Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

    Ден трети...пийваме кафе, прибираме багажите и хайде на екстрема...





    Малко заигравка...



    Иначе имам и нормална...





    От телевизията колегите и те бяха на екстрема, а водещата...беше препасала интересно микрофона...



    Приятели...





    Отново сме свидетели на динамиката в този спорт...











    Тук за момент си помислих, че...навигатора ще се удави...





    Състезание с лебедки...



    Червения звяр показа надмощие...





    Последваха доста атрактивни извлачвания на лебедка от блатото...



    На следващия кадър пилота предупреждава навигатора...

    -Ей внимавай да не се изцапаш...



    Да ама..."отиде коня у рЯката"...



    Важното е, че лебедката е закачена и скоро джипа е навън...



    Толкова за сега от мен.
    За съжаление не успях да изчакам класирането и награждаването, но гледам другите колеги са го отразили подобаващо.
    По-късно ще постна още кадри от бивака в лагера...

    Следва...
    Последно редактирано от lubashki777; 19-08-15, 14:27.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      ....
      Тук за момент си помислих, че...навигатора ще се удави...




      ..........
      И на мен ми мина през ума, но той си дръпна два-три пъти от цигарата и се измъкна.

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      ............
      По-късно ще постна още кадри от бивака в лагера...
      .....
      Ъъъ, не бързай, ако трябва наблегни на обработката повечко...
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • От: ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

        Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
        Ами, не стават!! Не знам защо изобщо ги публикува?
        Ами ...и аз "барабар Петко с мъжете"...кО да прАя...
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

          Ео и едно видео от мен:






          Оппааааааааа, не беше това!


          Те това е:

          Р.П.(RFF) 0898677590
          Пътна помощ
          ДЕНОНОЩНО

          Коментар


          • От: ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

            Ден Втори






            0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

            Коментар


            • От: ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

              Поздравления и от нас. Благодарим за емоциите и добре прекараното време с добри приятели. Благодарим на целия Орга тим за това, което бяха направили за да се чувстваме добре. Сега да кажем и критиките които се случиха по време на това състезание. Започваме от старта в петък - "Чл.18. (1) Реда на стартиране при първият старт на всяко състезание се определя по реда на временното класиране в шампионата до момента. Всеки следващ участник стартира по реда на записванията или по преценка на организатора." Следващата забележка Чл.19. Екипажите се състезават с един автомобил за всички състезателни дни. Това се наруши от два екипажа. Чл.15. Един заявен автомобил може да бъде заменен с друг в същия клас, но най-късно до техническият преглед. Същото се отнася и за член от екипажа. - освен автомобил, беше заменен и навигатор, а някои в неделя бяха с двама навигатори. Неискаме никой да обиждаме и към никой нямаме лоши чувства, просто изказваме мнението си, защото караме веригата и знаете колко е трудно да бъдем на всички състезания. Живот и здраве ще караме цялата верига и нека играем по правила. Успех на всички и пак благодарим. Ще се видим на Самоков.
              0887 526 564/ 0897 933 755 /

