Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
    Не става ли ако си купя готов джип? Той сам ще си избира пътя и ще минава насекъде и няма да се чупи никога!
    Става бе, ама да не си забравиш семките, че ще умреш от скука.

    Коментар


    • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

      Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
      А сега какъв е смисъла да оборудваш джип, след като трасето е само за задно и само да даваш газ и нищо не научаваш. И най смешното е , че и ти ме съветваш да си купя малки гуми, вместо организаторите да задължат джипките да бъдат оборудвани с кални гуми, пък какъвто и да е размер.
      Мен шампионат не ме интересува, но да бия километри, да плащам такси, гориво, хотели и т.н и да карам уж Трофи, дето по трасето раладжиите ще карат със 170км/час - не, благодаря.
      Явно, както писа един колега, състезанията са много и трябва да се привличат нахъсани състезатели със стокови джипки.
      ... се лъжете, че карате Трофи. В последните години Трофи Хоби се опрости и улесни максимално, докато пък в Експерта се усложни максимално.
      Как ще караш състезателно в Експерт, като не си минал в Хоби поне едно малко гадно дере за цял сезон...
      За да можеш да караш в Експерт, трябва да си тренираш и подготвяш и джипа и себе си.
      Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение

      Хубаво е да го има (клас Хоби), но и на мен този тип трасета на ми харесват. Хубаво би било да има каране и по дерета, горски пътеки, да се търси път през гората. Сега е в пъти по-лесно от една неделна разходка и се залага на бързото каране.
      Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
      Напълно подкрепям горе написаното . Нека има малко по хард зони и да се види подготовката на един екипаж не само даване на газ като преминаването може да се стимулира с бонус
      Не може да искаш да караш състезание ,а да не си си купил лебедка и гуми .
      Много сте прави колеги и точно такава е ситуацията в момента - за клас Хоби се прави едно бързо , ралиджийско трасе без екстреми за 60 - 70 км , което се минава на задно , а вторият ден въртят затворено трасе от 2 - 3 километра . И най жалкото е , че се налага този модел на новите състезатели в клас Хоби и те го приемат за даденост и , че това е истинското Трофи състезание ...
      Моето виждане за Трофи състезание е такова както го направихме на Верея Трофи - тридневно състезание като и трите дни се кара по пътна книга , трасе за Хоби бавно , спънато с технична навигация и леки екстремни места в трасето които да могат да се минават с подходящи гуми или лебедка , общи километри за трите дни не по малко от 150 км и средна скорост около 30 км/ч . За Експерт е почти същото , но с добавка достатъчно на брой екстреми от които една част трябва да може технично и с добре подготвен джип да се минава на ход . Така на края на третият ден се вижда кой е успял да подготви джипа си , да го опази и да го доведе до финала успешно , а бе с две думи кой може да кара Трофи . Това за мен е модела за трофи състезание в България и догодина Верея Трофи ще се проведе точно по този начин . Поздрави на всички .
      Последно редактирано от Бакалов; 08-10-15, 10:51.
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

        Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
        Сам знаеш колко пъти си описвал трасето Албена 2011 и какъв бе модела. Трасето за всички е едно, екстремите /трасе до 500метра/ също и всеки решава може ли да мине или не като съответно получава бонус.
        То не само на Албена трасето беше такова. Подобни бяха и в Тетевен, и в Трявна, и в Габрово, и в Н.Искър и т.н и си беше кеф.

        Коментар


        • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

          Моето мнение като участник в хоби класа съвпадат с мненията на колегите ,че е прекалено скоростно .Трябва да се спънат още трасетата с навигация и леки до средно трудни екстреми. Но за целта в правилника трябва да се изисква задължителна лебедка или силно да се препоръчва такава и задължително кални гуми .В противен случай тапите са неизбежни ,като на Кърджали ден първи, кадето се стигна до анулиране на етапа.
          За Верея трофи .Живко може още да се спъне трасето района предразполага това.За мен спънат бе само началото на ден втори,това е моето виждане.
          Като примери за хоби трасета бих посочил Варна само ден 3ти и Шумен трофи ,което за съжеление не е част от календара на веригата.

