Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

    За клоните и прозорците Кольо е прав. Ако си бяхме сложили вантите и внимавахме нямаше да си счупим стъклото
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      Това, че трасето на трофито беше леко го отдавам на факта, че е правено през март и е изглеждало по друг начин. Разбира се можеше да се наблегне на екстремите за сметка на асфалта, но това е най-малкия проблем.
      За мен проблем бе решението на организаторите да не се четат траковете! На първия брифинг на въпроса:-" Колко е максимално- допустимото отклонение от трасето, което не се наказва" главният съдия отговори:- 150м". На брифинга се наблегна на това, че ще се наказва неспирането на "стоп" и превишаването на ограниченията на скоростта. И накрая се оказа, че няма да се четат траковете!?! Е тогава защо ни бяха тези джипиеси??
      Аз видях няколко колеги, които не спряха на "стоп", а са в първата десятка на класирането и нямат наказания!!! Това решение облагодетелства недобросъвестните състезатели за сметка на съвестните такива!! За съжаление у нас тарикатлъкът се поощрява навсякъде и по всяко време!! Да ме прощават организаторите, но аргументи от сорта на:- "джиповете са много и не можем да обработим всички тракове" звучат несериозно. От един месец знаеха, че ще участват 120 екипажа и можеха да се подготвят предварително. На Русенското състезание, първо за организаторите в този формат, на финала е имало няколко работни места, където веднага са налагали траковете и са оценявали нарушенията.
      Иначе се забавлявахме, видяхме се с колегите, покарахме....
      +1

      Коментар


      • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

        Ето няколко различни снимки не от трасето, а преди и след:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06042012971.jpg
Прегледи:1
Размер:109.0 КБ
ID:5363410Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06042012972.jpg
Прегледи:1
Размер:129.2 КБ
ID:5363411Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07042012973.jpg
Прегледи:1
Размер:63.5 КБ
ID:5363412Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07042012974.jpg
Прегледи:1
Размер:70.9 КБ
ID:5363413 На тръгване от Нова Черна. На Русе мислехме да вземем ретрото и да караме с него.И навигаторът ми е като английски лорд..... или както малко дете го хранят,че не може да си уцели устата./Да ама без трип добре цели трака!/
        Чавдар Владимиров
        0887/912075
        Ленд Ровър Диско 1
        Самуад в проект

        Коментар


        • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
          ...Аз видях няколко колеги, които не спряха на "стоп", а са в първата десятка на класирането и нямат наказания!!! Това решение облагодетелства недобросъвестните състезатели за сметка на съвестните такива!! За съжаление у нас тарикатлъкът се поощрява навсякъде и по всяко време!! ......
          Доколкото разбрах, възниква технически проблем, защото GPS показва 0 км на екрана, но не записва 0 км в паметта веднага. Тъй като записът на данни в паметта е през определен период от време, зависещ от производителя на GPS , може да се случи така, че един състезател да си отвиси на СТОП-а и това да не е записано в паметта, а при друг да се запише веднага.
          Този технически проблем вероятно се оказа неочакван за Организатора, но в бъдеще, ще се знае.

          При това положение, очевидно се налага някакъв разумен компромис.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
            Траковете бяха гледани и спорната точка и ситуация бяха намерени ! След обсъждане от съдийския екип се реши да не се налагат наказания, защото екипажите, които не бяха преминали през конкретната точка от пътната книга се бяха "самонаказали" губейки време ( не са спечелили нищо) в лутане и търсене !
            И нашия екипаж се връща два пъти до предната точка за да я "хванем" , но успяхме да я намерим и да преминем по цялото трасе без да ни липсва трак ... ще ни приспаднете ли времето за връщането защото сме намерили точката за разлика от повечето ...
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
              Това, че трасето на трофито беше леко го отдавам на факта, че е правено през март и е изглеждало по друг начин. Разбира се можеше да се наблегне на екстремите за сметка на асфалта, но това е най-малкия проблем.
              За мен проблем бе решението на организаторите да не се четат траковете! На първия брифинг на въпроса:-" Колко е максимално- допустимото отклонение от трасето, което не се наказва" главният съдия отговори:- 150м". На брифинга се наблегна на това, че ще се наказва неспирането на "стоп" и превишаването на ограниченията на скоростта. И накрая се оказа, че няма да се четат траковете!?! Е тогава защо ни бяха тези джипиеси??
              Аз видях няколко колеги, които не спряха на "стоп", а са в първата десятка на класирането и нямат наказания!!! Това решение облагодетелства недобросъвестните състезатели за сметка на съвестните такива!! За съжаление у нас тарикатлъкът се поощрява навсякъде и по всяко време!! Да ме прощават организаторите, но аргументи от сорта на:- "джиповете са много и не можем да обработим всички тракове" звучат несериозно. От един месец знаеха, че ще участват 120 екипажа и можеха да се подготвят предварително. На Русенското състезание, първо за организаторите в този формат, на финала е имало няколко работни места, където веднага са налагали траковете и са оценявали нарушенията.
              Иначе се забавлявахме, видяхме се с колегите, покарахме....
              +1
              Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

              Коментар


              • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                Като зрител искам да благодаря на всички замесени в ораганизацията и провеждането на този празник! Искам да благодаря и на всички участници, които се раздадоха на макс и осигуриха зрелището на което се насладихме! Като асистенция по неволя искам да искажа ОГРОМНА БЛАГОДАРНОСТ на Бай Матьо, който ми услужи с компресор, насред течащтото състезание по траял - това заради което бе дошъл и участва! БЛАГОДАРЯ ТИ, БАЙ МАТЬО!!! ТИ СИ НЕВЕРОЯТЕН ЧОВЕК, за разлика от други които се пишат приятели и се ослушаха...

