Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български джипки на Дакар-2011г

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Български джипки на Дакар-2011г

    Аз мисля, че Близнака, Тодор и прочие много ясно обясниха нещата. Не случайно си има изисквания за пилотите да са лицензирани, с брой участия и прочие.

    Това не е една по-дълга хард разходка. С каране от нашия оффроуд шампионат е смешно да тръгваш за Дакар. Дори от рали шампионата е по-реалистично. Трябва си опит в състезания тук, според мен и рали задължително, участия в чужбина, дори това прословутото немско състезание ми се струва, като първото малко стъпало. Има една камара други ралита по пустините докато стигнеш Дакар.

    За машината пък какво да говорим - я може да се подготви такава в БГ, я не - според мен засега все още не.

    Та само с 500,000 - 1,000,000 евро не става (минимума според мен), трябват и много други неща.

    Коментар


    • #77
      До: Български джипки на Дакар-2011г

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      Да не би да се страхувате, че някой ще ви изпревари, че ще запише името си преди вас, като първият български участник? Ако е така, то и двамата познавате Алекс, пишете колко е лесно и елементарно и че дори не си струва... и може да го откажете.
      Ти си тотално сгънал, щом отправяш такива изказвания по мой адрес .
      А пък Алекса от кога го познаваш толкова добре съшо ми е чудно.
      Прочети ми поста по нагоре много добре излагам моите разсъждения и конкретна помощ на Алекса за Дакар.

      А Близнаците колко са прави, че тук се напълни с виртуални герой не е истина.

      Коментар


      • #78
        До: Явор с благодарности!

        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
        ... тук се напълни с виртуални герой не е истина.
        Не предполагах, че ме мислиш за герой, пък било то и виртуален... за което е редно да ти благодаря!

        П.П. Да не би да съм уцелил... с шеговитото си предположение?
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #79
          До: Български джипки на Дакар-2011г

          Колеги, ДАКАР е върхът в рали рейд състезанията!
          Или както е Еверест в алпинизма.
          Мойте уважения, ама качете първо Мусала.

          Иначе не е лошо да си мечтаем.
          А на мен най ми харесва подхода на Злати-списък с необходимите неща, които трябва да станат за да се осъществи едно участие в ДАКАР.

          Тенев сега разбра ли защо един етап на наше състезание не бива да е по-малък от 200 км?С етапчета по 60 км,нагласени състезания и смешно съдийство ще гледаме Дакар през крив макарон.

          Затова ВИНГИ съм казвал на колегите да идват в Германия.Там ще разберат какво е рали-рейд състезание в чистият му вид.

          Алекс почнете с Саксония,после Бреслау и тогава може да се мисли и за Дакар.
          Излишно е да казвам, че съм насрешта за всякаква помощ!
          Все пак аз съм един от малкото хора в България който има готова(почти) асистентска кола пък и съм виждал Африка отблизо.

          С FJ я само ще можете да преминете трасето, но не и да се състезавате.А пък ако ще ставате последни по-добре да не ходите.
          Според мен се насочете към подготвено Митсубиши.До скоро се продаваше едно в германското мобиле за 60 000евро.Не е много по-различно от нашите коли като концепция, пък и става да се кара по нашите състезания.

          За зрителя дето не вярва , че и у нас има етапи ,които не отстъпват на дакарските-да има.Ама с гледане не може да се разбере.

          [/I]
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #80
            До: Явор с благодарности!

            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
            Не предполагах, че ме мислиш за герой, пък било то и виртуален... за което е редно да ти благодаря!

            П.П. Да не би да съм уцелил... с шеговитото си предположение?
            Абе и за интелигентен те мислих ама . Сори за спама спирам.

            Алекс дай наистина да се насочим към дъги състезания пък после ще го мислим. Нашия отбор ще участва с най малко 3 екипажа на Саксония ела и ти.

            Коментар


            • #81
              До: Български джипки на Дакар-2011г

              Нещо някакси не ме кефи атмосферата, която се създаде в тази тема. Не ми допада настървението, с което се обяснява на Алекса как тая работа нЕма да стане.
              Може би ме впечатли разликата от предишни случаи, в които не видях някой да рече, примерно, "Бе ти кат не си стъпвал на сериозно състезание и кат нямаш 5 лева да се усмихнеш, де си тръгнал да ходиш в блатата"?!?

