Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

    Отбора, спечелил миналото сътезание, е бил с точно такъв модел гуми и подкастрени по тоя начин. поне така каза Пеко, а той знае тия неща. Та проблем няма.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Я да видим кой не е внимавал едно време в училище..?!! Като как точно ще се окъсят 12 волтови акумулатори, потопени в сладка вода?!!
      Помня, че внимавах..... При всички положения там водата няма да е съвсем сладка и чиста. Ще има и кал предполагам и като се оцапат клемите все някак може да почне да окъсява. Може да не е катастрофално, но може да доведе до разни проблеми... Просто ми беше интересно дали е мислено по такъв сценарий или въобще няма такава опасност.
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

        Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
        Помня, че внимавах..... При всички положения там водата няма да е съвсем сладка и чиста. Ще има и кал предполагам и като се оцапат клемите все някак може да почне да окъсява. Може да не е катастрофално, но може да доведе до разни проблеми... Просто ми беше интересно дали е мислено по такъв сценарий или въобще няма такава опасност.
        Още пия кафето и не съм се разсънил, та ако Дядо или Ясен преценят - могат да изнесат една съкратена лекция за електропроводимостта на водата, естественото и съпротивление и т.н. Само ще кажа, че тока търси "на хляба мекото и на работата лекото", а за ток с напрежение 12 волта това са кабелите... Виж водата би била проблем при/около свещите, ама там напрежението и силата на тока са малко по-различни от тези в акумулаторите.

        Коментар


        • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Малко е тъпо, че отговарям вместо Близнаците и Киров, но ако не друго - то отбора познава състезанието и правилника в детайли... Затова и се движат по ръба му (на правилника) - конструирайки джипа буквално от нулата, което си минава за стандартен "ребилд" за такова състезание. Иначе тая шарка има и по-брутално изрязване, но тогава - гаранция няма да минат тех. преглед.
          Аз правилника също го четох и заради това попитах. Щом е имало казус с екипаж който е карал и печелил с такива гуми значи няма нашите момчета о какво да се притесняват а само да им "скъсат шортите"
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC010367_resize[1].JPG
Прегледи:2
Размер:190.6 КБ
ID:5523173

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC010361_resize[1].JPG
Прегледи:2
Размер:208.4 КБ
ID:5523174

            Banjo явно не си чел репортажа от миналата година...Тракторни гуми никога не съм имал а в правилника не пише че не може да нарязваш или променяш грайфера на оригинални джипови гуми. (The Super Swamper Bogger is built primarily for the professional mud Bogger. The tire is versatile, D.O.T. approved and street legal)
            Акумулатурите и на покрива в презарвативи да ги сложим ще са по мокри отколкото вътре в кабината.Ако някои желае нека дойде лично и да ми покаже друго по-добро място.Веднага ги променям..Това ли точно видяхте?
            Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 02-10-13, 09:04.

            Коментар


            • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

              Много са си добре там акумулаторите! То освен наистина да се курдисат на покрива, вместо там където са - в купето, друг вариант за монтажа им няма! Просто няма място! (Пеко това не към тебе, а към тези които не са виждали джипа на живо и не знаят на какъв к*р се въртите в действителност...)
              Четвъртия в коша на мотора ли остава?

              Коментар


              • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Много са си добре там акумулаторите! То освен наистина да се курдисат на покрива, вместо там където са - в купето, друг вариант за монтажа им няма! Просто няма място! (Пеко това не към тебе, а към тези които не са виждали джипа на живо и не знаят на какъв к*р се въртите в действителност...)
                Четвъртия в коша на мотора ли остава?
                Петия акумулатор.Той ще е точно пред навигаторското място в моторния отсек.
                Отказахме се от турбо режима на работа.Ще го пробваме когато имаме повече време за тестове.

                Коментар


                • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Я да видим кой не е внимавал едно време в училище..?!! Като как точно ще се окъсят 12 волтови акумулатори, потопени в сладка вода?!!
                  Марто,и аз на колата съм с такъв(ама само един),и дори Сашо ми каза че може да си работи и под вода без никакъв проблем!Е, сигурно сладка е имал предвид,а и още не съм толко изкукал да я топим в солена!
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                    Сигурно има някакъв положителен ефект, затова да питам - защо на предните гуми изрязвате малките грайфери само от външната страна ? Заради управлението ли ?

                    Коментар


                    • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                      Че те не са ли еднакви всичките гуми
                      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                      http://www.facebook.com/JeepBG
                      LZ1GGC

                      Коментар


                      • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Я да видим кой не е внимавал едно време в училище..?!! Като как точно ще се окъсят 12 волтови акумулатори, потопени в сладка вода?!!
                        Ми не е внимавал Мартин Христов.

                        У гората сладката вода не е толко сладка и си провежда ток.

                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Ми не е внимавал Мартин Христов.

                          У гората сладката вода не е толко сладка и си провежда ток.

                          НДааа, и то толкова много провежда че топнат акумолатор си работи часове без проблем.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                            Търтея е прав по принцип, затова в акумулаторите се слага дестилирана вода. Всякакви примеси обаче я правят малко или повече проводима, заради това не доливаме вода направо от реката в акумулаторите.
                            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                            http://www.facebook.com/JeepBG
                            LZ1GGC

                            Коментар


                            • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                              Аз понеже не знам специфичната електропроводимост на водата в района и тъй като също така тайно подозирам, че е повече от 0.05 бих си вързал гащите.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                                Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
                                ...затова в акумулаторите се слага дестилирана вода...
                                Абе не е баш за това, ама нейсе.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X