          Коментар


          • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

            С този клас Хоби, трудно ще се изгладят нещата за догодина. Като спънете трасетата, направите екстреми, участниците рязко ще намалеят. Кога е имало толкова голям брой джипове в даден клас. Нали сте съгласни, че тези с подготвените джипки, които карат в Хоби, не им се кара в Експерта да не си трошат машините, е тогава няма угодия. Сами виждате, че идваме да караме, да Пинем да хапнем и да се повеселим, който е по подготвен, си е в Експерт.Тази Гега, отговаря за там и в момента я карам не е моя, но живот и здраве, догодина, ще я взема и ще карам Рейнф.Копривщица. Мислете новият правилник, аз ще изчакам и без туй немога да си харесам какво да си купя, и за какво да става.
            Последно редактирано от lyubo73; 08-10-15, 20:08.
            0887 526 564/ 0897 933 755 /

            Коментар


            • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

              Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
              С този клас Хоби, трудно ще се изгладят нещата за догодина. Като спънете трасетата, направите екстреми, участниците рязко ще намалеят. Кога е имало толкова голям брой джипове в даден клас. Нали сте съгласни, че тези с подготвените джипки, които карат в Хоби, не им се кара в Експерта да не си трошат машините, е тогава няма угодия. Сами виждате, че идваме да караме, да Пинем да хапнем и да се повеселим, който е по подготвен, си е в Експерт.Тази Гега, отговаря за там и в момента я карам не е моя, но живот и здраве, догодина, ще я взема и ще карам Рейнф.Копривщица. Мислете новият правилник, аз ще изчакам и без туй немога да си харесам какво да си купя, и за какво да става.
              Ако ще правиш кола за експерт, си вземи някакъв кош в който да се съберете с навигатора. Купе с рама и регистрация. Другото ще си го донадиш. Щото още няма измислена такава заводска кола.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                С този клас Хоби, трудно ще се изгладят нещата за догодина. Като спънете трасетата, направите екстреми, участниците рязко ще намалеят. Кога е имало толкова голям брой джипове в даден клас. Нали сте съгласни, че тези с подготвените джипки, които карат в Хоби, не им се кара в Експерта да не си трошат машините, е тогава няма угодия. Сами виждате, че идваме да караме, да Пинем да хапнем и да се повеселим, който е по подготвен, си е в Експерт.Тази Гега, отговаря за там и в момента я карам не е моя, но живот и здраве, догодина, ще я взема и ще карам Рейнф.Копривщица. Мислете новият правилник, аз ще изчакам и без туй немога да си харесам какво да си купя, и за какво да става.
                Любо решението е просто - като ви харесва скоростно каране записвайте се при раладжиите, и там има класове. Като искате да ставате раладжии, само недейте мислете, че там джипките са стокови и там си требе съответното оборудване.
                А иначе ти как мислиш, че станаха тези подготвени джипки? Станаха като се караше в боя, по трасе каквото трябва и като разбереш какво ти трябва за да може да преодоляваш препятствията които предлага трофи карането.Чупиш- усилваш, променяш, чупиш-усилваш, променяш. Демек харчиш пари. Който държи на моментното статукво, ми прилича на човек който вдига три пъти на ден ютия и си мисли, че прави мускули.
                А иначе си прав - докато стане джипката такава каквато трябва, всеки с такава джипка е изхарчил по състезания, ремонти и подобряване едни пари дето вече не ми се дават и за това искам да карам Трофи Хоби, ама наистина Трофи Хоби.
                Но както и да е - ти няма да разбереш, щото не си карал, когато аз съм карал и имаш друга нагласа, организаторите няма да променят трасетата, а моите писаници почват да приличат на песента на Тодор Колев - Жалба за младост.
                Живи и здрави. Както писах -за всяко сътезание си има пътници.