              Че взеха да раздават акъл и хора, които ни са помирисвали състезание, ни са готвили кола за такова, пък било то и от скромния ранг на националния ни шампионат.

              Иначе, в това, което са казали и Тодор, и Пеко има много истина. Наистина е може би свръхамбициозно да се мисли за "Дакар" през следващата година, при положение, че тепърва ще се прави от нулата бегачка, която да отговаря на изискванията и да може да издържи поне някаква част от няколкото хиляди състезателни километра. А тази кола, освен да се направи, трябва и да се тества подходящо, за да може да се "стръска", да й се излекуват "детските болести" ...

              Отделно, дето наистина организаторите на Дакар имат претенции към участниците и наличието на опит в сериозни международни състезания е задължителна необходимост. Ама време за натрупване на такъв опит просто няма, защото доколкото си спомням, записванията за Дакар вървяха в периода май - юли ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #82
                До: Български джипки на Дакар-2011г

                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                Колеги, аз пак ще помоля да се концентрираме върху конкретните неща. Аз опит нямам и не мога да съм полезен с нищо. Но ще си позволя, ако не възразявате, от време на време да конкретизирам и отбелязвама в един пост говореното дотук. Един вид ще го играя стенографка
                И така, ето казаното дотук в 3 думи:
                - първи проблем може да е липсата на опит в маратонски състезания, добро начало като подготовка, макар и коренно различна от Дакар, би била Баха Саксония и БОМ( Балкан Оффроуд маратон).
                - детайлно и конкретно уточнение на хомологацаята и изискванията към автомобила в зависимост от класа
                - технически характеристики на автомобила. ФДжея подходящ ли е, тунинга му поносим ли е като средства и части и дали няма друга алтернатива.
                - езиковата бариера в Дакар, английския е задължителен, френския още по-полезен.
                - има изисквания към пилотите за брой участия в други състезания
                Още един препъни камък:
                -записванията за 2011 за до май 2010, т.е до след 4 месеца. Готово ли ще е всичко като ясна концепция поне дотогава?
                Но ето и няколко скрити коза в ръкава на Форума.
                - имаме хора, видяли това нещо на живо, като организация и атмосфера и в пустинята, през очите си на професионалисти в бранша( и състезатели, и конструктори) - Близнаците.
                -не забравяйте, имаме човек, участвал като главно действащо лице в подготовката на спортни бегачки, които не можаха да карата на отменения 2008 Дакар. Човек с тонове знания и опит, разходил се до старта и видял на живо конкуренцията - Сашо Ковачев
                -имаме хора, готвещи се за същото и натрупали вече бая информация- Тодор и Петър
                -има достатъчно опитини наши състезатели, били верно на по-малки състезания, но близки като формат.
                -освен Близнаците има и още хора, карали в пустинята( верно, не на състезания, но все пак) - Руси и Сашо
                - има готова кола за асистенция, а като му знам мерака, има и готов асистент - Руси
                - има хора в този форум, знаещи езици, които да помогнат и преведат всичко.
                - има хора, навътре в организацията на доста маратонски състезания, които да помогнат да се натрупа опит чрез участие - Тодор Христов
                - и ако се стигне( дай боже) до техническа подготовка, има много подготвени професионалисти, които да помогнат със части, съвет и труд.
                Май бая предпоставки има, дали са достатъчни, не знам.
                Последно редактирано от zzlatev; 27-01-10, 15:32.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #83
                  До: Български джипки на Дакар-2011г

                  Зощо не спрете да се каратате и не се вслушате в Злати който май единсвен дава сериозни съвети и не започнете да се организирате заедно, ако не 2011 то за 2012 година. Мисля си че има достатъчно сериозни спонсори които дават необходимите пари за участие на Дакар на ден за реклами по телевизията. Но за целта трябва да покажете че сте сериозни.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #84
                    До: Български джипки на Дакар-2011г

                    Първоначално публикуван от ivanjorov Преглед на мнение
                    Зощо не спрете да се каратате и не се вслушате в Злати който май единсвен дава сериозни съвети и не започнете да се организирате заедно, ако не 2011 то за 2012 година. Мисля си че има достатъчно сериозни спонсори които дават необходимите пари за участие на Дакар на ден за реклами по телевизията. Но за целта трябва да покажете че сте сериозни.
                    Не, не. Аз съвети не давам, щото май съм най-неграмотния по темата. Просто събирам съветите и ценните неща от мненията на другите и ги трупам. Тия неща, написани от мен, са всъшност преписани.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #85
                      До: Български джипки на Дакар-2011г

