Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зверино 4х4 Екстрийм 2017 /26-27 август/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2017 /26-27 август/

    Стояне дано да размислиш .

    Коментар


    • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2017 /26-27 август/

      Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
      Що не пробваме едно състезание без платени съдии, само състезателите да съдийстват да видим какъв ще е ефекта ?
      Гоше, приятел си ми, много те ценя, ама нещо аз явно не съм разбрал.
      Първо, де видя платени съдии?
      За толкова години съдийстване не съм видял един лев, ако някой е видял да каже тук. Обикновено на съдиите се поема хотела и то обикновено от някой спонсор. Има договорка с кетъринга, да им даде по една питка с две кюфтета за обяд. Къде е платеното? Искаш ли да ти сметна набързо колко пари съм изхарчил само за гориво, за да ходя по състезания, да съдийствам, да трупам отрицателни емоции от знайни и незнайни самозабравили се мрънкачи, взели се за профисъстезатели, за да може ВИЕ да карате.
      За мен ще е кеф да присъствам на кушия, организирана от теб, без съдии.
      На сърбела майката му е чесането.
      Борислав Борисов Русе О885 О37815

      Коментар


      • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2017 /26-27 август/

        Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
        Ей затова мисля да правим вече на Зверино пиянски сбирки без състезателен характер. Всички ще се веселят и няма да има за какво да се дракат, даже и джипове няма да има нужда да докарват.
        Моето мнение е, че батковците в клас прототип и модифициран се държат адекватно - те знаят за какво са там.
        Не е същото с клас стандартен - те порастнаха много бързо и си повярваха. Този клас трябва да е както беше първата година - без лебедки, без рискове от обръщане. В стандартен трябва да карат ентусиасти, които да не се вземат на сериозно. Даже и каските са им в повече...
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2017 /26-27 август/

          Аз лично нямам претенции, защото нямам никакви интереси относно класирания - това изобщо не е важно. Обаче при положение, че състезателите инвестират хиляди за да си направят машини, плащат за участие и всички останали разходи, е естествено, че ще очакват поне безпристрастно и прецизно съдийство, след като им се плащат хотели и маси. Освен това в Стандартен - силите са изравнени
          и всеки се надява на другия да допусне някоя грешка - от това зависи класирането. И когато съдията волно или неволно допусне несправедливост - много ясно, че ще започнат дразгите. Не съм съгласен с обвиненията към състезателите, че си били повярвали и се имат за големи състезатели. По скоро някои съдии се имат за големи съдии ( нищо лично Валерка ), а позволяват да допускат несправедливост, която дразни състезателите. Все пак реално погледнато - състезателите плащат и мисля, че имат право да имат претенции.
          Извинявам се предварително ако съм обидил някой незаслужено, но ако така продължава скоро ще има да си спомняме за Траялния Шампионат на България.
          Аз лично съм организирал няколко състезания без професионални съдии, а с местни ентусиасти и парите от такси и спонсори са давани само за Награди на състезателите - интереса е голям , и всеки си кара , няма дразги, съдиите може и да не са професионални, и да допускат някоя грешка, но няма такова напрежение Так, че се надявам да се съберат достатъчно желаещи да се обсъдят Правила и Организация, ако искаме Шампионата да го има.

          Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
          Гоше, приятел си ми, много те ценя, ама нещо аз явно не съм разбрал.
          Първо, де видя платени съдии?
          За толкова години съдийстване не съм видял един лев, ако някой е видял да каже тук. Обикновено на съдиите се поема хотела и то обикновено от някой спонсор. Има договорка с кетъринга, да им даде по една питка с две кюфтета за обяд. Къде е платеното? Искаш ли да ти сметна набързо колко пари съм изхарчил само за гориво, за да ходя по състезания, да съдийствам, да трупам отрицателни емоции от знайни и незнайни самозабравили се мрънкачи, взели се за профисъстезатели, за да може ВИЕ да карате.
          За мен ще е кеф да присъствам на кушия, организирана от теб, без съдии.
          Samurai Gemax

