Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВАРНА ОФРОУД 2009 1-4 МАЙ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ВАРНА ОФРОУД 2009 1-4 МАЙ

    Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
    Уви понякока така се получава. Набьрзо места за гледане:
    1. Старт 10 часа пред поделение чайка ( след разклона за Звездица)
    2. Около 10:30 траверсите на паша дере. Само пеша.
    3. Около 10:15 на гьрба на Харамията . Иоля колите да ги оставяте на паркинга.
    Малко по кьсно ще пусна координати
    Според мен на траверсите ще е най готино,най вероятно ще има и малко пясъчно изпълнение И еднеците там не са за подценяване. А погледнато реално ако завали пък на харамията са много готини коловози УСПЕХ
    Човек се учи с много практика:D

    Коментар


    • До: ВАРНА ОФРОУД 2009 1-4 МАЙ

      Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
      Явор-Вромос е с проблеми в предния мост, изглежда е обърнал обеците .
      Така е като ги е сложил пак на обратно./на тех. преглед се вижда/

      Коментар


      • До: ВАРНА ОФРОУД 2009 1-4 МАЙ

        Официалното класиране в двата класа от първия ден е в двата прикачени PDF файлове.
        Прикачени файлове
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • До: ВАРНА ОФРОУД 2009 1-4 МАЙ

          Първоначално публикуван от ghost Преглед на мнение
          И кое му е коректното?. Хайде обяснете на човек, който не е от Варна, къде се намират "траверсите на Паша дере". Разбирам желанието Ви да защитите организаторите, може би сте един от тях, но мислите ли че пренебрежителното Ви отношение към публиката, спомага за развитиетието на Вашия спорт. И имайте предвид, че тази "секретност" е само във Варна.
          Аз също съм обикновен зрител.....Пърси ги дава така, защото повечето колеги знаят къде са местностите, а хората от други градове все имат по некой приятел във Варна. Не съм организатор и не мога да се меся в работата им. Така са преценили. Не мога да коментирам по темата. Съжалявам, ако съм нагрубил някой.

          Коментар


          • До: ВАРНА ОФРОУД 2009 1-4 МАЙ

            Здравейте и от мен...

            Току що чух " Мнооо убаво беше трасето !"
            Да ли или не, само съзтезателите си знаят....Но под въздействие на водката или на адреналина от днешния етап , участниците все още коментират деня.

            Публика, която стои до 23:39 ч. .....не виждам.

            Ето класирането отново








            Резултатите бяха публикувани в 19:30ч и всеки, който имаше някакви запитвания, имаше едночасов срок за контестации.





            Коментар


            • До: ВАРНА ОФРОУД 2009 1-4 МАЙ

              Днес доста закъснях за съзтезанието, но колегите от VICTORY EXTREME са заснели уникални кадри от трасето, които предполагам ще видим в следващето им предаване.
              Надявам се утре да имам по-добри попадения....

              Днес успях да стигна само до финала...

              На който Пламен Тенев, определено държеше здраво юздите...



              въпрки 38градуса температура , която го бореше.

              Ето един финал....



              Ето и втори финал.....



              Ама да не кажете, че съдиите са компрометирани, пак....

              Коментар


              • До: ВАРНА ОФРОУД 2009 1-4 МАЙ

                Първоначално публикуван от ghost Преглед на мнение
                И кое му е коректното?. Хайде обяснете на човек, който не е от Варна, къде се намират "траверсите на Паша дере". Разбирам желанието Ви да защитите организаторите, може би сте един от тях, но мислите ли че пренебрежителното Ви отношение към публиката, спомага за развитиетието на Вашия спорт. И имайте предвид, че тази "секретност" е само във Варна.
                Моите уважения, но не е "секретност" а по скоро предпазливост!
                Аз също съм от зрителите, но днес се издразних как други зрители, със приповдигнато настроение и управлявайки високопроходимите си машини се мъчеха да се набутват в трасето за да достигнат по добри позиции за гледане. Без дори да подозират, че на рали формат се кара бързо и някой състезател ще ги отнесе и няма да е весело!
                Другото което е факт и организаторите се опитаха да го обяснят е ,че при рали формата екстремите са дълбоко по трасето и за да се стигне до тях трябва да се кара по трасето , а това е опасно!
                За това и посочените точки са по малко, какво да правим- безопасността преди всичко. На трофитата ще се нагледаме на гърч- след месец!
                На закрития етап мисля, че всичко ще се компенсира!!!
                Желая успех на състезателите утре, и на всички безпроблемно закриване на кръга!!!
                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                Коментар


                • До: ВАРНА ОФРОУД 2009 1-4 МАЙ

                  Най-важното забравих....

                  Хората, без които това съзтезание , нямаше да е възможно

                  СПОНСОРИТЕ













                  Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 25-03-10, 15:37.

                  Коментар


                  • До: ВАРНА ОФРОУД 2009 1-4 МАЙ

                    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                    Моите уважения, но не е "секретност" а по скоро предпазливост!
                    И моите уважения, но тук изобщо не става въпрос за предпазливост. Не става въпрос за екстримите, а за точките за гледане, които вече са публикувани (Звездица, Паша дере и Харамията). Що требе заради нечия мания за секретност (предпазливост), да се рови из чичко Гугъл и да се обяснява с часове на гостите на Варна, как да се отиде до съответните места. Не може ли просто овреме, както за първия ден да се публикуват координатите?

                    Коментар


                    • До: ВАРНА ОФРОУД 2009 1-4 МАЙ

                      И нещо УНИКЛНО
                      Коко и финал....



                      Не е истина...ЦЯЛО ЧУДО






                      Коментар


                      • До: ВАРНА ОФРОУД 2009 1-4 МАЙ

                        А това наистина е пример - " да му дишаш във врата...."



