Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как премина Сакар 2005 ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Първоначално публикуван от Galabin
    Първоначално публикуван от mitkov
    да ви кажа според мен трябваше състезанието да е три обиколки
    щяха да се разрешат доста неща и щеше да си оправдае името ендуро т.е. "издръжливост"
    И на третата обиколка щеше да има още повече тарикатлъци!
    Не и ако трасето е измислено добре!

    Коментар


    • #77
      Аз мисля, че състезателят трябва да вижда как му поставят печата, тъй като онзи ден разчитахме на компетентността на контролите, а те са ги слагали, където им падне
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #78
        Първоначално публикуван от mitkov
        е това си е предложение
        по малък стикер разграфен със нимерче във всяко квадратче и малки кръгли печатчета които контролите да слагат точно в квадратчето
        И аз това си мислех.

        Коментар


        • #79
          Аз мисля, че състезателят трябва да вижда как му поставят печата
          има логика
          тогава пак разграфен стикер но залепен не на каската а някъде където да се вижда
          може да си направим по една ламаринка която да се хваща за болтовите та кормилото и да е точно толкова голяма че да се залепи стикера
          така ще е пред очите ни винаги

          Коментар


          • #80
            между другото на ерзберг някои си ги залепяха малко преди средата на предният калник и това е идея

            Коментар


            • #81
              Аз мисля че ще бъде добре ако състезателя сам си слага печата, като това се наблюдава от съдия на контролата. Така всеки ще внимава да си сложи добре и на място печата. Лошото е че в този случай няма как мястото за печати да е на каската, но може да бъде отстрани на резервоара примерно
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #82
                След като 2 часа четох внимателно всичките мнения, ето какво мисля.

                Случката в Тополов град не е нищо ново на белият свят, подобни неща са се случвали много-много пъти в оффроуда докато „бях в джаза”, някой от тях умишлено други не. Най голямата грешка, която може да направим е да не спазваме правилата които сме решили, ние които сме отговорни за този шампионат, за името му и за достойнството му. От друга страна обаче, шампионата е ТЕСТОВ, РЕГЛАМЕНТ НЯМА, направиха се някой промени от началото на годината с цел популяризирането на спорта, поради които промени някой бяха ощетени, а други имаха полза. В конкретният случай Вера е отговаряла за тези неща и е взела решение според това което е сметнала за правилно. Принципно мисля, че подобни решения са вредни като цяло за шампионата, защото от тук на татък всеки би се обяснявал да му се признае контрола по една или друга причина, но тъй като Вера не е имала регламент по който да се води когато взима решения, не мисля че трябва да я обвиняваме в каквото и да било. За случката сме си виновни ние, организаторите на този тестов шампионат, защото никой не седна да напише един регламент!

                Иначе контролният талон е документ и на него или имаш печат или нямаш и това ще е правилото от тук нататък – твърдо и без изключения!

                Съдийско решение не може да се оспорва, защото това би довело до още по голяма анархия и затова станалото в Тополовград - станало. Лично се извинявам на ощетените от това състезание и ви уверявам, че догодина такива проблеми няма да съществуват!

                Относно качеството на трасето и трудността на препятствията, ако няма някой с опит да ходи и да ги проверява тези неща винаги ще има проблем.

                Относно време измерването, догодина ще го направим с транспондери и всичко ще е точно до стотни от секундата.

                Относно предварителното каране по трасето, от догодина ще има много строги наказания за подобни изпълнения и може би дори охрана на трасето!

