Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

    Абе пак почнахте да се карате. И имайте предвит, че траялът не е само клас Прототип. Да не кажа, че в момента клас Прототип е най-малкия клас и яде най-много ресурс.

    Коментар


    • #32
      От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

      Доста по-тежък е от твоя,сигурно поне 300-400 кг.
      Претенции за карач нямам,напротив ,всяко следващо състезание се представяме по-зле
      Но не мисля ,че затова е виновна машината/е ,с някои изключения /.Бият ни машини ,които са по-неподготвени от нас,ама не мрънкам.
      Бият ни с опит ,добър синхрон между екипажа и най-вече добра стратегия и преценка на ситуациите.
      Така е и при вас.
      Иначе и аз съм недоволен ,че другите имат средства да карат на всички състезания ,пък аз не
      Да вземем да ги санкционираме и да разделим класа-един за по-заможни и един за бедни,че да е справедливо!
      0887/400121 Антон Донев

      Коментар


      • #33
        От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

        Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
        Доста по-тежък е от твоя,сигурно поне 300-400 кг.
        Претенции за карач нямам,напротив ,всяко следващо състезание се представяме по-зле
        Но не мисля ,че затова е виновна машината/е ,с някои изключения /.Бият ни машини ,които са по-неподготвени от нас,ама не мрънкам.
        Бият ни с опит ,добър синхрон между екипажа и най-вече добра стратегия и преценка на ситуациите.
        Така е и при вас.
        Иначе и аз съм недоволен ,че другите имат средства да карат на всички състезания ,пък аз не
        Да вземем да ги санкционираме и да разделим класа-един за по-заможни и един за бедни,че да е справедливо!
        Няма смисъл да споря,защото:
        1-во джипа ми тежи 1600кг.
        2-ро двг.ми е 68к.с.
        3-то синхрона ни с Мехата не бих казал,че не е добър,дори напротив
        4-то не съм недоволен,че други имат средства,напротив,защото помагат и на нас.
        Но не така с рогата,защото и аз съм човек.
        Чавдар Владимиров
        0887/912075
        Ленд Ровър Диско 1
        Самуад в проект

        Коментар


        • #34
          От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

          Ха ха ха айде стига със тез оправдания...Истината е че летвата бе вдигната доста сериозно.Вместо да мрънкате земете си оправете джиповете ....Синхронизирайте се със навигатора...Ха ха ха.... За мен годината беше успешна като изключим последните две състезания.Истината е че правелника трябва да се чете преди състезанието а не да питаш за щяло и нещяло съдията на зоната.
          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

          Коментар


          • #35
            От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

            Меха ,не знам дали се бъзикаш,ама всичко ,което казваш е вярно !
            Какви подобрения направихте ,откакто имате тръбарката ?
            При условие ,че има и клас малък прототип,какъв е проблема ?
            Чаро ,извинявай ,че съм бил по-рязък ,не исках да те засегна !
            Надявам се и Мехата да не ми се сърди ,както и бай Матьо
            А това за правилника е много вярно,не знам дали Бобкатите са най-проходими при малкия прототип,но определено си правят най-добре сметката.
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • #36
              От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

              Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
              Абе пак почнахте да се карате. И имайте предвит, че траялът не е само клас Прототип. Да не кажа, че в момента клас Прототип е най-малкия клас и яде най-много ресурс.
              На кой -яде най много ресурс на теб или на тези които карат и подържат тези машини?Даже на Разград малко подигравателно ми подхвърли ,че постоянно се чупим ами замислял ли си се защо и дали само ние се чупим? Защо не дойдеш да покараш в този клас и да направиш подобно на нашето представяне с твой джип и тогава да коментираш кое на кого яде ресурса Струва ми се, че взе да се взимаш за много голям организатор и сътезател но без да разбираш нито от едното нито от другото
              Последно редактирано от eti; 31-10-14, 22:08.

