Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ладога 2010 и BG Мисията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ладога 2010 и BG Мисията

    И ето, някак неусетно и за съжаление „Ладогата” свърши и дойде вечерта(нощта) на награждаването и закриването на „Ладога-трофи 2010”.
    Равносметка и изводи за цялото ни приключение още не съм си правила. Все още духом съм ТАМ(може би и почти ежедневната ми работа по материала за Ладога продължава да ме държи „във въздуха”) или просто не ми се иска да се „приземявам”.
    Написах за списанието някои неща, които ми дойдоха „отвътре”, ще ги споделя и с вас тук, за да почувствате, ако е възможно чрез думите, повече за „атмосферата” на състезанието: ...Предизвикателство, изпитание, борба за оцеляване…, съперничество, но и взаимопомощ! Живееш по „Законите на джунглата”, но си и сред „себеподобни”, наречени екип или сред хората, които срещаш „в гората”! „ По делата ще ги познаете” е най-показателният критерий…! Интуитивно, или в един миг, или с един поглед разбираш „кой, кой е” като неподправена и неприкрита, но вече изградена с времето и от „живота” нечия, собствена ценностна система… и преоценяваш смисъла на понятията „Човечност” и „Приятелство”…!
    Руският език има много хубави и истински показателни термини за това какво е „джиперский дух” и „территория общения” За мене лично, те са непреводими на български (а сигурно и на други езици). И не заради конструктивните, граматическите или всякаквите други особености на езика, а заради богатия смисъл и съдържание, което руснаците влагат в тези понятия!

    В крайното класиране заехме 7-мо място от 20 записали се и участвали джипа в категорията ни, но то-класирането, не ни интересуваше особено, а и не това беше най-важното…а да преодолеем себе си и да се справим – ние петимата заедно… С ВСИЧКО. И това беше най-трудното. Мисля, че успяхме, напук на някои типични черти от народопсихологията ни, петима българи(по мое скромно мнение всеки от нас заклет индивидуалист, без да е егоист )загърбихме егото си се борихме и живяхме като отбор. За мене това беше най-ценната победа!
    Тази година награждаването на победителите и закриването на състезанието се проведе последната вечер в лагера, а не както обикновено в Санкт Петербург. Цермонията започна точно в полунощ и продължи до сутринта.
    Ето няколко момента, които успях да заснема, докато се забавлявах, а снимките …след ден- два.









    0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

    Коментар


    • От: Ладога 2010 и BG Мисията

      Нощта на 5-ти юни беше доста хладна (около +5 градуса) и ветровита. През по-голямата част от времето стояхме около огъня и там се видяхме с много познати, приятели…говорехме, смеехме се, забавлявахме се заедно. После аз и Тони(като всички дебютанти) произнесохме на глас „Клетвата”, намазаха ни с ладожка кал и пихме вода от "блатото".
      Прикачени файлове
      0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

      Коментар


      • От: Ладога 2010 и BG Мисията

        След награждаването, атмосферата на купона доста се „разгорещи”! Междувременно Димата и белгийците най-после се върнаха от своя последен СУ и веднага ни бяха намерили до огъня. Някои от победителите показаха своя „Танц на победата”, после прескачаха вече догарящия огън, а от време на време всички се хващахме да изиграем нещо като хоро(тук го наричат хоровод).
        Прикачени файлове
        0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

        Коментар


        • От: Ладога 2010 и BG Мисията

          Боби и Герака отидоха да си лягат, а на мен не ми се спеше, на Тони също. Започна да става все по-светло – последната ни бяла нощ на "Ладога" си отиваше…! Димата предложи да дочакаме изгрева и така заедно тримата си направихме своя Джулай(нищо, че беше 6-ти юни).
          Прекрасна и незабравима нощ и още по-прекрасно, но малко тъжно утро!
          Прикачени файлове
          0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

          Коментар


          • От: Ладога 2010 и BG Мисията

            Минаваше 5:00 часа ..Димата и Тони решиха да обиколят лагера и да отидат тук-там на гости, аз прецених, че е по-разумно да поспя 3 часа. Вървейки към палатката си, наблюдавах издигането на слънцето над езерото, и когато то огря с лъчите си нашия бивак, заспах блажено.
            Прикачени файлове
            0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

            Коментар


            • От: Ладога 2010 и BG Мисията

              6-ти юни -8.30 часа сутринта-последни снимки, преди тръгването ни за Питер…
              Сбогувахме се и с Олга Орлова-Директор на проекта. Тя ни надписа и раздаде поименните Дипломи за участие в „Ладога-трофи 2010” и точно тогава изрази огромното си съжаление, че не се е сетила предната вечер, а едва сега, че можели да номинират нашия отбор за „Най-дружелюбен и обединяващ екипаж”-такава слава се носела за българите по време на цялата „Ладога” !
              Прикачени файлове
              0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

              Коментар


              • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                Боян Иванов – главният виновник за BG мисия -1 (2009 г.) и BG Мисията -2 (2010 г.) на „Ладога - трофи”!
                Един изключителен Човек и прекрасен Приятел. Респект и уважение!



