Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Общи разкази и проблеми от Дакар 2011

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Общи разкази и проблеми от Дакар 2011

    Първоначално публикуван от pepino c Преглед на мнение
    Тука исках да вмъкна малко снимки от "журналистите".
    Г-н Ценков, виждам, че умело боравите с кавичките, но в цялата еуфория от вашият достоверен и покъртителен разказ ще се осмеля да поясня, че аз всъщност действително съм журналист, с нужното образование и над 24 годишен стаж в редица национални медии предимно като редактор и спортен журналист. Или вероятно кавичките са израз на Вашето неуважение към Журналистите, от които както знаем "нямахте нужда по време на ралито" , но въпреки това те тичаха подире ви като кученца, за да се порадват на вашият "подвиг"?! ... е поне бяха чисти и безкористни в желанието да са ви полезни.
    Същите тези "журналисти", които ви снимаха с подареното знаме и заради, които България успя да види как го веете... НЕ от кадрите на фотографа Майндру (каквито предпочитахте да ползвате), а от техните. Нали?

    И още един цитат
    Първоначално публикуван от pepino c Преглед на мнение
    Докато ровех, попаднах на интересно видео от масовия старт в Чилечито
    Може би това и някои други "интересни видия" са паднали от небето?
    Нима имате моралното право да го ползвате по този начин ?
    Мисля добре знаете, че въпреки вашето завършване на "Дакар" , въпросното видео (както и някои други) си имат авторски права, притежател на лицензия и т.н. и публикуването им се извършва с разрешението на притежателите на тези права. Вие не ги притежавате! Вече дори и морално...не говоря за финансовата страна.
    Ако искате да ги ползвате по начина по който го правите все пак не е невъзможно , но за целта е нужно да уредите това с ТV7 или клуб "4х4 Адвенчър" . Най-малкото да ги ползвате с логото на медията, притежател на правата... Защото посочените юридически лица и аз като физическо сме инвестирали доста, съпоставено с възможностите си, за да ги притежаваме, а доколкото знам вие не сте. Поправете ме ако греша!
    Благодаря за разбирането!
    Бъдете здрав и късмет на екипа Ви!
    Румен Петков
    Последно редактирано от roumen5; 01-12-11, 21:31.
    Живей за всеки дъх!

  • #2
    От: Ценков разказва за Дакар 2011

    Прекрасен разказ, Пепи! Припомних си напрежението отпреди година, когато висяхме във форума, следяхме всяко движение от точка до точка и се чудихме какво става и защо не се появява Пепи на следващата точка... Невероятно преживяване, не знам колко силен характер трябва, за да се преодолее подобно състезание и колко тренирана физика и психика.
    Пепи, БЛАГОДАРЯ! И за бъдещите емоции също.
    Пожелавам много късмет и стискам палци!

    Към Румен Петков:
    Не знам дали това е мястото за подобни изявления като предходното, но все пак е добре да се изчисти въпроса.
    Цитирам Тодор Христов от 22.10.2010г. в темата за журналисти на Дакар 2011:
    "Обсъждаме варианта ако се съберат повече пари да вземем Румен Петков, още един оператор ще ни е от полза...а и Румен е с 10 годишен опит в снимане на оффроуд състезания в България и по света..."
    Някъде по-назад в същата тема при отчитането на изразходваните средства имаше данни за плащане от събраната сума за заминаването Ви. Аз лично съм останала с впечатлението, че събирам средства и за Вашето пребиваване там. Как това се съвместява с авторските права на други медии? Всъщност Офроуд България е плащал, за да си заснемат други медии материала ли? Не питам, за да се заяждам, а само да изясня Вашата позиция от предния пост, а също и за ролята на форума във Вашето отиване там.

    Коментар


    • #3
      От: Ценков разказва за Дакар 2011

      Първоначално публикуван от viki terzieva Преглед на мнение
      Прекрасен разказ, Пепи! Припомних си напрежението отпреди година, когато висяхме във форума, следяхме всяко движение от точка до точка и се чудихме какво става и защо не се появява Пепи на следващата точка... Невероятно преживяване, не знам колко силен характер трябва, за да се преодолее подобно състезание и колко тренирана физика и психика.
      Пепи, БЛАГОДАРЯ! И за бъдещите емоции също.
      Пожелавам много късмет и стискам палци!