                      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                      Да не би да се страхувате, че някой ще ви изпревари, че ще запише името си преди вас, като първият български участник? Ако е така, то и двамата познавате Алекс, пишете колко е лесно и елементарно и че дори не си струва... и може да го откажете.
                      Очевадно не си разбрал нищо. Продължавай да спамиш темата с лозунги. Какво записване на името, какви пет лева? Аз написах, че съм НЕКОМПЕТЕНТЕН, и помолих другите влизащи в тази категория да не правят патетични словоизлияния, за и против, и тем подобни P.R. щуротии. Хората се интересуват от конкретни неща, и искат конкретни постове касаещи темата.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Български джипки на Дакар-2011г

                        Ами щом трябва да са конкретни нещата, ето едно много просто и конкретно решение - ако искат да участват 2 екипажа през 2011, да приготвят 700К EUR (по 350К на екипаж с известни резерви) и са готови. Колите са под наем естествено, с асистенция, ще ги чакат заредени с гориво на старта. Документите се уреждат, няма да се занимават с нищо освен да карат.

                        Имам контакти по друг повод с две фирми, които предлагат такави услуги и веднага мога да споделя контактите на ЛС. Цената е ориентировачна предполагам може да варира според разни детайли.

                        Ей това според мен е реалистично за 2011, щото, ако трябва тепърва автомобили да готвят самостоятелно незнам и за 2013 дали ще стане.....
                        Последно редактирано от jimmy; 27-01-10, 19:05.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Български джипки на Дакар-2011г

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение

                          С FJ я само ще можете да преминете трасето, но не и да се състезавате.

                          [/I]
                          Руси , тази година като уставен ТВ зрител видях поне два FJ да се състезават, но от кратките репортажи мога да кажа , само че ги видях. Нямам идея нито на кое място са , нито в кой клас са, нито дали изобщо са завършили. Аз като фен на Wildcat, мога да кажа, че от няколкото участвали джипки , най доброто им място в общото класиране е 19-то. Но нали знаеш, че джипката е само едната страна на медала.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Български джипки на Дакар-2011г

                            Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
                            Руси , тази година като уставен ТВ зрител видях поне два FJ да се състезават, но от кратките репортажи мога да кажа , само че ги видях. Нямам идея нито на кое място са , нито в кой клас са, нито дали изобщо са завършили.
                            47 435FERRAND MALATESTA (PER)
                            FERRAND DEL BUSTO (PER) TOYOTA FJ CRUISER 111:29:2764:19:2708:12:00

                            Коментар


                            • #89
                              До: Български джипки на Дакар-2011г

                              Чета,и ми става тъжно от някои от постовете,които приличат на престрелки, които не разбирам...както и да е...
                              Ясно е,че всяко начало е трудно,и обикновенно неуспешно,но без него няма как да стане.Нищо не вдявам от състезания(еле пък от "Дакар"),но много ми се ще да имаме и наш(и) участник(ци)!Затова предлагам с каквото може да се помогне-който е готов да си сложи главата в чувала"Дакар" е достоен за уважение-пък докъдето я докара!
                              Ясно е,че трябват пари,и спонсори,което си е проблем,но давам предложение да се учреди фонд,в който всички желаещи съфорумници да внесат,колкото могат да си позволят за идеята да има и българи на Дакара!Предполагам,че ако успеем да посъберем повечко лев това ще е прецедент за състезанието-фенове,а не спонсори да са подпомогнали сънародник(ци)-участник(ци).
                              Преценете ще излезе ли нещо от предложението ми.
                              Последно редактирано от mbenz; 27-01-10, 20:58.
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • #90
                                До: Български джипки на Дакар-2011г

                                Аз ще съм първия който ще даде в такъв фонд. СЛЕД като видя в спонсорския пакет на кандидатите "Участвал и финиширал в състезанието Х". В категорията състезание Х - по избор - рали Мароко, рали Тунис, рали Египет, път на коприната, или нещо от този род...

                                До тогава - говорим за ненаучна фантастика. Темата започна да става смешна вече.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X