                Коментар


                • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                  Напълно съм съгласен с Tedo56 ,хора ние сме болни от една болест наречена-офроуд.Може да има 10 участника в Експерт и 10 в Хоби,но да е много по зрелищно състезание ,от 10 Експерт(средно са толкова в този клас) и 25 в Хоби,от който половината са в напълно стоков вид,както каза Тедо от асфалта с лепенките и по черно!Да има клас Прототип(Експерт) и клас Адвенчър(Хоби) ,Прототипите са си с извращенията ,а Адвенчъра да е малко по сложно от към навигация ,,че защо не и някой по лек екстрем ,,че то сега и стоково кола ще мине там където минава клас Хоби!Експерта става прекалено сложен ,трасетата се правят на такива места ,където лебедката трябва да е мощна за да издрапаш. То е ясно ,че отивайки на състезание ,вече джипката започва да се прежлава малко по малко.Кой от Хоби да си сложи лебедка ,като трасетата са елементарни,само дето едни 30 кила ще ти тежат отпред.КОйто иска състезание ,да има адекватно оборудване.Гомемите умове да се съберат и да мислят,защото навсякъде офроуда се развива,при нас се влошава. И пак казвам,че ако се разделят класовете по кубатури ,ще е по добре. Ето в Рейнфорест Балканс 2016 ,ще участва вицешампион по дрифт за стокови коли от Австрия до 2900 кубика,щото за тез кубици ,той е най добър,не може да се мери с някой заводски GT-R ,щото няма смисъл просто.
                  Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
                  Уаз 469
                  Nissan Patrol Y160

                  Коментар


                  • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                    Не мога да разбера какво толкова го умувате този клас хоби - лесен бил, тежък бил, несериозен бил, прочее. Каквото и да се направи, пак ще има недоволни. За мен клас Хоби във вида, в който е в момента, е перфектен. Някои органозатори го правят малко по-тежък, други - по-ралиджийски. Който има подготвен джип може да раздава газ и да се бори за класиране, който няма се учи и ако реши си развива колата. На мен лично ми е голяма мъка, че не мога да участвам.

                    Стига сте мрънкали, карайте докато може, в момента има уникални условия - ниски стартови такси, почти никакви изисквания към машините, организират се състезания във всеки географски регион, терените са такива, че всеки може да реши дали да подава и да чупи машината или ад кара кротко и да се върне здрав. Карайте докато може, че тази вратичка няма да е отворена вечно.

                    Коментар


                    • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                      Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                      Не мога да разбера какво толкова го умувате този клас хоби - лесен бил, тежък бил, несериозен бил, прочее. Каквото и да се направи, пак ще има недоволни. За мен клас Хоби във вида, в който е в момента, е перфектен. Някои органозатори го правят малко по-тежък, други - по-ралиджийски. Който има подготвен джип може да раздава газ и да се бори за класиране, който няма се учи и ако реши си развива колата. На мен лично ми е голяма мъка, че не мога да участвам.

                      Стига сте мрънкали, карайте докато може, в момента има уникални условия - ниски стартови такси, почти никакви изисквания към машините, организират се състезания във всеки географски регион, терените са такива, че всеки може да реши дали да подава и да чупи машината или ад кара кротко и да се върне здрав. Карайте докато може, че тази вратичка няма да е отворена вечно.
                      Подкрепям напълно!!
                      "АСК ЗАГОРА 4х4"
                      0897937797....по всяко време!

                      Коментар


                      • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                        Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                        Не мога да разбера какво толкова го умувате този клас хоби - лесен бил, тежък бил, несериозен бил, прочее. Каквото и да се направи, пак ще има недоволни. За мен клас Хоби във вида, в който е в момента, е перфектен. Някои органозатори го правят малко по-тежък, други - по-ралиджийски. Който има подготвен джип може да раздава газ и да се бори за класиране, който няма се учи и ако реши си развива колата. На мен лично ми е голяма мъка, че не мога да участвам.

