Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоков Трофи 2013 (19,20,21-Април)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоков Трофи 2013 (19,20,21-Април)

    Някой няма ли да качи, видео от кабината снимано ?
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

    Коментар


    • От: Самоков Трофи 2013 (19,20,21-Април)

      Колеги,чаках да се качи подробното оценяване-табличките,за да мога максимално обективно да си направя изводите какво точно се получи и защо точно се получи,но уви.Чаках да ми отшумят и емоциите,за да мога максимално обективно и без емоции да си изкажа мнението.И това,което ще прочете по-долу,не е за да оплювам или обвинявам някой,а за да дам обективна обратна връзка(до колкото е възможно) на организаторите на самото състезание и на веригата и то защото това начинание ме кефи страшно много и искам то да просъществува.

      1.Ден 1-идеята за леко и късо трасе за загряване беше добра.Трасето беше добре обозначено и достатъчно широко за избор на преминаване,а съдиите си бяха по местата и си вършеха работата чинно.Драстичната промяна на трасето дойде неочаквано за всички и състезатели и организатри.Може би в тази ситуация аз бих отменил този етап.Тук основната поука за мен би била трасето да се преминава поне 3-4 пъти от организаторите,в последната седмца преди състезанието.

      2.Ден2-като цяло трасето беше много добро и интересно със сравнително малко ралиджийски участъци.Всички екстреми бяха преодолими без помощни средства,което за някои е добре за някои не е.Съдиите по екстремите бяха много добре организирани и си вършеха стриктно работата.Искам само да отбележа,че в повечето трофита се образуват тапи и е въпрос на голяма доза късмет за колко време ще се премине екстрема.Тази идея за спиране на времето при наличие на тапа е отлична и доказано работи.Грешките в пътната книга-случва се навсякъде и са много малко състезанията,в които такива грешки липсват.Тук основната поука за мен би била,че е добре главните организатори да проверяват трасетата и пътните книги.

      3.Ден3.Зрелищен етап,както се прави на всякъде.Беше достатъчно широко и нямаше скъсани ленти,но не забелязах хора по трасето,които да отразяват нарушения и евентуално да възстановяват трасето.Напълно е възможно да е имало,но просто аз не ги видях.

      4.Класиране.Оценявам високо старанието на Наско да чуе мнението на състезателите-най вече за спорния втори етап от ден1.Но в крайна сметка не можах точно да разбера кои глсове надделяха-за отменяне или за неотменяне на спорния етап.В крайна сметка е каквото реши организатора-знам,че такова решение не е лесно,а от него зависи както удовлетвореността на състезателите,така и имиджа на организаторите.Така или иначе след като се реши етапа да остане в класирането,и в предвид станалото на него,аз също бих въвел точкова система(дори споделих това с пилота си),единствено за да намаля тежестта на спорния етап.Но бих дал още по-голяма тежест на главния етап-ден2.Такова класиране по точки имаше в Шумен миналата година и се получи така,че екипаж не участвал в същинския трофи етап зае призова позиция в крайното класиране,а според мен това не е ОК.Там първия от всеки ден взимаше толкова точки,колкото състезатели е имало на старта за деня и така надолу до последния участник.
      Би било добре да се преосмисли класирането за останалите състезания от веригата да е на база на отчитане на време на целия етап,а не само на екстремите.Ако има хора да наблюдават какво и как се случва на Варна и да вземат от там добрите неща,ще бъде само от полза.
      Поздрави на всички организатори и състезатели!И нека да не се отказваме,а да се учим от грешките си и да вървим напред коригирайки ги!
      ПС:Не очаквам отговори и нямам намерение да влизам в безсмислени спорове.
      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

      Коментар


      • От: Самоков Трофи 2013 (19,20,21-Април)

        един човек да напише нещо нормално,без да тьрси под вола теле!!!!!!!!!!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X