Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"MACEDONIAN 1-st Rally Raid"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: "MACEDONIAN 1-st Rally Raid"

    И аз да изкажа мнение след като се прибрахме благополучно.
    Състезанието при моторите беше предрешено от самото начало.
    След отказ на организатора да посочи координати на старт и финал аз бях единствения който в лиазоните търсеше бензиностанция,а гръцкия бус чакаше с тубите след всеки финал на SS.За ограниченията на скороста се светнах в последствие че несе следи всеки кара по асфалта на макс.В трасето карах като победител,а пред списъка с класирането гледах като посран.Още немога да проумея точковата система особено за SS етап.Стартирам шести съответно на 6 минути след първия в трасето изпреварвам всички финиширам на две минути пред всички и като ми направят цаката с точкуването съм с последно време.
    Втория ден на втория SS се засякохме две състезания в едно трасе за жалост в различни посоки мисля че беше ендуро шампионат с над 100 мотора.Това ми костваше над 5минути ама сега като си мисля ми е намалило наказанието за предварение.Трасето макар и много тежко за мотори беше перфектно както и роудбука.Лично аз добре си покарах-потренирах и останах доволен.
    __KTM__

    Коментар


    • До: "MACEDONIAN 1-st Rally Raid"

      Преди да започна с представянето на нашите в Гърция, иксам да кажа, че самия факт, че тръгнаха при тия условия си е достойно за уважение
      Адмирации заслужава Станислав Георгиев ( с Нисана от Вромос), който въпреки катастрофата по пътя с платформата му, ремонтираха колата в Бургас и я докараха рано сутринта за старта
      Близнаците Ивайло и Петър бяха навсякъде да помагат на всеки... на техническия преглед, при записването, при ремонта на холдера на Петър Ценков, по трасето в дъжда заедно с Румен Петков, за да направят снимки...



      Нямахме голяма възможност за добри снимки, защото не ни дадоха координати и обикновенно търсихме старт или финал на SS...
      Заедно с Венко Градев и Веско Делфина (оказа се, че се справя супер като асистенция на Боевски ) навъртяхме около 200-300 километра, за да търсим място за снимане или да видим как се движат нашите...
      Митко Боевски отново стартира с много мерак, гърците се шашнаха от майсторлъка и издържливоста му, но в първия ден падане му изкриви холдера и от там проблеми с навигацията...
      В гръцките форуми има само суперлативи за карането му, но нещото което му куца е навигацията и ще трябват още тренировки и трупане на опит с участия
      Стоян Козаров според мен подцени атмосферните условия и трудноста на състезанието.Както винаги се справяше перфектно с карането и навигацията, но като видях с какви тънки дрехи и летни ръкавички кара, направо ми се смръзна душата...
      Евала, че се опита да кара до края, но термичен шок го прати в болницата и като за капак счупи пиньона
      Петър Ценков беше отново във върхова форма, и той измръзна зверски, схвана му се палеца, но изкара докрая и с перфектната си навигация даде едно от най-добрите времена
      Гръцките мотористи вече се съобразяват с него, защото в такива условия ги оставя без шансове



      Аз не подходих много сериозно с подготовката и това ми изигра лоша шега...по-добре, че спрях след 100-я километър, защото можеше да ми се случи случка до края с тая неконтролируема дясна ръка...
      Това е засега за "моторджийския" клас...за джипките по-късно

      Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 09-02-10, 07:27.

      Коментар


      • До: "MACEDONIAN 1-st Rally Raid"

        Здравейте и от мен.

        Чак сега имам малко време и го използвам да споделя и моите впечатления. За съжаление нямам нито една снимка този път - толкова кал и студ че дори не си помислих да извадя фото-апарата за снимки...

        В резюме:
        - възможно най-лошото време за каране на мотор / атв през първия ден - проливен дъжд, снеговалеж на високите места, мноооооооооого кал.... Който кара - или е карал в такова време - ЗНАЕ ЗА КАКВО ИДЕ РЕЧ...И НЕ ЗАБРАВЯВАЙТЕ - РОУДБУКА КОЙТО ГЛЕДАШ..

        - подцененото вече описано време от всички - и от мен също - без ЗИМНИТЕ ВОДОУСТОЙЧИВИ РЪКАВИЦИ, без зимното боне, без шлема който пази от студа....е, и без зимното ЯКЕ...
        Подлъга ни логиката - все пак отиваме в Гърция - какъв студ, само ще се изложиме с тази зимна екипировка....

        - Трасетата - както винаги - уникални
        Да, МНОГО СА ОПАСНИ ПРОПАСТИТЕ КОИТО СА НАВСЯКЪДЕ.....който е за пръв път се впечатлява....

        - Роудбука - БЕЗ ГРЕШКИ....и добре че беше така - иначе - не знам какво щеше да стане и къде щяха да ни събират...

