Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български джипки на Дакар-2011г

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Български джипки на Дакар-2011г

    Скоро участник в нашия шампионат ме изуми с твърдението,че нашите състезания са по-тежки от "Дакар".Защото щом издържало независимото окачване и пилотите на 500-600 километрови етапи значи е по-леко трасето-цитирам "там се кара само по равни,пясъчни черни пътища с голяма скорост".И това го казва състезател,та на публиката и е простено за съветите. Моя съвет е първото нещо, ако не сте го направили вече е да отидете дори на най-обикновенна екскурзия в Сахара(Египет примерно),за да усетите пустинята.Още по-добър вариант е едно участие в някое от пътешествията за любители,който се организират. Майната му на парите,страшното ще настъпи при проблем някъде по трасето,защото в това състезание оцеляването е задача преди всичко на самия участник,никой не го интересува за теб.Ако има късмет организатора ще го прибере до лагера натъпкан в някой обозен камион,но това може да стане и след ден,два.

    Коментар


    • #47
      До: Български джипки на Дакар-2011г

      Много добре знам за какво е форума регистриран съм в него още през 2004г.И едва ли имам повече и от пет мнения дето не са били за джипки.
      Щом не си разбрал за какво става дума ..


      Няма проблем. Ела утре в София да ми покажеш джипката си.Ако ми хареса за реклама може да те финансирам за Саксония.От мен имаш хотела бензина и таксата за участие.

      Коментар


      • #48
        До: Български джипки на Дакар-2011г

        Колеги, аз имам кнструктивно прдложение. Пеко, Иво и Жоро са били там, Тодор се готви подробно от доста време. Сигурно и други са попрочели това оново и назнайват нещо. Нека се опишат отново основните трудности и проблеми, бюрократични и технически, да се кажат ония малки неще, дето могат да препънат инициативата, да се видят чужди сайтове и информации( подобна Тойота участва в Баха 1000 и завърши втора в класа си преди 2-3 години, дали няма инфо за нея). Нека се опитаме да дадем максимално точна картина, доколкто можем, на случващото се там, за да могат Алекс и компания да видят нещата, пък ако и като тръгнат, тогава да се види с какво може да се помага конкретно.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #49
          До: Български джипки на Дакар-2011г

          Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
          Няма проблем. Ела утре в София да ми покажеш джипката си.Ако ми хареса за реклама може да те финансирам за Саксония.От мен имаш хотела бензина и таксата за участие.
          Може ли аз да дойда

          Иначе по темата, няма състезател който да не си е мислил за Дакар.
          От това което съм чел до сега съм си извадил изводи, че шансове за изкарване на дори половината състезание никой от нас няма шансове.
          Да приемем че имаме нужния бюджет, трябва да се подготвят 2 или 3 абсолютно еднакви бегачки, да речем FJ за за всяка кола трябва да имаме всички части по 3 броя тези части трябва да ги носи и подходящ камион.Близнака да каже колко му е наема. Преди Дакар екипа от 3 коли трябва да е карал на няколко Рали рейда за да се научат да карат с еднакво темпо, навигаторите трябва не само да говорят английски ще трябва да хващат и малко френски, ще трябва да са механици и да познават колата до най малкото винтче и детайл, ще трябва да са и пара медици щото първите 10 мин след белята са най важни. Екипа от три коли има най-голям шанс да завършва етап след етап ако се движат 3 коли в пакет по трасето.

          Аз също заявявам че един ден ще стъпя на Дакар, но да карам 2011 е много пресилено. Близнака е прав, трябва да се отиде първо като турист на Дакар за да разберем точно от какво ще имаме нужда. Алекс ако искаш да сме реалисти дай да почнем да се подготвяме за 2015г. и ние ще купим FJ и да ги мятаме по еднакъв начин. До 2015 имаме време да натрупаме всичкия опит който ни липсва в момента.

          Коментар


          • #50
            До: Български джипки на Дакар-2011г

            Защо ли никой от "ОПТИМИСТИТЕ" не си зададе въпроса:

            "АБЕ ЗАЩО ДОСЕГА НЯМА БЪЛГАРИ УЧАСНИЦИ" - за 32 години...

            И ИЗОБЩО ЗАЩО ТОЛКОВА МАЛКО НАЦИИ СА ИЗПРАТИЛИ СВОИ УЧАСНИЦИ?

            е, просто е - не са се сетили...)

            Всушайте се в думите на Пеко и Тодор - "трябва да си ПОСВЕТИШ живота на Дакар - тогава си мечтай.....

            Скромен съвет от мен - не става така ПРОСВЕЩЕНИЕТО - с писане във форума, изобщо не става...Явно време за губене има в изобилие....пък и публика
            Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
            Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
            www.dakarbg.bg
            www.rallyraid.bg

            Коментар


            • #51
              До: Български джипки на Дакар-2011г

              Доста четена тема... За мен е и полезна. Научих доста неща. За съжаление не са по темата...

              Но имам конкретен въпрос: Как точно става ориентирането в пустинята, за планини, гори ми е долу-горе ясно, но пустинята е "друга бира". След една здрава буря изчезват хълмове, появяват се други, а дори асфалтов път се зарива.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #52
                До: Български джипки на Дакар-2011г

                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                Много добре знам за какво е форума регистриран съм в него още през 2004г.И едва ли имам повече и от пет мнения дето не са били за джипки.
                Щом не си разбрал за какво става дума ..


