Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как премина Сакар 2005 ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бях казал, че няма да пиша повече по темата, но това важи само за спора, който водихме. Така, че искам да се обърна към БУЧАКА и МИТАКА:
    Колеги, извинявайте ако с нещо съм ви обидил в спора по темата!
    Не искам това да се превръща в омраза между нас. Много сме карали заедно по походи и състезания, мисля че винаги сме били приятели и искам да си останем такива и за в бъдеще. Винаги съм ви уважавал и съм се учил от вас, макар че сте доста по-млади. Да продължаваме да се ровим мисля, че не е уместно и заради другите, и заради самите нас. Това, че се дразним е мъчително и обидно за мен, а и аз нямам по-обичано хоби засега и искам да продължа да го обичам, като съм сигурен, че и за вас е така. Предлагам ви да сложим точка на спора в името на по-ценното, което ни е останало.
    Още веднъж го казвам: Извинявайте, ако с нещо съм ви обидил!
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • Момчета, внимавайте да не ви повлияе джиповия синдром.НЕ,че толкова ми пука, това си е ваш проблем...но и мен ме боли донякъде и за двата спорта.Моторист съм обаче по отдавна и следя внимателно и вашите прояви,до сега не бяха опорочени,напротив атмосферата при вас винаги е била джентълменска.Познавате се ,съберете се и се разберете заради приятелството и доброто име на ендурото в Б.Г. Мисля,че уважаваният форум не е най доброто място за уреждане на подобен спор,макар,че открития диалог на време не е за подценяване. Ваш приятел TT-Raa

      Коментар


      • Първоначално публикуван от TT-Raa
        Момчета, внимавайте да не ви повлияе джиповия синдром.НЕ,че толкова ми пука, това си е ваш проблем...но и мен ме боли донякъде и за двата спорта.Моторист съм обаче по отдавна и следя внимателно и вашите прояви,до сега не бяха опорочени,напротив атмосферата при вас винаги е била джентълменска.Познавате се ,съберете се и се разберете заради приятелството и доброто име на ендурото в Б.Г. Мисля,че уважаваният форум не е най доброто място за уреждане на подобен спор,макар,че открития диалог на време не е за подценяване. Ваш приятел TT-Raa
        Тука нещата са по различни защото отганизаторите четат и отговарят на нападките и проблемите. Също си взимаме бележка защо се получават и как да предотвратим подобни проблеми за в бъдеще. На никой не се сърдя и към никой не тая негативни чуства, никой не е перфектен - всички сме приятели и като такива трябва да правим компромиси!

        Коментар


        • Темата която разисквахме толкова много няма за цел да обижда даден състезател а да повдигне въпроси които засягат всички съмишленици които обичат този спорт. Както прочетохте всеки изказа своето мнение по много въпроси които ни вълнуват. Всичко написано във Форума не трябва да се разглежда като заяждане,а като един вид спор.Та нали в спора се рожда истината Дано от догодина такива спорове да няма заштото вярвайте ми несъм дошъл да си тровя нервите с дребни измами.Предпочитам всичко да е честно и спортсменско.Надявам се и организатори и състезатели да са извлякли поука от всичко разисквано по темата.

          Коментар


          • Сабине така е.Губим от онази дума наречена РОКЕРи дето ни наричат хората.А това е едно хоби което ни събира всички за удоволствие не да се изпокараме.Рокерите са символ на братство.Ние не сме точно рокери ама поне караме мотори.Сега става така защото има съревнование а това води винаги до сърдити участници.
            Дръжте здраво с жена ти за учредяване на федерацията а ние с каквото можем ще помагаме от Crazy Job.[img]http://offroad-bulgaria.com/album_pic.php?pic_id=1357[img]