                Коментар


                • #83
                  Първоначално публикуван от buchacov
                  Няма ништо по-жалко от състезател който предпочита да вземе награда пред това да помогне на свой колега в беда Мисля че Митков не трябва да упреква братовчеда ММ а напратив даго поздрави за показаната доблест ичест . Малко състезатели биха постъпили по този начин браво на ММ А за ;Феърплей; наградата ММ наистина я заслужава аз го поздравявам от името на Хасковската група. Колкото по-скоро някои хора разберат че сечелено състезание или купа не те правят личност и потози начин не печелиш уважението на хората толкова по-скоро ще спрат дребните измами . .Име се гради цял живот а за един миг се губи
                  Благодаря Бучак,беше важно какво мислите за случката
                  "91 KDX200 "95 RM250 "99 YZ400F "00 YZ426F "04 CRF450R "07 CRF450R "08 WR450 "15 Beta300RR
                  MG Racing Team

                  Коментар


                  • #84
                    Съгласен съм със Събин напълно!
                    Нека за догодина го измислим така, че да не оставим прозорец за най-малкия спор какво е било или какво е щяло да бъде
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • #85
                      Състезанието за мен беше много интересно,а мисля и не само за мене.Като цяло няма какво да добавя виждам всичко вече е написано,но форматът с две обиколки наистина ми допада повече някак усещаш повече състезанието,в почивката имаш достатъчно време да изсушиш и чорапите и да релаксираш малко.Може би обаче не трябва да е един час,а половин смятам че е достатъчен.
                      Към организаторите могат да се отправят критики,но както каза Събин шампионата е тестов и всички трябва да се поучим от грешките си и за догодина нещата да са изгладени.Все пак искам да изразя недоволството си от това че участници в едно тежко състезание няма къде да бъдат настанени за нощувка с нормални условия,докато в същото време се настаняват манекенки на РЕД БУЛ и то самостоятелно в двойни стаи.При това се елиминира предварителна резервация в тяхна полза.Що.......щото сигурно РЕД БУЛ е главен спонсор на шампионата.Де тоя късмет
                      Както и да е.........важно е че трасето беше много хубаво и се накефихме много
                      "91 KDX200 "95 RM250 "99 YZ400F "00 YZ426F "04 CRF450R "07 CRF450R "08 WR450 "15 Beta300RR
                      MG Racing Team

                      Коментар


                      • #86
                        Първоначално публикуван от MM
                        Все пак искам да изразя недоволството си от това че участници в едно тежко състезание няма къде да бъдат настанени за нощувка с нормални условия,докато в същото време се настаняват манекенки на РЕД БУЛ и то самостоятелно в двойни стаи. . .
                        Е-е, ти пък не се ли сети що манекенките са по една в двойна стая
                        Кокера и Жасмин спаха в къща, на която всички стаи бяха заети с нощуващи, а хазаите натирили някаква баба в гараж само и само да вземат повече хора
                        С бизнеса шега не бива
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #87
                          Хмм
                          те май там повече пари изкараха от нас отколкото да спонсорират но не се хващтайте за думите ми може и да не е така но поне на пръв поглед така изглежда
                          сума ти фирми бяха изредени на плаката а награди за участниците май не видях
                          намаше и тениски
                          а с какво точно бе спонсор ред бул не ми стана ясно
                          раздадоха за 40 лева кутийки ред бул тук таме на някой
                          а похарчиха сигурно поне 500лв командировъчни

                          освен това заеха стаите на хотела та състезателите да спят по ловните хижи без вода и тоалетна и на 10 км от града.
                          а като сложите таксата която платихме и оборота който направихме на хотели и ресторанти в тополовград щте видите баланса какъв е
                          като цяло града е на далавера от цялата работа
                          особенно като се има предвид къде се намира и че никой не му бе чул името от 20 години на тоя град
                          шопа май паметник трябва да му направят там

                          Коментар


                          • #88
                            Жоро написа...Нека за догодина го измислим така, че да не оставим прозорец за най-малкия спор какво е било или какво е штяло да бъде А зашто неси зададеш въпроса зашто винаги е имало спорове само относно класациите на Старозагорския отбор Зашто никой не е успорил класацията на момчетата от Бухово Извинявай чак сега видях крайното класиране след Тополовград и разбирам зашто държиш на това , че си минал през всички контроли макар да ти липсва един печат.По правилник има определено наказание за учасник на който му липсва печат от контрола.Мисля ,че тогава класирането штеше да е много по различно дори и без да имаме едно състезание