                Няма проблем. Ела утре в София да ми покажеш джипката си.Ако ми хареса за реклама може да те финансирам за Саксония.От мен имаш хотела бензина и таксата за участие.
                Не искам да водя споров диалог с никой, най-малкото с теб:
                Първо съм ти фен
                Второ имаш много повече опит от мен.
                Но се върни години назад, когато още си прохождал с джипки и всеки ти е казвал "това не става така, това е загоба на време" и т.н.т. е това имах аз предвит.

                А за Саксония като нищо съм се възползвал

                Извинявам се няма да спамя повече темата.

                Коментар


                • #53
                  До: Български джипки на Дакар-2011г

                  Първоначално публикуван от pepino c Преглед на мнение
                  И ИЗОБЩО ЗАЩО ТОЛКОВА МАЛКО НАЦИИ СА ИЗПРАТИЛИ СВОИ УЧАСНИЦИ?
                  Пепи, тук ми позволи да не се съглася с теб. Всички бели държави са изпращали участници, и не толкова белите също, над 60% от сегашните страни са имали свои карачи, включително и екзотики като Того, Гвиана (не Гвинея!) и дори... Андора. Е, на последната е жител и Сирил Депре даже, ама там заради данъци и туй-онуй...
                  Всички балкански страни са имали свои хора без България, Сърбия и Македония...

                  Коментар


                  • #54
                    До: Български джипки на Дакар-2011г

                    Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                    Всички балкански страни са имали свои хора без България, Сърбия и Македония...
                    В тая връзка да кажа, че гръцкия участник с мотоциклет Василис Орфанос ( с четири участия и три финала на Дакар) ще участва на тазгодишния Балкан Маратон и ще имате информация от първа ръка

                    Коментар


                    • #55
                      До: Български джипки на Дакар-2011г

                      Доколкото ми е известно, последното десетилетие основните авиопревозвачи в пустинята на Африка са били български авиокомпании. От снимките на Близнака се вижда, че това е "Брайт авиейшън" през 2007, а преди - основно "Ер София". Човека, който е най-навътре в това, мисля, че е Лилян Тодоров. Друг такъв би могъл да бъде и Стефан Цигов, последно май в "Хемус Ер". Основен фърчоплан е бил Ан-12..."бил"...


                      Мой близък няколко години 2002 - 04 караше техния Ан-12 по Дакар, та затова...
                      Да споделя и коментара му :"...мизерия и т'ва е...ааа....и луди хора!"

                      П.С. Ако считате, че ви трябват контакти с тях, може да поразпитам.

                      Предвид бизнеса на (Петър Ценков), той би могъл да има контакт с тях също, но не съм го питал.
                      Ако въобще считате, че може да помогнат с информация.
                      Mitsubishi L200 DobbleCab

                      KTM XC 450 RW 2009
                      KTM 350 SX 2011

                      Коментар


                      • #56
                        До: Български джипки на Дакар-2011г

                        Първоначално публикуван от pepino c Преглед на мнение
                        "трябва да си ПОСВЕТИШ живота на Дакар - тогава си мечтай.....
                        Да посветиш живта си или като Ватанен да имаш договор с голям автомоблен концерн и в него да пише че на края на договора да участваш и в ДАКАР.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Български джипки на Дакар-2011г

                          Първоначално публикуван от alexmotors Преглед на мнение
                          Два Български /Варненски/ екипажа имат желание и малка финансова възможност да участват на Дакар идната година.
                          Първоначално публикуван от alexmotors Преглед на мнение
                          Aвтомобила е Тойота FJ 2008 .
                          Като гледам тоя модел няма хомологация, има само LAND Cruiser-a от Тойотите

                          Коментар


                          • #58
                            До: Български джипки на Дакар-2011г

                            Има! Тая година имаше Fj на Дакар, няколко...

                            Коментар


                            • #59
                              До: Български джипки на Дакар-2011г

                              Щото няма далавера! Я кажи на българина, че на Дакар дават едни пари и .... Хората с основно образование морето застроиха, вие..

                              Всичко си иска майстора. Трябват големи спонсори - няма бизнес?! Трябват контакти - все още ги няма. Трябва школа - тепърва се изгражда. Трябват пилоти - ще се намерят, ако не сега, то по-късно.
                              И това не е само за този спорт. Това се отнася за почти всички спортни и научни достижения.

                              Дразни ме обаче липсата на позитивен подход. Ние винаги казваче, че чашата е наполовина празна.
                              Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Български джипки на Дакар-2011г

                                Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                                Доколкото ми е известно, последното десетилетие основните авиопревозвачи в пустинята на Африка са били български авиокомпании.
                                Така e Милко, Ан-12 превозваше ....храната, частите и други работи...

                                Да, присъствие имаше - но като ОБСЛУЖВАНЕ, чрез френски брокери...
                                И нашата фирма /едно време с 6 бр. Ан-12/ е била наемана.

                                Но от това повярвай ми НИКОЙ И ХАЛ-ХАБЕР не е добил от ...Дакар...

                                Истината е там където са УЧАСТИЯТА.
                                Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                                Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                                www.dakarbg.bg
                                www.rallyraid.bg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X