Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Дакар" 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: "Дакар" 2010

    Чудех се дали да го спомена, но забелязвате ли невероятното кофти поведение на мицубишлемето. С бензинов мотор, уж по стабилен + СОЗА(личния ми любимец), трябваше да е нещо според мен по-потентно. А то все на предните колелета върви.

    Петър Цанов, заклевам те да дадеш изчерпателна информациа за окачването монстер-хамъра на Роби Гордън.
    фв-двоини колове;
    бмв-/-;
    хамър-? Една пружина нахлузена на какво+още какво.
    Кажи си.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • До: "Дакар" 2010

      Италиянеца,Лука Монти с КТМ е в критично състояние,след вчерашното падане.
      Някой ако има повече информация да сподели.
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • До: "Дакар" 2010

        Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
        А за Neves M. не са ли ти дали информация само на мен ли ми се губи.Все пак е пилот на VW.
        Не официялно един човек от публиката е написал че се бил претаркалял и бил ранен. Откарали го в болница.Явно от утре и той няма да кара. А.Кокс снощи се забил в скрит пад на трасето и бил разбил интеркулер и картер.Пробвали нещо да поправят но с тези опити думнали турбото.После от умора заспали с навигатора му в пустинята.


        Ето един добър сайт има клипове и интервюта с играчите.http://www.sbs.com.au/dakar/

        За снимки с АТВта трябва да се ровите по форумите за такива машини.Там има разни хора дето са на трасето като асистенция журналисти от такива списания и фенове.Като имат време пускат и снимки.Иначе интересно инфо от трасето има на всеки тридесет минути.Ама много ровене трябва.

        За Невес получих инфо, ама вече бях пуснал репортажа... Та, бразилецът се е пребил лошо и е със счупено ребро, не е могъл да излезе от колата. Де Вилиерс е спрял и го е извадил и е дочакал хеликоптера с медиците, на което се дължи и слабото му време за вчера. това го казаха и по Евроспорт накрая. За Алфи писах, даже, че и навигаторът му е ранен, доколкото рабрах има яки болки в гърба след като се забиха в пада (това го даваха и по ТВ). Та това дето изглеждаше като заспал навигатора си беше гърчене от болка...

        Най-зле е Лука Манка с травми по черепа, дано да оцелее!!! Доколкото разбрах е откаран първо в една болница, после в столицата на Чили. Доколкото разбрах медицинския директор на "Дакар" вследствие на удара е с "повишено мозъчно налягане?!?" и първите 24 часа са най-страшни...
        Някой гледали репортажа вчера? Имаше интервю с една кака - Кристина Майер. това мъжко момиче е моя добра позната от "Бреслау" и "Баха Саксония", беше и в Унгария през 2008, завърши последна...

        Коментар


        • До: "Дакар" 2010

          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
          Чудех се дали да го спомена, но забелязвате ли невероятното кофти поведение на мицубишлемето. С бензинов мотор, уж по стабилен + СОЗА(личния ми любимец), трябваше да е нещо според мен по-потентно. А то все на предните колелета върви.
          За съжаление, най-добрите части и аксесоари на Mitsubishi в момента карат BMW

          Коментар


          • До: "Дакар" 2010

            Гледам днешмите стартови списъци и какво отбелязвам:

            1/ мотори и атв-та
            Първите 10 - стартират през 2 мин
            Вторите 10 /до 20/ - през 1 мин
            от там до края - х2 ма на 30 сек.....

            Явно така се пазят лидерите и им се осигурява по-голям комфорт...
            Атв-тата стартират заедно с моторите
            Патронели стартира от 29 позиция /мотори и атв-та/
            Атв-тата останаха 16 а моторите ...99

            2/ автомобили - 78
            Същата логика на стартиране
            Стартират ЗАЕДНО с камионите, които са 42
            Чагин стартира на 11 позиция /коли и камиони/

            А днес имат ...600 км специален....
            Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
            Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
            www.dakarbg.bg
            www.rallyraid.bg

            Коментар


            • До: "Дакар" 2010

              Имам 1 въпрос към знаещите: Като гледам снимките на автомобилите на пясък не доумявам защо някои карат с типична шарка тип "паркетник" други с АТ, трети с "кални", а 1 е сложил гуми с шарка на 4Х4 АТВ, които са със сферичен протектор такива с каквито излизат доста машини фабрично.
              Не искам да разводнявам темата, като повтарям снимки, но очаквам мнения.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • До: "Дакар" 2010

                А, това е нормално за "Дакар", както и смесеният старт. След почивката би трябвало да има един или два етапа, където най-слабите да стартират първи. И ако си мислите, че е някакъв хуманен жест, жестоко се лъжете - последните от предния етап, които тръгват първи на старта са най-каталясали и бързо връщат газта, пускайки по-яките карачи. нещо като "замажи очи", ценности, аматьорски спорт, бля-бля...

