отпред мисля да го сваля на 13ки съответно с шарка като твоята и разбира се нова предница а от зад да му сложа 15 ки убедих се че там избора на грайфер е повече от голям.За сега това е само проект но в момента в който имам готовност с матерял и време мисля да му отделя 5-6 следобеда.Иначе ви следя отблизо поздрави.
              Ееех, времето... знам за какво говориш! Ама давай, заслужва си.
              Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
              тези съм нагласил за моето 205/60/15
              И на теб да кажа същото.
              Добри ми се виждат, чакаме снимки и видео от двама ви.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • До: Бъгито на Кольо

                С бъгито не съм се занимавал освен, че му сложих новите гуми отзад, но скалъпих нещо за него. Последния път когато го влачих доста ми натискаше колата и реших, че ще му трябва платформичка за да го транспортирвам. Мислех да си го влача като ремаркенце, но се промениха плановете. днес и сложих и на нея гуми, но има доста работа още. Ти мислил ли си как ще си го прекарваш, ако ще ходиш по надалеко?
                GSM 0877 08 99 19
                Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                Коментар


                • До: Бъгито на Кольо

                  забравих снимките
                  Прикачени файлове
                  GSM 0877 08 99 19
                  Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                  Коментар


                  • До: Бъгито на Кольо

                    Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                    забравих снимките
                    Това място ми е познато.Виждал съм доста интересни разработки там.Снимай БМВ-то.

                    Коментар


                    • До: Бъгито на Кольо

                      За Х 5 ли питаш
                      GSM 0877 08 99 19
                      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                      Коментар


                      • До: Бъгито на Кольо

                        Да за него.Може да направиш хубава тема.Справил си се доста добре.Дано скоро да го завършиш.

                        Коментар


                        • До: Бъгито на Кольо

                          Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                          Ти мислил ли си как ще си го прекарваш, ако ще ходиш по надалеко?
                          Засега в плановете ми не влиза да ходя кой знае колко далеч. А на по-близо-на ход, между всеки две съседни села има черни пътища, та по тях. А платформата си е вид ремарке, иска си регистрация, застраховка и т.н. Не ми се занимава с ТИАТ, а май вече не регистрират самоделни ремаркета. Но не съм сигурен, де.
                          А ако все някога се наложи да го транспортирам надалеч може да наема някое камионче, с такова го прекарах от село до Шумен, докато беше още в строеж, та не можеше да се придвижва само. Та пробвано е де-събира се.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • До: Бъгито на Кольо

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Защо? За да го продадете после ли
                            Аз моето не го давам за нищо на света.
                            Свидна рожба ми е, не бих се разделил с него.

                            Ама зависи от офертата, де...
                            не ме обвинявай ето и ти си на това мнение че зависи от офертата
                            на мен ми предложиха доста хубава оферта и не успях да устоя на нея. така че това че ме вдъхновяваш не озна че следващите бъгита които ще направим ако ми предложат добри оферти не означава че ще устоя. всичко зависи от офертата

                            Коментар


                            • До: Бъгито на Кольо

                              Вчера и днес пак посетихме нашият полигон, и се накефихме здраво.
                              Ето и малко клипчета, баирите не изглеждат толкова стръмни, на живо си е съвсем различно. Разликата е като тази да гледаш клипчета на монитора, или да ги изживееш наистина

                              http://www.youtube.com/watch?v=HXCdgSW86RI
                              http://www.youtube.com/watch?v=UxkwP2UkHiQ
                              http://www.youtube.com/watch?v=rnMjrNiSexE
                              http://www.youtube.com/watch?v=um7sJyIeY-w
                              http://www.youtube.com/watch?v=RPJnqfbae-Q

                              При една от разходките преди време с нас дойде и Милко Милков с неговото G 230:



                              и като пробва бъгитата каза, че много му е харесало, защото преживяването било съвсем различно. Аз пък на свой ред минах с G-то по трасето, и на мен също ми хареса, защото и за мен беше нещо различно. Та който не е пробвал да мине по някой по-хард терен да пробва, заслужава си.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • До: Бъгито на Кольо

                                Еваларка!!!
                                Много са добри машинките,а ходовете на предните окачвания са доста големи-поне това забелязах.Много кефите,малко са хората като вас да си правите така кефа.
                                Имам малко въпросчета.
                                1.Така колко килограма ти излезе бъгито?
                                2.Колко гориво изгорихте за целия ден?
                                3.Счупихте ли нещо?
                                4.Доволен ли си като цяло от бъгито-издръжливост на окачване и на двигател и други подобни?

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X