Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

    Недоволни винаги ще има,в този клас се състезават машини без клетка,без лебедка,хора които са без някакви знания за офроуда.Организатора се мъчи да намери безопасно и по леко трасе,зада няма проблеми.Ако се поставят по вече изисквания към участницие,то те ще им се намали броя.

    Коментар


    • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Докато няма приети минимални задължителни състезателни дистанции/брой и вид на екстремите/брой състезателни дни/задължителни елементи в пътните книги (свързани със степента на трудност на ориентацията) и т.н. и т.н. за всички състезания от веригата или казано с две думи - приети и утвърдени стандарти, ще е така... Селската кушия е хубаво нещо за публиката, но тя трябва да е "черешката на тортата", а не половината торта...
      Тук колегата Марто го е написъл, точно ясно и кратко.

      Коментар


      • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

        Колеги,забравяте в цялото това писане и приказване за разходки в клас "хоби",че при един дъжд от 10-20лт/кв.м. над половината участници в този клас няма да могат да се движат изобщо по трасето.Още на първият по-дълъг баир/наклон/ще стане такава тапа,че чак не ми се мисли колко щети ще понесат джиповете.
        И за да съм по-ясен ще го напиша така.Мрънкат състезатели с ПОДГОТВЕНИ МАШИНИ ЗА КЛАС "ЕКСПЕРТ",КОИТО ОБАЧЕ НЕ ИМ СЕ ВЛИЗА В ЕКСТРЕМИ,А ИНАЧЕ СА ВЛОЖИЛИ ДОСТА ПАРИ В МАШИНИТЕ СИ И ЗАТОВА КАРАТ В "ХОБИ".Все едно един средношколец да се надбягва с дете от втори клас.
        Понеже съм директен ще ги назова с имена-Петър Янков от Русе,Тедо 56,Деян Давидов,Благой и т.н.Дори и хора,които не карат-Венци,Марто....
        Всички имат опит,машини,трипове,лебедки и достатъчно оборудване да карат в "експерт",но...питам:КАКВО ПРАВИ,НАПРИМЕР ЕДНА ПОЧТИ СТОКОВА МАШИНА,БЕЗ "СИЛВЕРСТОНИ",БЕЗ ЛЕБЕДКА,БЕЗ ТРИП ПРИ ЛОШИ МЕТЕРИОЛОГИЧНИ УСЛОВИЯ ПО ТРАСЕ,КОЕТО НЕ Е СЪОБРАЗЕНО С ТЯХ?
        КАКВО СЕ ПОЛУЧИ НА КЪРЖАЛИ?
        Що се отнася за втория или третия ден,при наличието на над 40 екипажа и реален старт след 10.00ч сутринта навигация 20-30км по както искате истинско трофи трасе кога ще приключи етапа,кога ще се прави класиране,кога ще се награждава?
        Ако наистина искате истинско трофи-Бреслау,Реинфорест,Балкан маратон.....Ама там таксите са други,губиш една седмица,няма никакви шикалкавения за гуми,преглед,трасета и т.н.
        Та колко са навити за "хоби" трофи?
        Чавдар Владимиров
        0887/912075
        Ленд Ровър Диско 1
        Самуад в проект

        Коментар


        • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

          Ако мислиш, че моя Патрол дето има една лебедка и трип е подготвен за тежкия клас....не знам..... Единствено на Шумен карах с подходящи гуми и те бяха взети на заем.
          TT-Tuning Team
          АСК Добрич

          Коментар


          • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

            Чаро аз не мрънкам, а изказвам моето мнение, желание, представа, ти изказваш твоето. Ако си прочел внимателно какво съм написал, щеше да разбереш, че моето мнение е, че всеки организатор организира състезанието както си го разбира и е добре, че се намират хора да организират състезания. Състезателят - Ако иска кара, ако не иска не кара, идва и люпи семки или снима, или въобще не идва.

            Също така съм написал защо съм се отказал от екстремното каране - трасетата станаха по тежки, не съм си прежалил джипа и много ми излизаше от джоба след такова състезание, затова карам в Хоби.
            Да джипа ми е оборудван, но не само заради състезанията, особено клетката, а защото при една разходка можех да убия себе си и дъщеря си, а и защото обичам да съм сигурен в джипа си доколкото мога.

