Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъгито на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Бъгито на Кольо

    Уаа супер и аз имам една стара фиеста на село някакви котки са се наместили вътре ,ще им стритам задниците ,да видим какво ще построим!

    Коментар


    • #62
      До: Бъгито на Кольо

      Давай де!!!

      Коментар


      • #63
        До: Бъгито на Кольо

        Първоначално публикуван от Dimo_Mitev Преглед на мнение
        Уаа супер и аз имам една стара фиеста на село някакви котки са се наместили вътре ,ще им стритам задниците ,да видим какво ще построим!
        От фиеста е направено бъгито в съседната тема-"Бъгито на jordan"
        То стана доста сполучливо, черпи идеи оттам.
        Ама отсега те предупреждавам, че е много играчка. Особено ако искаш да се получи нещо добро.
        Поздрави, и успех с шлайфа и електрожена(ЦО-то)
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #64
          До: Бъгито на Кольо

          И да кажа за напредъка с моето.
          Том няма кой знае какъв напредък, но сега е време земеделско, трактора ме зове с пълен глас, и бъгито поизостана. Най-важното е, че с помощ от приятел го докарах от село в гаража ми тук. Така мога да работя по него след работа, щото в събота и неделя съм по нивите.
          Вече работят спирачките и съединителя, по-точно хидравличните им приводи, направени са връзките между двигателя и радиатора(е, почти) и за резервоар се очертава варианта резервоар от нафтова печка. Само дето на дъното е страшна гняс, няколко дни кисне с бензин, и ще пробвам по стария изпитан метод със синджир в резервоара и яко тръскане да се почисти. Мислех, че с една шепа стари гайки и болтове ще се получи същия ефект, но не се получи. Може би защото не беше накиснато,не знам. Ако не успея да го изчистя, май ще правя нов от ламарина.
          Имам подготвена ламарина за дъното(благодаря на Данчо), но не стига времето.
          Бензиновата помпа на форда беше с накъсани платна, че не беше помирисвала бензин 6 години, и пак Данчо ми подари една помпа от парно на ЗАЗ. Но и тя е с опечени платна, та електромагнита не може да издърпа котвата, и се оказа, че и тази помпа не става. Ще мислим варианти. Не остана много работа по бъгито, но времето е кът.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #65
            До: Бъгито на Кольо

            За резервоар ти препоръчвам празна бутилка от фреон.Поискай на някой хладилен техник.Тя е желязна,лесно ще се завари гърловина и щуцери.

            Коментар


            • #66
              До: Бъгито на Кольо

              не става ли по лесно с готов резервоар?
              по моргите и скраповете има бол.
              другия вариант е с прахов пожарогасител ама той е окло 10литра.

              Коментар


              • #67
                До: Бъгито на Кольо

                Първоначално публикуван от todger Преглед на мнение
                За резервоар ти препоръчвам празна бутилка от фреон.Поискай на някой хладилен техник.Тя е желязна,лесно ще се завари гърловина и щуцери.
                Това колко литра е?
                Има ли опасност при заваряване да гръмне? Мисля, че не би трябвало, но все пак...

                Готов резервоар няма да пасне никъде по бъгито, не става. А пожарогасителят е доста тежък, не си струва. А половин лист ламарина струва 10-12 лева, трудът е безплатен, и мога да си го направя с каквато форма си искам. Ще видим...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #68
                  До: Бъгито на Кольо

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Това колко литра е?
                  Има ли опасност при заваряване да гръмне? Мисля, че не би трябвало, но все пак...

                  Готов резервоар няма да пасне никъде по бъгито, не става. А пожарогасителят е доста тежък, не си струва. А половин лист ламарина струва 10-12 лева, трудът е безплатен, и мога да си го направя с каквато форма си искам. Ще видим...
                  Мисля,че бутилката от фреон е около 13 л.(има и едни по-големи,но са по-рядко срещани.)Не лош вариянт е резервоар от ЗАЗ или Трабант-компактни са.
                  Успех.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Бъгито на Кольо

                    дрегия вариант е да си направиш ама според мен не си струва заигравката,жигулов не става ли той е доста компактен?

                    Коментар


                    • #70
                      До: Бъгито на Кольо

                      колега на моето бъги резервоара е от трабант. отрязах от него около 15 см точно посредата и след това го заварих. играчката е много защото докато успея да го заваря с телоподавачното да не тече доста вода пое. след това го запоих и най на края го китосах и боядисах. сега поема около 19-20 литра това ми е достатъчно.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Бъгито на Кольо

                        Услужлив колега ми подари една бутилка от фреон, пише, че събира 13.6 литра. Струва ми се малко малка, но на първо време ще върши работа. Варианта от трабант е добър, но не съм виждал напоследък много трабанти по скраповете. Засега ще е с фреоновата бътилка, а ако не ме задоволява, ще правя от ламарина.
                        Ама напоследък не ми остава никакво време, и бъгито си стои самотно в гаража...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #72
                          До: Бъгито на Кольо

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Услужлив колега ми подари една бутилка от фреон, пише, че събира 13.6 литра. Струва ми се малко малка, но на първо време ще върши работа. Варианта от трабант е добър, но не съм виждал напоследък много трабанти по скраповете. Засега ще е с фреоновата бътилка, а ако не ме задоволява, ще правя от ламарина.
                          Ама напоследък не ми остава никакво време, и бъгито си стои самотно в гаража...
                          Ако ти е малка,търсиш още една и ги съединяваш,ще минеш с два среза по радиуса и една заварка.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Бъгито на Кольо

                            Да попитам-има ли някой инсталацията на Форд ескорт 84. Стана така, че не мога да свържа бобината, макар, че при разглобяването писах и снимах, но сега съм се омотал в кабели като пате в кълчища. Проблема е там, че бобината е свързана с комутатора и делкото с три кабела, единият е на маса, той е ясен. Другите два се свързват на двете клеми на бобината, но нали на някоя трябва да се подаде "+". А и на двете има кабели завършващи с конектори, значи и на двете се подава нещо, на едната е ясно, че е "+", по логика на другия трябва да е "-" но не съм сигурен, и ме е страх да не изгоря нещо. Финансите и така са си кът. А освен това и пари няма

                            П.П. свалих си аутодата, но с кракове, регистрации така се омотах, че ми идва да плача...
                            Проверих във форума на Форд, но търсачката им е някаква странна, изкарва целият им подфорум за ел исталации. А времето за палене почти дойде... И ако няма искра, всичко друго е без значение!(Роберт Бош)
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Бъгито на Кольо

                              неможе ли за начало да го байпасираш някак и да го запалиш?
                              пък после го направи както си трябва.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Бъгито на Кольо

                                Плюсът на бобината (извод 15) трябва да е галванично свързан с единя от тези кабели. На него подаваш + през ключа.
                                Другият вероятно е към извод 1 на бобината и е към оборотомера.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X