                Коментар


                • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                  Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                  И нашия екипаж се връща два пъти до предната точка за да я "хванем" , но успяхме да я намерим и да преминем по цялото трасе без да ни липсва трак ... ще ни приспаднете ли времето за връщането защото сме намерили точката за разлика от повечето ...
                  Е стига си плакал! И ние се връщахме много пъти, нали затова сте пред нас в класирането. А пък, ако не бяха едни оправни колеги с които се консултирахме и се залепихме за тях, можеше да се връщаме още поне 5 пъти.

                  Коментар


                  • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                    Ще имали генерално класиране , защото никъде не го намирам..............
                    Лудак

                    Коментар


                    • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      Доколкото разбрах, възниква технически проблем, защото GPS показва 0 км на екрана, но не записва 0 км в паметта веднага. Тъй като записът на данни в паметта е през определен период от време, зависещ от производителя на GPS , може да се случи така, че един състезател да си отвиси на СТОП-а и това да не е записано в паметта, а при друг да се запише веднага.
                      Този технически проблем вероятно се оказа неочакван за Организатора, но в бъдеще, ще се знае.

                      При това положение, очевидно се налага някакъв разумен компромис.
                      Навигацията не е създадена в Петък по-обяд.
                      Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                      Коментар


                      • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                        И нашия екипаж се връща два пъти до предната точка за да я "хванем" , но успяхме да я намерим и да преминем по цялото трасе без да ни липсва трак ... ще ни приспаднете ли времето за връщането защото сме намерили точката за разлика от повечето ...
                        Пък се чудят хората, защо в шампионата имало разправии ...

                        Я как тук на едно отделно състезание за кеф се почва - кой не спрял, кой не минал през някоя точка ...


                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Доколкото разбрах, възниква технически проблем, защото GPS показва 0 км на екрана, но не записва 0 км в паметта веднага. ...
                        Досега нямам спомен да съм спрял, на дисплея да се покаже 0-та, пък GPS-ът да не е записал това. По-скоро се случва друго - ти си вече спрял, а проклетата машинка не ще да покаже 0. Ама чакаш, докато отчете спирането.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                          Досега нямам спомен да съм спрял, на дисплея да се покаже 0-та, пък GPS-ът да не е записал това. По-скоро се случва друго - ти си вече спрял, а проклетата машинка не ще да покаже 0. Ама чакаш, докато отчете спирането.

                          +1.
                          Чавдар Владимиров
                          0887/912075
                          Ленд Ровър Диско 1
                          Самуад в проект

                          Коментар


                          • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                            Все пак - да похвалим организаторите за това, че успяха да осигурят стартирането и финиширането на 120 екипажа!
                            Ще има немалко критики, хубаво е да ги дадем, че да ги вземат впредвид и други организатори на състезания, но нека е в "специална тема за препоръки за следващото откриване на сезона 2013".
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                              Имам една препоръка свързана с безопастността! Втория ден имаше една доста шумна и пияна още от сутринта компания непосредствено до затвореното трасе! Изведената огромна тонколона от която се лееше дива чалга и заглушаваше озвучаването на организаторите - как да е... Приятели по вкус няма. Полицаите няколко пъти им правиха забележка, но тези си продължаваха както си знаят, докато не се стигна до там, най-пияния да замери един от джиповете с пълна половин литрова бутилка с минерална вода, по време на състезанието за рали рейд. Тогава не ми издържаха нервите и тръгнах да се разправям без да ми е работа. Оставям настрана и истеричните викове "Яж ми *ура!" и т.н., (имаха си и микрофон) въпреки, че бях с четири годишния си син, но хвърлянето на бутилката определено можеше да предизвика много голям сакатлък, ако бутилката бе попаднала в предното стъкло на джипа... Та препоръката ми е да има малко по-корави и уверени отговорници по реда и безопасността (не само на трасето) които да се занимават с такива елементи, които не само развалят удоволствието на останалите, а и застрашават сигурността на състезатели и публика! Ако и аз бях вкарал няколко ракии повече, предната вечер - 100% щеше да стане боя, а в крайна сметка не сме се събрали за това...

                              Коментар


                              • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                                Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                                Първо видео от мен, борд-камера, 08.04.2012- трофи!

                                http://www.youtube.com/watch?v=WSOSbsJsTZY
                                Toва видео от кои джип е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X