            На въпроса ти - "КАКВО ПРАВИ,НАПРИМЕР ЕДНА ПОЧТИ СТОКОВА МАШИНА,БЕЗ "СИЛВЕРСТОНИ",БЕЗ ЛЕБЕДКА,БЕЗ ТРИП ПРИ ЛОШИ МЕТЕРИОЛОГИЧНИ УСЛОВИЯ ПО ТРАСЕ,КОЕТО НЕ Е СЪОБРАЗЕНО С ТЯХ?"
            и при това твое мнение - "че при един дъжд от 10-20лт/кв.м. над половината участници в този клас няма да могат да се движат изобщо по трасето.Още на първият по-дълъг баир/наклон/ще стане такава тапа,че чак не ми се мисли колко щети ще понесат джиповете.", аз бих задал този въпрос по друг начин - А какво прави организатора при ситуация описана от теб - спира състезанието ли, що ли, или всеки да си поема риска и да кара, пък да става каквото има да става.
            Самия ти казваш, че Трофито е сериозно нещо, но може би визираш или приемаш за Трофи само експертите.
            Иначе моето мнение и отговор на твоя въпрос е, че такива машини нямат място в Трофи състезание, та дори да е Хоби.

            "КАКВО СЕ ПОЛУЧИ НА КЪРЖАЛИ?"(както и в Албена, както и на други места) - отговора е: Добре, че имаше мрънкала (според теб) с подготвени джипове, че щяха да бъдат много дълги състезания. Не само Кольо помага.
            А ако искам истинско Трофи, тези които описваш - можеш да бъдеш сигурен, че мога да отида, обаче аз не искам - искам да карам Трофи Хоби по трасета до 2011г., като няма такива, ще карам на каквито има или няма да карам.
            Та така Г-н Чаро.
            Иначе купона на Нова Черна беше супер.

            Коментар


            • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

              .Мрънкат състезатели с ПОДГОТВЕНИ МАШИНИ ЗА КЛАС "ЕКСПЕРТ",КОИТО ОБАЧЕ НЕ ИМ СЕ ВЛИЗА В ЕКСТРЕМИ,А ИНАЧЕ СА ВЛОЖИЛИ ДОСТА ПАРИ В МАШИНИТЕ СИ И ЗАТОВА КАРАТ В "ХОБИ".
              Чаро да не ти развивам теории за свободата на изразяване във форума,но това че мнението на някой съфорумници не съвпада с твоето не ги превръща автоматично в мрънкащи,моля те да спазваш добрия тон.
              Мисля ,че имам минимум технически знания за да преценя кога джипа ми е подготвен за клас експерт.Не вменявай на колегите че джип с Силвърстони 33, китаиска лебедка 8.2либри и 2 инча окачване без нито един блокаж е подготвен джип за експерта.Колко пари съм вложил си е моя работа,което ми дава право да карам в хоби или ако реша мога и да не карам.А замислял ли си се ,че може да има и др. причина поради каято не карам в експерта
              КАКВО СЕ ПОЛУЧИ НА КЪРЖАЛИ?.
              Като даваш за пример КърДжали ти знаеш ли какво се случи,там ли беше в коловозите ? Там тапата не я направи никои от хоби класа.Грешка бе на организатора ,че пусна третия клас,,разходкаджии,,преди хобито в трасето на хоби класа те затвориха пътя.Не давай за пример събития на който не си присъствал така рискуваш да се злепоставиш.