      Към Румен Петков:
      Не знам дали това е мястото за подобни изявления като предходното, но все пак е добре да се изчисти въпроса.
      Цитирам Тодор Христов от 22.10.2010г. в темата за журналисти на Дакар 2011:
      "Обсъждаме варианта ако се съберат повече пари да вземем Румен Петков, още един оператор ще ни е от полза...а и Румен е с 10 годишен опит в снимане на оффроуд състезания в България и по света..."
      Някъде по-назад в същата тема при отчитането на изразходваните средства имаше данни за плащане от събраната сума за заминаването Ви. Аз лично съм останала с впечатлението, че събирам средства и за Вашето пребиваване там. Как това се съвместява с авторските права на други медии? Всъщност Офроуд България е плащал, за да си заснемат други медии материала ли? Не питам, за да се заяждам, а само да изясня Вашата позиция от предния пост, а също и за ролята на форума във Вашето отиване там.
      Вики, другите медии са си платили за да имат тези права. Това не засяга парите събрани от Форума. Напротив, другите медии са подпомогнали нещата да се случат и именно от програмата на ТV 7 хората бяха информирани почти на живо за ситуацията тогава. Мислиш ли, че има нещо нередно в това? Говорим за това, че Петър Ценков си прави евтин PR на гърба на хора, които очевидно не зачита ...
      Живей за всеки дъх!

      Коментар


      • #4
        От: Ценков разказва за Дакар 2011

        Първоначално публикуван от viki terzieva Преглед на мнение
        Прекрасен разказ, Пепи! Припомних си напрежението отпреди година, когато висяхме във форума, следяхме всяко движение от точка до точка и се чудихме какво става и защо не се появява Пепи на следващата точка... Невероятно преживяване, не знам колко силен характер трябва, за да се преодолее подобно състезание и колко тренирана физика и психика.
        Пепи, БЛАГОДАРЯ! И за бъдещите емоции също.
        Пожелавам много късмет и стискам палци!

        Към Румен Петков:
        Не знам дали това е мястото за подобни изявления като предходното, но все пак е добре да се изчисти въпроса.
        Цитирам Тодор Христов от 22.10.2010г. в темата за журналисти на Дакар 2011:
        "Обсъждаме варианта ако се съберат повече пари да вземем Румен Петков, още един оператор ще ни е от полза...а и Румен е с 10 годишен опит в снимане на оффроуд състезания в България и по света..."
        Някъде по-назад в същата тема при отчитането на изразходваните средства имаше данни за плащане от събраната сума за заминаването Ви. Аз лично съм останала с впечатлението, че събирам средства и за Вашето пребиваване там. Как това се съвместява с авторските права на други медии? Всъщност Офроуд България е плащал, за да си заснемат други медии материала ли? Не питам, за да се заяждам, а само да изясня Вашата позиция от предния пост, а също и за ролята на форума във Вашето отиване там.

        Вики,ако беше добре запозната щеше да си на друго мнение.И не само ти.
        Това че не знаете подробности е добре за вас.Не е нужно тук да се казва всичко преди,по време и след Рали Дакар-2011

        И ако някой си мисли че събраните пари от хората в форума са били достатъчни за всичко което се направи значи нищо не е разбрал от това отразяване на Рали Дакар 2011
        По нормално ми се вижда да питате на какво ниво ще бъде тази година отразяването на ралито,тук в този форум.
        Нали сега пари не се събират за журналисти в кавички. Какво очаквате тогава?
        Истината е друга по-добре да не се знае......но това не означава че всичко е наред.
        Последното изречение на Румен Петков е много точно.
        И не засягай темата за други медии защото никой не е плащал за заснемане на видео материал.А и не се сещам кой ще плати.Цялото ТВ беше бонус за вас и Пйепи.
        Това стана възможно заради напъните и връзките на Тодор Христов.И усилията на Румен Петков.Както и на целият екип в България по отразяването на ралито.
        Прави ли ти впечатление как пише наШето мОмче за другите участници от България на Рали Дакар.Колко снимки им пусна,какво спести в ''уникалния'' едногодишен разказ.Повече трепери за медалчето от колкото да е благодарен на екипа който застана зад него.
        Колко пъти им написа имената и дали благодари на някой от нас.
        Добре че повечето хора са над тези неща,но това не означава че никой не си е направил изводите от отношението към него.
        От това обаче форума ще загуби,не някой друг.
        Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 01-12-11, 23:17.