          Коментар


          • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2017 /26-27 август/

            И тримата които сте ме обвинявали в грешки, гемакса, иван попов и манолеви съм ви изкарал клипове и в трите случая бях перфектен. Но някои от вас имат голямо его което трудно се превъзмогва, та вие сте просто карачи всеки с джип го може това. И съм един от малкото съдии които може да се справи в Стандартен. Но вече незнам дали си струва.гемакс нека личното ти отношение към мен да не го свързваш със клас Стандарт няма нищо общо. А ти с твоето постоянно мрънкане си много виновен за състоянието, просто идваи и караи по малко пиши отблъсквате хора които наистина оф роуда им е разтоварване.
            Последно редактирано от valerisuper; 01-09-17, 10:15.

            Коментар


            • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2017 /26-27 август/

              Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
              Аз лично нямам претенции, защото нямам никакви интереси относно класирания - това изобщо не е важно. Обаче при положение, че състезателите инвестират хиляди за да си направят машини, плащат за участие и всички останали разходи, е естествено, че ще очакват поне безпристрастно и прецизно съдийство, след като им се плащат хотели и маси. Освен това в Стандартен - силите са изравнени
              и всеки се надява на другия да допусне някоя грешка - от това зависи класирането. И когато съдията волно или неволно допусне несправедливост - много ясно, че ще започнат дразгите. Не съм съгласен с обвиненията към състезателите, че си били повярвали и се имат за големи състезатели. По скоро някои съдии се имат за големи съдии ( нищо лично Валерка ), а позволяват да допускат несправедливост, която дразни състезателите. Все пак реално погледнато - състезателите плащат и мисля, че имат право да имат претенции.
              Извинявам се предварително ако съм обидил някой незаслужено, но ако така продължава скоро ще има да си спомняме за Траялния Шампионат на България.
              Аз лично съм организирал няколко състезания без професионални съдии, а с местни ентусиасти и парите от такси и спонсори са давани само за Награди на състезателите - интереса е голям , и всеки си кара , няма дразги, съдиите може и да не са професионални, и да допускат някоя грешка, но няма такова напрежение Так, че се надявам да се съберат достатъчно желаещи да се обсъдят Правила и Организация, ако искаме Шампионата да го има.
              Подкрепям мнението!
              "АСК ЗАГОРА 4х4"
              0897937797....по всяко време!

              Коментар


              • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2017 /26-27 август/

                Първоначално публикуван от Milen Dechev Преглед на мнение
                Подкрепям мнението!
                То хубаво подкрепяш, а на Загора-та кой ще ти съдийства?

                Гоше, хубаво си ползвал ентусиасти от региона, ама говорим за селски кушии все пак. Поне аз не помня нещо в шампионата да си правил. На твои състезания и Борко е съдийствал, тъй че си ползвал и доказали се такива.

                Коментар


                • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2017 /26-27 август/

                  Първоначално публикуван от Milen Dechev Преглед на мнение
                  Подкрепям мнението!
                  Предложение от зяпач.
                  Мини от другата страна,и стани съдия за една година.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2017 /26-27 август/

                    Първоначално публикуван от Даниела Борисова Преглед на мнение
                    То хубаво подкрепяш, а на Загора-та кой ще ти съдийства?
                    Какво общо има едното с другото?!
                    Ако може да ми обясниш?
                    "АСК ЗАГОРА 4х4"
                    0897937797....по всяко време!

                    Коментар


                    • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2017 /26-27 август/

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      Предложение от зяпач.
                      Мини от другата страна,и стани съдия за една година.
                      Бил съм от всички страни!!

                      П.П. Предложение от всестранно действащо лице:
                      Мини от семкаджия-разбирач към някоя от всички страни(състезател в различни класове,организатор на различни прояви или съдия) и тогава ми давай предложения!
                      "АСК ЗАГОРА 4х4"
                      0897937797....по всяко време!

                      Коментар


                      • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2017 /26-27 август/

                        Момчета ,трябва малко повече толерантност !
                        И аз съм бил от двете страни и съм правил грешки като съдия /никога умишлено /.Съдиите не са роботи .