              Чаро всичко това го пиша не да се конфронтирам с теб или някой друг.И приеми че има хора и с различно от твоето мнение които не са мрънкачи.Успех с подготовката за Нова Черна 2016

              Коментар


              • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                Първоначално публикуван от unikat13 Преглед на мнение
                .Мрънкат състезатели с ПОДГОТВЕНИ МАШИНИ ЗА КЛАС "ЕКСПЕРТ",КОИТО ОБАЧЕ НЕ ИМ СЕ ВЛИЗА В ЕКСТРЕМИ,А ИНАЧЕ СА ВЛОЖИЛИ ДОСТА ПАРИ В МАШИНИТЕ СИ И ЗАТОВА КАРАТ В "ХОБИ".
                Чаро да не ти развивам теории за свободата на изразяване във форума,но това че мнението на някой съфорумници не съвпада с твоето не ги превръща автоматично в мрънкащи,моля те да спазваш добрия тон.
                Мисля ,че имам минимум технически знания за да преценя кога джипа ми е подготвен за клас експерт.Не вменявай на колегите че джип с Силвърстони 33, китаиска лебедка 8.2либри и 2 инча окачване без нито един блокаж е подготвен джип за експерта.Колко пари съм вложил си е моя работа,което ми дава право да карам в хоби или ако реша мога и да не карам.А замислял ли си се ,че може да има и др. причина поради каято не карам в експерта
                КАКВО СЕ ПОЛУЧИ НА КЪРЖАЛИ?.
                Като даваш за пример КърДжали ти знаеш ли какво се случи,там ли беше в коловозите ? Там тапата не я направи никои от хоби класа.Грешка бе на организатора ,че пусна третия клас,,разходкаджии,,преди хобито в трасето на хоби класа те затвориха пътя.Не давай за пример събития на който не си присъствал така рискуваш да се злепоставиш.



                Чаро всичко това го пиша не да се конфронтирам с теб или някой друг.И приеми че има хора и с различно от твоето мнение които не са мрънкачи.Успех с подготовката за Нова Черна 2016

                Добре,нека да се доуточним.Никога не съм казвал,че моето мнение е миродавно,напротив винаги съм се стремял да се вслушвам в съвети,било те и против моите виждания.
                Идеята ми е да правя трасета/говоря за Нова Черна/,които ще се преминават от джиповете от "хоби"класа при всякакви метео условия.Или поне така се старая да бъде.
                Споменах Кърджали с мисълта,че там се е получило да карате само няколко километра от старта-не да упрекна някого,а да дам пример,че може да се провали цял ден,цял етап,ако се получи тапа.
                За джипа ти ти си знаеш колко е подготвен,но във всички случаи е една идея по-подготвен от джипа на Кольо от Шумен,например.Няма лошо разбира се да караш в който клас си решил,но....рали било,леко било,ами толкова можем да го направим.
                Толкова са ни възможностите и релефа ,с който разполагаме тук,знаеш го добре.Нямаме планина,ограничени сме от Дунав,много ниви...да не изброявам,че ще излезе като оправдание.Винаги сме се водили от идеята да не правим трасе за чупене на джиповете и те да могат да си покарат.Дори на "експерта "преправих например SS5/патенцата/ с идеята да не се борят с тинята в реката цял ден.Ако ги бяхме пуснали вътре в Дунав никой нямаше да има шанс да стигне до финала на етапа,т.е.етапа щеше да приключи там.Е няма да е честно спрямо екипажите,пропътували над 300+км да карат само 14-15км.,нали?Дори и за "хоби"класа.Винаги може да се направи невъзможно преминаване,без да е блато или кал.
                Що се отнася до Нова Черна 2016 мога само да кажа,че съм разочарован тази година от моите съселяни и съм много резервиран към организиране на състезание през 2016г.тук в Нова Черна.
                Дано отговора ми да е бил изчерпателен и да съм се изразил така,че да ме разбереш.Ако не,значи и да се изразявам толкова мога./мога и в стихотворна форма,ако желаеш/
                Чавдар Владимиров
                0887/912075
                Ленд Ровър Диско 1
                Самуад в проект

                Коментар


                • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                  Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                  Чаро аз не мрънкам, а изказвам моето мнение, желание, представа, ти изказваш твоето. Ако си прочел внимателно какво съм написал, щеше да разбереш, че моето мнение е, че всеки организатор организира състезанието както си го разбира и е добре, че се намират хора да организират състезания. Състезателят - Ако иска кара, ако не иска не кара, идва и люпи семки или снима, или въобще не идва.

                  Също така съм написал защо съм се отказал от екстремното каране - трасетата станаха по тежки, не съм си прежалил джипа и много ми излизаше от джоба след такова състезание, затова карам в Хоби.
                  Да джипа ми е оборудван, но не само заради състезанията, особено клетката, а защото при една разходка можех да убия себе си и дъщеря си, а и защото обичам да съм сигурен в джипа си доколкото мога.

