Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български джипки на Дакар-2011г

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Български джипки на Дакар-2011г

    Първоначално публикуван от kalasha Преглед на мнение
    В Пловдив има фирма която правише купета от стъклопласт на бъгита за износ а в момента правят доста сполучливо от карбон и кевлар карбон калници,капаци и тавани за бегачки от ралитата.
    А някакви тяхни координати, телефон, мейл... можеш ли да дадеш?

    Коментар


    • До: Български джипки на Дакар-2011г

      Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
      Не мисля че лесно дасе отиде на дакар но мисля че може да се отиде и със бюджет далеч по малък от половин милион евро и пак да си конкурентоспособен, ей тоя реиндж може да се намери за около 10 хиляди евро читав екземпляр и с пилот от ранга на роби гордън или карлос сайнц и късмет да не се счупи фатално на някой етап съм сигурен че ще може да заварши в десятката.http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=79134


      Колега къв е тоя летящ шлифер когато говорим за рали като Дакар.За разходки и нашия шампионат може и да става но интересно ми е къде ще му мушнеш един резервоар от близо 400 литра.И как ще го управляваш после.Както и още хиляди неща дето не ги знаете.

      За заблудените мнения сравнения и твърдения пък на човека гъба даже не ми се пише.То явно и вече няма смисъл.Верно за някой е толкова далечно като полет до луната да проумеят елементарни неща.
      Айде че в мазето пак се тропа.. Ще сляза да видя съседа до къде е стигнал с ядрената подводница.
      Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 29-01-10, 00:48.

      Коментар


      • До: Български джипки на Дакар-2011г

        Обобщение-някой знае нещо,ама не казва.Има интересуващи се,но засега няма да разберат нищо от тук пишещите.

        Защо пишете с недомлъвки,ако няма да казвате нищо недейте,но ако сте решили да помогнете на ентусиастите за някакво участие някога давайте по същество.
        ТЛК 80 4,2ТД-95г

        Коментар


        • До: Български джипки на Дакар-2011г

          Обобщение-Някой казва нещо но никой не чете.Всички знаят и разбират всичко но не могат да помогнат с нищо.

          Има много интересуващи се но засега повечето само чакат информация зинали като гарджета в гнездо.Ако сте решили да помогнете на ентусиастите за някакво участие някога търсете адекватна информация а не пишете само кухи лозунги и смешни небивалици.

          Факт- двама трима дават реална ценна информация а другите само бият кучето.Дори доказани родни пилоти не си позволяват да дават мнения и съвети който смело се хвърлят от хора дето дори не са се качвали в състезателна джипка.

          Заключение: Темата се превърна в Bukkake оргия.Идва някой превъзбуден от тъмното изхвърля се върху нея и излиза от кадъра доволен по бели чорапи.

          Извод-Такива теми явно не трябва да се пускат още за реална дискусия в публичното пространство.Ако темата беше как да се отиде на някое по малко и неизвестно пустинно състезание едва ли щеше да има толкова много разбирачи. За българина многодневно състезание в пустини като Сахара и Атакама са все едно рови с крачета пясъка на Шабла...Докато си чете под чадъра на плажа жълтия вестник.
          Явно за повечето хора темата е само още един начин да им мине деня по бързо и интересно в офиса.
          Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 29-01-10, 12:01.

          Коментар


          • До: Български джипки на Дакар-2011г

            Петър, аз мисля, че цялата тая драма тръгва от там, че народа масово бърка РАЛИТО Дакар, с оффроуд авантюристична разходка - тип експедициика. На първо място и основно това е рали (и то не какво да е, а сигурно най-трудното в света) и после каквото и да било друго.

            Та цялата работа идва от не-информираност по въпроса, а друга тема е, като се опитвате да ги информирате хората с какво отвръщат, ама то това си е нормално за БГ.

            Така, че всичко е точно.

            Коментар


            • До: Български джипки на Дакар-2011г

              Не е така.Аз изхождам от моята гледна точка като нищо не разбиращ от състезание като "Дакар".За момента нямам нужда от информация за него,следа много от интересните теми като тази и то не за да ми мине деня,а защото са ми интересни,но Вие като информирани говорите само с недомлъвки,надпреварвате се кой повече знаел,а ако пък не искате да кажете какво знаете,но сте решили да разберем,че знаете всичко това вече е друг филм.

