Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

    Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
    Меха тука не си прав защото беше казано,че правилникът няма да се поменя през сезона.Второ класираме се добре в състезанията и какво да направя да се откажа заради едно състезание ли?Може би идеята на някой е била точно такава защото правилникът вървеше срещу нас от първото състезание.
    Аз също не разбрах какво в правилника е срещу теб и какви са толкова многото промени през сезона
    Няма да е лошо да ги изброиш по-конкретно !
    Егати световната конспирация срещу теб

    Между другото очакваме представители на класовете,желаещи да участват на срещата !
    Квотата за Модифициран е незапълнена ,тъй като Ники от Ямбол се оказа ,че няма да може да присъства .

    Няма лошо всеки да си каже мнението ,по точките ,които мисли ,че са неправилни.Разбира се може да се кажат и плюсовете,все нещо хубаво е имало .И разбира се нека запазим добрия тон !
    Това ,което обсъдим тук ще го анализираме на срещата и надявам се ще направим правилния избор.
    Последно редактирано от antiroad; 04-11-14, 09:12.
    0887/400121 Антон Донев

    Коментар


    • #92
      От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
      .Разбира се може да се кажат и плюсовете,все нещо хубаво е имало .
      Е как, забрави ли тоалетните на Сливен .

      Коментар


      • #93
        От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

        Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
        Аз също не разбрах какво в правилника е срещу теб и какви са толкова многото промени през сезона
        Няма да е лошо да ги изброиш по-конкретно !
        Егати световната конспирация срещу теб

        Между другото очакваме представители на класовете,желаещи да участват на срещата !
        Квотата за Модифициран е незапълнена ,тъй като Ники от Ямбол се оказа ,че няма да може да присъства .

        Няма лошо всеки да си каже мнението ,по точките ,които мисли ,че са неправилни.Разбира се може да се кажат и плюсовете,все нещо хубаво е имало .И разбира се нека запазим добрия тон !
        Това ,което обсъдим тук ще го анализираме на срещата и надявам се ще направим правилния избор.
        Не става въпрос за никаква световна конспирация но все пак споделям мнението си по въпроса за промените на правилника по време на сезона.Ще ви ги кажа с две три думи какво точно имам в предвид.На Сливен вторият ден на Евротраялната зона при заход за 4та врата минавам през втората която бях минал вече и Стоян и Жоро ме гледат през това време.След като си минавам вратите отиват и казват на Наско да ми смята само две минати врати и да предупреждава останалите ,че не може да се минава през вече мината врата до тогава такова нещо не пишеше в правилника.Стоян тогава ми отговори ,че може да не го пише но така било на Евротраяла.А ако прегледате мненията ми от темата за тазгодишният траял няколко пъти апелирах да се отбележат в правилника точно тези неща но така и не се случи до този момент.За Лазарово вече беше поправено.Следващото за което се сещам е на Лясковец и Русе започнахме да караме на някой от зоните първо големите врати а пък ако остане времето но евтините.Чаро също го видях ,че подкара някой зони така и на Зверино вече вратите с ред на минаване.И нещото което най ме подразни е ,че петък вечер на брифинга на съдийте Жоро е намалил времето"защото няма да го чака Светльо да реди пътечки цял ден" след като го питах той -не отрече но допълни че трябва по динамично каране.Аз съм далеч от мисълта ,че е единствено и само заради мен тези промени но съм фактор да са се случили.Явно е и ,че по този начин са си видяли пропуските в правилника с промените по време на сезона се объркват и състезатели и съдий най вече и от там спорове и т.н.тПиша не за да дразня или обиждам някой но все пак нали за това е тази тема да се споделят и чистят грешки независимо дали са мой или ваши.

        Коментар


        • #94
          От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

          Е как, забрави ли тоалетните на Сливен


          Да ,такива добри думи не ми бяха редили през живота ми
          Не ,че нямаше пропуски ,ама някои не бяха точно организаторски, а други ,за които бяхме обвинявани ,се оказа ,че са правилни решения !
          Надявам се да ги изчистим за 2015 ,защото ние сме първи и ,ако нещо не се получи както трябва обираме негативите.За сметка на това другите ще могат да се поучат от нашите грешки !


          Късно прочетох поста на Светльо и мога да кажа ,че до голяма степен си прав и търпим критика/благодаря за добрия тон/.


          Бих искал да чуя повече мнения относно евротраяла,дали да го има по нашите състезания !
          Мен лично от гледна точка на състезател не ме кефи .
          Последно редактирано от antiroad; 04-11-14, 12:24.
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • #95
            От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

            Зоните трябва да са само от един тип, а и правилата да са еднакви и за 3-те класа. По тази причина и отпаднаха зоните тип Евротраял, на последните 2 състезания. За всички е объркващо едни зони да се карат по други правила.

            А истинсият Евротраял не е за нас. Който дойде да гледа може да потвърди. Зоните за модифициран, промодифициран и прототип са прекалено опасни за нашето ниво на машините и няма да има пропуск на таван / гуми. Ние сме свикнали навигаторът да ни води, да има помощни средства и т.н.

            На Зерино номера на вратите има още от 2013, доколкото си спомням и на Разград 2013 пак си имаше номера на вратите, това не е забранено от правилника:

            Трасето е отворено и се състои от отделни зони. Зоните се отварят и се затварят по няколко едновременно, като преминаването през тях е в свободен ред. За всяка зона отговарят полеви съдии. Всяка зона има бонус врати, които носят различен брой точки.
            Бонус врата - всяка има „цена“ и посока за преминаване(вход-изход). Ширината на вратата трябва да е минимум 3 м. За премината(взета) се смята врата премината от целия джип, в правилната посока, като накрая колчетата и не са съборени на земята или счупени. Ако при преминаването на бонус врата се събори или счупи колче, но поне едно колело премине през нея, екипажът печели половината от „цената“ и. Ако се премине през бонус врата в грешна посока последващото и преминаване в правилната посока не се зачита. Вътре в зоната може да се заобикалят(пропускат) врати. Преминаването на входната врата е задължително.
            И стига с тия конспирации, аз нямам фаворити или отбори, които не харесвам, за да работя за или против тях.

