Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

    Като гледам втория ден е бил още по-интересен от първия,жалко че не бях там .Давайте снимки !
    JEEP PATRIOT, 2.0CRD , 2008
    JEEP CHEROKEE XJ ,SPORT 4.0L 2000
    JEEP COMMANDER, 4.7L , 2009
    JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4.7L H.O , 2005 OVERLAND 0878102108 -Иван

    Коментар


    • До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

      Колеги, и аз ще си позволя като част от организацията да кажа няколко думи. Това състезание беше замислено като траял първия ден и кратък рали -крос втория. Траяла няма нищо общо с Балкан Трофи, където колегата е карал и явно той самия не е проучил що е това траял, преди да дойде. За което съжалявам, но проблема си е негов. Дъжда и лошото време втория ден направиха нещата наистина тежки, заради което и съкратихме доста от програмата.
      Но да се върна на траяла. Трасето, направено от Главния съдия Джорджо, имаше за цел наистина да изтиска всичкото умение на пилоти и мощ на автомобили, и според мен успя. Видя се, че може да се минава и по дървения мост, и да се гази водата, и при това и за участници и публика да е истински кеф. Трудните трасета са причината за прифесионалното израстване на пилотие и прогресивния тунинг на автомобилите. Това е само началото и аз твърдо вярвам, че след година-две ще си спомняме с умиление за леснотиите на първия траял в Приморско. Важно е да отбележим, че благодарение на БФАС, това е първото смесено за любители и професионалисти състезание, което позволява уникална обмяна на опит и умения.
      Дамян и Стоян, като за първи път, се справиха повече от отлично с новата за тях организация и съм убеден, че следващия път нещата ще са дори още по-добри. Видя се, че в Приморско знаят и могат да организират състезания! Благодаря им за страхотния купон, който спретнаха и съм горд, че бях част от това.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

        Браво момчета супер сте беше страхотно и двата дни.
        Последно редактирано от damian_drinkov; 22-03-09, 19:56.

        Коментар


        • До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

          И аз бях там, и аз участвах. И съм горд, че с моя пилот Николай(браво пич!) бяхме първите, завършили първият ИСТИНСКИ триал в България. БРАВО на организаторите за перфектното трасе!

          Коментар


          • До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

            Честито на Алекс и Алекс, които с рали кола са смазали конкуренцията. Не им давайте траялка. Добре, че отидохте да защитите честа на лицензираните състезатели, уплашени от минималния брой лебетки
            IvoVarbanov.bg

            Коментар


            • До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

              Пуснете малко видео за да може да "критикуваме".
              IvoVarbanov.bg

              Коментар


              • До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                Състезанието беше много хубаво и приятно(изключваме дъжда втория ден),браво на всички,които бяха ангажирани с това-и организатори и участници.А относно трудността на трасето-всеки сам си решава какво могат той и машината му и какво не.На следващото ако съм подгатвил Сама-сме там.Още веднъж браво.
                Сузуки Самурай-старт от скрапа
                0885192667

                Коментар


                • До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                  Да.Приключи и това състезание,доста дълго коментирано и одумвано още преди започването му.Изказвам благодарност към организаторите за положения труд и добрата организация.,съдийския екип бе достоен за състезание от националния шампионат,а хотел Лилия е най добрия в който съм отсядал. И макар да се получи като реч на Холивудски награди не мога да пропусна да изкажа своето уважение към всички състезатели, които бяха достойни и много нахъсани съперници.
                  Радвам се, че се представих добре заащитавайки честта на състезателите от националния шампионат.
                  Последно редактирано от damian_drinkov; 22-03-09, 21:37.
                  --------------------------------------------------------------
                  Ал. Иванов
                  +359888561561