                        Стига сте мрънкали, карайте докато може, в момента има уникални условия - ниски стартови такси, почти никакви изисквания към машините, организират се състезания във всеки географски регион, терените са такива, че всеки може да реши дали да подава и да чупи машината или ад кара кротко и да се върне здрав. Карайте докато може, че тази вратичка няма да е отворена вечно.
                        Павлов, приятелю, според мен, всеки може да изкаже мнението си, по възможност без да засяга другите. Ти искажи твоето, без да даваш наставления какво да правят другите. Само не се разбира твоето Хоби, Хоби Трофи ли е. Защото ние пишем за Хоби Трофи.

                        Миленчо, ти като какъв го подкрепяш - като организатор или като участник. Като организатор, според мен, по правилно е да четеш мненията и ако искаш можеш да се съобразяваш тях или не, а не да ги одобряваш или отричаш. Разбира се, тъй като никой не ти забранява да искажеш твоето мнение, можеш да коментираш защо Трофи Хоби е такова каквото е.

                        Коментар


                        • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                          Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                          Павлов, приятелю, според мен, всеки може да изкаже мнението си, по възможност без да засяга другите. Ти искажи твоето, без да даваш наставления какво да правят другите. Само не се разбира твоето Хоби, Хоби Трофи ли е. Защото ние пишем за Хоби Трофи.

                          Миленчо, ти като какъв го подкрепяш - като организатор или като участник. Като организатор, според мен, по правилно е да четеш мненията и ако искаш можеш да се съобразяваш тях или не, а не да ги одобряваш или отричаш. Разбира се, тъй като никой не ти забранява да искажеш твоето мнение, можеш да коментираш защо Трофи Хоби е такова каквото е.
                          Тедо, не се засягай, не искам да те обидя. Не ти харесва - не караш. Нямаш възможност - не караш. Просто е. Видя ли колко участници имаше на Загора Трофи? На тях им харесва и карат. Аз ги гледах от компютъра.

                          Коментар


                          • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                            Написаното в тази тема по никакъв начин не ангажира мнението и помислите на други участници, или празнодумци.
                            P.S. Авторът си запазва правото, по всяко едно време да се откаже от написаното от него тук и да купи на жена си нова пералня, както бе обещал. Но надали.
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                              Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение

                              Миленчо, ти като какъв го подкрепяш - като организатор или като участник. Като организатор, според мен, по правилно е да четеш мненията и ако искаш можеш да се съобразяваш тях или не, а не да ги одобряваш или отричаш. Разбира се, тъй като никой не ти забранява да искажеш твоето мнение, можеш да коментираш защо Трофи Хоби е такова каквото е.
                              И като организатор и като състезател в този клас Тедо!
                              Подкрепих мнението на колегата Павлов защото съм съпричастен с написаното от него!Това проблем ли е?
                              "АСК ЗАГОРА 4х4"
                              0897937797....по всяко време!

                              Коментар


                              • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                                Умуваме клас Хоби,защото този клас прави почти цялото състезание!Без този клас ще гледаш пред компютъра ти около десетина участника.Повечето състезания са организират от самите състезатели и си ходя едни и същи участници като на гости.Правила има ,но не се спазват.Техническия преглед е пълен таш.к ,щото се бориш за всеки участник и нямаш избор да върнеш някой,а и всичко са приятели ,как ще му кажеш,че не изпълнява нещо по правилника.Ето за пример ,мой познат започна със стоков Патрол ,сега е на гуми 35-ци ,а вече е с двигател от БМВ.тоест момчето се развива,утре може и да резне и олекоти джипката-лошо няма ,но като ще е състезание да е такова ,иначе няма смисъл да се викат медии да отразяват друсни полянки.
                                Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
                                Уаз 469
                                Nissan Patrol Y160

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X