                Коментар


                • До: "Дакар" 2010

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Имам 1 въпрос към знаещите: Като гледам снимките на автомобилите на пясък не доумявам защо някои карат с типична шарка тип "паркетник" други с АТ, трети с "кални", а 1 е сложил гуми с шарка на 4Х4 АТВ, които са със сферичен протектор такива с каквито излизат доста машини фабрично.
                  Не искам да разводнявам темата, като повтарям снимки, но очаквам мнения.
                  Чак паркетна шарка... Най-разпространената гума е АТ, а повечето "звезди" карат със специални спортни гуми, каквито в магазина няма. Чесно казано изглеждат "по-асфалтови" от АТ и МТ, но са мегаагресивни. Така в Унгария ми направи впечатление че мотори и АТВ разорават почвата, колите я правят на фин прах и я разнасят, а за камионите остава да излъскат скалите отдолу... Иначе разнообразието на модели и шарк изависи най-вече от спонсориращи гуми, бюджет на пилоти и свикване с типа гума, според мен.
                  Навремето Шлесер караше с BFG Baja отзад и МТ отпред.

                  Коментар


                  • До: "Дакар" 2010

                    А като говорим за инциденти и тяхното отразяване, едва днес рабрах, че на третия етап е паднал хеликоптер с двама пилоти и двама журналисти на борда... За щастие сериозно пострадали няма.

                    Коментар


                    • До: "Дакар" 2010

                      Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                      Чак паркетна шарка... Най-разпространената гума е АТ, а повечето "звезди" карат със специални спортни гуми, каквито в магазина няма. Чесно казано изглеждат "по-асфалтови" от АТ и МТ, но са мегаагресивни...
                      И как става това?
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • До: "Дакар" 2010

                        Знае ли някой друга телевизия, която отразява състезанието по-сериозно. Търсих из интернет, но не можах да открия, а репортажите по Евроспорт вече стават смешни. Гледам с огромен интерес, но до тук само "звездите" показват. Снощи гледах какъв проблем е този огромен прах, ама какво става с частните участници, които тръгват след всички звезди. По тази причина се надявам да има друга медия, която да показва репортажи и с тези участници.

                        Коментар


                        • До: "Дакар" 2010

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          И как става това?
                          Въпрос на каучукова смеска, ламели и форма на грайферите...

                          @boiko73: На официалната страница на "Дакар" са изписани някои от телевизиите, но не разчитай на нещо по различно, тъй като журналистите пътуват в пакет...

                          Коментар


                          • До: "Дакар" 2010

                            Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                            Знае ли някой друга телевизия, която отразява състезанието по-сериозно. Търсих из интернет, но не можах да открия, а репортажите по Евроспорт вече стават смешни. Гледам с огромен интерес, но до тук само "звездите" показват. Снощи гледах какъв проблем е този огромен прах, ама какво става с частните участници, които тръгват след всички звезди. По тази причина се надявам да има друга медия, която да показва репортажи и с тези участници.
                            С изключение на това, че на официалния старт репортерът спомена, че частните участници са духа на Дакар, по време на всички етапи до тук едва ли им е отделил повече от 30 скунди общо. Съобщиха за репортери на двуцифрено число медии, но уви освен Евроспорт аз друга не намерих (или не съм търсил както трябва).

                            Коментар


                            • До: "Дакар" 2010

                              Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
                              С изключение на това, че на официалния старт репортерът спомена, че частните участници са духа на Дакар, по време на всички етапи до тук едва ли им е отделил повече от 30 скунди общо. Съобщиха за репортери на двуцифрено число медии, но уви освен Евроспорт аз друга не намерих (или не съм търсил както трябва).
                              Числото е вярно, но имайте предвид, особено за телевизиите, че те трябва да са готови в определен час за да изпратят всичко за обработка и да се излъчи... Ето защо дори по Евроспорт има преди всяко предаване "Какво пропуснахте", където има кадри от по-бавни карачи от предния етап...

                              Коментар


                              • До: "Дакар" 2010

                                Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                                Въпрос на каучукова смеска, ламели и форма на грайферите...
                                ...
                                Да точно за формата на грайферите ми е въпроса. От снимка не мога да разбера нищо за сместта, но е видно, че на пясък всеки кара с к'вото му скимне.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X