              Коментар


              • От: ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

                Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                Поздравления и от нас. Благодарим за емоциите и добре прекараното време с добри приятели. Благодарим на целия Орга тим за това, което бяха направили за да се чувстваме добре. Сега да кажем и критиките които се случиха по време на това състезание. Започваме от старта в петък - "Чл.18. (1) Реда на стартиране при първият старт на всяко състезание се определя по реда на временното класиране в шампионата до момента. Всеки следващ участник стартира по реда на записванията или по преценка на организатора." Следващата забележка Чл.19. Екипажите се състезават с един автомобил за всички състезателни дни. Това се наруши от два екипажа. Чл.15. Един заявен автомобил може да бъде заменен с друг в същия клас, но най-късно до техническият преглед. Същото се отнася и за член от екипажа. - освен автомобил, беше заменен и навигатор, а някои в неделя бяха с двама навигатори. Неискаме никой да обиждаме и към никой нямаме лоши чувства, просто изказваме мнението си, защото караме веригата и знаете колко е трудно да бъдем на всички състезания. Живот и здраве ще караме цялата верига и нека играем по правила. Успех на всички и пак благодарим. Ще се видим на Самоков.
                Реда на стартиране трябваше да е по реда на временното класиране от шампионата , но предвид изменения старт и закъснели екипажи за записване , взехме решение да е по реда на записването - реда на стартиране беше обявен на брифинга . Стартирането със по преден или по заден стартов номер не носеше никаква изгода , трасето беше еднакво за всички , имаше достатъчно места за изпреварване , така че не виждам проблем в това че старта е бил по реда на записването .
                По повод чл. 19 и чл; 15 :
                Чл. 34. Протест срещу решение на организатора на мероприятието не може да бъде подаден. Право на протест имат само официално регистрирани участници в състезанието ( състезатели и членове на асистентски екипи ). Протести се подават в организационния щаб след приключване на текущия етап, но не по-късно от 1(един) час след обявяване на окончателното класиране за същия етап. В случай, че организаторът не обяви окончателно класиране за текущия етап, а обяви само предварително класиране, срокът за подаване на протест за текущия етап се удължава автоматично до обявяването на окончателно класиране за този етап,но не по-късно от 1(един) час след това. Таксата за подаване на протест възлиза на 200лв. ( 100 евро ) и се внася в брой заедно с протеста. В случай, че протестът е основателен, таксата се връща. Организаторите вземат решение по протест след изслушване на обвиняващата и обвинената страна. Допуска се доказателствен материал към контестацията ( записи от видео регистратори, онборд камери) от състезателни екипажи за установяване на нарушения, но не се приемат при контестации свързани с времеизмерване и класиране. Обжалване на взетото решение не е възможно !!! Протести внесени не навреме и/или без такса не се разглеждат.
                Ако беше внесен протест по надлежния ред щеше да бъде разгледан и взето решение / както протеста на Влади срещу гърците / иначе написано сега във форума си остава само приказки ... Не искам да останеш с впечатлението че се заяждам , всички от Орга Тийм бяхме готови да изслушаме и да помогнем на всеки - както стана с теб като ти отмених наказанието за СТОП когато ми даде втория GPS . Поздрави и ще се видим по състезанията !
                Последно редактирано от Бакалов; 20-08-15, 14:58.
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • От: ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

                  Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                  Реда на стартиране трябваше да е по реда на временното класиране от шампионата , но предвид изменения старт и закъснели екипажи за записване , взехме решение да е по реда на записването - реда на стартиране беше обявен на брифинга . Стартирането със по преден или по заден стартов номер не носеше никаква изгода , трасето беше еднакво за всички , имаше достатъчно места за изпреварване , така че не виждам проблем в това че старта е бил по реда на записването .
                  По повод чл. 19 и чл; 15 :
                  Чл. 34. Протест срещу решение на организатора на мероприятието не може да бъде подаден. Право на протест имат само официално регистрирани участници в състезанието ( състезатели и членове на асистентски екипи ). Протести се подават в организационния щаб след приключване на текущия етап, но не по-късно от 1(един) час след обявяване на окончателното класиране за същия етап. В случай, че организаторът не обяви окончателно класиране за текущия етап, а обяви само предварително класиране, срокът за подаване на протест за текущия етап се удължава автоматично до обявяването на окончателно класиране за този етап,но не по-късно от 1(един) час след това. Таксата за подаване на протест възлиза на 200лв. ( 100 евро ) и се внася в брой заедно с протеста. В случай, че протестът е основателен, таксата се връща. Организаторите вземат решение по протест след изслушване на обвиняващата и обвинената страна. Допуска се доказателствен материал към контестацията ( записи от видео регистратори, онборд камери) от състезателни екипажи за установяване на нарушения, но не се приемат при контестации свързани с времеизмерване и класиране. Обжалване на взетото решение не е възможно !!! Протести внесени не навреме и/или без такса не се разглеждат.
                  Ако беше внесен протест по надлежния ред щеше да бъде разгледан и взето решение / както протеста на Влади срещу гърците / иначе написано сега във форума си остава само приказки ... Не искам да останеш с впечатлението че се заяждам , всички от Орга Тийм бяхме готови да изслушаме и да помогнем на всеки - както стана с теб като ти отмених наказанието за СТОП когато ми даде втория GPS . Поздрави и ще се видим по състезанията !
                  Живко в това което си написал си прав,но има едно голямо НО.Ти като състезател и като организатор трябва да разбереш за какво иде реч.Не трябва да се вменява на състезателите да са контролиращи и разследващи органи в едно състезание и срещу 200 лв да уведомяват съдиите .В правилника за веригата има рестриктивни членове,което е нормално.За спазването на тези чл.по време на състезание отговорност носи организатора ,той организира и изпълнява спазването на правилника от състезатели те,а не състезателите да осъществяват контрол.При констатиране на нередности от даден съдия той докладва и гл. съдия взема решение за наказание или не наказание.Мисля ,че ми разбра мисълта.

