Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как премина Сакар 2005 ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от Galabin
    ... Жорка, това с печатите върху каските ми звучи като саботаж срещу временния лидер!От 64 печата които са сложили контролите(само за мотори е сметката) само 2 да са извън стикерите и то точно вашите, не мислиш ли Пази се, чене е лесно да си ШАМПИОН,завистници всякакви
    Не бяха само нашите, имаше и други по каските, но пак го казвам, протокола на контролата е най-доказателствен, тъй като в Стара Загора идеята с вързването на ленти беше лоша и някои изпопадаха до финала и ако нямаше протоколи, всичко би отишло на кино. В Сопот половината стикери изпопадаха от влагата и пак протоколите бяха показателни
    Ако пък имаше споразумение, нямаше ли да е по-лесно Верчето да си премълчи, а не да чака резултата Свидетел съм бил, когато тя наказва за най-малкото нарушение големи приятели, така че никой няма право да се съмнява в нейната лоялност към състезания и резултати.
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #47
      И ти ще ми паднеш в ръчичките!Ако те накажа на някое състезание знаеш ли колко много приятели ще имам!!!

      Коментар


      • #48
        Първоначално публикуван от VE LA
        Кажи ми конкретно какво имаш в предвид за времената на старта и финала.И дали забеляза,че освен компютъра на врата си имах хронометър.
        Мисля,че проблемите ви не са тук.
        Ти пък сега се обиди...Ама защо проблемите ВИ??Проблемите НИ са и тук.

        Не е по силите дори на Вера да стартира и финишира всички(и то по два пъти),да въвежда данните в компютъра,да смята времена,да вади от тях престоя при полицаите на асфалта!!!Организаторите се изложиха доста в тази много важна част!Времеизмерване с + - 1минута?!??Няма да го коментирам повече само и единствено за да не прозвучи като упрек към Вера,която направи всичко възможно за да има все пак някакво времеизмерване и на практика спаси състезанието.
        Най-малко теб исках да упрекна,защото видях колко труд и нерви ти струваше всичко.Искам да кажа на организаторите да не си мислят,че сам човек може да върши толкова работа!А факта си е факт.Времеизмерването беше до минута.Бях там и видях.Нали не мислиш,че беше безупречно и че трябва всеки път да се мери така?
        К. Кулев

        Коментар


        • #49
          Първоначално публикуван от Калин Кулев
          Мисля,че Жоро и Магарето са минали през всички контроли,но искам да попитам в прав текст:Жоро,през всички препятствия ли преминахте във втория манш??
          Абсолютно през всички препятствия съм минал и двата пъти без да се замислям и най-малко. Има свидетели, че само 2-3 отбора са минали през тях втория манш, но не искам пак да задълбавам в темата! Човекът, който го каза е форумец и ако желае може да го каже и на всички тук. Може да разгледате снимките на Киро и ще видите заобикалянията. Все си мисля, че някой ме е снимал и двата пъти, тъй като първи минавахме от там и моля, ако има такива снимки, да ги качи в темата. Мисля все пак, че на клипа ще го има момента на моето преминаване.
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #50
            Първоначално публикуван от Калин Кулев
            Местни ли са Георги Чемширов и Тихомир Семерджиев(първите двама в ATV?
            Чемширов е от Ст.Загора,а Тихомир е син на организатора.Не можах да го убедя,че няма право да се състезава.Добре ,че не може да се набърка в класирането от шампионата.Но ако реши другата година да кара на всички състезания ще трябва да пропусне Тополовград.

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от VE LA
              И ти ще ми паднеш в ръчичките!Ако те накажа на някое състезание знаеш ли колко много приятели ще имам!!!
              Откога искам да ме накажеш
              Ако знех, че такъв е пътя към твоето сърце и други органи, ще съгреша в Шумен на всяка цена!
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #52
                В Шумен съм със джипа,но ще ви следя отблизо и ако срещна някой в гората извън трасето-да му мисли!
                Смятам обаче да поговоря с Киро на стикерите непременно да ви пише състезателния номер.