                            Коментар


                            • #89
                              Бучак, до сега принципа беше такъв, ако нещо стане с печати, стикери или каквато и да е сигнализация от контролите. Случаи подобни имаше навсякъде и никъде до сега не се повдигна този въпрос, а спокойно се изчакаха протоколите и се правеше справка с тях за спорни контроли! Писна ми вече да въртим едно и също три дни!
                              Аз също си имам принципи и не желая да отстъпвам от тях, когато съвестта ми е чиста! Ще се обадя на Вера да прати оригиналните протоколи, ще ги сканирам и публикувам тук, за да видите, че няма как да стане никаква измама. Контролите са писали номерата на преминалите през тях в графи една под друга и във всеки протокол фигурираме на мястото си и със съответното време.
                              Този случай отдавна вече ме обжда и няма повече да го коментирам
                              Ендурото и сексът не са шега работа !
                              -------------
                              Животът се измерва с броят на издишванията !

                              http://sixdayscrazyjob.com
                              http://crazy-job.com

                              Коментар


                              • #90
                                Толкоз много не бях чела накуп от изпита си по руска литература
                                Май за първи път има такава концентрация на толкова дълги постове... Всичко май разнищихте, дано и да сте го доуточнили.
                                От моя страна, това, което като зрител/наблюдател, бих искала да попитам какво е било предварително заложено в правилника (или как да го нарека иначе) на организаторите относно начина на санкциониране и въобще отчитане на екстрийма. Коментирахме го в последствие с някои от състезателите и обсъдихме възможностите за (не)зачитането на тези тестове. Това, което разбрах от контролите, е, че на първото преминаване всички коректно са преминали заграденото с ленти (т.е. задължително) трасе на теста - това по техните думи (снимали са го и с камера) е коствало много на състезателите - имало е доста къбла напред на камъка, а на скока на чешмата са се хвърляли напред мотори и са скачали след тях... Втория път обаче, след като бяха запознати с обстановката, а аз пък съответно седях там и наблюдавах, се разбра, че повечето предпочетоха да се възползват от леко изпадналата лента край камъка и повечето просто го заобикаляха, а от чешмата скочиха само 3-4 двойки - другите си минаваха отстрани. Както знаете, след това се отива при контролите и те ти подпечатват - БЕЗ значение дали естриймът е преминат както трябва или не. Щом контролите подпечатваха на всички, независимо от преминаването, значи или така са били инструктирани от организаторите, или сами са решили така. Не знам как точно е станало и не е от моята компетенция да го коментирам. Идеята ми беше (това, което обсъждахме с някои) е, че на такъв екстрийм тест трябва да се помисли върху варианта - Ако някой прецени, че не иска да минава през някое от препятствията, да прави някакви наказателни обиколки някъде в съседство, т.е. да му тече един вид наказателно време, както е в биатлона. Защото не всеки иска и не се чувства уверен при някои "предизвикателства" и е лично негов избор дали има нужното умение да скача от чешми или да притежава нужната техника да се плъзне технично по хлъзгавия камък, както в конктертния случай. Според мен нежеланието или липсата на умения (сред по-неопитните състезатели) не трябва да става пречка пред тях да участват в надпреварата. Затова решението с алтернативен вариант (в които е загубят наказателното време) е едно удачно решение. Който гони време и победа, той ще се премине задължително през заложените препятствия, а другите си решават сами, важното е, че никой не е ощетен.
                                Ние отидохме да гледаме (и снимаме) екстрийма на втория манш, но останахме разочаровани след като само няколко двойки ни правеха шоуто и поемаха риск да пострадат или да аварират малко преди окончателния финал, а другите избираха лесния начин и по никакъв начин не бяха санкционирани. Помислете върху тези правила за следващия път. А кой е преминал теста, си личи от многото снимки и двете видеокамери, които заснеха всичко на втория манш, няма защо да го каментирам, че току-виж ме обивинет в пристрастия
                                [url=www.offroadbg.net][img]http://forum.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic12_1.gif[/img][/url]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X