Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Досега нямам спомен да съм спрял, на дисплея да се покаже 0-та, пък GPS-ът да не е записал това. По-скоро се случва друго - ти си вече спрял, а проклетата машинка не ще да покаже 0. Ама чакаш, докато отчете спирането.
    Защото не си гледал трака после. В повечето случай не записва 0. Трябва да се изчака по-дълго време. За това сме дали една по-висока граница и приемахме за спиране дори и да е записало 2-3 километра в час. Но ако е записало най-ниска 15-20 нали се сещаш, че вече е друго.

    Колегите не за това реват а за това, че някой е сбъркал защото не е станало нарочно, но за тяхно щастие на тази точка е нямало контрола както в ралито и те не са получили наказание. Съдиите са решили, че това е неумишлено и не са спечелили от това, както е написала майката на офф-роуда в България.

    Коментар


    • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

      Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
      Интересно ми е кога е взето това решение и защо не мен нищо не ми казаха? Значи вместо да седя до 1 през нощта и да проверявам тракове е можело да ида да си пия пиенето.
      Това бе обявено на брифинга в събота вечерта.

      Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
      Всички тракове са разгледани за стопове и превишаване на скоростта. Ако сме изтървали някой да почерпи както му е реда.
      Ако си толкова добър ела следващия път да ме заместиш аз ще карам или гледам и ще ти викам колко си некадърен.
      Има ли някой с наказание за неспиране на стоп в Трофито?
      Да разбирам ли, че сам си разглеждал траковете? Ако е така е разбираемо....
      Аз не казвам, че ти си некъдърен, а че има пропуск в организацията.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
        Това бе обявено на брифинга в събота вечерта.
        Аз по това време проверявах траковете. Да не би да са ви казали че класирането е без наказанията от траковете?

        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
        Има ли някой с наказание за неспиране на стоп в Трофито?
        Има и то доста. Виж сам.
        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
        Walter Rohrl
        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

        Коментар


        • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

          [QUOTE=vatbali;1821882]
          Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
          . ,траяла....къде и кога се състоя на оная канавка или на баирчето
          Срамувам се че участвах във този (ЦИРК наречен инжинерен т...л).ИЗВИНЯВАМ СЕ НА ХОРАТА КОЙТО НАВИХ ДА УЧАСТВАТ
          Колега, не знам какво и как сте очаквали като трасе, снимки имаше още преди сътезанието и там беше видно какво ви очаква. Като съдия съм се опитал да бъда максимално безпристрастен, всички спорни моменти в правилника ги обсъдихме заедно със всички сътезатели, предварително показах резултата на всички и ясно беше казано - ако има нещо нередно, незабелязано от 4-мата съдии на траяла, то може да бъде поставено на дневен ред за разглеждане чрез подаване на контестация, както е по Правилника.
          Въпреки изразеното недоволството от някои никой не подаде контестация, така че сега да пишем тук меко казано обидни неща за Организаторите е несериозно.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

            Недоволни винаги ще има и то са тези които не са завършили с време за стълбичката, аз несъм чул някога победител да е недоволен. На един клоните му пречат на друг дупките са му малко на трети друго и така, българската поговорка на крив к.. Ксмите му пречат е много вярна поздрави и догодима да изкопаете по големи дупки да ги напалните с вода и отгоре мостче да направите, и да оградите маршрута с мантинели за да неможе да се минава на пряко, а на местата със стопове по един джип или трактор на пряко за да е сигурно че всеки ще спре.

            Коментар


            • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

              При положение, че организаторите от преди повече от месец, знаеха, че ще участват над 100 екипажа, можеха да се подготвят и да подсигурят поне 10 човека да четат тракове. Нито им е първо състезание, нито претенциите им бяха малко ...

              Коментар


              • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                Има и то доста. Виж сам.

                Яворе, аз мислех, че тези наказания от по 2ч. са за пропусната контрола. Ако тези наказания са и за неспиране на стоп значи горе-долу сте проверявали траковете, но просто не са ви стигнали ресурсите. Ние например на един асфалтов участък се отплеснахме и вдигнахме над 50км/ч, но нямаме наказание. Както и да е. Ако сте проверявали траковете приемете моите извинения!!
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                  Първоначално публикуван от MaxBass Преглед на мнение
                  Простете ми ,че ще кача снимки само от моята джипка ,но само тях имам ...
                  Това е контрола 6 където никой не успя да се качи(на връщане от там слизаха) ...Смисъл качваха се ,но с лебедки...Пробвах го съвсем на майтап ,но видиш ли....
                  Яд ме е ,че нямам финансова възможност да участвам много..Много се радвам на всички състезатели .... Страхотни са всички!
                  Kолега, не си прав,че никой не мина без лебедка.Виж тукhttps://htftp.offroad-bulgaria.com/o...teven/plam.wmv
                  А ето едно елегантно преминаване на яркозеления ГАЗ69https://htftp.offroad-bulgaria.com/o...even/plam1.wmv
                  В лявата част никой не мина без лебедка ,но в дясната част поне 15 джипки минаха.
                  Поздравления за титаничната борба екипаж 221 ,който избра най-лявата част с отвесния камък.Там имаше и лебедка и хай джек, и помощ от публиката....
                  Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                  Пламен Златарев 0888 66 03 18

                  Коментар


                  • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                    Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                    Защото не си гледал трака после. В повечето случай не записва 0. Трябва да се изчака по-дълго време. За това сме дали една по-висока граница и приемахме за спиране дори и да е записало 2-3 километра в час. Но ако е записало най-ниска 15-20 нали се сещаш, че вече е друго.

