Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Републикански Траял Шампионат - организация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Републикански Траял Шампионат - организация

    това събиране не е само за организаторите колкото повече хора вземат участие в него толкова по-добре защото всеки ще си каже мнението и заедно ще изградим началната инфраструктура на състезанията

    Коментар


    • До: Републикански Траял Шампионат - организация

      Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
      Според мен трасето трЕбе да е затворено и близо до населено място.
      Такова трасе без багер не се прави(лично мнение) .Трудно се намира естествен терен за такъв вид трасе.
      А за идване едва ли ще мога да дойда че работя всяка събота. Пък и идеята ми е да се пробвам на трасе.Нямам желание за организиране на състезание а и време.За сега.
      Нали съм геолог по образование, къмъняк и дерета, и то естествени, ще намеря. Но за всяко състезание при изготвянето на трасето ще трябва и консултант с опит и автомобил, който да го оценява и минава пробно. А това значи да не участва в съответната надпревара. На сбирката мислете и затова.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • До: Републикански Траял Шампионат - организация

        Според мен трябва да се сложи и входна такса за зрителите! Разбира се символична - 1,2 до 3лв. Тази такса може да се ползва или за награден фонд или за покриване на разходите на организатора. Пиша го тук, защото определено няма да имам възможност да присъствам.
        Подкрепям идеята състезанията да са близко до или в градовете. Така ще се спечели публика. Помислете над тези неща, защото от тях зависи дали инициативата ще е успешна или ще се съсипе.
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • До: Републикански Траял Шампионат - организация

          Според мен публиката трябва да се насърчава вместо да се използува.Демек ако няма томбола не трябва да се искат и пари.Нали идеята е да се популяризира тоя спорт.
          Казал съм си мнението по въпроса някъде по-горе.За таксата за участие и разпределянето на парите.
          А бе не сте ли гледали филма Рали Кенънбоол а.
          Всичко (или почти всичко) е измислено в тоя свят.Защо се усложняват нещата не знам.
          Просто трябва да се направи по правилата и да няма скруполи.Иначе и 20 сбирки да се направят ако всеки дърпа чергата.... абе всички го знаете бе Дайте да стане по-различно ако може.

          Коментар


          • До: Републикански Траял Шампионат - организация

            Искам да погледате малко и да обсъдим дали нещо от това което са направили малко по на запад и много на изток като трасе ще ви хареса http://www.youtube.com/watch?v=ZWePj...related&search
            http://www.youtube.com/watch?v=mq5mM...elated&search=
            http://www.youtube.com/watch?v=dVj22...elated&search=
            http://www.youtube.com/watch?v=mwYSw...elated&search=
            http://www.youtube.com/watch?v=iV5Cyws0i6E
            http://www.youtube.com/watch?v=rRxRt...elated&search=
            http://www.youtube.com/watch?v=gZtKX...elated&search=
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • До: Републикански Траял Шампионат - организация

              Ето какво са писали руснаците




              Триалы

              Триалы – это соревнования внедорожной техники в условиях, приближенных к боевым. Чаще всего в триалах участвуют любители «джипов» и другого всевозможного мыслимого и немыслимого полного привода. Эти соревнования пока еще нельзя отнести к профессиональному спорту, но триалы все-таки набирают популярность, и за прошедший 2002 год состоялось несколько весьма внушительных событий. К триалам относят также всевозможные ралли-рейды, трофи и другие веселые путешествия на автомобиле по бездорожью. Другими словами, триал – это неформальный аналог.Кэмел.трофи.

              У нас существует несколько «джипперских» клубов в разных городах России, вокруг этих клубов и происходит движение любителей триалов. Это немного сумасшедшие люди, способные отправиться чуть ли не на край света, чтобы испытать свой автомобиль на прочность, а свои нервы - на надежность и крепость.

              Кому это нужно? Тем, кто ищет новых мест, его мучает жажда приключений, а здоровья, финансов и свободного времени хватает. И все это на фоне любви в автомобилям. Ограничений можно поменьше, а экстрима не скупясь. Тогда ему сюда, в ралли-рейды на вседорожниках (триалы).

              Про грязи, воды и полный привод. Все, конечно же, видели их в городе. Каждому хотелось хоть раз оказаться за рулем такого автомобиля. Все знают, что они могут проехать везде. Ну, или практически везде. Знающие уверены, что такому автомобилю нужно не только изрядное количество литров топлива на 100 км пути, но и простор для настоящей жизни. Они не ошибаются. Это всё абсолютная правда об особой "породе" автомобилей, именуемых вседорожниками.
              У всех людей отношение к новшествам и всякого рода приключениям весьма различается. Кто-то более склонен к тихому и спокойному времяпрепровождению, и с большой опаской относится к любым переменам. А кого-то, наоборот, не страшат никакие трудности и новые веяния, и каждая возможность испытать свои нервы на прочность встречается на ура.