              Коментар


              • #37
                От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                Направи си машина от нулата, тогава друго ще говориш.
                Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                  Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
                  На кой -яде най много ресурс на теб или на тези които карат и подържат тези машини?Даже на Разград малко подигравателно ми подхвърли ,че постоянно се чупим ами замислял ли си се защо и дали само ние се чупим? Защо не дойдеш да покараш в този клас и да направиш подобно на нашето представяне с твой джип и тогава да коментираш кое на кого яде ресурса Струва ми се, че взе да се взимаш за много голям организатор и сътезател но без да разбираш нито от едното нито от другото
                  Това последното изречение не го вземай на сериозно не го мисля.Но ми става криво защото постоянно се коментира колко е трудно и скъпо да правиш състезание а никой не коментира какво коства на състезателите за да вземат участие в едно такова състезание.Вместо участниците в Прототип да се увеличават те взеха да намаляват.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                    Такива теми незнам до какво добро ще доведат.....Пиша от името на организатор и знам каква е мъката и трудностите по събирането на средствата за състезанието и то в такъв беден район като нашия.Мога да предполагам какви средства изяждат състезателните машини на състезателите,НО и те могат само да си представят какви средства и нерви ни струват тези два спортни дни( има две три изключения).Да,най много усилия хвърляме за направата на трасетата за прототипите.Как мислите нарочно ли го правим за да се чупите ежеминутно?
                    Светльо относно поговорката за магарето дето го научили да не яде, съм съгласен,но Всички състезателни машини ядът средства и всички заслужават награди ,пък ние не можем да ги осигурим?!...Ми толкова си можем...
                    Докато има състезания ще има и проблеми,само ако ги няма тези събития проблемите ще изчезнат напълно.Това са двете опции...
                    ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                      Първоначално публикуван от Светозар Стеев Преглед на мнение
                      Такива теми незнам до какво добро ще доведат.....Пиша от името на организатор и знам каква е мъката и трудностите по събирането на средствата за състезанието и то в такъв беден район като нашия.Мога да предполагам какви средства изяждат състезателните машини на състезателите,НО и те могат само да си представят какви средства и нерви ни струват тези два спортни дни( има две три изключения).Да,най много усилия хвърляме за направата на трасетата за прототипите.Как мислите нарочно ли го правим за да се чупите ежеминутно?
                      Светльо относно поговорката за магарето дето го научили да не яде, съм съгласен,но Всички състезателни машини ядът средства и всички заслужават награди ,пък ние не можем да ги осигурим?!...Ми толкова си можем...
                      Докато има състезания ще има и проблеми,само ако ги няма тези събития проблемите ще изчезнат напълно.Това са двете опции...
                      Знам,че особено при теб мъката е най- голяма защото всичко минава през ръцете ти и са малко тези който ти помагат.Но пък аз идвам на състезанието ти и се почва първо с новости в зоните и същевременно в правилника вместо да караме цели врати почваме да минаваме предимно всичко на половина защото не ни стига времето и същевременно оставаме без никакви точки.И това според теб на кой харесва на мен на публиката или може би на теб?Второ невъзможни за преминаване зони който освен трошене не виждам друго какво може да се случи пък ти си обяснявай ,че не е нарочно.И накрая няма и награди а до предишното състезание е имало и то от както съществува шампионатът.Просто трябва за има ясен регламент който да важи за цялата година за да може всеки да решава дали да прави състезание по тези правила или пък да кара на тези състезания а не само да спорим и да се караме след всяко,то се губи цялата тръпка по този начин.