                Коментар


                • #53
                  ... и стикерите нека са на място, на което можем да виждаме, че печата се слага точно, където трябва
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #54
                    ......А на задниците ви-номера на мотора,за да се знае кой с кой мотор е!!!!!
                    Аз ще проверявам

                    Коментар


                    • #55
                      айде то е ясно че щте се критикува
                      та
                      въпреки голямото старание на ВЕРА за всички трябва да е ясно че тя не може да свърши всичко сама
                      организаторите бяха направили много хубави нещта но имаше и много пропуски
                      на много места по трасето имаше места където трасето излизаше от черен път и въртеше из гората като накрая излизаше пак на черния път 100-200метра по надолу
                      ако караш мнооого бързо докато усетиш че си извън маркировката и пак попадаш на нея а всъщтност си съкратил бая
                      на едно място даже имаше разклонение преди един завои а веднага след завоя пак се влизаше в същтия път аз докъто намаля да видя че има отбивка и подминах завоя и видях на къде е трасето
                      братчеда обаче се върна и си мина по трудното така направих и аз
                      тези шорт кътчета както ги нарече гълабин бяха на прекалено много места
                      нито на екстрийм теста нито на дърветата отначало се записа кой е минал всички препятствия и кой не някои просто заобикаляха някои препятствия докато други губеха сума време да ги преминат

                      щто се отнася за спора между бучака и жоро
                      точно ей заради това ви предложих да си носи всеки гпс или поне който има
                      или както говорихме на узана та купим форетексове по 100тина долара са а записват от къде си минал и не може да има спор
                      поне за хората с най много точки това е зъдължително да имат гпс с тях
                      лошото е че сега от този спор почти зависи изхода на шампионата
                      между другото водното препятствие същто бе прекалено дълбоко специално това след тунела и руснака е прав че тва си е трошене на мотори и то излишно
                      предполагам обаче че първоначално не е било толкова дълбоко и може би в последствие се е изровило
                      друго неподходящто препятствие бе чешмата
                      кам последните стартирали купчето пръст което бе насипано преди нея бе изровено и всъщтност трябваше да скочиш удряйки се в бордюр за втората обиколка обаче го бяха оправили имаше сложен камък в дупката и вече бе по нормално но по добре щтеше да е ощте отначало да бяха насипали повечко пръст иначе като скок бе елементарен но по принцип бетонни препятствия мисля че не е добре да има по трасето,доста от участниците споделиха че там по чудо са се разминали с много тежко падане
                      не бива организаторите да прекаляват с такива елементи защтото участват и много начинаещти и с по малко опит в състезанията
                      между другото спирането на времето при пресичането на пътя пък на практика не виждам да се е правело реално освен за първите няколко преминали
                      такива нещта трябва да се уточняват с местните власти по отдалеч като време преди състезанието а не да се обявява че който го няма в 9 няма да участва всички да бързат да идат рано и накрая да чакат няколко часа
                      за спането няма да говоря то е ясно
                      имахме резервация на стаи която въобщте не бе спазена и трябваше да спим в ловна хижа в която няма течащта вода нито тоалетна а струва 10лв спането,разбира се аз си отидох щтото съм на 50км от там но за другите
                      и като стана въпрос за това че живея на 50км от състезанието
                      въпреки че съм толкова наблизо не си позволих да отида да разгледам трасето защтото както каза бучака име се гради цял живот а се маскари за минути
                      в последствие обаче разбрах от местни че ощте от бая време преди състезанието е имало хора които са ходили там
                      няма да коментирам повече но мисля че е крайно време да преминем полека лека към световните стандарти при правене на ендуро за да няма възможност за такива спорове
                      сега след всичко казано не искам никой да се обижда
                      естественно е да не може всичко на веднъж но трябва да има стремеж към подобрение
                      като цяло шампионатът се развива и се включват все повече хора
                      ето от списъка виждам че досега над 100души имат точки от шампионата а отзелно има и участници които не са взимали точки тоест над 120 души са участвали до сега в този шампионат и т ощте в първата година на провеждането му