                  На въпроса ти - "КАКВО ПРАВИ,НАПРИМЕР ЕДНА ПОЧТИ СТОКОВА МАШИНА,БЕЗ "СИЛВЕРСТОНИ",БЕЗ ЛЕБЕДКА,БЕЗ ТРИП ПРИ ЛОШИ МЕТЕРИОЛОГИЧНИ УСЛОВИЯ ПО ТРАСЕ,КОЕТО НЕ Е СЪОБРАЗЕНО С ТЯХ?"
                  и при това твое мнение - "че при един дъжд от 10-20лт/кв.м. над половината участници в този клас няма да могат да се движат изобщо по трасето.Още на първият по-дълъг баир/наклон/ще стане такава тапа,че чак не ми се мисли колко щети ще понесат джиповете.", аз бих задал този въпрос по друг начин - А какво прави организатора при ситуация описана от теб - спира състезанието ли, що ли, или всеки да си поема риска и да кара, пък да става каквото има да става.
                  Самия ти казваш, че Трофито е сериозно нещо, но може би визираш или приемаш за Трофи само експертите.
                  Иначе моето мнение и отговор на твоя въпрос е, че такива машини нямат място в Трофи състезание, та дори да е Хоби.

                  "КАКВО СЕ ПОЛУЧИ НА КЪРЖАЛИ?"(както и в Албена, както и на други места) - отговора е: Добре, че имаше мрънкала (според теб) с подготвени джипове, че щяха да бъдат много дълги състезания. Не само Кольо помага.
                  А ако искам истинско Трофи, тези които описваш - можеш да бъдеш сигурен, че мога да отида, обаче аз не искам - искам да карам Трофи Хоби по трасета до 2011г., като няма такива, ще карам на каквито има или няма да карам.
                  Та така Г-н Чаро.
                  Иначе купона на Нова Черна беше супер.
                  Не пали от четвърт,виж какво съм отговорил на Петър,а ако съм те засегнал персонално,извинявай,наистина не е с умисъл.
                  Чавдар Владимиров
                  0887/912075
                  Ленд Ровър Диско 1
                  Самуад в проект

                  Коментар


                  • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                    Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                    Не пали от четвърт,виж какво съм отговорил на Петър,а ако съм те засегнал персонално,извинявай,наистина не е с умисъл.
                    Не съм се засегнал, а и аз ако имах нещо против теб и организираното от теб състезание щях да пиша във вашата тема.
                    Отговаряйки на твоите въпроси и задавайки ти въпроси, всъщност аз доразвих моята теза, желания и предложения към организаторите за по сложни трасета в Трофи Хоби.
                    На разходките на които ходим трасетата са по сложни и джипките са като на състезание в Хоби - има с гуми 33", има и с 35", има стокови, има леко оборудвани, има добре оборудвани, има всякакви и всички знаят, че може да ги поочукат, но също така знаят, че джип в гората няма да бъде оставен.
                    Пак искам да подчертая - в Трофи не се кара с 80км., а се преодоляват естествени и оставени от човешката дейност препятствия.
                    Според мен - джип без кални гуми и лебедка не е предназначен за Трофи, дори това да е Трофи Хоби, а за разходки.

