Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
    За Прото всичко е ясно - трябва си тръбарка направена с много пари и умения , всичко друго е компромис . За Модифициран нещата стоят по друг начин - основната причина да няма участници не са толкова парите , а това че няма направени машини за този клас . Веднага някой ще ме опровергае - виж колко Сузукита има дето участват , е и какво става накрая , не могат да изкарат и два състезателни дни без да получат някоя тежка авария . Трябва си истинска , здрава и направена машина която държи на бой и е адекватна за този клас . Тогава когато се появят достатъчно такива машини тогава ще ма конкуренция и интерес , дотогава по десетина участника и победителя ще е този който успее да опази машината си с най малко повреди до края ...
    Живко,ми то да ги направим да не се чупят пак пари трябват,а пък да направиш машина.....тряя банка да обереш
    [B]Шофирането е мисловен процес,който протича в мозъка.Останалото е движение по-инерция.[/B]

    Коментар


    • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
      За Модифициран нещата стоят по друг начин - основната причина да няма участници не са толкова парите , а това че няма направени машини за този клас . Веднага някой ще ме опровергае - виж колко Сузукита има дето участват , е и какво става накрая , не могат да изкарат и два състезателни дни без да получат някоя тежка авария . Трябва си истинска , здрава и направена машина която държи на бой и е адекватна за този клас . Тогава когато се появят достатъчно такива машини тогава ще ма конкуренция и интерес , дотогава по десетина участника и победителя ще е този който успее да опази машината си с най малко повреди до края ...
      Да,аз ще те опровергая: Това са глупости!
      Виждаме кой се качва на стълбата в този клас...."кекави сузукита които немогат да изкарат два дни състезание"
      Та ще ни просветиш ли нас "нищо не разбиращите" коя е ".....истинска , здрава и направена машина която държи на бой и е адекватна за този клас" ??
      "АСК ЗАГОРА 4х4"
      0897937797....по всяко време!

      Коментар


      • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

        Класиране в шампионата след 3-ти кръг: http://4x4extreme.bg/ratings/

        Коментар


        • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

          Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
          прочети правилника неможе във стандартен клас да караш с мостове и окачване различно от модела но и тия мостове с два блокажа не ти помагат особено .
          Извинявам се ако съм в грешка но за други мостове не прочетох в правилника да се забранявт.
          http://4x4extreme.bg/%d1%82%d0%b5%d1...0%d1%80%d1%82/
          Това което знам и разбирам от четеното е че неможе примерно да участваш с витара с цял преден мост,защото тя е на независимо окачане.Джиипа си е на два цели моста и не би трябвало да има проблем след като са заменени с други два цели които не са редукторни например.Аз също си подготвям самурая за участие в клас стандартен.Да разбирам ли че като му слагам патролови мостове в момента и си оставам на ресорното окачване със същото междуосие но със двойни люлки и гуми които започват от калника навън немога да карам в този клас.
          Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

          Коментар


          • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

            Първоначално публикуван от bobi8603 Преглед на мнение
            Извинявам се ако съм в грешка но за други мостове не прочетох в правилника да се забранявт.
            http://4x4extreme.bg/%d1%82%d0%b5%d1...0%d1%80%d1%82/
            Това което знам и разбирам от четеното е че неможе примерно да участваш с витара с цял преден мост,защото тя е на независимо окачане.Джиипа си е на два цели моста и не би трябвало да има проблем след като са заменени с други два цели които не са редукторни например.Аз също си подготвям самурая за участие в клас стандартен.Да разбирам ли че като му слагам патролови мостове в момента и си оставам на ресорното окачване със същото междуосие но със двойни люлки и гуми които започват от калника навън немога да карам в този клас.
            Колега, правилно си забелязал, че не пише за мостове защото те не се коментират изобщо. Коментират се гуми, окачване, рама и купе а мостовете трябва да са стандартни за модела като по тях можеш единствено да смениш диференциалите ( бързи или бавни) но пак със стандартни за модела.
            ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
            ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
            0896 846 246

            Коментар


            • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

              Преместих тук дискусията за мостовете и клас Стандартен.

              Първоначално публикуван от bobi8603 Преглед на мнение
              Извинявам се ако съм в грешка но за други мостове не прочетох в правилника да се забранявт.
              http://4x4extreme.bg/%d1%82%d0%b5%d1...0%d1%80%d1%82/
              Това което знам и разбирам от четеното е че неможе примерно да участваш с витара с цял преден мост,защото тя е на независимо окачане.Джиипа си е на два цели моста и не би трябвало да има проблем след като са заменени с други два цели които не са редукторни например.Аз също си подготвям самурая за участие в клас стандартен.Да разбирам ли че като му слагам патролови мостове в момента и си оставам на ресорното окачване със същото междуосие но със двойни люлки и гуми които започват от калника навън немога да карам в този клас.
              Правилно си разбрал правилника. Стадартните трябва да запазят оригиналното купе и тип окачване и на база на това могат да правят подобренията.


              Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
              Колега, правилно си забелязал, че не пише за мостове защото те не се коментират изобщо. Коментират се гуми, окачване, рама и купе а мостовете трябва да са стандартни за модела като по тях можеш единствено да смениш диференциалите ( бързи или бавни) но пак със стандартни за модела.
              Не е така чичо Митко - за мостовете и двигателя не сме забранили да се променят. Бъркате се с клас Оригинален, който ние нямаме. Купето и окачването трябва да са оригиналните.

              Купе: Не се допускат съществени промени по купето и рамата(изрязване на твърдия таван, скъсяване на купето, изместване на мостовете, скъсяване на рамата, премахване на стандартните калници за модела, местене на радиатора отзад и т.н.). Трябва да са запазени оригиналните габарити на джипа. Машините трябва да имат предна и задна броня.