              Извинявам се за спама ама ми е много криво когато някои почнат да си ги мерат и темата стане ........................
              ТЛК 80 4,2ТД-95г

              Коментар


              • До: Български джипки на Дакар-2011г

                Доколкото прочетох темата от линка по-горе, тя е само инфо и споделяне на неща от това дълго пътешествие. Наистина хората не са попитали дали и как трябва, и трябва ли изобщо. И добре , че темата е подета от Венцислав Петров, иначе и те щяха да бъдат нахранени от по-големите ......
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • До: Български джипки на Дакар-2011г

                  Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                  ... говорите само с недомлъвки,надпреварвате се кой повече знаел,а ако пък не искате да кажете какво знаетe ...
                  Краси, ако си на мястото на Пеко (или кой да е друг колега), дали ще искаш да изпишеш 2 романа на тема административни, финансови и технически изисквания, за да се метне след това някой специалист по всичко и да ти рече. "К'во па толкова има. Аз колко съм карал по черно ехе-хеее ... "

                  Подготовка за състезание, особено пък такова от ранга на Дакар, с теми по форуми не става!
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • До: Български джипки на Дакар-2011г

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    И добре , че темата е подета от Венцислав Петров, иначе и те щяха да бъдат нахранени от по-големите ......
                    Темата за Сибир е отворена от човек доказал се сред оффроуд обществото и с авторитет сред състезатели и фенове
                    Предполагам, че Венци Петров няма да започне тема, ако не е убеден в това, което ще се случи и сигурен в хората

                    Коментар


                    • До: Български джипки на Дакар-2011г

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Доколкото прочетох темата от линка по-горе, тя е само инфо и споделяне на неща от това дълго пътешествие. Наистина хората не са попитали дали и как трябва, и трябва ли изобщо. И добре , че темата е подета от Венцислав Петров, иначе и те щяха да бъдат нахранени от по-големите ......
                      Защо трябва да продължава излишния спам?
                      Днес 19-юли-2004, клуб OFFRoad-Bulgaria.com организира съкратен курс по оффроуд техника и преодоляване на водни препятствия за участника в ТрансСибир - 2004 - Веселин Добрев.
                      Това само от първото мнение, отделно всички други съвети.
                      Per aspera ad astra.

                      Коментар


                      • До: Български джипки на Дакар-2011г

                        С кого да се надпредварвам и с кой да меря квото и де е било
                        .За да си ги мерят най малкото двама души трябва да застанат един до друг.

                        Присъствал съм на това рали през 2006г.2007г.и 2008г.
                        В пустинята ралито е наблюдавано от трима българи.Единия от тях не разбира от бегачки и се е състезавал с джипка два пъти.Другия ми се смее че се занимавам да пиша и обеснявам.В момента също така помагам активно на двама българи да могат да отидат и да се състезават там.Какво повече искате

                        За това състезание съм изписал тонове информация както в списание Оффроуд БГ така и тук във форума..Нищо не съм крил или говорил с недомлъвки. Ако обаче и това не ви стига би трябвало да се замислите що е така.От всички простотии дето се изписаха поне за едно ще се радвам.Дано след всичко това някой да реши и се напъне поне да отиде като турист и да види за какво става въпрос.
                        Време е..

                        Коментар


                        • До: Български джипки на Дакар-2011г

                          Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                          Обобщение-Някой казва нещо но никой не чете.Всички знаят и разбират всичко но не могат да помогнат с нищо.

                          Има много интересуващи се но засега повечето само чакат информация зинали като гарджета в гнездо.Ако сте решили да помогнете на ентусиастите за някакво участие някога търсете адекватна информация а не пишете само кухи лозунги и смешни небивалици.

                          Факт- двама трима дават реална ценна информация а другите само бият кучето.Дори доказани родни пилоти не си позволяват да дават мнения и съвети който смело се хвърлят от хора дето дори не са се качвали в състезателна джипка.

                          Заключение: Темата се превърна в Bukkake оргия.Идва някой превъзбуден от тъмното изхвърля се върху нея и излиза от кадъра доволен по бели чорапи.