            Липсата на динамика в състезанията води само до едно - безинтересни за гледане зони и отлив на публика.


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1972380_684704774947698_4980445774300616172_n.jpg
Прегледи:2
Размер:130.8 КБ
ID:5620962

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02333.JPG
Прегледи:2
Размер:385.5 КБ
ID:5620963

            Последно редактирано от Стоян Францов; 04-11-14, 13:28.

            Коментар


            • #96
              От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

              Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
              И нещото което най ме подразни е ,че петък вечер на брифинга на съдийте Жоро е намалил времето"защото няма да го чака Светльо да реди пътечки цял ден" след като го питах той -не отрече но допълни че трябва по динамично каране.
              Не знам за, кой петък говориш, но аз съм правил брифинг на съдиите(съответно имал възможност да намалявам или увеличавал контролното време) само на Лазарово. Както знаеш там контролното време си беше, както предишните издания.
              Но по принцип съм ЗА контролното време да "подпира" състезателите. Освен, че им вдига адреналина(на състезателите) прави преминаването по-атрактивно и за публиката. "Подпира" означава да е съобразено с големината и трудността на зоните и да не оставя време на състезателите да се размотават, спорят и бистрят стратегии вътре в самите зони.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #97
                От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
                Единствено Зари и Борко тази година гледаха да направят трасета за купон и хората да се забавляват.Благодаря за което.
                Асенчо, да разбирам ли, че Антон, аз, Пламен и Илиян не "гледаха да направят трасета за купон и хората да се забавляват"?!? Ако ДА и аз:- "Благодаря за което"!!!!
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #98
                  От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                  Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
                  .На Сливен вторият ден на Евротраялната зона при заход за 4та врата минавам през втората която бях минал вече и Стоян и Жоро ме гледат през това време.След като си минавам вратите отиват и казват на Наско да ми смята само две минати врати и да предупреждава останалите ,че не може да се минава през вече мината врата до тогава такова нещо не пишеше в правилника.Стоян тогава ми отговори ,че може да не го пише но така било на Евротраяла.А ако прегледате мненията ми от темата за тазгодишният траял няколко пъти апелирах да се отбележат в правилника точно тези неща но така и не се случи до този момент.
                  За Сливен Еврозоните бяха нещо ново, нито съдиите, нито състезателите бяха съвсем наясно с тях. Втория ден се установи, че се тълкува правилника неправилно, това е много дискутирано в темата за Сливен, върни се и прочети там. Веднага след това беше направена корекция в правилника.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                    Асенчо, да разбирам ли, че Антон, аз, Пламен и Илиян не "гледаха да направят трасета за купон и хората да се забавляват"?!? Ако ДА и аз:- "Благодаря за което"!!!!
                    Жоре не съм го казал да обидя някой но просто така съм го преценил.Уважавам труда на абсолютно всички. Не съм казал нищо за лазарово защото не участвах и нямам право да коментирам.Но пък Лазарово винаги е било хубаво.На сливен незнач ама тазо година беше грешката за Всички в една зони
                    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                    Коментар


                    • От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                      Леле разбихте всичко детско в мен с тези спорове Желая успех на всички и безаварийно през новия сезон
                      ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                      Коментар


                      • От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                        да изкажа и аз моето мнение относно състезанията
                        1. не се сърдя на организаторите за правилника и тяхните решения по време на състезанията,квото са ни направили да караме ще караме пък на който не му харесва да не участва
                        2. забележката ми е единствено че в нашия клас имаше забрана на гумите от тип най- агресивни,които само ни трябваха на разград,но пък и нали е състезание трябва да има хъс

                        3. не ме кефи нещо евротраяла и по спомен в първите състезания като нямаше ред за преминаване на вратите беше по интересно щото всеки отбор си прави стратегия как да мине по-бързо,иначе вратите като са по ред на преминаване квото за едните такова и за другите
                        4. и в нашия клас може да се направят повече зони за каране или малко повече да се затруднят щото ако се издъниш дори само на една врата и си от последните,трябва да има интрига и да е види майсторко каране и навигиране, то сега навигаторите ги возим като куфари само,дори не слизат от колата щото няма смисъл
                        5. иначе шампионата мина добре и ние сме доволни ,догодина пак сме в боя,успех на всички през новата година

                        Коментар


                        • От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                          Айде да напиша и аз нещо.Всичко беше идеално, нали се събереме да се видиме,да яднеме и най вече да пинеме а другото останало нещо е за забавление.До нови срещи живи и здрави!!!Поздрави на всички организатори и съперници.

                          Коментар


                          • От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                            Напълно подкрепям eti , относно награден фонд и такса участие.

                            Коментар


                            • От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                              Кога и къде щ е тая среща че не мога да чета и пиша в този форум щото нямам време?
                              СВОБОДАТА Е В ГОРАТА !!!


                              0878209603 0885665118 Качето русия

                              Коментар


                              • От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                                Първоначално публикуван от RYSIA69 Преглед на мнение
                                Кога и къде щ е тая среща че не мога да чета и пиша в този форум щото нямам време?
                                Срещата беше в началото на декември.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X