                  Коментар


                  • До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                    Здравейте,преди малко се прибрах от Приморско и искам да споделя моето виждане като обикновен зрител.
                    При пристигането ми в Приморско видях трасето където щеше да се проведе състезанието.Чисто нови канавки ,дупки ,локви и други препятствия имаше на мястото където щеше да се състои състезанието и явно никой не беше минавал през тях за проба. Скарите и масите за кибиците бяха готови да приемат зрителите,както и другите удобства.
                    Като цяло забелязах две-три неща които трябва да се доизпипат за следващете състезания.
                    1/ Паркинг за публиката нямаше. Беше отделен голям парк за малкото състезатели и за организаторите и не беше помислено изобщо за публиката за нито един от състезателните дни. Хората паркираха покрай пътя и в канавките което не е изобщо ласкателно за организаторите.
                    2/ Трасето беше добре измислено но явно не е прогонено от организатора с автомобил след завършването му.Организатора явно си е мислил че ще минават бързо ама не е проверил това. Трасето за траял не трябва да си променя параметрите. С тези кални елементи в началото се опоручи доброто трасе. След изкачването ,минаването по трупите ,слонските стъпки ,рова ,бетонното изкачване и напречните ровове без вода са добра идея.Бетонът можеше да се мине обаче само с добра подготовка на екипажа и автомобила. Като зрител ми бе безинтересно защото първия преминал автомобил през цялото трасе беше час и половина след старта на първия.
                    3/ Като цяло можеше да се бъде направено така че публиката да седи на едно място и да наблюдава а не да пресича безцеремонно през трасето.Съдиите нищо не правеха и не предприеха нищо в това отношение. Публиката стоеше до лентите и беше застрашена от минаващите автомобили. За втория ден или добро или нищо и моя коментар е ............. Тръгнах си разочарован от видяното или по точно НЕвидяното. В Шумен Крос-Траяла бе на светлинни години от този.
                    Благодарности на участниците които вложиха всичко от себе си за едно добро шоу (най вече на самураяджиите),към организаторите имам много резерви но за първо състезание се справят добре. Явно е трябвало да се поучат от другите състезания през годините. Правете състезанията за публиката ,мислете за състезателите. Шоу не се прави от това да потрошиш повече от половината автомобили. По голямо шоу щеше ако имаше реална конкуренция между състезателите и всички бяха преминали трасето.
                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    Важно е да отбележим, че благодарение на БФАС, това е първото смесено за любители и професионалисти състезание, което позволява уникална обмяна на опит и умения.
                    С какво е помогнала тази организация?
                    Последно редактирано от banjo; 22-03-09, 21:51.
                    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                    Дий Снайдер

                    Коментар


                    • До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                      Първоначално публикуван от mater Преглед на мнение
                      3/ Като цяло можеше да се бъде направено така че публиката да седи на едно място и да наблюдава а не да пресича безцеремонно през трасето.Съдиите нищо не правеха и не предприеха нищо в това отношение. Публиката стоеше до лентите и беше застрашена от минаващите автомобили.
                      Колега, дали обърнахте внимание, че това беше първото състезание въобще с двойни зони за сигурност навсякъде? А дали преброихте, че съдиите бяха 6 броя и си продраха гласовете да крещят и да гонят недисциплинирани зрители? И дали тяхната работа е да отчитат наказателните точки и чистотата на преминавана на автомобилите , или да са пазванти на една наистина недисциплинирана публика? Другия път ще се радвам, ако отделите време и усилия и се включите с малко помощ в тая работа. Пък вече има идея следващия път да има трибуни за публиката. А за това що е траял Ви съветвам отново да попрочетете каква беше първоначалната идея, да се подсетите какъв дъжд валя днес цял ден и отново да преосмислите критиките си.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                        Първоначално публикуван от mater Преглед на мнение
                        Здравейте,преди малко се прибрах от Приморско и искам да споделя моето виждане като обикновен зрител.
                        При пристигането ми в Приморско видях трасето където щеше да се проведе състезанието.Чисто нови канавки ,дупки ,локви и други препятствия имаше на мястото където щеше да се състои състезанието и явно никой не беше минавал през тях за проба. Скарите и масите за кибиците бяха готови да приемат зрителите,както и другите удобства.
                        Като цяло забелязах две-три неща които трябва да се доизпипат за следващете състезания.
                        1/ Паркинг за публиката нямаше. Беше отделен голям парк за малкото състезатели и за организаторите и не беше помислено изобщо за публиката за нито един от състезателните дни. Хората паркираха покрай пътя и в канавките което не е изобщо ласкателно за организаторите.
                        2/ Трасето беше добре измислено но явно не е прогонено от организатора с автомобил след завършването му.Организатора явно си е мислил че ще минават бързо ама не е проверил това. Трасето за траял не трябва да си променя параметрите. С тези кални елементи в началото се опоручи доброто трасе. След изкачването ,минаването по трупите ,слонските стъпки ,рова ,бетонното изкачване и напречните ровове без вода са добра идея.Бетонът можеше да се мине обаче само с добра подготовка на екипажа и автомобила. Като зрител ми бе безинтересно защото първия преминал автомобил през цялото трасе беше час и половина след старта на първия.
                        3/ Като цяло можеше да се бъде направено така че публиката да седи на едно място и да наблюдава а не да пресича безцеремонно през трасето.Съдиите нищо не правеха и не предприеха нищо в това отношение. Публиката стоеше до лентите и беше застрашена от минаващите автомобили. За втория ден или добро или нищо и моя коментар е ............. Тръгнах си разочарован от видяното или по точно НЕвидяното. В Шумен Крос-Траяла бе на светлинни години от този.
                        Благодарности на участниците които вложиха всичко от себе си за едно добро шоу (най вече на самураяджиите),към организаторите имам много резерви но за първо състезание се справят добре. Явно е трябвало да се поучат от другите състезания през годините. Правете състезанията за публиката ,мислете за състезателите. Шоу не се прави от това да потрошиш повече от половината автомобили. По голямо шоу щеше ако имаше реална конкуренция между състезателите и всички бяха преминали трасето.
                        Колега в темата никъде не съм написал състезание за НЕ ПОДГОТВЕНИ автомобили.Явно не си запознат с траял състезанията как трябва да изглеждат.А по отношение да другите критики от твоя страна аз лично в следващите 2-3 дни няма да мога да говоря защото нямам глас да викам по публиката с мегафон и то доста мощен.Трасето беше обезопасено с буферни зони и двойни ленти но как можеш да се справиш с толкова публика.По принцип няма как да се угоди на всички.
                        OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
                        www.offroadprimorsko.com
                        0899883765