            Коментар


            • Укротихте се нещо.Цял ден нищо по темата.Аз обаче имам още нещо да казвам-вчера нямах време.
              Не разбирам защо хленчите за трасето.Имало клони,локвата била дълбока,чешмата била гадна???В Стара Загора беше с много прави,сега било много засукано...В Тополовград трасето(ако се кара както си е маркирано) беше типично Ендуро според мен.Точно препятствия като локвата,камъните и чешмата пък са черешката върху тортата!Трябва да има колкото може повече подобни елементи инъче става мотокрос!Митков,какво лошо видя "в локвата" толкова? И моя мотор угасна точно в най дълбокото,но си го запалих и излязох.Никой не е закъсал там (останал вътре) нали?Значи изобщо не е трудна или гадна!Не говоря за ATV разбира се-от тях не разбирам нищо.
              Искам да кажа,че още от първия кръг се говореше и обсъждаше трасето като някакъв проблем,а истинските проблеми оставаха в сянка.Проблемите са,че няма подобаваща организация!Няма компетентни,нито съдии,нито времеизмервачи,нито контроли и организатори като цяло!Некомпетентни са дори състезателите!Това не трябва да обижда никого!!!Никой не се е родил научен.Просто липсват разни малки и на пръв поглед елементарни и дори излишни неща.Никъде не е имало технически преглед.Брифинг със състезателите или инструктаж на съдии и контроли???Няма!Няма елементарен правилник-нещо което е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.Колко му е да бяхме се разбрали за 10тина неща в началото на годината и да се спазват?Е нека се поучим от това и да вървим напред,а не да се караме.До колкото имам възможност в Шумен ще се постарая да направя пропуснатите до сега според мен неща,но едва ли изведнъж всичко ще е супер...
              К. Кулев

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Калин Кулев
                Проблемите са,че няма подобаваща организация!Няма компетентни,нито съдии,нито времеизмервачи,нито контроли и организатори като цяло!Некомпетентни са дори състезателите!Това не трябва да обижда никого!!!Никой не се е родил научен.Просто липсват разни малки и на пръв поглед елементарни и дори излишни неща.Никъде не е имало технически преглед.Брифинг със състезателите или инструктаж на съдии и контроли???Няма!Няма елементарен правилник-нещо което е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.Колко му е да бяхме се разбрали за 10тина неща в началото на годината и да се спазват?Е нека се поучим от това и да вървим напред,а не да се караме.До колкото имам възможност в Шумен ще се постарая да направя пропуснатите до сега според мен неща,но едва ли изведнъж всичко ще е супер...
                Всичко е точно така, но нещата се движат Калине. Виж:
                http://www.offroad-bulgaria.com/view...?p=28023#28023
                Разчитаме много и на твоята помощ, като блъскал се от по-рано с това
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • Не говоря за ATV разбира се-от тях не разбирам нищо.
                  локвата не ми е пречила на мене хич даже
                  но от атв и аз не разбирам а руснака каза че не можели през тая локва да минат,и аз му вярвам

                  що се отнася за моторите
                  и бучака даже каза че през тая локва втори път няма да мине
                  а от тези с по новите мотори всички бяха на това мнение
                  аз лично знам как и мога да мина от там колкото пъти е необходимо а и мотора ми струва 2-3000 лв и тежи 80кг тъй че и на ръце от там мога да го изкарам
                  но другите с 4т и по скъпи мотори според мен са си прави да не им се вре в вода до кръста
                  не всички участници са екстремисти като нас със тебе
                  то ти по скоро си към мазохистите май де
                  има много хора които искат да участват по спокойно и без чак такива рискове а и на мен излишно не ми се рискува честно казано
                  а и ако съм дал един куп пара за нов мотор забрави да го навра в вода до кръста
                  трасето трябва да е съобразено със всички участници не само с най добрите и ненормални измежду тях
                  все пак повечето сме аматьори а и не сме на ерзберг родео
                  иначе ще стане така че да се събираме 10 тина души само по състезанията а не е това целта
                  препятствията трябва да са такива че и по неподгтвени да могат да ги преминат само че по бавно
                  а не въобще да не могат да ги преминат ако има и такива то трябва да има обходен път както вече говорихме който да им отнема повече време но не и да не могат да продължат и завършат състезанието

                  Коментар


                  • ... или всяко пропуснато препятствие да се наказва с време, както беше в Стара Загора и както предложи София. Например 5 минути. (днес съм купил нови крушки). Така ем няма да се обезсърчават другите, ем ще е справедливо за тези, които се чувствуват по-подготвени, а останалите ще имат стимул да се подготвят
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • не е проблем локвата а дълбочината и.
                      сега Ямахите са се напълнили с вода
                      сваляш капачката за маслото а там тиня.
                      как да ги накараш хората да дойдат следващия път??