                        От друга страна като състезател също съм оставал с впечатление ,че понякога съм бил ощетен.И винаги след това при пресмятане и анализ/мои / се е оказвало ,че не е така .
                        Не бързайте да се нахвърляте върху съдията и овладейте адреналина ,видяхте как при случая с Данчо е имало масова заблуда.
                        Естествено ,че и съдиите трябва да се стараят и да са коректни .

                        Иначе за коридорите към вратите наистина някои хора сме пропуснали брифинга и оттам се е получило объркване .
                        Просто желанието на организаторите беше за нещо по-различно и атрактивно .


                        пп. Жоре/Гемакса / ,състезанията ,които ти организира бяха хубави за времето си /и аз съм присъствал / , но сега ситуацията е доста по-различна нали ?
                        0887/400121 Антон Донев

                        Коментар


                        • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2017 /26-27 август/

                          Това с Данчо и съмненията го изяснихме, то си е в историята.

                          Иска ми се да обсъдим това с подходите към вратите.
                          Има смущаващи неща в идеята.
                          Например-за да се счита врата за премината-трябва целия джип да мине на преден ход през линията между двата кола. Това си е старото и познато положение от години. И ма всички ни е ясно, че събаряне с предна гума те лишава от възможност да атакуваш вратата, а със задна гума-имаме "половин" врата.
                          Дотук добре.
                          Но с новото положение-всеки един кол от подхода има статут на кол на врата, та даже още по-тежък-и със задна гума да се събори-пак се лишаваме от тази врата.
                          Което не е справедливо според мен. Правилния и логичен вариант според мен е коловете и лентата от подхода да се броят като съборен кол, или скъсана лента. Т.е по 10 точки. Ние още на първата зона искахме да сгазим "тактически" кол и лента от единия подход(както казах-не бяхме на брифинга, и сме пропуснали обяснението), и да си атакуваме врата, като вече за нея си носим наказанието, ако съборим кол.

                          Иначе идеята с подходи не е зле, но вкарва допълнителни въпроси и казуси. А и в правилника никъде няма описано за колове и ленти в зоната, които не са врати.
                          Обмислете това, че е основа за неточности и неясноти.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2017 /26-27 август/

                            Коле този коридор се прави,когато вратата е лесна за превземане от друга посока,за да се затрудни екипажа.А това,че не сте били на брифинга говори лошо за теб,като ти не си от вчера в калта.След финиширане на всеки екипаж се съобщава времето и наказанията,а един от екипажа се разписва пред всички зрители и другите участници,няма скрито покрито.Ако има нещо невярно всеки може да каже и ако има някакви неправилни решения от страна на съдията,то на момента да се разреши проблема.Пожелавам на всички състезатели да карат за кеф и удоволствие .,а ако има и стълбичка още по добре.

                            Коментар


                            • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2017 /26-27 август/

                              Личното ми мнение е, че може да се направят врати с достатъчна трудност без изобщо да се използва подход с колове и ленти.
                              Нямам против подходите, но въвеждат допълнителни казуси, а и са алогични. Така се получава не врата, а нещо като коридор или тунел, като тежестта на наказанието за съборен кол е дори по-тежка от тежестта на коловете за врата. Защото при вратата ако събориш кол със задна гума-имаш все пак половината точки, а при подходите-ако събориш кол от подхода(независимо с какво)-директно се лишаваш от възможността за атака на това препятствие.
                              Създава се усложнение, вместо да се върви към опростяване на правилата.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2017 /26-27 август/

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Личното ми мнение е, че може да се направят врати с достатъчна трудност без изобщо да се използва подход с колове и ленти.
                                Нямам против подходите, но въвеждат допълнителни казуси, а и са алогични. Така се получава не врата, а нещо като коридор или тунел, като тежестта на наказанието за съборен кол е дори по-тежка от тежестта на коловете за врата. Защото при вратата ако събориш кол със задна гума-имаш все пак половината точки, а при подходите-ако събориш кол от подхода(независимо с какво)-директно се лишаваш от възможността за атака на това препятствие.
                                Създава се усложнение, вместо да се върви към опростяване на правилата.
                                Като никога съм съгласен с теб.
                                На сърбела майката му е чесането.
                                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X