                          Извод-Такива теми явно не трябва да се пускат още за реална дискусия в публичното пространство.Ако темата беше как да се отиде на някое по малко и неизвестно пустинно състезание едва ли щеше да има толкова много разбирачи. За българина многодневно състезание в пустини като Сахара и Атакама са все едно рови с крачета пясъка на Шабла...Докато си чете под чадъра на плажа жълтия вестник.
                          Явно за повечето хора темата е само още един начин да им мине деня по бързо и интересно в офиса.
                          Няма нужда от уважителни обръщения - някой хора не знаят какво е това .
                          Направо по темата - за да е разбираемо излизането ми от темата и форума .
                          До сега в живота не съм се измъквал по бели чорапки - имам си достоинство .
                          Нито трябва да си защитавам думите - те са обмислени и без "божествено " самочувствие което демонстрирате вие и подобни .
                          Вие просто четете - какво пиша , преди да се из...е на екрана ....
                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          Колеги -
                          Един такъв джип половин милион ли струва .......
                          Този пост е въпрос към знаещите .
                          Моля, вещите колеги да кажат . Малко позитивно мислене няма да е излишно .
                          Започвам да мисля , че стягате полет до луната ...... а пък аз балъка си мислех , че ствава въпрос за участие в оффроуд рали .

                          П.С. Уважение към всички състезатели в оффроуд състезанията ,
                          Айде малко да стъпим на земята и да мислим позитивно за нещо , което може да се осъществи .

                          Продължавам да мисля така !
                          А вие се вижте - едно мнение различно от вашите и вече наказания , отнемане на точки , репутация , предупреждения .... ЕВАЛА !
                          Подарявам ви всичката си репутация ! Ваша е !
                          Просто се погледнете реално какво правите за Форума ( не , че вече ме засяга , но този Форум ми харесва много -без вашите глупости )
                          Жалко е , че една тема която се развива не по ваш сценарии сте готови да я заключите за собствено самочувствие . Успех !
                          До колкото виждам - едва ли някой ентусиаст ще пусне подобно питане вече - благодарение на вас . Успяхте - вие колите и бесите !
                          Без ваше позволение - никой не може да се състезава или да вдигне глава .
                          Направо сте смешни с такива изказвания - първо да иде като турист ....... а после ..........и т.н.

                          За собствено спокойствие ще кажа :
                          Пожелавам успех на момчетата мечтаещи за Дакар и други подобни мечти !
                          Пожелавам успех на всеки колега и състезател !
                          Пожелавам успех и на Форума !

                          Коментар


                          • До: Български джипки на Дакар-2011г

                            Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                            ...

                            Присъствал съм на това рали през 2006г.2007г.и 2008г.
                            ...

                            За това състезание съм изписал тонове информация както ...
                            За 2008 имаме несъстояли се рали "Дакар".
                            За 2007 имаме добър репортаж.
                            За 2006 нямаме нищо.

                            Има серии Дакар, това пустинно рали ли имаш в предвид за 2008?
                            За 2006-та къде пише нещо повече от 10-тина поста?
                            Май интереса на форума започва основно след репортажа през 2007-ма.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • До: Български джипки на Дакар-2011г

                              Не е нужно човек да е голям профисионалист и голям състезател за да знае , че е нужно повече от година за подготовка, организация и всичко необходимо за да отиде един отбор да участва в състезанието Дакар. Много хора си мечтаят за Дакар (аз не съм от тях) и след репортажите на поредното издание по Евроспорт се надъхват, но за сега всичко си остава с приказки на масата.
                              Но за да се случи това, човек трябва първо да мечтае , после да се надъха, после много,много да тренира, и то на други подобни по малки международни състезания, после да се заеме с подготовка на автомобил, асистенция, логистика, и организация.
                              За такъв кратък срок най много да се наеме автомобил с асистентски екип, но без опит пак ще е повече като ............., абе да се натрупа опит за другия път. Ама това много скъп вариант. Не бива да се прескачат етапите. В противен случай не се отива на състезание , а на авантюра. Все едно, както друг колега спомена - от Витоша направо на Еверест. Не е сериозно.
                              Ако беше обявено за 2012 г, нито Близнака, нито Тодор Христов щяха да са такива песимисти. Защото те и още шепа хора са най наясно с тези неща, най много са карали, и ходили по международни състезания. Имат много приятели и контакти в тези среди, знаят доста неща от кухнята, и споделят много тук във форума, бих казал повече от всички останали.
                              Затова не е редно да ги обвинявате , че не били помагали, даже пък и пречели. Аз пък им правя евала и съм им голям фен , за това че са толкова словоохотливи.
                              Ако бяха казали Близнаците, или пък Сашо Ковачев, или някой друг с техния опит и възможности, щях да повярвам, но в случая аз също не съм оптимист, колкото и да ми се иска. Защото Дакар не е експедиция, в която времето не е от особено значение, и не е чак толкова важно от , къде ще минеш. Ако така се ходеше на Дакар, то това нямаше да е този Дакар, на който всички се кефим.
                              Не се познаваме с Алекс и Златко, и не казвам, че не са добри и достойни за това начинание, или че няма да се справят. Напротив радвам се, че са се решили, и са го обявили гласно, но за да е реално , и хората да им повярват, и помогнат, кой с пари, кой с акъл, кой с друго, трябва да отложат старта поне с още една година. Защо е нужно да се бърза толкова. Ако въпроса е само , кой ще е първи, на всяка цена е смешно. Много хора могат да се запишат и да стартират. Не бива да се гледа само старта, трябва да се мисли и за финала.
                              А през това време е много вероятно и друг български екипаж да се включи, а тогава ще е по лесно и по евтино. И ще е къде, къде по- реално , и с някакви шансове за класиране, и завършване.