                      Коментар


                      • #56
                        Митков, аз за какво драпам и споря шампионатът ни да се направи като на световното Ако го направим по този начин, няма да има необходимост нито от GPS-и, нито от кои са "местни" и кои "чужди". Това за GPS-а го казваш все едно, че ще си носим дъвки. Някой не може да си позволи такава покупка за да я троши по камъните.
                        Аз го заявих още от преди. Първи кръг догодина в Стара Загора ще е, както в Серес 1:1 Няма да участвува нито един старозагорец, въпреки, че това вече няма да има никакво значение, но поне ще се отървем от приказки.
                        Все ми е тя как ще се класирам тая година. За мен е достатъчно, че съм сред добрите на моята сеньорска възраст и нямам никакви големи амбиции, но и догодина ще се състезавам, защото ми доставя удоволствие.
                        А купата подарих на Данчо, тъй като с него постигнахме тези успехи и той много се беше навил за това състезание. Дано оздравее по-бързо и да кара пак, че много обича ендурото
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #57
                          Жоро трасето във цял свят е по лентите а както се вижда на любимите ти снимки ние не сме извън тях Ане виждам някой да кара по дървото което е в лентите Жалко че Киро не е снимал и тунела с водата.Поздрави за голямото каране което си направил и втората обиколка дори имаш по-добро време от Кокера и Жасмин които са дали еднакво време и 1и2 обиколка а ти 1 какво си се мотал незнам цели 12 минути.Но ништо сигурно пак си обогатил колекциятаси със снимки на цветя.И затова си 2 в обштото класиране. Искам да знаете всички че това го писа Митко Заедливко съотборника на Станислав Бучаков

                          Коментар


                          • #58
                            Нормално е след като минеш трасето веднъж, вторият път да си по-сигурен и по-бърз Не забравяй, че стартирахме първи и нито имаше следи да ни водят, нито някой беше минавал през гъстата гора преди това, така че всичко си е напълно нормално.
                            Не искам да говоря за другите, но така и така нападките бяха основно върху мен, та не знаехте ли, че лентата е съборена от някой и задължението беше да се мине по камъка или той стои там само за декор
                            Колкото до детелините, три пъти първия манш слизах да ги бера, но никога не е било срамно за мен, стига да няма контузии, а относно карането - карах Вабанк и само късметът ме спаси от контузии. Мисля повече да не го правя, тъй като това е свръх моята сигурност и възможности
                            Митак, не е имало състезание, в което да не спориш за нещо! Догодина схемата ще е друга и ще премахнем крайъгълните камъни.
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #59
                              Абе най-добрия вариант май е печатите да са на контролен талон както беше в София и Хасково-така виждаш за какво става въпрос.Списъка който правят контролите според мен има по скоро информативен характер за междинни времена и при решаване на спорове от по особен характер-както случая на Ники със забравения стикер.Благодаря на съдиите че проявиха разбиране и не ни декласираха както мислех че ще стане.Веднъж на Републиканско по оринтиране като се състезавах едно време си загубих талона преди финала и директно ме декласираха(а влизах в 6-цата може би),ама си пише в правилника че съм длъжен да предам талон на финала,декласирали са ме и при лошо направена перфорация и едната дупка да не излезе примерно,ама закрепването и перфорирането са си грижа на състезателя.Лично аз въобще не подлагам на съмнение Жоровата и тази на Вера лоялност,но докато не измислим по-добър вариант винаги някой може да каже че протокола е просто една таблица попълнена на ръка,какво гарантира че не е преписана с други данни примерно.Ако искаме да няма спорове ни трябва друго решение-да сложим 5-членна комисия на всяка контрола+оператор от независима медия .Майтапя се ,печат върху стикер е достатъчен,но на място където и състезателя да го вижда-тогава нямаш печат,гориш,да си гледал тоест.Стикера го получаваш 30 сек преди старта, слагаш го на вратлето,като стикера съответно е с номер който се отбелязва в стартовия протокол.Така не може да те обвинят че си нашляпал печатите предварително,защото те важат само върху стикер със съответен номер ти го научаваш точно преди старта.
                              Колкото до времеизмерването-Какво искаме?Един човек не може да бъде абсолютно точен при сегашния му вид.Да не забравяме че се допускат и чисто механични грешки без всякакъв умисъл.Света отдавна е открил транспондерите,ама тия неща са си пари-10 лв още в/у таксата някъде,но пък мрънкане не може да има.
                              offroad фен
                              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                              Коментар


                              • #60
                                Гълъбине, контролният талон в пазвата също май не е най-добрият вариант ?! Бързаш, тъпчеш, вадиш, а недай боже да не го прибереш добре, като караш почва да ти се засуква около врата и ако минеш през някой храсталак като в Сакар, пиши го бегал. Защо да не направим предният състезателен номер задължително на цял стикер и печатите да се бият там Ем ще си сигурен, че са го сложили правилно!
                                Ако и това отпадне, предлагам за контроли да се ангажират само нотариуси и те да записват всичко
                                Ендурото и сексът не са шега работа !
                                -------------
                                Животът се измерва с броят на издишванията !

                                http://sixdayscrazyjob.com
                                http://crazy-job.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X