                  П.С. И нещо в допълнение .По състезанията ходим все познати и си пием бирата заедно. Кому е нужно някой да се крие между капките,не е ли редно при дадена нередност с автомобила или с екипаж сами да информираме организатора да спестим малко от времето и нервите на организатора и запазим своето достойнство .

                  Коментар


                  • От: ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

                    Първоначално публикуван от unikat13 Преглед на мнение
                    Живко в това което си написал си прав,но има едно голямо НО.Ти като състезател и като организатор трябва да разбереш за какво иде реч.Не трябва да се вменява на състезателите да са контролиращи и разследващи органи в едно състезание и срещу 200 лв да уведомяват съдиите .В правилника за веригата има рестриктивни членове,което е нормално.За спазването на тези чл.по време на състезание отговорност носи организатора ,той организира и изпълнява спазването на правилника от състезатели те,а не състезателите да осъществяват контрол.При констатиране на нередности от даден съдия той докладва и гл. съдия взема решение за наказание или не наказание.Мисля ,че ми разбра мисълта.

                    П.С. И нещо в допълнение .По състезанията ходим все познати и си пием бирата заедно. Кому е нужно някой да се крие между капките,не е ли редно при дадена нередност с автомобила или с екипаж сами да информираме организатора да спестим малко от времето и нервите на организатора и запазим своето достойнство .
                    Далеч съм от мисълта да вменявам на състезателите да са контролни или разследващи органи , и тъй като нямаме съдийска колегия към шампионата , се налага организатора да изпълнява функциите на главен съдия . В случая за да накажа някой по гореизброените членове най малко трябва да го установя визуално - всички автомобили които стартираха и трите дни си имах стартови номера и рекламни стикери , по какъв начин да разбера че автомобила е сменен освен да им имплантирам чип за проследяване ... По повод тримата души в един автомобил - състезател ми съобщи за това в неделя след като етапа беше завършил , посъветвах го да подаде контестация като приложи снимка за доказателство . Отговора беше че няма такава снимка и с това всичко приключи , тъй като всеки може да обвинява друг без доказателства . Никой не е толериран за сметка на друг , дори както видя наказахме гърците и те си тръгнаха , но правилника беше спазен . Винаги съм държал правилника да се спазва и заради това доста пъти съм си навличал негативи , така че не мисля че сме ощетили някого като сме си "затворили" очите за нарушението на друг .
                    VEREYA MOTORSPORT TEAM

                    Коментар


                    • От: ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

                      Иска ми се да обсъдим формата на третия ден. Чух много негативни изказвания в разговори в бивака, но никой не се осмелява да повдигне въпроса тук. Може би колегите се чувстват ощетени от формата и се притесняват да не излезе "мрънкане".