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                        Светльо, безкрайно те уважавам и не искам да се обиждаш. Били сме и от двете страни и мога да говоря от двете позиции. Да, за повечето е трудно да поддържат машините си, пътуването и горивото изяждат също средства, но я си представи пък да осигуриш комфорта на 40 екипажа, всеки със своите претенции? Русе също не е от най-богатите региони и ако ги нямаше приятелите, разполагащи с някакви ресурси, които дори не се интересуват много от траяла като дисциплина, не знам как изобщо щеше да се случи състезанието. Осигуряването на другите спонсори е свързано с ходене като цветарка от фирма на фирма, обяснения какви са намеренията, какво се случа, какво представлява изобщо това нещо, докато клекне да даде някое подаръче, за да има за всички. Наистина прототипите изяждат най-много усилия, защото трябва да им направиш зоните най-трудни и е жалко, че толкова ресурс се хвърля за 5-6 джипа. За труда и безсънните нощи за правене на зоните изобщо няма да говоря. Наистина състезателите трябва да имат малко повече уважение към организаторите, защото те не са длъжни да го правят и ако ги няма няма да има къде да карате. Чувствай се поканен като гост в организацията на Русе 4х4 2015 (ако го има) и ще видиш нещата по различен начин.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                          Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
                          Знам,че особено при теб мъката е най- голяма защото всичко минава през ръцете ти и са малко тези който ти помагат.Но пък аз идвам на състезанието ти и се почва първо с новости в зоните и същевременно в правилника вместо да караме цели врати почваме да минаваме предимно всичко на половина защото не ни стига времето и същевременно оставаме без никакви точки.И това според теб на кой харесва на мен на публиката или може би на теб?Второ невъзможни за преминаване зони който освен трошене не виждам друго какво може да се случи пък ти си обяснявай ,че не е нарочно.И накрая няма и награди а до предишното състезание е имало и то от както съществува шампионатът.Просто трябва за има ясен регламент който да важи за цялата година за да може всеки да решава дали да прави състезание по тези правила или пък да кара на тези състезания а не само да спорим и да се караме след всяко,то се губи цялата тръпка по този начин.
                          Правилно ли те разбирам,че ако Зверино не може да осигури 5000лв.за награди да не взема участие в шампионата?Ако правилно съм те разбрал бъди сигурен,че няма да ни има в календара за 2015г.
                          П.П.Съгласен съм,че времето ви за преминаването на зоните беше малко и бе грешка!
                          П.П.2.Аз съм за еднакви правила през целия сезон на 2015г.на всичките си стартове независимо кои са те,така ще е по лесно на съдий ,състезатели и публика!
                          ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                            Никой от организаторите не е задължен с нищо да прави състезание,но го правим за да го има тоя Шампионат.Колегите са го казали колко нерви,средства и т.н ни коства организацията.С какво бяха длъжни момчетата от нашия клуб да заделят шест месеца по 50лв. за да може да съберем някакви средства.А ако нямаме познати и приятели,които да помагат вярвайте ми нищо няма да стане.
                            Това,че за зоните на прототипа се отделя най много ресурс е вярно.За другите класове минават между другото.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                              Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                              С какво бяха длъжни момчетата от нашия клуб да заделят шест месеца по 50лв.
                              Ха, който има клуб - събира (без да е длъжен естествено), пък ние и клуб даже нямаме. Наско, Борко и приятели. Това е. В тази връзка една много революционна идея - всеки екипаж да събира по 10 лв. месечно и в края на годината ще има купи за шампионата. Не организаторите да внасят по 400 лв., за да им се осигурят купите. (най-вероятно състезателите не знаят това, смятат, че плакетите и купите падат от небето)

                              Коментар


                              • #45
                                От: Коментари за изминалия сезон на Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2014

                                Страхотен сезон,страхотен финал на шампионата-най вече вечерта,но в темата леко зачезва добрия тон.на всякъде има трудности,но с общи усилия могат да се преодолеят.и винаги всичко опира до пари.искам да вметна нещо,но и аз знам че е почти невъзможно- А ако се направят състезанията с вход????нещо символично?
                                но,знам-повечето ще дадат 50-100 лв за пиене на състезанието,но щом има вход няма и да отидат.на Божурище имаше винаги вход,но и хора.но както и да е.нека темата да завърши с разбиране и ''добър тон''.
                                Успешна 2015 траялна година,и дано броя на домакинствата не намалява,а се увеличава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X