                        По слухове същото се е случло и в клас ЕКСПЕРТ между Руси И Руслан, но колегите ще кажат.

                        Коментар


                        • До: ВАРНА ОФРОУД 2009 1-4 МАЙ

                          Абе за каква предпазливост говорите. Местните селски бекове щъкат както и където си искат. Няма и един комисар по опасните участъци да ги спира. Всъщност публиката четяща този форум и малкото истински фенове, които бяха наблизо успяваха някак си да опазят трасето от паразити, а не организаторите. Всякаква паплач се изпробва по трасето - то не бяха каруци, футболисти, атевета и какво ли още не. Вместо да се изпражнявате по темата конспиративност да бяхте организирали сеирджийските места поне. Колко трудно ще да е било на 2ри с трасе от 100км да се организират 3те места за публика? Сега за 3ти в последния момент се обявяват пак 3 места на 75км трасе. И на тези места ще е същата анархия. Ние сме тука на състезанието и вътре в екипите и пак не можем да разберем от къде ще се наблюдава трасето, а вие искате информация да се публикувала.

                          Коментар


                          • До: ВАРНА ОФРОУД 2009 1-4 МАЙ

                            Първоначално публикуван от VIPphoto Преглед на мнение
                            И нещо УНИКАЛНО
                            Коко и финал....



                            Не е истина...ЦЯЛО ЧУДО
                            Забелязвате ли странното приспособление отляво (жило, корда, тел, канап) и учудвате ли се за какво всъщност служи.....това е газта, която се контролира от навигатора, за да не вземе случайно водача да си позволи превишена скорост или други волности ......захласнах се по това нововъведение, но се коментира, че вече ще е задължително за всички състезателни автомобили, участващи в ралита към БФАС....

                            Коментар


                            • До: ВАРНА ОФРОУД 2009 1-4 МАЙ

                              Обръщам се към колегите, които си мислят че са в заблуда и седят пред комютрите и чакат наготово. ползваите програмата "Google earth" в нея като напишеш "харамията" или "паша дере" дори на български излизат с голяма точност месностите. А за тези дето ги мързи и програмата да отворят, "паша дере" се намира като поемеш по Аспаруховския мост посока Бургас, отклоняваш се към квартал "Аспарухово", поемаш към "Галата", на разклона преди Галата завиваш на дясно към местност "Ракитника" и переш само по пътя и той ще те отведе на "паша дере", което е след "Ракитника". "Харамията" е по пътя Варна-Бургас около разклона за Аврен, но дължа да отбележа че миналата година състезанието беше до Приселци незнам днес къде ще е, но щом колегата е казал зад Харамията, там ще да е. Ако съм сбъркал с обяснението си моля да бъда поправен от колегите!
                              "Един грам свършена работа струва много повече от 100 кила празни приказки!"

                              Коментар


                              • До: ВАРНА ОФРОУД 2009 1-4 МАЙ

                                Уви чак сега стигнах до компютър със стабилен интернет. Предния пост го писах от фоаето на един хотел.
                                Много постове на тема секретност ме предизвикват да отговоря. Винаги съм се дразнил от това, че организаторите не дават хубави места за гледане. Но днес се убедих, че много често са били прави. Днес въпреки много предупреждения, викове, ръкомахания на финала беше страшно. Искам да бъда разбран правилно. Това не е някакв каприз на организаторите. Не е въжможно да се обезопаси 100 км трасе в тежък терен. Не е възможно са се спрат 10 или 20 джипа със публика, които си мислят, че и те участват в състезанието. Колегите с фронтерите се убедиха лично и мисля, че съм успял да ги убедя
                                за нуждата от вътрешна дисциплина в публиката.
                                По повод съмненията, че не се дава умишлено информация. Днес който дойде на старта или на финала получи такава. Който се обади по телефон също. Организаторите уви не сме като шесторъкия Шива, за да успеем, хем да организираме добре състезание според изискванията на БФАС, хем да угодим на публиката. Тогава щаба на състезанието трябва да бъде поне от 100 човека.
                                А за тези които са в Кранево и не са успели да намерят информация за гледане- ами елате до щаба, там винаги има кой да ви каже. И Тенев и Чуров и Събин и Галиано и аз сме накъде там. Но все имайте впредвид, че състезателите все пак са с предимство.
                                А по принцип при този формат на състезанието, местата за гледане да ограничени. Много често интересните неща се случват дълбоко в трасето, а там наистина няма как да се стигне. Ако публиката очаква някакъв зверски траял няма как да оправдаем очакванията й. Местата за гледане са много зависими от прогнозата за времето.
                                Сега координатите
                                Старт : 43 10.944' и 27 50.776Е
                                Харамията 43 07.741 и 27 48.979Е На това място трябва да паркирате пред ресторанта и пеша да минете вдясно от него.
                                Паша Дере траверси : 43 06.622' и 27 55.437'Е . Тук отново трябва да паркирате на високото и после да слезете по траверсите. Там ще има колеги, които ще могат да ви упътят.
                                Има и нещо. Достоверна информация могат да подават, само хора от организаторите. Техните джипове са маркирани със Лепенки и а самите колеги са облечени със жилетки. Всякаква информация от типа " една жена там, каза че повече няма да минават джипове" е меко казано несериозна.
                                Освен това не забравяйте, че на места ще има и постове на ограните на КАТ, Така, че съобразявайте се и със правилниците ....
                                Аз вече мисля да си лягам. Но утре в 7:30 компютъра ще е пуснат до към 8:15. После ще може да ме намерите на старта, но не по-късно от 9:30.
                                Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                                NULLA TENACI INVIA EST VIA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X