Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Студентско бъги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Студентско бъги

    Здравейте колеги,реших се най после и аз да ви представя моето бъги. Нарекъл съм го студентско по няколко причини...1. Имам голям мерак за джип,но финансите ми се изразходват главно по следването ми и за това не мога да си го позвля,за сега. 2. От Дядо ми остана един Вартбург комби,2 тактов от тези на които скоростния лост е на пода (а не на волана) но тъй като имам кола за всеки ден нямаше какво да го правя.....и реших да стане на бъги,тъй като ми беше жал здрава кола да я закарам на вторични. 3. За бъги винаги трябват пари,но тъй като аз живея в ,,стара къща" (сещате се) трябваше просто да използвам каквото имам вгаража и под навеса, като също се придържам към оригинала за да бъде лесно,евтино,бързо,и здраво, абе като за студент. А главната цел е да носи само адреналин и усмивки. Очаквайте продължение........
    0885602543- Стефан

  • #2
    От: Студентско бъги

    .......И така ,вкарах Вартбурга в гаража,а от там след няколко часа излезе само купето, и се запъти към пункта за скраб. След това се хванах за флекса и скъсих рамата,(няма да забравя снимките ако мога да ги кача де )....Последваха заварки по рамата,за да стане отново цяла,усилихме я с няколко планки (главен майстор заварчик е брат ми),и бъгито си стъпи на колелата. Първоначално мислех да го направим едноместно,но един приятел ми каза: АБЕ...за к'во ти е това бъги като няма до тебе кой да ти ръси простотии, и така бъгито стана двуместно.
    0885602543- Стефан

    Коментар


    • #3
      От: Студентско бъги

      Да не забравиш снимките,използвай pic vally,няма да сбъркаш!
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: Студентско бъги

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр.020.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5224620Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01013.jpg
Прегледи:1
Размер:120.3 КБ
ID:5224619 Ето няколко снимки:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр.019.jpg
Прегледи:1
Размер:110.5 КБ
ID:5224618 оригиналния радиатор течеше за това съм го сменил, с такъв от голф 1, поставих го зад седалките на по чисто и защитено място, а и ако е отпред ъгъла на заход е много малък. От пред и отдолу на двигателя ,сложих по една рифелова ламарина за да го предпазва от удари.
        0885602543- Стефан

        Коментар


        • #5
          От: Студентско бъги

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0107.jpg
Прегледи:1
Размер:302.7 КБ
ID:5225734Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0105.jpg
Прегледи:1
Размер:164.3 КБ
ID:5225731Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0104.jpg
Прегледи:1
Размер:168.7 КБ
ID:5225733Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0106.jpg
Прегледи:1
Размер:323.4 КБ
ID:5225732 Това са снимки от първия сериозен тест,тоя там дето се чеше където не го сърби е братовчед ми, вкара го в едно тресавище и няма излизане. Ама нали с нас беше пилотната кола ( Москвича на брат ми ) та си викаме : е сега ще го извадим , ДА АМА НЕ Москвича затъна на около 300 м. от бъгито (Много по тежък е, а и за да не забуксува му сложихме веригите, та с няколко превъртания легна на моста и до там ). Ами сега ?казало ципчето. Седим и мислим : като е толкова леко защо не го изнесем на ръце? Хващаме се четири човека напъваме, то не помръдва а краката ни до коленете под кота нула аааааааа сега к"во е това направо плаващи пясъци (мястото е на язовир Жеков вир сигурно го знаете някои ) . За около един час успяхме само да го завъртим на 180 градуса и седнахме да чакаме помощ ,другия братовчед с Тойота 70а серия (ще я снимам и нея за протокола след някои ден ). След като дойде извадихме Москвича, после прекара на десетина метра от бъгито , аз му показах едно сухо но по далечно място, въжета имахме достатъчно, той се инати от тук и това е , та и бъгито няма да палиш, и без това ще те извадя като КЪТЕН ЗЪБ. Добре. Окопа Тойотата така, че ако не беше Москвича да и помогне с дърпане (добре че го извадихме пръв ) щяхме да викаме втори джип. След това отиде на мястото което му бях показал, наставихме четири въжета , Тойота-газ, бъги-газ,двамата бутачи-газ ,излязохме на сухо и пак газ за в къщи. Бъгито и ние бяхме прекарали към 5-6 часа в тресавището, само за да разберем че съединителят буксува и за офроуд са нужни съответните гуми и още повече КАЛНИЦИ. П.П. Поздрави на всички колеги и братовчеди от форума :-) . Надявам се темата да ви бъде интересна , приемам всякакви мнения , коментари и съвети не се стеснявайте пишете ,все пак на новобранците трябва да се помага. Аз ще продължа пак утре с нови снимки и доработки на ''Студентското бъги''.
          Прикачени файлове
          0885602543- Стефан

          Коментар


          • #6
            От: Студентско бъги

            Учите се по трудния начин

            Като гледам как сте се окопали-и добри гуми да имахте-пак нямаше да излезете оттам.
            Моето бъги хем е с доста хубави гуми пак не върви в калта, щото е само със задно предаване. Вашето пък е само с предно-почти същата работа. За да излизате от кал-трябва си 4х4...
            Ама вече ще знаете де-бъгито не става за кал. И ще си го карате по сухи терени. Също дава доста адреналин, особено в началото.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Студентско бъги