        Коментар


        • #5
          От: Ценков разказва за Дакар 2011

          Със сигурност не е тук мястото на такива постове. Но след като е започнало нещо мисля, че е крайно време като големи мъже да станете и да кажете каква е истината за да не стоим останалите заблудени. Истината до тук е само подвига, който направи Пепи Ценков. Не намерих нещо в написаното от него да омаловажава българските журналисти. А и него някой пита ли го някой какво му струва всичко това да бъде на Дакар. Имаше една друга тема за едни други кандидат участници за Дакар от Варна. Там се премълчаха истините и всичко се оака. Ако и тук отново не се кажат нещата такива, каквито са то за какво въобще сме се събрали и имаме претенции, че сме големи и зрели хора.

          Ивайло, Вики иска да бъде запозната с истината. Не е малка и може да я понесе каквато и да е тя.

          Коментар


          • #6
            От: Ценков разказва за Дакар 2011

            Всички сме големи хора. Можем "да понесем истината", можем да и да не бъдем запознати с нея, ако се счете че това е правилното.
            Това, което със сигурност, категорично може да се каже е, че не тук е мястото за изясняване на тези неща! В съседна тема вече "прехвърчаха искри" и своевременно бяха взети мерки "да не прерастнат в пожар" - нека арената да не бъде и тази (тема).

            С уважение към абсолютно всички съпричастни към събитието: Дакар 2011.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: Ценков разказва за Дакар 2011

              Чудя се дали да отговоря нещо на Румен Петков!?
              Ако трябва да се каже нещо по тоя въпрос/за правата и интелектуалната собственост/, то вероятно правата са мои, защото аз платих пътуването на Румен.Който иска да не вярва, който иска да вярва.Не сам си позволявал досега да казвам нищо срещу някой от участниците в проекта Дакар 2011 г.Затова не искам и да не говорят и нищо срещу мен!Всеки сам да преценява и дава оценки за това събитие.Но не е задължително да се плюе срещу Петър Ценков.Все пак той е първият българин завършил Дакар!
              Поздрави: Стоян Драев.
              Стоян Драев тел:+359877915301
              blood 0 RhF +

              Коментар


              • #8
                От: Ценков разказва за Дакар 2011

                Е, наистина не очаквах чак така да си проличи "огромната любов" на "журналиста" и "нашето момче" към мене - нали сега всички си представят как те са били застанали "зад мен"

                Добре че беше "непрофесионалиста" и "аматьора" Стоян в групата - с кого ли щях да подържам връзка и откъде щяхме да имаме снимки?
                Радвам се за Румен че изпълнява задачата да играе "адвокат" , а за Иво че намерил добро поле за изява тук във форума където има мноооого публика.

                Както каза един мой приятел : Има хора завършили дакар, и хора спечелили от дакар"
                Не искам да коментирам "печелившите" от офроуда, аз съм от другите. За мен офроуда е свято място където имат място само истинските мъже.

                Искрено се надявам всички Вие да сте почувствали поне малко това което аз преживях на Дакар 2011. Защото повярвайте - струва си всичките несгоди.

                И отново отиваме там - този път като тим, Български, за да имате причина да вярвате в истинските неща които се случват много трудно и въпреки всичко...и да се гордеете с това че има Ваши сънародници на този връх на моторните спортове и офроуда...
                Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                www.dakarbg.bg
                www.rallyraid.bg

                Коментар


                • #9
                  От: Ценков разказва за Дакар 2011

                  Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                  Със сигурност не е тук мястото на такива постове. Но след като е започнало нещо мисля, че е крайно време като големи мъже да станете и да кажете каква е истината за да не стоим останалите заблудени. Истината до тук е само подвига, който направи Пепи Ценков. Не намерих нещо в написаното от него да омаловажава българските журналисти. А и него някой пита ли го някой какво му струва всичко това да бъде на Дакар. Имаше една друга тема за едни други кандидат участници за Дакар от Варна. Там се премълчаха истините и всичко се оака. Ако и тук отново не се кажат нещата такива, каквито са то за какво въобще сме се събрали и имаме претенции, че сме големи и зрели хора.