                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3433 [800x600].jpg
Прегледи:1
Размер:90.4 КБ
ID:5201327


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3432 [800x600].jpg
Прегледи:1
Размер:105.7 КБ
ID:5201326


                Благодаря ти, Боби, че ми даде невероятната възможност да бъда част от това незабравимо приключение с приятели, да преживея радостта и мъката, да се докосна до магията…”Ладога”! Благодаря!
                0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                Коментар


                • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                  Свърши ли ееее гадно,все едно бях с вас там в блатата на Русия и минавахме заедно това уникално по рода си приключение.Браво на целия екип и догодина пак.
                  ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                  тел.088четири 9едно9 4нула4
                  -------------------------------------------------------

                  Коментар


                  • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                    Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                    Свърши ли ееее гадно,все едно бях с вас там в блатата на Русия и минавахме заедно това уникално по рода си приключение.Браво на целия екип и догодина пак.
                    ...Ладогата...да, свърши, за съжаление, ама има още малко от приключението...все пак още не сме се върнали в България

                    А догодина, живот и здраве, ако тръгнем, идваш с нас...
                    "Не оставяй мечтите ти да обраснат с бурени!" - не помня кой го беше казал...
                    0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                    Коментар


                    • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                      Моля качваите снимки! Както аз така и много други момчета се интересуват от подготовката и всичко останало. Според мен е добре да се показва, так много хора интересуващти се от тежкия офф.. могат да нучат много за подготовката на една машина.

                      Поздрави. Успех!
                      Георги 00356/ 77777016 Малта
                      Lаnd Rover 110 /Series II‎

                      Коментар


                      • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                        Първоначално публикуван от "Teteven 4X4" Преглед на мнение
                        ...Ладогата...да, свърши, за съжаление, ама има още малко от приключението...все пак още не сме се върнали в България

                        А догодина, живот и здраве, ако тръгнем, идваш с нас...
                        "Не оставяй мечтите ти да обраснат с бурени!" - не помня кой го беше казал...
                        Само да сме здрави,имам ли този шанс с вас съм.
                        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                        тел.088четири 9едно9 4нула4
                        -------------------------------------------------------

                        Коментар


                        • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                          Поредната хубава изненада на Боби – оставаме в Питер… два дни!
                          Каквото и хубаво да кажа за Санкт Петербург, ще е малко…влюбена съм в този град! Това е едно от местата на нашата планета, което трябва задължително да се види, опознае и почувства! Пожелавам го всекиму!
                          Направихме едночасова разходка с корабче из „Северната Венеция” . Аз снимах с камерата и се опитвах да следя разказа на екскурзовода, а Боби направи доста снимки…. Ето част от тях:
                          Прикачени файлове
                          0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                          Коментар


                          • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                            8-ми юни –Питер ни изпрати с дъжд. Към 13: 00 часа оставихме Боби на летище Пулково и продължихме в керван по обратния път към България.
                            След гр. Псков напазарувахме храна за из път и чак на руския граничен пункт….СТОП.
                            Знакът „стоп” в случая(специално за мене) не означаваше просто „спри на граничната бариера” .Както писах в началото на темата, имаше реална теоретична вероятност (свързана със сложен казус около моя милост) да не мога да изляза едно известно време от Русия( и да остана на почивка в някой сибирски затвор, както се шегуваше Боби)!... Ама, нали съм си от КГБ, това не се случи,…. слава на Бога!
                            ... Пътуваме…, значи вече съм в Латвия и в ЕС… , а в съседната лента-километрична колона тирове, чакащи да влязат в Русия…!
                            Прикачени файлове
                            0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                            Коментар


                            • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                              И така, пътуваме почти без да спираме през цяла Латвия, а в Литва дремнахме няколко часа в колите до началото на работното време на една бензиностанция..после Полша…Словакия …Унгария…почти до Будапеща!...Маратон, наистина беше много тежко!
                              Не можех да си обясня защо е това бързане като сега не ни гонеше вемето?. Споделих го с Тони ..и той това се чудеше, но се примирихме и се опитвахме да си разведрим пътуването по всякакви начини-слушахме музика, разказвахме си случки, Тони беше царя на вицовете-имаше винаги подходящ за всякакъв случай.
                              Прикачени файлове
                              0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                              Коментар


                              • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                                Спряхме на „нашия” паркинг в Унгария, за да си приберем и натоварим платформата на Тони(дето беше скъсала ос на отиване). Имах няколко минути и реших да вляза в магазина на бензиностанцията и напазарувах за всички някои сладкиши, студена кола и истинско горещо кафе(за нас с Тони като заклети кафеджии по две). Та, пътувайки с Тони, си пиехме бленуваното от две седмици кафе и истински му се кефехме!
                                Прикачени файлове
                                0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X