                    Колегите не за това реват а за това, че някой е сбъркал защото не е станало нарочно, но за тяхно щастие на тази точка е нямало контрола както в ралито и те не са получили наказание. Съдиите са решили, че това е неумишлено и не са спечелили от това, както е написала майката на офф-роуда в България.
                    Прав си, заблудил съм се. Наистина на повечето места е записано нещо от порядъка на 2 км/ч. В същност, то трудно може и да бъде друго, освен ако не се престоява по-дълго на точката. Защото записаната скорост е за последната отсечка от няколко метра преди спирането.

                    А пък за другото, ако някой наистина се е объркал и реално няма облагодетелстване, защо да го наказват, след като няма пропусната контрола?!?

                    То и в правилника за шампионата за такива случаи е предвидено наказание при условие, че има облагодетелстване.

                    12.9.3. Неспазването на описаните в пътната книга особености, например: забрани за изпреварване, напускане на определения маршрут с цел облагодетелстване и други се наказват с 2 (два) часа. ...
                    През 2009 на твоето състезание в тъмното няколко души бяхме се объркали на една от точките и вместо по-къса, въртяхме по-дълга обиколка.
                    Какво да го наказваш човека в такъв случай, като е ясно, че няма опит за измама и той вече се е самонаказал.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                      Първоначално публикуван от optisprint teteven Преглед на мнение
                      Kолега, не си прав,че никой не мина без лебедка.Виж тукhttps://htftp.offroad-bulgaria.com/o...teven/plam.wmv
                      А ето едно елегантно преминаване на яркозеления ГАЗ69https://htftp.offroad-bulgaria.com/o...even/plam1.wmv
                      В лявата част никой не мина без лебедка ,но в дясната част поне 15 джипки минаха.
                      Поздравления за титаничната борба екипаж 221 ,който избра най-лявата част с отвесния камък.Там имаше и лебедка и хай джек, и помощ от публиката....
                      Аз минах там където седи бялата джипка на клипа с ГАЗ-а...Точно лявата част до камъка...
                      Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                      Коментар


                      • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                        Първоначално публикуван от MaxBass Преглед на мнение
                        Аз минах там където седи бялата джипка на клипа с ГАЗ-а...Точно лявата част до камъка...
                        Извинявам се...Не се ориентирах добре на снимката.Действително там където се качваш ти ,никой не мина без лебедка
                        Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                        Пламен Златарев 0888 66 03 18

                        Коментар


                        • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                          Първоначално публикуван от optisprint teteven Преглед на мнение
                          Извинявам се...Не се ориентирах добре на снимката.Действително там където се качваш ти ,никой не мина без лебедка
                          Няма проблем...Дай боже всеки да мине от където иска Ами като почне да се лети нз какво ще правим...
                          Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                          Коментар


                          • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                            Първоначално публикуван от Delido Преглед на мнение
                            При положение, че организаторите от преди повече от месец, знаеха, че ще участват над 100 екипажа, можеха да се подготвят и да подсигурят поне 10 човека да четат тракове. Нито им е първо състезание, нито претенциите им бяха малко ...
                            Колеги, ето в тази тема можете да дадете вашите идеи и препоръки за изданието през 2013-а година !
                            Записваме като първо предложение - 10 човека да проверяват тракове

                            P.S.

                            Всички класирания можете да видите тук !

                            Коментар


                            • От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                              Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                              . ,траяла....къде и кога се състоя на оная канавка или на баирчето
                              Срамувам се че участвах във този (ЦИРК наречен инжинерен т...л).ИЗВИНЯВАМ СЕ НА ХОРАТА КОЙТО НАВИХ ДА УЧАСТВАТ
                              Ето тук съм съгласен, цирка беше пълен на канавката в която се блъскаха машините и се стремяха да изместят баира
                              Последно редактирано от josif lagadov; 09-04-12, 17:21.

                              Коментар


                              • Re: От: ТРЯВНА 7 и 8 април 2012

                                Първоначално публикуван от vatbali Преглед на мнение
                                Срамувам се че участвах във този (ЦИРК наречен инжинерен т...л).ИЗВИНЯВАМ СЕ НА ХОРАТА КОЙТО НАВИХ ДА УЧАСТВАТ
                                Колега,ти да не си бил част от онова баирче ?!
                                Аз нямах възможност да дойда в последния момент излезе ангажимент!
                                Бях обещал на приятели ми че ще присъствам,аз бях инициатора да се запишат от нас колкото се може повече участници,аз бях човека уредил записването и плащането.......но за голямо мое съжаление НЕ успях лично да присъствам на събитието в Трявна,за което много съжалявам и поднасям извиненията си към момчетата! Бях платил стая в хотел Ралица,от която така или иначе не успях да се възползвам! Снощи до 1 през нощта съм гледал клипове и снимки и съм се възхищавал на всички тези българи, които в тази криза успяха с последен дъх да успеят да се съберат и покажат машините си,да отделят пари за такси,трасе,подготовка,гориво и пр. Знеш ли какви усилия и нерви коства на тези организатори да подберат трасе и да го подготвят и маркират?
                                А ти ми говориш за срам...имай малко уважение не само към домакините и организаторите,но им към тези хорица,които правеха кефа на нас публиката!
                                Поздрави!
                                Последно редактирано от M.Mihnev; 09-04-12, 17:51.
                                OFF-Road Клуб " Mud Angels" Стара Загора

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X