                  Ивайло, Вики иска да бъде запозната с истината. Не е малка и може да я понесе каквато и да е тя.
                  Ако търсиш нещо в написаното не само от Пепи но и от другите нищо няма да намериш.И не е нужно.
                  Аз знам какво му е струвало да бъде на Дакар.Многократно сме писали и смятали.Знам и какво трябва преди да се запознаем с Пепи.
                  Подвига не е само негов а на много хора,да той направи това което се искаше от него и имаше късмет да завърши.Но тук не става дума за това.
                  Какво ми говориш за варненската тема?Колко пъти казахме че всичко е оакано от самото начало.И дришнята полепна по нас.Ти усети ли нещо?Там пак ти беше заблудения.И какво направи по въпроса?Писа постове и до там.Друго е когато увиснеш на въжето.
                  Знаеш ли как се развиват нещата в днешно време с колата на Златко.И за нея ли да ти пиша?Щото аз знам.
                  Аз претенции нямам но когато трябва си върша работата в екип,а не деля хората на наши и ваши.
                  Ти с кой си се събрал не знам,даже с теб не сме се виждали на живо.
                  И сега какво ме караш да направя?Има много теми за Дакар прочети ги пак и много неща ще ти станат ясни.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ценков разказва за Дакар 2011

                    Първоначално публикуван от pepino c Преглед на мнение
                    Е, наистина не очаквах чак така да си проличи "огромната любов" на "журналиста" и "нашето момче" към мене - нали сега всички си представят как те са били застанали "зад мен"

                    Добре че беше "непрофесионалиста" и "аматьора" Стоян в групата - с кого ли щях да подържам връзка и откъде щяхме да имаме снимки?
                    Радвам се за Румен че изпълнява задачата да играе "адвокат" , а за Иво че намерил добро поле за изява тук във форума където има мноооого публика.

                    Както каза един мой приятел : Има хора завършили дакар, и хора спечелили от дакар"
                    Не искам да коментирам "печелившите" от офроуда, аз съм от другите. За мен офроуда е свято място където имат място само истинските мъже.

                    Искрено се надявам всички Вие да сте почувствали поне малко това което аз преживях на Дакар 2011. Защото повярвайте - струва си всичките несгоди.

                    И отново отиваме там - този път като тим, Български, за да имате причина да вярвате в истинските неща които се случват много трудно и въпреки всичко...и да се гордеете с това че има Ваши сънародници на този връх на моторните спортове и офроуда...
                    На снимките Стоян е с тубата. Тази снимка френска ще да е!?
                    А огромната любов си пролича още на летището.Това и за Стоян важи нали се сещаш.
                    И защо заблуждаваш хората тук?После мен да ме питат.Морел още миналата година каза че повече джинджипляктори няма да асистира на ралито.
                    Миналия път като какви тръгнахте а как се върнахте?Равносметките като се върнете нали знаеш.От офроуд не знам някой да е спечелил но за сметка на това там се срещат и неблагодарни хора.Примери много мога да ти дам.Още от преди Дакар.Но не смятам да го правя.Не и тук на това поле.
                    Постави се обаче на мястото на Румен и тогава пиши какво е свято за теб и какъв истински мъж си.
                    Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 02-12-11, 00:47.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ценков разказва за Дакар 2011

                      Първоначално публикуван от roumen5 Преглед на мнение
                      Ако искате да ги ползвате по начина по който го правите все пак не е невъзможно , но за целта е нужно да уредите това с ТV7 или клуб "4х4 Адвенчър" . Най-малкото да ги ползвате с логото на медията, притежател на правата... Защото посочените юридически лица и аз като физическо сме инвестирали доста, съпоставено с възможностите си, за да ги притежаваме, а доколкото знам вие не сте. Поправете ме ако греша!
                      Благодаря за разбирането!
                      Бъдете здрав и късмет на екипа Ви!
                      Румен Петков
                      Да това беше една от измамите, която реализирахте типично по тОДОРСКИ. Защо не казахте, че форума няма да има право на това видео преди да събираме парите??? Защо ние (и Драев) платихме твоето ходене а не видяхме нищо от него?!?! ТВ7 не гледаме! Ти преди да подписваш договор с Тодор, защо не помисли малко кой ти плаща ходенето??? Само за информация ще ти кажа, че без да броим сметките за телефон аз и близнаците сме назад 10000лв за да отидеш ти и да може да се отразят нещата и какво точно видяхме от теб??? И какво стана сега? Тази година няма да ходиш, няма да ходиш и другата (поне не и с нашата подкрепа) - защото се осра! И за финал я кажи с колко пари се върна от там ... докато всички си нулираха кредитните карти!