        С една дума - Първият ден беше СЪРВАЙВЪР (ЗА МОТО/АТВ)
        Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
        Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
        www.dakarbg.bg
        www.rallyraid.bg

        Коментар


        • До: "MACEDONIAN 1-st Rally Raid"

          Аз получих и повреда - може би най-гадната за АТВ-ист - ЗАЯДЕ МИ ПАЛЕЦА ЗА ГАЗТА. През последните 80 км.
          Не пожелавам и на врага си подобен проблем.
          И до този момент десният ми палец е нечувствителен и изтръпнал...
          Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
          Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
          www.dakarbg.bg
          www.rallyraid.bg

          Коментар


          • До: "MACEDONIAN 1-st Rally Raid"

            Вторият ден дядо Боже се смили над нас и пусна дъжда на последният лиезон. Дори стана хубаво и бързо каране.
            Надявам се всички които са снимали да качат каквото са щракнали.

            Относно моят скромен тунинг по резервоара - работеше перфетно и карах без зареждане с гориво.
            Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
            Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
            www.dakarbg.bg
            www.rallyraid.bg

            Коментар


            • До: "MACEDONIAN 1-st Rally Raid"

              И малко снимки на Боевски от гръцките форуми, нали са му фенове



              И вярната асистенция Веско Делфина

              Коментар


              • До: "MACEDONIAN 1-st Rally Raid"

                И докато Венелин Градев и Близнаците си готвят снимките и репортажите ( така са обещали на Христов ) малко снимки от гръцките форуми...





                Коментар


                • До: "MACEDONIAN 1-st Rally Raid"

                  Как се разви ситуацията за 2R еволюшъна. Защо е едноок?
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • До: "MACEDONIAN 1-st Rally Raid"

                    Изтървах завой и се ударих в ската.Но отпаднах не заради това , а защото ми изчезнаха спирачките и не беше разумно по тези трасета да се кара без спирачки.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • До: "MACEDONIAN 1-st Rally Raid"

                      Ето малко снимки и от мен http://picasaweb.google.com/kremi74/Greece022010#

                      Коментар


                      • До: "MACEDONIAN 1-st Rally Raid"

                        Днес в централната емисия новини на "ТВ7" ще има кратък репортаж за състезанието !
                        По "Канал 1" очаквам тази вечер в новините или утре сутринта в сутрешния блок да пуснат също кадри, а в неделя ще има разширени репортажи по "ББТ" в предаването "Арена" и в "Канал 3" предаването на Крум Савов !
                        Като разбера часовете, ще пиша...

                        Коментар


                        • До: "MACEDONIAN 1-st Rally Raid"

                          Първоначално публикуван от kremi Преглед на мнение
                          Ето малко снимки и от мен http://picasaweb.google.com/kremi74/Greece022010#
                          Браво за снимките!
                          Живей за всеки дъх!

                          Коментар


                          • До: "MACEDONIAN 1-st Rally Raid"

                            Първоначално публикуван от kremi Преглед на мнение
                            Ето малко снимки и от мен http://picasaweb.google.com/kremi74/Greece022010#
                            Срахотни снимки.
                            За инцидента след Бургас.
                            Станислав е добре.
                            Патруля финишира.Както винаги и е ок.
                            А Тойотката малко козметика и е пушка.
                            Браво на Победителите И на Участниците.

                            Коментар


                            • До: "MACEDONIAN 1-st Rally Raid"

                              Явно ще трябва аз да пускам снимките направени от Петър Близнака...
                              Пру джиповете присъствието ни беше внушително
                              Руси щеше да тества новата си придобивка...много красива и събираше погледите на всички





                              Обаче след щурмуването на един завой се равали малко фацата, но по механиката нямаше грижи !
                              Явно в тая кал Руси и Руслан си мечатаеха за Ровъра...



                              Владо понамести ламарините, но загубата на спирачките обезмисли участието по-нататък...
                              и решението им беше правилно, след като през втория ден бяха много бързи отсечките с доста пропасти...



                              Станислав Георгиев и Явор Атанасов до последния момент чакаха колата им да мине границата и в последния момент стартираха...



                              Явор потренира с пътната книга, а Станислав вече се замисля за по-мощен двигател





                              Таньо подходи философски на състезанието и реши да трупа опит тренирайки за още по-сериозни изпитания
                              Най-много ме изкефи вентилатора дето му духаше като стане жега...







                              Таньо вече се замисля дали да не смени джипа с АТВ, че са по-жълти и "духа" повече...вятър

                              Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 10-02-10, 08:43.

                              Коментар


                              • До: "MACEDONIAN 1-st Rally Raid"

                                И понеже не успях да запиша репортажа по "TV 7" поради слаб сигнал на излъчването, ето ВИДЕОТО, което показаха

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X