                    Коментар


                    • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                      Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                      Колеги,забравяте в цялото това писане и приказване за разходки в клас "хоби",че при един дъжд от 10-20лт/кв.м. над половината участници в този клас няма да могат да се движат изобщо по трасето.Още на първият по-дълъг баир/наклон/ще стане такава тапа,че чак не ми се мисли колко щети ще понесат джиповете.
                      И за да съм по-ясен ще го напиша така.Мрънкат състезатели с ПОДГОТВЕНИ МАШИНИ ЗА КЛАС "ЕКСПЕРТ",КОИТО ОБАЧЕ НЕ ИМ СЕ ВЛИЗА В ЕКСТРЕМИ,А ИНАЧЕ СА ВЛОЖИЛИ ДОСТА ПАРИ В МАШИНИТЕ СИ И ЗАТОВА КАРАТ В "ХОБИ".Все едно един средношколец да се надбягва с дете от втори клас.
                      Понеже съм директен ще ги назова с имена-Петър Янков от Русе,Тедо 56,Деян Давидов,Благой и т.н.Дори и хора,които не карат-Венци,Марто....
                      Всички имат опит,машини,трипове,лебедки и достатъчно оборудване да карат в "експерт",но...питам:КАКВО ПРАВИ,НАПРИМЕР ЕДНА ПОЧТИ СТОКОВА МАШИНА,БЕЗ "СИЛВЕРСТОНИ",БЕЗ ЛЕБЕДКА,БЕЗ ТРИП ПРИ ЛОШИ МЕТЕРИОЛОГИЧНИ УСЛОВИЯ ПО ТРАСЕ,КОЕТО НЕ Е СЪОБРАЗЕНО С ТЯХ?
                      КАКВО СЕ ПОЛУЧИ НА КЪРЖАЛИ?
                      Що се отнася за втория или третия ден,при наличието на над 40 екипажа и реален старт след 10.00ч сутринта навигация 20-30км по както искате истинско трофи трасе кога ще приключи етапа,кога ще се прави класиране,кога ще се награждава?
                      Ако наистина искате истинско трофи-Бреслау,Реинфорест,Балкан маратон.....Ама там таксите са други,губиш една седмица,няма никакви шикалкавения за гуми,преглед,трасета и т.н.
                      Та колко са навити за "хоби" трофи?
                      Я се поясни ,че нещо не те разбрах?
                      Ти изобщо прочел ли си какво съм писал до тук и какво казват Тедо,Мартин,Дидо. Казах ти някой работи в телефонния разговор преди организираното от теб "състезание" но не ме разбра както сега аз не те разбирам. Искам да ти кажа че говорим на различни езици.
                      Само ще кажа следното: Явно си добър домакин и всички те похвалиха за телето, ракията ,купона ,концерта че дори сравниха Нова черна с Приморско. Казах ти преди състезанието от калибъра на Нова черна с неспазване на правилници е за раздел "селска кушия" а не за Bulgaria Trophy Challenge.
                      Състезанията с автомобили се провеждат на обикновени пътища и извън пътя а не на специално построени за състезания писти. Състезанията са по отворен маршрут от една точка до друга разделен на отделни етапи. Във всеки етап автомобилите стартират през равни интервали и трябва да преминат по определен маршрут очертан от контролни пунктове. Класирането е според сумарното време за изминаване на цялото разстояние.
                      Автомобилите са базирани на серийни модели достъпни в търговската мрежа като допустимите промени спрямо серийния модел са строго регламентирани. Задължително е да отговарят напълно на законите за движение по пътищата.
                      Екипажът се състои от пилот и навигатор. Навигаторът постоянно инструктира пилота как и с каква скорост да се движи ръководейки се от схема на маршрута изготвена при предварително опознаватнелно преминаване или от организаторите на състезанието.
                      Най-известните състезания са тези на Световен рали шампионат, организирани от ФИА. Съществуват и многобройни регионални и национални рали шампионати.
                      Рали рейд
                      Рали рейд (на английски Rallye Raid) е вид многодневно автомобилно рали. За разлика от традиционните ралита, които се провеждат на обществени или частни пътища, този вид ралита се провеждат офроуд - в пустини и други пресечени местности.
                      В рали рейд участват както автомобили (предимно джипове и бъгита), така и мотоциклети и камиони.
                      Най-известното такова рали е Рали Дакар. Други реномирани състезания са Рали Фараон в Египет, Орпи Мароко, Австралийско сафари и Дезерт Челъндж в Обединените арабски емирства.
                      Автомобилите участващи в Bulgaria Trophy Challenge по какви правила са построени? Състезателните трасета от Bulgaria Trophy Challenge защо имат етапи на специално построени писти? Защо се допускат до състезания от Bulgaria Trophy Challenge автомобили които не отговарят на ЗДП и правилника за неговото прилагане?