                      Формално погледнато в правилника пише следното:
                      Чл.8. Обявяването на трасета, часови графици, класирания, става единствено по
                      следните начини:
                      - пътна книга (road book),
                      - инструктаж на състезателите (брифинг),
                      - официален бюлетин на организатора (информационно табло в бивака).
                      Да приемем че на брифинга организатора е инструктирал състезателите за трасето, както и че листа с координатите на точките, представлява роудбука за деня. Това пък нарушава чл.6, ал.2 от правилника:
                      Чл.6. (1) Състезателните екипажи преминават предвидените за тях задължителни
                      трасета, описани в пътни книги.
                      (2) Пътната книга е във формат А5, с 5 или 6 реда на страница и описва конкретни
                      ситуации от трасето, както и телефон на организатора.
                      “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                      Walter Rohrl
                      GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                      Коментар


                      • От: ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

                        Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                        Иска ми се да обсъдим формата на третия ден. Чух много негативни изказвания в разговори в бивака, но никой не се осмелява да повдигне въпроса тук. Може би колегите се чувстват ощетени от формата и се притесняват да не излезе "мрънкане".

                        Формално погледнато в правилника пише следното:

                        Да приемем че на брифинга организатора е инструктирал състезателите за трасето, както и че листа с координатите на точките, представлява роудбука за деня. Това пък нарушава чл.6, ал.2 от правилника:
                        Възможно е някои състезатели да се се почуствали ощетени от формата на третият ден , но категорията е Трофи и особено за клас Хоби ако няма навигация си остава чисто друсане по поляните ... Почти всички ситуациите бяха просто точка на прав участък и с нищо нямаше да помогне рисуването им на пътната книга . Листа с точките беше само един защото иначе трябваше да ви направя пътна книга само с две страници .
                        Трасето за третият ден си беше за Трофи и не мисля че е ощетило някой състезател .
                        А щом сме почнали да обсъждаме формата третият ден , имам един въпрос - къде е пътната книга при затворено трасе по ленти - това не е ли нарушение на правилника ?
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • От: ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

                          Вие си задавайте...въпроси..., ама аз да взема да пусна още някой кадър, че съм обещал, пък и да разведря обстановката малко...
                          Ето и обещаните снимки от бивака и приятната компания в която си изкарахме двамата със сина ми двете вечери.









                          Тя:
                          - Абе...стига си пил ти казвам бе...
                          Той:
                          -Чакай мари...шА са стопли бириШката...



                          На следващия ден на екстрема...докато чакахме състезателите да се появят си поиграхме с фотото.

                          Първо тест на бленда F2.8 в тия условия какво ще изкара...Маринка, ами не си излезнал съвсем бастунейро...
                          Мисля, че е доста добре...е, винаги може и още...



                          Пускам и само още една...Просто се получи доста интересна илюзия...Кое е отпред и кое е отзад...



                          Всъщност...всичко си е само отпред, ама илюзията се получи готина.
                          Следва кадър от основния палатков лагер...



                          Кадър за успокоение на духовете ...



                          Г-жа Борисова...няма как да мине фотосесията без поне веднъж да не попадне в полезрението на обектива ми...



                          И накрая...тъй като нямаше кой да ни снима заедно с моя син...просто се снимахме сами...



                          Толкова от мен.Не ми се обработват повече кадри, а и темата май отива в посока която лично мен не ми се нрави, та от мен ...
                          До следващия път приятели!
                          Поздрави на всички!
                          Последно редактирано от lubashki777; 20-08-15, 21:10.
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

                            Благодаря, Любо! Прекрасни кадри!

                            п.п. За снимането - не си казал, щях да ви направя една поооочти на фокус...
                            The Flat Earth Society has members all around the globe.

                            Коментар


                            • От: ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

                              Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                              Благодаря, Любо! Прекрасни кадри!

                              п.п. За снимането - не си казал, щях да ви направя една поооочти на фокус...
                              Хахаха...благодаря ти.
                              За снимането говоря точно за онзи момент, когато в далечния край на поляната бяхме само аз и малкия...В крайна сметка намерих правилното решение и дори ме кефи как се получи!
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

                                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                                А щом сме почнали да обсъждаме формата третият ден , имам един въпрос - къде е пътната книга при затворено трасе по ленти - това не е ли нарушение на правилника ?
                                Затвореното трасе по ленти представлява един специален етап който състезателите трябва да преминат и НЕ не е нарушение на правилника.
                                ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                                ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                                0896 846 246

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X