Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ладога 2010 и BG Мисията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ладога 2010 и BG Мисията

    Към полунощ чаканата платформа пристигна, заедно с проливния дъжд и …започна товаренето…. Имаше проблеми със светлините на новата платформа, Тони(Антон) ги оправи, но беше се измокрил до кости. Веднага се качи да кара буса, без дори да се преоблече. Караше бос, с мокри панталони и гол до кръста – така цяла нощ, а сутринта с неизменната си усмивка каза: “Ето, сух съм”
    Най-обичах да пътувам с Тони!
    Прикачени файлове
    0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

    Коментар


    • От: Ладога 2010 и BG Мисията

      Рейд, яко каране, нещо като “марш на скок” (мисля, че така му казваха в Армията). И аз като в армията(нали съм “Барабар Петко с мъжете”), когато спирахме само, за да се сменят чувах “Скачай в буса (или в Тойотата)” Отначало на шега, а после вече по навик отговарях: “Слушам”.
      Само като факт ще отбележа, че на това пътуване “До Ладога и назад” изминахме над 7200 км през цяла Източна Европа: Румъния, Словакия, Унгария, Полша, прибалтийските Литва и Латвия, Русия-до Санкт Петербург, после самото състезание (1200 км. обиколка на Ладожкото езеро , Карелия) …и обратно до България.
      Нали сме вече обединени европейци, бързо минаваме границите с Полша и с Литва. Показваш паспорта, купуваш винетка … митничарите гледат кервана и се кефят на Сотьо, разказваме за състезанието и минаваме. Между Литва и Латвия даже нямаше граница-една полицейска кола си стоеше на един завой за респект. Малко преди руската граница Гери каза по станцията:”Скапан съм, трябва да поспя. Спирам “. Минаваше полунощ се оказа, а беше светло…с Тони се усетихме…белите нощи!
      Добре дремнахме, после руската граница. Минахме сравнително БЪРЗО(както се оказа) само за седем час!!! Митничарите бяха добронамерени, даже готини, но бумащината и бюрокрацията-отчайващи. Друго си е Обединена Европа, ама руснаците пък искат визи.


      0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

      Коментар


      • От: Ладога 2010 и BG Мисията

        Русия, необятна, различна и красива по своему... Нещо ме жегва под лъжичката, част от кръвта ми заговори...!
        А тате кара ли кара-до Питер са около 400 км. Имаме шанс да пристигнем още тази вечер. Мечтая за душ и истинско легло и някаква течна топла храна.
        ДПС - знаете ли какво е това? В Русия това е контролната пътна инспекция(като нашето КАТ). Не пропуснаха да спрат Вушев. Влезе в колата, говориха си нещо и тате излезе засмян и каза:"Искаха да ме пратят на дело на 4 юни...ама им обясних, че бързаме и подадох портмонето...не знам колко рубли са си взели...!"
        Продължихме и около 23.30 пристигнахме в Питър. Боби и Сергей вече се бяха видяли в хотела и ни чакаха.


        0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

        Коментар


        • От: Ладога 2010 и BG Мисията

          ДПС и Вушев
          Прикачени файлове
          0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

          Коментар


          • От: Ладога 2010 и BG Мисията

            Сутринта, преди тръгването за Автоцентър "Нева", където се провежда тази година за пръв път техническия преглед на автомобилите и тяхната регистрация.
            Прикачени файлове
            0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

            Коментар


            • От: Ладога 2010 и BG Мисията

              Пътуването беше теста на Сотьо и ето какво се случи!



              Малък ремонт и продължаваме.
              Прикачени файлове
              0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

              Коментар


              • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                Прекрасни снимки и клипчета.Благодаря.
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                  Продължаваме и се надяваме да няма повече технически проблеми.


                  На мене ми се "зави свят" да гледам джипки, но не можех да спра да снимам...





                  0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                  Коментар


                  • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                    На брифинга предната вечер, след техническия преглед бе обявено, както (сигурно сте прочели), че всички екипажи трябва да се явят в 7.00 и най-късно до 10.00 часа на 29 май за представянето и старта на "Ладога - трофи 2010".
                    Станахме в 5.30, тръгнахме заедно със Сергей към 6.00 и около седем часа бяхме пред Исаакиевската катедрала - първи!
                    Питер беше прекрасен рано сутринта. Знам, че не се усеща на видеото, но реших, че ще му се наслаждавам така - с включена камера.

                    0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                    Коментар


                    • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                      Имаше доста време до 10.00 и аз реших да поснимам, а после и да се разходя наоколо, да потърсе къде можем да пием кафе и да хапнем нещо. Но всички магазини и "кафенета" работеха от 9.00 часа... Пак няма да пия кафе.Попадам на Боби-беше тръгнал да търси някъде по хотелите чейнч бюро за обмяна на валута, нямахме достатъчно рубли.



                      0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                      Коментар


                      • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                        Благодарности,че ни правите съпричастни към голямото състезание-да сте жива и здрава!И винаги да сте част от екипа на това и на други състезания!
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                          Дами и господа, представям Ви "Парадът на железните коне"
                          29 май 2010 г. - 10.00 часа, Исаакиевски събор. Пред Вас ще дефилират участниците в 14-тото издание на "Ладога - трофи" по класове.
                          Категория Туризъм опън, в която участва нашият екипаж е седми по ред.
                          Приятно гледане - без коментар.
















                          Нашият клас:



                          Българският отбор!




                          И така ... с Бога напред към първи СУ!
                          0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                          Коментар


                          • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                            Има и снимки от техн. преглед и парада, но ще ви ги пусна при следващото ми "включване", което ще е след два-три дни. До тогава се надявам да подготвя и няколко клипчета от "същинската част"-самото състезание.
                            0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                            Коментар


                            • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                              Първоначално публикуван от "Teteven 4X4" Преглед на мнение
                              Подозирам, че Дявол Коледа има доста «скрити козове» и ако реши , може и цяла тема да пусне за строежа...
                              Да кажем че знам доста неща за машината мислех ако някои не ме изпревари да поразкажа това което знам, но така и така ще има няколко дневно затишие в пътеписа сега ще до подгрея.
                              Като цяло познава Сотьо още от преди да стане Сотьо както се казва още от прост Самурай,преживях почти цялото ми изграждане по телефона в разговори с Боби кое как,не че съм някакъв спец.Благодарен съм на Боян че макар и по коствен начин съм участвал в конструирането на машината.А колкото до самата кола в сегашния и вид това е Испански Самураи 1,3 с двигател от Витара 1,6 които в предната Ладога беше оборудван с ладов карбуратор сега е с моноижекцион,мостовете са от Тойота доста изместени към краищата на рамата за да има максимално добър заход,окачването е пак Тойота.Интересна тук е раздатката модифицирана с променени предавателни числа и изход за механична лебедка,която лебедка за съжаление се беше счупила но грешката е намерена и ще бъде отстранена.Като цяло нямам какво друго да се каже за колата,освен че върви доста добре с гуми по 35" убедих се в това на Пловдив и приятели 3 където Боян демонстрира какво може Сотьо
                              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                              тел.088четири 9едно9 4нула4
                              -------------------------------------------------------

                              Коментар


                              • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                                Страхотни снимки и клипчета. Благодаря, че ни правиш съпричастни!
                                Женя Вълчанова 0888272565

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X