                      Повдигнатия от Мартин въпрос относно последния ден на Нова черна:
                      Прологът (гр. πρόλογος, „предшестващи думи“) е първата част на атическа трагедия, в която се представя основната част от действието преди събитията в драмата и предупреждение, обикновено божествено, какво ще се случи при неспазване на някакво ограничение. В пролога се представят партиите на актьорите преди влизането на хора Отделната партия на всеки актьор през пролога също се нарича пролог



                      Епилог (от гръцки epílogos, буквално послеслов) е последната част в сюжета на дадено литературно произведение, която от известна дистанция на времето разкрива съдбите на героите след развръзката в творбата. В епилога могат да се доизяснят някои техни взаимоотношения и мотиви, да се хвърли светлина върху интригата и причините за конфликта, описан в произведението (завръзка), или се използва от автора за отправяне на определени послания към читателите. Композиционно, тази част от творбата се смята за несъществена, освен ако не обхваната и органично свързана с художествения замисъл на автора.
                      В състезания от рода на ТАТ и RFC се организира Пролог (шоу за публиката и медиите и представяне на екипажите когато всички участници са със здрави автомобили) никъде не се прави епилог когато част от състезателите са отпаднали. Никъде Пролога не е самостоятелен етап и то в края на състезанието. В същност Епилога в едно състезание е награждаването на участниците.
                      Събития са отворени за превозни средства с максимално брутно тегло до 3500 килограма за групи T1, T2 и T3, и по-голяма от 3500 кг за група T4, своевременно които притежават сертификат за регистрация.
                      Превозните средства се разделят на следните категории:
                      Група T1: Прототипи
                      Група T2: Серийно производство
                      Група T3: Подобрени
                      Група T4: Серия крос-кънтри Камиони .
                      Има два цилиндъра класа: Клас 1 за товарни автомобили, оборудвани с двигател с номинална работен обем от 10 000 cm3.or свърши. Class 2 за товарни автомобили, оборудвани с двигател с nomial обем на двигателя по-малко от 10 000cm3. Няма да има отделно класиране за Т4 камиони.
                      Къде в световния автомобилен спорт има клас експерт и клас хоби? Bulgaria Trophy Challengeе хубаво да издава сертификат на участващите автомобили, че автомобила отговаря на изискванията за построяване на автомобил. Това ако бъде направено няма да има претенции. Ще се знае категорията за която е подготвен автомобила, какви гуми имат право да се ползват,средства за безопасност и други.
                      Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                      Добре,нека да се доуточним.Никога не съм казвал,че моето мнение е миродавно,напротив винаги съм се стремял да се вслушвам в съвети,било те и против моите виждания.
                      Идеята ми е да правя трасета/говоря за Нова Черна/,които ще се преминават от джиповете от "хоби"класа при всякакви метео условия.Или поне така се старая да бъде.
                      Споменах Кърджали с мисълта,че там се е получило да карате само няколко километра от старта-не да упрекна някого,а да дам пример,че може да се провали цял ден,цял етап,ако се получи тапа.
                      За джипа ти ти си знаеш колко е подготвен,но във всички случаи е една идея по-подготвен от джипа на Кольо от Шумен,например.Няма лошо разбира се да караш в който клас си решил,но....рали било,леко било,ами толкова можем да го направим.
                      Толкова са ни възможностите и релефа ,с който разполагаме тук,знаеш го добре.Нямаме планина,ограничени сме от Дунав,много ниви...да не изброявам,че ще излезе като оправдание.Винаги сме се водили от идеята да не правим трасе за чупене на джиповете и те да могат да си покарат.Дори на "експерта "преправих например SS5/патенцата/ с идеята да не се борят с тинята в реката цял ден.Ако ги бяхме пуснали вътре в Дунав никой нямаше да има шанс да стигне до финала на етапа,т.е.етапа щеше да приключи там.Е няма да е честно спрямо екипажите,пропътували над 300+км да карат само 14-15км.,нали?Дори и за "хоби"класа.Винаги може да се направи невъзможно преминаване,без да е блато или кал.
                      Що се отнася до Нова Черна 2016 мога само да кажа,че съм разочарован тази година от моите съселяни и съм много резервиран към организиране на състезание през 2016г.тук в Нова Черна.
                      Дано отговора ми да е бил изчерпателен и да съм се изразил така,че да ме разбереш.Ако не,значи и да се изразявам толкова мога./мога и в стихотворна форма,ако желаеш/
                      Хоби,Хоби,Хоби. Престанете с това Хоби. Това е клас с неизяснен статут. Тедо спомена Албена 2011 но там нямаше клас Хоби. Бяхме направили едно основно трасе което е еднакво за всички автомобили и имаше екстреми които бяха за бонус време. Екстремите можеше да се минават както и от сегашните Хоби така и от сегашния Експерт. Който иска да има добро класиране минава през тях. Тедо тогава премина през най-тежкия екстрем и се качи на стълбицата на награждаването а автомобила му не е по различен от сега. Въпроса е да има красиране според подготвеноста на автомобила.
                      "Няма лошо разбира се да караш в който клас си решил"- Това прозвуча странно. За това ли в Кърджали автомобили от сегашния Експерт участва в Хоби? Прозвуча следното "Абе нямам шансове срещу тея с моя симно модифициран, защо да не отида при онези със стандартните,да им счупя зъбите и да взема купата" Не е сериозно това.