                      Язък, че токова се труди да снимаш, когато труда ти седи по чекмеджетата в офиса на тодор вместо да му се радват хората - страшна далавера! Евала!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ценков разказва за Дакар 2011

                        Разбирам те Ивайло - къде другаде ще имаш публика за да направиш впечатление! Да, този форум е перфектното място за всякакви субекти.
                        Но моля те - не съветвай и не обяснявай на никого нищо за Дакар 2011 - грехота е така да се заблуждават мощно истинските фенове с тонове хаотични думи. Просто ако искаш да се изявяваш или да демонстрираш любовта си и преклонението към фаворита си, може да отвориш специална тема където да излееш всичко което напира в теб. Преди време един министър даже посвещаваше стихове на царя
                        Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                        Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                        www.dakarbg.bg
                        www.rallyraid.bg

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ценков разказва за Дакар 2011

                          Първоначално публикуван от pepino c Преглед на мнение
                          Разбирам те Ивайло - къде другаде ще имаш публика за да направиш впечатление! Да, този форум е перфектното място за всякакви субекти.
                          С цялото ми уважение към теб Пепи ще ти кажа че се изказа много неподготвен!

                          Ивайло когато е карал АТВ и е имал поле за изява ти не си знаел както е това и за какво служи!

                          Не мисля да ти изброявам "полето ни за изява" през последните 12 години за мен и вероятно над 20 години за Близнаците, но само ще ти кажа, че с малко уважение към тях можеше да научиш много неща, защото те винаги са обичали да споделят безплатно информацията която са платили пре-скъпо!
                          Последно редактирано от sabin; 02-12-11, 16:09.

                          Коментар


                          • #14
                            От: rоumen5 разказва за Дакар 2011

                            Бате Съби,
                            знам твоето мнение за близнаците

                            Изобщо не искам по никакъв начин да влизам в полемики кой-какво знае и какво може - това разговори на момченцата в 3 клас - където се доказват с думи и си мерят п....шките.
                            Големите батковци си мерят....делата

                            Изказването ми беше конкретно по организацията и протичането на Дакар 2011, и по специалнио в така оформената "журналистическа тема", нейното финансиране, отношения и т.н.т....Мисля че ти си един от малкото хора които знаят ИСТИНАТА, но за да остане хубав спомен от ПЪРВОТО БЪЛГАРСКО ПРИСЪСТВИЕ НА ДАКАР запази дипломатическо мълчание. АЗ СЕ ПРИСЪЕДИНИХ КЪМ ТЕБ.

                            Нека не даваме на феновете горчивата истина след 1 година... Всеки ще си сърба това което си е надробил - казвам аз, има си господ и рано или късно всеки се среща със това което е натворил и оставил след себе си.
                            Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                            Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                            www.dakarbg.bg
                            www.rallyraid.bg

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ценков разказва за Дакар 2011

                              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                              Да това беше една от измамите, която реализирахте типично по тОДОРСКИ. Защо не казахте, че форума няма да има право на това видео преди да събираме парите??? Защо ние (и Драев) платихме твоето ходене а не видяхме нищо от него?!?! ТВ7 не гледаме! Ти преди да подписваш договор с Тодор, защо не помисли малко кой ти плаща ходенето???
                              Язък, че токова се труди да снимаш, когато труда ти седи по чекмеджетата в офиса на тодор вместо да му се радват хората - страшна далавера! Евала!
                              Събине, май не разбираш или не ти е удобно да го разбереш ! Нито Румен, нито аз имаме претенции за форума и излъчването на материалите в него, НО аз и Румен имаме претенции за използването на кадрите конкретно от Петър Ценков !
                              И за да сме точни, трябва да отбележим, че акредитацията на Румен я плати Стоян Драев ( с които пари се задължих аз на Драев), билета се пое от "ТВ7", а колата я платих аз...
                              Не омаловажавам по никакъв начин труда и парите на хората от форума, без тях нямаше да има репортери въобще, но огорчението на Румен, Петър, Ивайло и Драев дойде от отношението и обидите !!!
                              Не смесвай нещата и не забърквай форума с махленски изказвания !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X