                      на кой му требва това?

                      ако не бях се изръсил с 1000$ за генерация с воден компенсатор
                      и аз щах да си потурча машината в тази локва.

                      просто е безмислено. 11-13 АТВ-та на старт!!!
                      това беше най масово мероприятие а какво излезе...
                      чем лучше джип,тем дальше до деревни за трактором бежать!!!

                      Коментар


                      • Ей пичове не е проблем водата калта клони и разни други куротресини Проблема е спора между вас(СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ).
                        При нас моторите ги давим всяка неделя до седеалките в кал и вода.Ама за кеф и без класиране.За нас(от Самоков)разликата от състезание и излет не е голяма защото всеки кара колкото може(като на старт)ама няма проблем за стотните-накрая всички сме заедно.И БЕЗ ДРЯЗГИ(освен за каките).Според мен без определени правила без федерация(говоря за членове без пристрастие)за даден КЛУБ по добре да караме като туристи-без класиране ВИНАГИ НАЙ-ДОБРИТЕ СЕ ДОКАЗВАТ И СА ПРИЗНАТИ ОТ ВСИЧКИ Всеки може да избере трасе без консултация с горските иникой горски при това положение не може да каже от каде да караме и от каде НЕ Ако някой не вярва елате в неделя при нас(НЕ Е ТОЛКОВА СТУДЕНО).
                        70-140км. максимум.Не е проблем за СЪСТЕЗАТЕЛИ.

                        Коментар


                        • препятствията трябва да са такива че и по неподгтвени да могат да ги преминат само че по бавно
                          а не въобще да не могат да ги преминат
                          Ами да направим разходка за баби бе!!!Някой счупил ли си е мотора в локвата????
                          Да препядствията като дърветата,чешми,тунели,локви и други подобни могат да се заобикалят.Просто организатора трябва да предвиди съдия да гледа кой монава и кой не.Който не мине-наказание.Винаги и всяко едно препядствие може да се заобиколи.Това е офф роуд все пак.Аз за това спорих толкоз на Тополовград за наказанията на дърветата(да поясня-о0тначало казаха наказаниие за неминато препядствие 1 час ).Защото има участници които са дошли просто за кеф,а кефа всеки го разбира различно.Някои искат да се разходят в гората.Няма лошо.
                          Ама като ще правим състезания и ШАМПИОНАТ може ли да е леко и скучно трасето?"
                          не всички участници са екстремисти.трасето трябва да е съобразено със всички участници не само с най добрите
                          Е добре.Най добрите да скучаят.Да не идват???Трасето е за ендуро и за мотори според мен.С това трябва да се съобрази.Да не се прави за хеликоптери.Щом Найт и Сервантес минават,трасето е добро.Другите да се учат,да заобикалят.След няколко опита ще могат почти всички КОИТО ИСКАТ.Които не искат да заобикалят.Никой не ги гони...Аз тъй мисля.
                          К. Кулев

                          Коментар


                          • Които не искат да заобикалят.Никой не ги гони...Аз тъй мисля.

                            е именно
                            точно тва е идеята ако някой не се чувства уверен да може да заобиколи
                            браво калине тоя път се разбрахме

                            Коментар


                            • БЕЗ ЗЛОБА: ПИЧОВЕ-не го вадете много голем да не стане колко са УПРАВАТИЛНИО съвет да има и толко състезатели. На всякакво трасе може да се докажете.Според мен де.

                              Коментар


                              • добре бе
                                къде я видя тази злоба
                                не се заяждам просто питам
                                никаква злоба няма тука
                                и състезателите са далеч повече от евентуалния управителен съвет
                                над 120души са участвали тази година в шампионата
                                а се провежда за първи път в българия
                                кажете ми в шампионата по мотокрос колко състезатели са участвали
                                и колко кръга са се провели /по ендуро 8 досега/
                                а има федерация,хора които взимат заплати и 50 годишни традиции
                                айде да не търсим под вола теле и да говорим за омрази

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X