Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Студентско бъги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Студентско бъги

    Браво!
    Хубаво се е получило бъгито. Гледам и добри гуми си намерил за отпред.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #32
      От: Студентско бъги

      От град Пирдоп съм. Да ви разкажа на кратко една история. Преди три години (лятото) карах бялата Астра 1,6 i 101 hp, в посока Карлово за Пирдоп със 150 км. в час , при ляв завой, малко след разклона за Копривщица през пътя течеше вадичка. За части от секундата се поднесох, докато реагирам, тръгнах право на зад със 120 км.ч. от там двете дясни гуми влязоха в канавката на отсрещното платно. Тъкмо мислех че колата е спряла, когато видях небето, светнаха лампите на таблото, а аз висях на колана( под седалката има едно като пиро патрон, което се задеиства при такива ситуации и те прилепва плътно за седалката, а на закопчалката на колана излезе едно,, Внимание " не знам как се казва тази система. Който знае да каже на мен така ми го обясниха с думи прости. ), в следващия момент от багажника долетя генератор от Газ 53, който бях забравил да извадя от там и се удари в предното стъкло между седалките. Откопчах колана, изгасих контакта и при излизането ми от колата си одрасках крака на един храст ( единственото ми поражение за късмет) , спрях притока на газ от бутилката и зачаках КАТ. Не ми се мисли без колан колко варианти на тази история можеше да има, особено с генератора и стъклото което беше на около 10см. по-навътре заедно с тавана. Отремонтирах я, продадох я (на човек който знае за моите перипетии), сега карам тази черната 2.0 i 136 hp + спортна генерация + ремус + спортен филтър + спортно окачване с коил оувъри има и същата система на коланите + 4 airbag за предните места + тракшън контрол, но се опитвам да не разчитам на тях а да карам по-бавно и съвестно. КОЛЕГИ ПОСТАВЯЙТЕ ПРЕДПАЗНИТЕ КОЛАНИ ТЕ НАИСТИНА ПОМАГАТ, И НЕ ОСТАВЯЙТЕ ХВЪРЧАЩИ ПРЕДМЕТИ НЕЗАВЪРЗАНИ (ОСОБЕНО ГЕНЕРАТОРИ :-) ). Казвам го от опит. Наскоро на една разходка с приятел който е настоящ собственик на бъги, познато ви от темата ,,Бъгито на Таро" , на сред равна поляна, с подаването на газ, задна дясна гума влезе в една малка вада поднесе и се обърна. Там коланите са по два за всяко място. Ама нищо просто изчака да слезем от моето бъги и да го сложим на колела. Ама ние не бързахме та първо го оснимахме, да има материал за форума :-) . На въпроса за устойчивостта е устойчиво, тъй като е на носачи и отпред и отзад, и возията е отлична за тази база. На места където Брат ми, с Москвича ( нали е с ресьори )спира и тръгва от първа предавка аз минавам със скорост, без да усетя неравностите. После като спрем някъде идва и казва: абе ти там не знам с колко мина, обаче колелетата подскечаха а рамата едвам се олюлява. За напред ще правим повече тестове и сравнения с двете бъгита. Ще споделям мнения и снимки. За сега збелязвам че моето заради по-високия клиренс и къса база, минава с лекота през реки например , а другото минава с мръсна газ, а от долу се чуват адски удари. Наскоро гледах че моста му е направо на мекица на жълтото бъги а на моето до сега нямам сериозен удар. Откакто смених съединителя не сме излизали заедно, но ще се поправя обещавам. Успех на всички, във всичко. Чао за сега.
      0885602543- Стефан

      Коментар


      • #33
        От: Студентско бъги

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00043.jpg
Прегледи:1
Размер:205.9 КБ
ID:5226599Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02791.jpg
Прегледи:1
Размер:143.1 КБ
ID:5226600Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00044.jpg
Прегледи:1
Размер:190.5 КБ
ID:5226601Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00045.jpg
Прегледи:1
Размер:172.7 КБ
ID:5226602 Оп, забравих снимките и ще тествам мултицета.Благодаря.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр.033.jpg
Прегледи:1
Размер:103.5 КБ
ID:5226597
        0885602543- Стефан

        Коментар


        • #34
          От: Студентско бъги

          Здравеи колега. Имате едно браво и отмен,искам дате питам нещо колко тие междуосието чеиаз правя едно бъги намен засега ми излиза кам 2м. исе притеснявам за проходимоста; Поздрави
          Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

          Коментар


          • #35
            От: Студентско бъги

            Първоначално публикуван от Стефан2023 Преглед на мнение
            ... спрях притока на газ от бутилката...
            Това трябва да става автоматично! Например инерционен изключвател, който прекъсва веригата на елмагнитен клапан.
            Извадил си късмет, че не си уцелил дърво или друго МПС! В такъв случай колана нямаше да е достатъчен.
            На моето бъги имам инерционен изключвател, който прекъсва елзахранването на бензиновата помпа. Вече няколко пъти се задейства без да съм се обръщал - от по-сериозни удари при преминаване през неравности. Последния път като се задейства предотврати доста сериозно произшествие, има снимки в темата ми (Бъгито на jordan)

            Коментар


            • #36
              От: Студентско бъги

              Първоначално публикуван от Стефан2023 Преглед на мнение
              ......................... .... В следващия момент от багажника долетя генератор от Газ 53, който бях забравил да извадя от там и се удари в предното стъкло между седалките. О ........................
              Успех на всички, във всичко. Чао за сега.
              Колега, ти добре си имал само генератор!Дядката като се удари с Опела, в багажника имаше БЛОК от мотокар, приготвен за шлайф, от багажника се вдига, удря се в тавана, и пада на предна дясна седалка, минава му до ухото, ако имаше някой на тази седалка, край с него..Полицайте, после го питали, защо този двигател е отпред, на седалката...И това става за секунди..Ю
              Браво колега, добре напредвате с бъгито Само така
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #37
                От: Студентско бъги

                Междуосието е 160 см. Колкото по-късо, по-малко закачания по ,,корема" и по-проходимо, като разлика м/у дълга и къса база на джип. Аз нямаше как да го направя по-дълго. Отзад щеше да има място като за още две седалки, или да е бъги пикап. Утре ще го снимам до резервната рама.
                0885602543- Стефан

                Коментар


                • #38
                  От: Студентско бъги

                  Здравейте колеги, пиша ви като бивш собственик на ,,студентското бъги" тъй като то си намери нов, в последствие от това че взех донор за ново бъги. Е... аз не му се сърдя тъй като то запали ,,ВЕЧНИЯ БЪГИ ОГЪН" в мен. Прощавам му.:-) А за новото ще има нова тема с много снимки ОБЕЩАВАМ.
                  0885602543- Стефан

                  Коментар


                  • #39
                    От: Студентско бъги

                    Ами айде де. Разела ни замря.

                    Какъв е донора, и каква е идеята?
                    Последно редактирано от vacho; 10-11-11, 17:02. Причина: допълнение
                    Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                    Коментар


                    • #40
                      От: Студентско бъги

                      Отворих нова тема: Бъги от Астра. Незнам как да купирам линка ама съм сигурен че ще я намерите, раздела не е много голям. Поздрави и ще си пишем в новата тема.
                      0885602543- Стефан

                      Коментар


                      • #41
                        От: Студентско бъги

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=131863

                        Евала за желанието .

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X