                      Ще се оправят нещата ама като спрат да се правят трасета според автомобилите. Трябва да се правят автомобилите според регламентирани изисквания в правилника а трасето да е едно за всички класове.

                      Интересно ми е мнението на всички забъркани в Bulgaria Trophy Challeng
                      Последно редактирано от banjo; 22-06-15, 08:28.
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                        Чаро, не знам за останалите, но аз съм на ясно, че много добре знаеш какво е "трофи". На ясно съм и, че сте направили максимума според това с което сте разполагали тази година. Единствения "кусур" който мога да ти намеря (не само аз) е, че реалната състезателна дистанция бе прекалено къса (иначе изгледах всичко налично от трасето - било е мазало в чудесния смисъл). Не вярвам, че някой щеше да ти се разсърди, ако втория ден бяхте пуснали екипажите по трасето от първия ден, но на обратно и така да удвоиш километрите...

                        За затворените трасета - вярно това обича публиката най-много, както и спонсорите, кетъринга и т.н. Също съм на мнение, че трябва да ги има, но...

                        Защо не са в началото на състезанието под формата на пролог/квалификация определящ стартовия ред..?!!
                        - тогава всички са здрави
                        - тогава всички са все още пренавити и се раздават на макс (колко човека не се явиха за старта на "италианското преследване" защото нямаше реален смисъл спрямо генералното класиране?)

                        Защо затвореното трасе можеше да се мине дори и с полицейската Лада (достойно за рали-рейд или рали-крос, но нямащо нищо общо с офроуда), вместо да използвате съседното блато и канали, та да видят хората какво предстои по трасето в същинската част на състезанието - сеира за публиката щеше да е в пъти по-голям...?!
                        - задължителни екстреми (естествени/изкуствени) в затвореното трасе
                        - екстри: масов старт или по двойки

                        Как би могло да мине състезанието в Нова Черна с абсолютно същия ресурс:

                        Петък:
                        8:00 - 13:00 - технически преглед и регистрация.
                        14:00 - официално откриване и старт на пролога/квалификациите на затвореното трасе

                        Събота:
                        9:00 - 17:00 - Старт/ Финал 1-ви ден

                        Неделя:
                        9:00 - 17:00 - Старт/Финал 2-ри ден (кара се на обратно трасето от 1-вия ден)
                        19:00 - награждаване

                        Часовете са примерни, но според мен отговарят на броя на участниците и дължината, и трудността на трасето. По този начин и сеира за публиката щеше да е повече, и карането за състезателите щеше да е повече (намалява се възможността за загуба на шансове за предно класиране само заради едно по-сериозно наиграване или технически проблем), и приходите за организаторите ще са повече (по-дългата и подредена програма на състезанието, задържа публиката по-дълго и респективно се харчат повече пари за кетъринг, сувенири и т.н.)