                        Коментар


                        • До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                          Много тежко трасе,което на пректика не бе преминато от НИТО ЕДИН сьстезател без чужда помощ,което говори само по себе си за степента на трудност.Браво на сьстезателите,които имаха сьрце да се опитат да го преминат! Ако организаторите бяха предвидили награда за всеотдаиност,то тя би трябвало да отиде при Наско и Петьо (синята Тоиота Ландкруизер),които на три пьти изтегляха затьнали сьстезатели от блатото .
                          Завьрши един хубав дьждовно-кален уикенд,които ще остави разнопосочни мнения и теми за размисьл.
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • Здравейте офроудъри! Аз също останах много доволен от състезанието, ама много дъжд, развали състезанието само. Направил съм няколко клипчета, които може да видите тук http://vbox7.com/search/?vbox_q=offroad+primorsko , моите са тези с дата 22.03.2009г. . Надявам се да ви харесат, а за снимките незнам дали ще успея да ги кача.

                            Поздрави на всички благодарение на които се осъществи това състезание !!!
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                              Ето едно видео като за начало : http://www.youtube.com/watch?v=qCwSUriKh6M

                              Коментар


                              • До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                                Първоначално публикуван от damian_drinkov Преглед на мнение
                                Колега в темата никъде не съм написал състезание за НЕ ПОДГОТВЕНИ автомобили.Явно не си запознат с траял състезанията как трябва да изглеждат.А по отношение да другите критики от твоя страна аз лично в следващите 2-3 дни няма да мога да говоря защото нямам глас да викам по публиката с мегафон и то доста мощен.Трасето беше обезопасено с буферни зони и двойни ленти но как можеш да се справиш с толкова публика.По принцип няма как да се угоди на всички.
                                Нещо не си ме разбрал. Никъде не съм писал за автомобилите на участниците а само за трасето. Американците правят траял на камъни ,руснаците пък правят траял трасетата с бетонни блоковеи дървета,трасетата са еднородни. Трасетата не си променят параметрите през цялото време. Ако бяхте направили трасето основно в блатото щяхте да имате по голам успех. Не казвам,че трасето което сте направили е лошо но беше безинтересно за публиката (много от стоящите до мен негодуваха заради това) Видяхме как минаха неподготвените Самураи така че не е важно какъв е автомобила. Лично Аз очаквах подготвения Мерцедес на Алексмоторс да мине трасето със скок ама явно силата на автомобила и екипажа е ралито, да вдигат 167км/ч по черно но за траяла имат много да се учат.

                                За това че вика по мегафона ЕВАЛА но нямаше ефект. Трасето бе разположено по кофти начин публиката бе допусната много близо в средата на трасето всичките елементи не се виждаха и заради това стана тази бъркотия. имахте възможност да ги разположите по друг начин и да са видими от всички точки. Абе ще си направите разбор и смятам че ще разберете.

                                На публиката предварително можеше да се обясни да не се мести,ама как да не се мести като например аз и моята компания стояхме до предпоследното препятствие от където се виждаха 8 от всичките 11 елемента на трасето. Като автомобилите закъсаха на първите два елемента цялата публика се премести да гледа защото за това е отишла за зрелището, после вече като организатори отървахте положението. Думата ми е че не сте доизмислили за удобствата на зрителите, като паркинг,видимост към трасето и т.н.
                                То вярно че през последните години състезанията се правят основно за състезателите защото си плащат а не за публиката. В Троян също нямаше къде да се гледа сега в Приморско беше лудница. Абе някога ще има светлина тунела ама да видим кога.
                                Последно редактирано от banjo; 23-03-09, 00:10.
                                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                                Дий Снайдер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X