                              Коментар


                              • До: Български джипки на Дакар-2011г

                                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                                Няма нужда от уважителни обръщения - някой хора не знаят какво е това .
                                Направо по темата - за да е разбираемо излизането ми от темата и форума .
                                До сега в живота не съм се измъквал по бели чорапки - имам си достоинство .
                                Нито трябва да си защитавам думите - те са обмислени и без "божествено " самочувствие което демонстрирате вие и подобни .
                                Вие просто четете - какво пиша , преди да се из...е на екрана ....

                                Продължавам да мисля така !
                                А вие се вижте - едно мнение различно от вашите и вече наказания , отнемане на точки , репутация , предупреждения .... ЕВАЛА !
                                Подарявам ви всичката си репутация ! Ваша е !
                                Просто се погледнете реално какво правите за Форума ( не , че вече ме засяга , но този Форум ми харесва много -без вашите глупости )
                                Жалко е , че една тема която се развива не по ваш сценарии сте готови да я заключите за собствено самочувствие . Успех !
                                До колкото виждам - едва ли някой ентусиаст ще пусне подобно питане вече - благодарение на вас . Успяхте - вие колите и бесите !
                                Без ваше позволение - никой не може да се състезава или да вдигне глава .
                                Направо сте смешни с такива изказвания - първо да иде като турист ....... а после ..........и т.н.

                                За собствено спокойствие ще кажа :
                                Пожелавам успех на момчетата мечтаещи за Дакар и други подобни мечти !
                                Пожелавам успех на всеки колега и състезател !
                                Пожелавам успех и на Форума !

                                Е щом Вие им пожелавате успех значи ще успеят със сигурност!

                                Трябва ли да се търпи този СПАМ?

                                Като ви напише нещо Петър, най добре си го напечатайте и го научете наизуст, защото може да ви спаси живота някой ден или в най лошият случай ще ви е полезно!

                                Ако 50000Е излиза участието на един мотор, то един джип ще излезе поне 10 пъти по толкова, защото моторите почти не се трошат. И изобщо всичките сметки са ви без кръчмар. Хората сменят мостове и скоростни кутии всеки ден ... е ок де, през ден да е. Мислите ли, че цената за асистенция включва частите? След като една гума за мотор струва 1000Е към края на състезанието, колко ли биха стрували частите за джипа, ако въобще ги носите? Техниката трябва да се познава, да и се знаят слабите места и да се носят определени части по 10бр а може и повече.

                                Относно сравненията на Баха Саксония и Дакар ....

                                Как точно сравнявате 250км етап(който свършваш по обяд и после почиваш) по GPS на терен където не може да се загубиш кой знае колко с 400км специален етап+400 връзки и така 15 дена??? Я тези дето са правили по 1000км с колата за 24 часа да пробват да правят по 800 за по 16ч и така 15 дена пък после да си го представят това на състезание, по роудбук, на пясък и прах. Я окопай джипката в пясъка и с една лопата я изкарай. Я още веднъж и още веднъж. Я сега прибавете и проблемите по трошката. Я сега финиширай навреме за да може да се наспиш и асистенцията да има време да оправи колата.

                                Та чак на стълбичката сме щели да се качим Хора, какво пушите вие бе?

                                Аааа за малко да забравя. Колко Български екипажа стартираха на Баха Саксония и колко завършиха? Двудневно състезание!

                                После тия дето разбират защо не пишели....

                                Модератори: Защо не се трият тези глупости още в зародиш аз не мога да разбера???

                                п.п. за спамърите: хич не си правете труда да ми пишете, освен ако не сте се качвали на стълбицата на някое БГ офроуд състезание. Аман от теоретици и лозунги.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X