              Окачване: Машините в този клас могат да бъдат подобрявани, но изискването е да са с оригиналния за модела тип окачване (ресьорно, пружинно- трилинково с панхард, пружинно с А-рамо и т.н.). Не се допуска използването на coilover и airshocks.


              Оригиналното купе, много те ограничава - на тази база може да сложиш определени гуми за да не опира никъде; да не стане много висок и обръщлив джип. Много висок джип изобщо не е добър в Стандартен и т.н.

              Самурай с нисански мостове без да се разшири междуосието никак не е добър вариант - пресен применр е Джимнито на Кузманов, чак сега след подобряването му не се обръща на всяко по-сериозно препятствие.
              Последно редактирано от Стоян Францов; 12-05-15, 07:13.

              Коментар


              • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                Много скоро ще се появи и втори паяк
                ОФРОУД 4Х4 СЕВЛИЕВО
                0879 86 85 87
                ТРОФИ БЕЗ КАЛ Е КОТО ЖЕНА С МАЛКИ ЦИЦИ,ДОСТАВЯ УДОВОЛСТВИЕ НО НЕ ПЪЛНО....

                Коментар


                • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                  Първоначално публикуван от Z_I_P_O Преглед на мнение
                  Много скоро ще се появи и втори паяк
                  Да не сте го спазарили вече?

                  Коментар


                  • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

                    Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                    Преместих тук дискусията за мостовете и клас Стандартен.



                    Правилно си разбрал правилника. Стадартните трябва да запазят оригиналното купе и тип окачване и на база на това могат да правят подобренията.




                    Не е така чичо Митко - за мостовете и двигателя не сме забранили да се променят. Бъркате се с клас Оригинален, който ние нямаме. Купето и окачването трябва да са оригиналните.

                    Купе: Не се допускат съществени промени по купето и рамата(изрязване на твърдия таван, скъсяване на купето, изместване на мостовете, скъсяване на рамата, премахване на стандартните калници за модела, местене на радиатора отзад и т.н.). Трябва да са запазени оригиналните габарити на джипа. Машините трябва да имат предна и задна броня.

                    Окачване: Машините в този клас могат да бъдат подобрявани, но изискването е да са с оригиналния за модела тип окачване (ресьорно, пружинно- трилинково с панхард, пружинно с А-рамо и т.н.). Не се допуска използването на coilover и airshocks.


                    Оригиналното купе, много те ограничава - на тази база може да сложиш определени гуми за да не опира никъде; да не стане много висок и обръщлив джип. Много висок джип изобщо не е добър в Стандартен и т.н.

                    Самурай с нисански мостове без да се разшири междуосието никак не е добър вариант - пресен применр е Джимнито на Кузманов, чак сега след подобряването му не се обръща на всяко по-сериозно препятствие.
                    Ако разбирам правилно, в клас "Стандартен" е допустимо да се изрежат арките на калниците, за да се вкарат разрешените до 85 см гуми. Оригиналните калници не се премахват, само се изрязват. Нали така?
                    Георги Донев, 0889 437 687
                    Nissan Patrol Y60

                    Коментар


                    • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

                      Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
                      Ако разбирам правилно, в клас "Стандартен" е допустимо да се изрежат арките на калниците, за да се вкарат разрешените до 85 см гуми. Оригиналните калници не се премахват, само се изрязват. Нали така?
                      Не сме забранили да се изрязват, но не трябва да се местят мостовете. Така си има граница защото гумата ще почне да опира в купето. Подкалникът и купето не ти дават възможност да режеш до безкрай.

                      Коментар


                      • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                        Първоначално публикуван от Z_I_P_O Преглед на мнение
                        Много скоро ще се появи и втори паяк
                        Да не ме изпреварите?

                        Коментар


                        • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                          Първоначално публикуван от Z_I_P_O Преглед на мнение
                          Много скоро ще се появи и втори паяк
                          А дано....скоро да е !

                          Коментар


                          • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

                            Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                            Не сме забранили да се изрязват, но не трябва да се местят мостовете. Така си има граница защото гумата ще почне да опира в купето. Подкалникът и купето не ти дават възможност да режеш до безкрай.
                            Благодаря за уточнението. Гледах състезанието на "Модифициран" в събота след обяд в две зони в Лазарово. Ако и занапред ще са от такъв тип, това не е моят клас /много изкуствени препятствия, дълбоко изкопани ровове при слизане надолу, високи вертикали стени на изкачване/. Ще пробвам в "Стандартен", търся правилното "Пажеро", щото Патрола тежък, а на Самурая и Джимнито аз пък им идвам тежък...
                            Георги Донев, 0889 437 687
                            Nissan Patrol Y60

                            Коментар


                            • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                              Г-н Донев да не би да сте спрели хапчетата,че нещо ми се виждате поуплашен.Имам в повече и мога да ви дам,но каската ще трябва да не я сваляте,че много щъркели ще ви кълват.

                              Коментар


                              • От: Траялен шампионат 4x4 Екстрийм 2015 - коментари

                                Първоначално публикуван от бай Матьо Преглед на мнение
                                Г-н Донев да не би да сте спрели хапчетата,че нещо ми се виждате поуплашен.Имам в повече и мога да ви дам,но каската ще трябва да не я сваляте,че много щъркели ще ви кълват.
                                Абе дай няколко. Ама ще вземам по четвъртинка, че да не "прегрея".... А случайно да имаш 4-5 Патролски джанти 16 цола, че имам гуми?
                                Последно редактирано от Георги Донев; 15-05-15, 23:10.
                                Георги Донев, 0889 437 687
                                Nissan Patrol Y60

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X