              Правила проведения триалов

              Соревнования проводятся, как правило, для двух классов (до 2000 и более 3000 см3). Размечается кольцевая трасса с естественными или искусственными секциями (соревновательные участки). Длина участка на кольце – минимум 50 км, причём количество секций может быть любым. Между секциями находятся нейтральные зоны. Гонщики проходят большое количество этапов (кругов). Каждому гонщику задаётся общее время для прохождения трассы. Если это время не соблюдается, гонщик получает штрафные очки или даже исключается из соревнований. Победителями в классе считаются гонщики с наименьшим количеством штрафных очков.
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                К триалам относят также всевозможные ралли-рейды, трофи и другие веселые путешествия на автомобиле по бездорожью.
                Ъ
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                  добри са трасетата, но все пак трябва да се съобразяваме с нивото на джиповете в БГ след време като започнат да се появяват монстери ще имаме подобни трасета

                  Коментар


                  • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                    Ето какво са писали руснаците




                    Триалы

                    Триалы – это соревнования внедорожной техники в условиях, приближенных к боевым. Чаще всего в триалах участвуют любители «джипов» и другого всевозможного мыслимого и немыслимого полного привода. Эти соревнования пока еще нельзя отнести к профессиональному спорту, но триалы все-таки набирают популярность, и за прошедший 2002 год состоялось несколько весьма внушительных событий. К триалам относят также всевозможные ралли-рейды, трофи и другие веселые путешествия на автомобиле по бездорожью. Другими словами, триал – это неформальный аналог.Кэмел.трофи


                    Правила проведения триалов

                    Соревнования проводятся, как правило, для двух классов (до 2000 и более 3000 см3). Размечается кольцевая трасса с естественными или искусственными секциями (соревновательные участки). Длина участка на кольце – минимум 50 км, .
                    Днес за първи път чувам че всъщност Кемъл Трофи е Траял въпреки че в самото име се казва какво е
                    Тоя пич дето го е писал това или е прекалил с антифриза или е преял с филиите намазани с вакса за обувки Ама така е като четете саитове дето има ru.

                    Хубаво е това дето сте решили да организирате такъв тип състезания само че като за начало нека правилата са по прости и ясни Класове няма смисъл да се правят също Най добре би било да се разделят джипките и в две категории
                    примерно

                    КЛАС-1 нормален
                    КЛАС-2 екстремен

                    Тези дни имах удоволствието да се срещна на живо с Иво от Испания Разговаряхме дълго за типовете състезания в България и Испания разликите и приликите Разказа ми много интересни неща само дето нямам време да пиша

                    На мен също много ми се кара в такъв тип състезания а защо не и да организирам в София такова

                    Коментар


                    • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                      Аз съм от страната на зрителите и искам да кажа, че няма нищо лошо в това да си платя билета, за да гледам шоу, защото:
                      1. Минал съм стотици километри х 17л./100км. бензин и таксата за входа изобщо не е финансов фактор, който да ме спре.
                      2. Там на трасето на траяла ще има създадени условия за моя кеф: озвучаване, тоалетни, скара-бира ит.н.т.
                      3. Там ще похарча много повече пари отколкото за входно билетче.
                      4. Има лица заети с осигуряването на сигурност, безопасност и помощ /техническа и медицинска/ при нужда.
                      5. Когато отида на театър гледам декори за 500-1000 лв. и парцаливи одежди за по-малко пари, ама си плащам билетчето и не мъркам, а в това състезание даже не мога да си представя колко пари струва да подготвиш машината, да участваш в траяла и после да ближеш раните...
                      Твърдо съм ЗА ВХОДЕН БИЛЕТ!

                      P.S. За да се популяризира офроуд траяла трябва да знаят много хора, значи - здрава реклама по СМИ, ама рекламата е най скъпото нещо и тези пари от някъде трябва да дойдат. От билетчето... Колкото повече - толкова повече!
                      Последно редактирано от s_s1; 27-09-07, 16:58. Причина: бързо пишем ама бавно мислим
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                        Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                        Днес за първи път чувам че всъщност Кемъл Трофи е Траял въпреки че в самото име се казва какво е
                        Тоя пич дето го е писал това или е прекалил с антифриза или е преял с филиите намазани с вакса за обувки Ама така е като четете саитове дето има ru.

                        Хубаво е това дето сте решили да организирате такъв тип състезания само че като за начало нека правилата са по прости и ясни Класове няма смисъл да се правят също Най добре би било да се разделят джипките и в две категории
                        примерно

                        КЛАС-1 нормален
                        КЛАС-2 екстремен

                        Тези дни имах удоволствието да се срещна на живо с Иво от Испания Разговаряхме дълго за типовете състезания в България и Испания разликите и приликите Разказа ми много интересни неща само дето нямам време да пиша

                        На мен също много ми се кара в такъв тип състезания а защо не и да организирам в София такова
                        заповядай близнак на срещата имаме какво да научим от теб за тези неща

                        Коментар


                        • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                          6.10 и7.10 има състезание в Македония на което доста български екипажа ще учасвуват.
                          Според мен датата трябва да се обяви минимум 30 дни преди това, като това наистина е минималното време, ако има и дискусия трябва доста повече.

                          Коментар


                          • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                            Да разбирам , че и тази седмица няма да има сбирка.Май Тодор Христов ще излезе прав .
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                              за кое бат Янко?

                              Коментар


                              • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                                Аз няма да ходя в Македония.
                                Къде ще се събираме.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X