Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

    Бе,забелязах,че не ни наказаха на Тетевен за такова нещо,но знам ли дали навсякъде е така.
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

      Колеги, някакви коментари по регламента? Срокът тече...

      Коментар


      • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

        Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
        Колеги, някакви коментари по регламента? Срокът тече...
        На мен ми изглежда ичерпателен и точен, като направен от адвокат.
        Има обаче един сериозен казус за регистрацията на автомобилите. Например имаме автомобил, който е на тръбна рама и няма номера, регистрация, ГТП и ГО. А машината е правена само за такива състезания пък неможе да участва.
        Та въпроса ми е защо трябва да има ГТП ГО и регистрация?

        Втора забележка имам за обема на пожарогасителите. В националния шампионат изискването е за общо 2 кг. пожорогасители да има в колата, а Вие пишете 3 кг.? Смятате ли, че повече опасност има да се запалят коли във вашето състезание, отколкото в шампионата?

        Това с "русенското преследване" също ми е странно. Предполагам и се надявам, че е майтап.

        Според мен трябва също да е описано дали се допускат коли с газови уредби и дали може да се носи допълнително гориво в колата.

        Стартирането през 5 мин. е адски много. Повече от 2 мин според мен е недопустимо за първия ден.

        Документа с печатите на контролите се казва "Карнет"

        Някъде е хубаво да има изискване и за трезвеност
        Последно редактирано от kupona; 07-10-11, 11:34.
        sigpic

        Коментар


        • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

          Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
          Да не си си купил преносима газстанция?
          И с това можем да те уредим. Тате навремето имаше една от първите газови уредби в Русе и зареждаше от сините бутилки /поради липса на газстанции/.Установката още стои но за жалост трябват поне 15 мин. за преливане.
          ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
          ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
          0896 846 246

          Коментар


          • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

            Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение





            Стартирането през 5 мин. е адски много. Повече от 2 мин според мен е недопустимо за първия ден.
            Точно така стават големите тапи и после си отвисяваш не 5мин. а 55.
            ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
            ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
            0896 846 246

            Коментар


            • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

              Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
              И с това можем да те уредим. Тате навремето имаше една от първите газови уредби в Русе и зареждаше от сините бутилки /поради липса на газстанции/.Установката още стои но за жалост трябват поне 15 мин. за преливане.
              Няма да стане така.Явно ще слагам по-голяма бутилка.Но първо да монтирам лебедката и големите гуми,че като го знам организатора.........mather fucker Донке ле.....ще берем гъби и ядове
              Чавдар Владимиров
              0887/912075
              Ленд Ровър Диско 1
              Самуад в проект

              Коментар


              • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                Според т. 26.1 трябва на финала да се представи файл с позициониращи и времеизмерващи данни (GPS track) - значи ли това, че е задължително да имаме GPS ?
                На сърбела майката му е чесането.
                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                Коментар


                • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                  Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                  Според т. 26.1 трябва на финала да се представи файл с позициониращи и времеизмерващи данни (GPS track) - значи ли това, че е задължително да имаме GPS ?
                  ...и то такъв който може да чертае и помни "суров" трак .
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                    ...и то такъв който може да чертае и помни "суров" трак .
                    Значи ако не си намеря такъв до състезанието не мога да участвам?
                    На сърбела майката му е чесането.
                    Борислав Борисов Русе О885 О37815

                    Коментар


                    • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                      Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                      Значи ако не си намеря такъв до състезанието не мога да участвам?
                      Няма как иначе да разберат дали си преминал целия маршрут,дали не си прескочил някоя точка или си превишил скороста .Моят е Нуви 760 и на Нови Искър само веднъж за малко беше загубил сигнал със спътника и нямаше малка част от трака,имай го впредвид защото на някои състезания ако ти липсва част от трака не ти зачитат етапа .
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                        В регламента никъде не пише, че е задължителен GPS !
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                          Наистина в регламента няма казано нищо за първия ден-начин на оценяване,наличие тип и марка GPS,как се наказват отклоненията от трака задълженията за спиране на контролите,задължение за връщане в предишната точка при напускане на трака(бране на гъби) и т.н. и т.н.
                          Тази част,като цяло липсва.
                          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                          Коментар


                          • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                            Това сигурно е проект за регламент,надявам се да се преработи и да се пусне с подробни обяснения.

                            Коментар


                            • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                              Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение


                              На мен ми изглежда ичерпателен и точен, като направен от адвокат.
                              Има обаче един сериозен казус за регистрацията на автомобилите. Например имаме автомобил, който е на тръбна рама и няма номера, регистрация, ГТП и ГО. А машината е правена само за такива състезания пък неможе да участва.
                              Та въпроса ми е защо трябва да има ГТП ГО и регистрация?

                              Втора забележка имам за обема на пожарогасителите. В националния шампионат изискването е за общо 2 кг. пожорогасители да има в колата, а Вие пишете 3 кг.? Смятате ли, че повече опасност има да се запалят коли във вашето състезание, отколкото в шампионата?

                              Това с "русенското преследване" също ми е странно. Предполагам и се надявам, че е майтап.

                              Според мен трябва също да е описано дали се допускат коли с газови уредби и дали може да се носи допълнително гориво в колата.

                              Стартирането през 5 мин. е адски много. Повече от 2 мин според мен е недопустимо за първия ден.

                              Документа с печатите на контролите се казва "Карнет"

                              Някъде е хубаво да има изискване и за трезвеност
                              1. Изискването автомобилите да имат надлежни документи е защото има малки участъци от Републиканската пътна мрежа. Организаторът може да си затвори очите за това, но отговорността си е на пилота
                              2. Изискването за 3кг пожарогасител е заради горчив опит, който имаме. Шампионатът си е шампионат. Ние не искаме неприятни изненади
                              3. "Русенското преследване" си е абсолютно сериозно. Вече имаме практика със състезания, решени по този начин
                              4. Ако не е забранено, значи е разрешено
                              5. Главният съдия да му мисли

                              Коментар


                              • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                                ВАЖНО!!! Относно GPS - обяснявам подробно, за да няма неразбрали:
                                - Относно изказването "Никъде не е казано, че трябва да имате GPS" - да, така е. Може да си намерите или изобретите машина, която да ви генерира правдоподобен файл с GPS данни. Защото ако няма такъв - няма и награда. Още нещо - като го проверим, ако времената не отговарят или пък е идентичен с този на друг екипаж --> следва дисквалификация
                                - GPS-ът, който ще използвате, ТРЯБВА ДА ГЕНЕРИРА файл с GPS track. Ако нямате - можете да карате колкото искате, тъй като на старта няма да проверяваме. Но ако няма GPS, няма класиране и награда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X