              става става и в калта с цялата газ и пляс до уши в кал и после трактор трябваа
              Според мен трябва малко защита от вода на кабеляците и на въздушния филтър, че като гледам как го потапяте в блатата- нещо ще изпуши. А какъв е клиренса на таз машинка?
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #8
                От: Студентско бъги

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0167.jpg
Прегледи:1
Размер:92.2 КБ
ID:5225776Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0168.jpg
Прегледи:1
Размер:81.1 КБ
ID:5225775 На мен да ви кажа в калта ми е най-кеф. Утре ще измеря клиренса, тъй като вече съм с нови и май по-ниНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0170.jpg
Прегледи:1
Размер:139.6 КБ
ID:5225774ски гуми. Междувременно си купих още един ,,Варц" ,защото за комплект съединител (нов) ми искат над 100 лв. А за 300лв. купих цялата кола със сНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0173.jpg
Прегледи:1
Размер:67.7 КБ
ID:5225773менен съединител ,нови зимни гуми от пред, сменени тампони на носачи, ремонтиран стартер, три резервни гуми с джантите, здрав акумулатор и цял кашон чНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0181.jpg
Прегледи:1
Размер:77.8 КБ
ID:5225772асти в багажника. Оставих на собственика само номерата да отиде да си го бракува. Завчас го съблякох и си върнах половината пари от скраб. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0169.jpg
Прегледи:1
Размер:134.0 КБ
ID:5225771
                0885602543- Стефан

                Коментар


                • #9
                  От: Студентско бъги

                  Не знам защо така се разбъркаха тези снимки . Между другото от транспортна лента направих някои обшивки. Както правилно е отбелязал колегата МТранс, за да предпазя кабели,двигател и себе си от калта. Не претендирам за красота а за практичност. Винаги мога да ги сваля ако трябва, не се кривят не ръждясват, не се боядисват ,не е лесно и да се скъсат. Аз дори с трудност ги режа. На снимката в предния пост съм снимал и радиаторът който сложих от новия Вартбург, понеже и голфовия с който беше протече. Тези дни ще му монтирам и перката. Днес също преместих акумулаторната стойка малко по в ляво. Така хем ще си облягам крака като е на газта хем за краката на навигатора ще има повече място. Следва.......
                  0885602543- Стефан

                  Коментар


                  • #10
                    От: Студентско бъги

                    Инересни преживявания сте си устроили с бъгито. Точно офроуд .
                    Поздравления за споделените емоции.
                    И спокойно - така се почва и точно когато се научиш да вадиш лесно бъгито и ..... скачаш на джип.
                    Успешни нови емоции !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Студентско бъги

                      С тези гуми не можеш да издрапаш из калта, колкото и да се мъчиш. Виж аз с какви съм:



                      И с тях се излиза доста трудно от калта, та какво остава за твоите "пистарки"
                      Но това е заради 4х2... Ако всички колела дърпат-няма да има никакви проблеми.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Студентско бъги

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0276.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5225862Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0279.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5225861Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0277.jpg
Прегледи:1
Размер:112.5 КБ
ID:5225860 Ооо и аз вече съм с такива.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0278.jpg
Прегледи:1
Размер:110.4 КБ
ID:5225859
                        0885602543- Стефан

                        Коментар


                        • #13
                          От: Студентско бъги


                          Радвам се за теб.
                          Но пак няма да минеш през онази кал сам. Преди да се пробваш отново-вземи и тойотата
                          Нашите бъгита сме ги карали доста в гората, и мога да кажа, че когато е кално проходимостта им е малка. Силата им е в изкачването на стръмни, но сухи баири. Опитай на някое стръмно изкачване и ще се убеиш. Ма то твоето е с предно предаване, не знам как ще се държи по баира...
                          Но си е голям кеф, а?..
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Студентско бъги

                            Първоначално публикуван от Стефан2023 Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]267999[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]267998[/ATTACH] На мен да ви кажа в калта ми е най-кеф. Утре ще измеря клиренса, тъй като вече съм с нови и май по-ни[ATTACH=CONFIG]267997[/ATTACH]ски гуми. Междувременно си купих още един ,,Варц" ,защото за комплект съединител (нов) ми искат над 100 лв. А за 300лв. купих цялата кола със с[ATTACH=CONFIG]267996[/ATTACH]менен съединител ,нови зимни гуми от пред, сменени тампони на носачи, ремонтиран стартер, три резервни гуми с джантите, здрав акумулатор и цял кашон ч[ATTACH=CONFIG]267995[/ATTACH]асти в багажника. Оставих на собственика само номерата да отиде да си го бракува. Завчас го съблякох и си върнах половината пари от скраб. [ATTACH=CONFIG]267994[/ATTACH]
                            Скоростната кутия какво я направи,да не я метна за Перник?
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Студентско бъги

                              Напълно съм съгласен с теб Кольо, прав си. Нали го правя по бързия и лесен начин. Сега ще ви помоля да дадете мнения за това дали да блокирам диференциала,със заварка например. Дали ще издържи? Някой пробвал ли е с Вартбург? А и от долу на скоростите тече масло ( сигурно има семеринг ) от там където излиза щангата за към скоростният лост. Та с едното правене да станат два заека. От вторият Вартбург всичко освен купето оставих за части, а скоростите са еднакви на външен вид с тези на бъгито, с разликата че се сменят от волана, по различна е лостовата система. Ако кажете ще ги снимам и пусна тук още утре.
                              0885602543- Стефан

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X