                        Според мен няма как едно състезание да се нарече "трофи", ако е в един ден и общата състезателна дистанция не е поне 100 км. (50 км. се навъртат за ден по зоните в траяла при някои състезания...) Лично мое мнение е, че не може да има "трофи" без нощен етап (в твоя вариант може да е в "пролога" на обратно...). Та така... Пак повтарям - проблема е генерален за цялата верига! Трябва да има минимални стандарти за състезанията в нея и на организирането на състезания според личните виждания на организатори и участници (и семкаджии) трябва да се сложи край. Тогава ще можем да си говорим за "верига" и "шампионат" за в бъдеще.

                        Коментар


                        • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                          Как би могло да мине състезанието в Нова Черна с абсолютно същия ресурс:

                          Петък:
                          8:00 - 13:00 - технически преглед и регистрация.
                          14:00 - официално откриване и старт на пролога/квалификациите на затвореното трасе

                          Събота:
                          9:00 - 17:00 - Старт/ Финал 1-ви ден

                          Неделя:
                          9:00 - 17:00 - Старт/Финал 2-ри ден (кара се на обратно трасето от 1-вия ден)
                          19:00 - награждаване
                          Ама тук Чаро ще каже че хората ще искат да се прибират по рано. А пристигането от четвъртък? Те стояли четири дни пък ще бързат,бих казал аз.
                          Според мен трябва да се преразгледа продължителността на състезанията. Два състезателни дни са достатъчни. С пристигането в петък вечер повечето работещи ще имат по голям стимул. Не всеки може да отдели четири дни за състезание. възможно е да се увеличат участниците тогава.
                          На Нова черна реално е бил един състезателен ден по правилник.
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                            С този пост мисля за последно да изразя собственото си мнение по състезание тип Трофи Хоби и мисля, че в него ще изкажа последното което съм пропуснал да напиша.

                            Вследствие от спора тази сутрин със жена ми, кое е по опасно - да караш с 220км/час по магистрала (жена ми) или да караш Трофи Хоби с 2-10км/час (аз).
                            Допълвам по горния си пост отнасящ се към организаторите - кога е по опасно за джипа и за хората вътре когато караш с 80км/ч по леко трасе или когато се тиниш и караш с 2-10км/ч. по Трофи трасе.

                            Не съм съгласен с колегите които пледират за супер правила в клас Трофи Хоби. Самото наименование Хоби противоречи на правила.
                            Както вече за не знам кой път казвам, карахме по трасетата до 2011г. без особени правила, без изисквания за гуми, клетки и т.н. и който искаше минаваше през екстреми, който не искаше не минаваше и съответно не вземаше точки за по предно класиране. Трасетата не бяха супер сложни и опасни, но бяха Трофи трасета, а екстремите си бяха екстреми, разбира се с по малка сложност от тези в момента. Та по тези трасета повечето от нас разбраха как трябва да си оборудваш джипа за да можеш успешно да преодоляваш Трофи трасе и препятствия. Разбира се всеки си оборудва, доколкото може, джипа, съгласно финансовите си възможности.
                            В момента една част от навлизащите нахъсани участници в оффроуд състезания и каращи по досегашните Трофи Хоби трасета се заблуждават, че карат Трофи и че машините им стават за Трофи.
                            Аз съм дотук по темата. Повече нямам какво да напиша.
                            Успех на организатори и участници.

                            Коментар


                            • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                              Ама тук Чаро ще каже че хората ще искат да се прибират по рано. А пристигането от четвъртък? Те стояли четири дни пък ще бързат,бих казал аз.
                              Според мен трябва да се преразгледа продължителността на състезанията. Два състезателни дни са достатъчни. С пристигането в петък вечер повечето работещи ще имат по голям стимул. Не всеки може да отдели четири дни за състезание. възможно е да се увеличат участниците тогава.
                              На Нова черна реално е бил един състезателен ден по правилник.
                              Виж как се казва темата... за тези които не ногат да отделят 3-4 дни има раздел "Самостоятелни състезания".

                              Коментар


                              • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                                Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                                Аз съм дотук по темата. Повече нямам какво да напиша.
                                Успех на организатори и участници.
                                Винаги има какво да се напише. Трябва да се изрази мнението-твоето има тежест. Знам че доста хора си траят във форума но си казват мнението на малки групички. За това сме на този хал.
                                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                                Дий Снайдер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X