Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

    Нещо не ме кефи "изхода" да носи 100 точки ,а като събориш едното му колче да се отнемат само 10.
    Не е справедливо,просто изхода трябва да е 6 -та или 7 -ма врата и това е.

    А... и един съвет към колегите организатори /с най -добри чувства /

    Не старайте всеки да направи по трудни зони от предишните състезания !Рискуваме нивото на машините и екипажите да изостанат от сложността на трасетата.Не апелирам за лесни зони ,просто за адекватни на подготовката .
    Последно редактирано от antiroad; 21-07-15, 22:06.
    0887/400121 Антон Донев

    Коментар


    • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
      Нещо не ме кефи "изхода" да носи 100 точки ,а като събориш едното му колче да се отнемат само 10.
      Не е справедливо,просто изхода трябва да е 6 -та или 7 -ма врата и това е.
      Нали знаеш,че не сме предполагали,че ще има такива ситуации като на Русе.

      Коментар


      • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

        Може ли някой да дефинира бутнато колче какво значи. Дали когато джипа премине с предните гуми между колчетата на изхода и бутне със задна гума или бутнато колче може да се счита, когато излезнеш с две от гумите през лентата и с други две преминеш между колчетата на изхода?

        Коментар


        • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

          Виж следващия пост.
          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
          SSang Yong Kyron 2.0xdi
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

          Коментар


          • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

            Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
            Нали знаеш,че не сме предполагали,че ще има такива ситуации като на Русе.
            Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
            Нещо не ме кефи "изхода" да носи 100 точки ,а като събориш едното му колче да се отнемат само 10.
            Не е справедливо,просто изхода трябва да е 6 -та или 7 -ма врата и това е.
            Ако, се махне бонуса за изход, всичко ще си дойде на място. Когато изхода е със сложността на врата, просто се слага такава там и всичко е ОК.
            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
            SSang Yong Kyron 2.0xdi
            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

            Коментар


            • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

              Изходът ще стане врата.

              Искам да попитам състезателите за мнението им за зоните досега в шампионата. Какво им е харесало и какео не. За да подготвим добри трасета в оставащите две състезания.

              Коментар


              • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                Изхода трябва да си остане изход но да не е лесно достъпен.Тоест той си е като врата и в момента.
                Моето скромнно мнение е че трасетата за модифициран стават доста тежки.Малко трябва да им се смекчи нивото.За стандартен нямам такъв поглед но на модифициран трябва малко по-леки трасета да карат.
                За прототип единственото което аз виждам е че на много места не се оставя място за маневри и движение.За мен другото си е БОМБА.Колкото и малко врати аз лично да взимам
                https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                Коментар


                • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                  Наистина-за клас модифициран са леко пресилени препятствията. Би трябвало да са малко по-леки.

                  Относно изхода-нека да си остане както досега оценяването(т.е. да носи 100 точки), а ако организатора толкова иска-да направи подходът към него по-гаден. При този случай самия изход ще се взема лесно, без събаряне на колчета, което си е повод за спор и разправия, но само за този който е успял да достигне до него.

                  При мен след 10 дни ще има зона в която вратите ще са супер лесни за минаване, но да стигнеш до тях си е еб@ло мамата...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                    Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
                    Изхода трябва да си остане изход но да не е лесно достъпен.Тоест той си е като врата и в момента.
                    Моето скромнно мнение е че трасетата за модифициран стават доста тежки.Малко трябва да им се смекчи нивото.За стандартен нямам такъв поглед но на модифициран трябва малко по-леки трасета да карат.
                    За прототип единственото което аз виждам е че на много места не се оставя място за маневри и движение.За мен другото си е БОМБА.Колкото и малко врати аз лично да взимам

                    Асенчо, изхода и вратата носят по100т. когато збуташ врата с предно колело я губиш, със зазно колело - половин врата. Изход 100т. трудно ти е на изхода, буташ колеца излизаш от зоната и губиш 10т.-КОЛЧЕ.но печелиш 90т.
                    ТЛК-120 Николай Колев
                    0898521295

                    Коментар


                    • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                      Сега правилник няма да се променя,но трудноста в зоните можеби трябва.
                      Лично аз смятам,че повечето врати в дадена зона било тя за стандарт,модифицирам или прото клас,трябва да бъдат реално превземаеми без помощни средства, и 1/2 от вратите да си бъдат бонус за тези на които им стиска!
                      Нека състезателите да карат и да имат трудност или притеснения от обръщане а не от това дали машината ще издържи в състезанието.Имам чувство,че на Иво ще му е трудничко да ни затрудни вече с препяддствия в неговият траял.
                      Нямам конкретен пример,с който да опиша какво е моето виждане за зони,но м.Октомври ще стане ясно когато се видим в Разград 4х4Екстрийм.
                      И да не забравяме всички,че това си е едно общо хоби,което ни събира на такива масови мероприятия,които имат за цел да ни накарат да се чувстваме добре !

                      Коментар


                      • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                        И едно мнение от мен като човек, който гледа състезанието от вън.Нека конструкторите на зоните ги проектират така че да запазват цялоста си поне на 85-90% между първият и последният автомобил. Мисля че не е нормално да се блъскаш с пътеки и лебедки за 15 мин. да се добереш до 3-та врата само защото си от първите в зоната, а последния да я премине за 20+......секунди.Не говоря за сложност- там е предизвикателството.

                        Коментар


                        • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                          Никой не посмя да атакува въпросната зона, както момчето го направи за 0.21 сек. Почвата беше мека и ронлива, което дава възможност за хард атака.

                          P.S. Победителят в тази зона с най-добро време я премина без работещ съединител. На входа запали и подаде цялата газ. Поздравления за което.
                          Последно редактирано от zvinko; 22-07-15, 06:39.

                          Коментар


                          • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                            Класирането в шампината след 5-я кръг вече е качено на сайта на шампионата: http://4x4extreme.bg/ratings/

                            Коментар


                            • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                              много сам изостанал

                              Коментар


                              • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                                Само информативно:Гума ziarelli brutale към кой тип се причислява?
                                Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X