Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Vespa PK50S

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Vespa PK50S

    Здравейте на всички!
    С някой от вас се знаем от други форуми с други за пръв път се засичам в този.
    Вдъхновен от темата на giorgio реших да ви покажа и на вас моето верно мотопедче.
    Доста негови снимки сложих в подфорума за пътеписите (обикалям Виена с него когато ми остава време и снимам) та му дойде времето и на него тук.
    Незнам дали наистина се води вече за този раздел но за мен всичко което е произведено преди да се родя си е 'ретро'.

    Малко за стихията наречена Vespa:
    Произведена в далечната 1983година в Genua , Италия , моята гордост е всенена като нова и регистрирана на 3.10 същата година в Австрия.
    От тогава доста неща са се променили по нея.
    Оригиналната зелена боя е заменена с жълта и някой от забележете Осемте бивши собственици е променил малко двигателя ... слагайки 75ccm цилиндър (за което съм благодарен).
    Имам планове да съживя малко външния вид и вътрешния (двигателя).
    Мисля да остана на жълто-черния цвят ... само, че от обикновенно да мине към Металик.
    Двигателя идната седмица ще го гледа един нашенец майстор точно във Vespa сервиз тук във Виена да каже какво има за правене. Има, няма за правене ... аз искам да му се сменят лагерите, съединителя и ако трябва буталото. Веспичката трябва да получи едно подобаващо ново начало.
    За тенекиите става малко по-сложно, защото тук ще ми излезе доста скъпо да я боядисам, та ще ги оправям или частично (всяко ходене в България по нещо) или цялото моторче ще замине към родния град да бъде пребоядисано и регистрирано с български номера
    Ето някой снимки:



    Интересното е, че изкара цяла зима на това място, и като се стопли времето дръпнах смукача който при Веспите носи странното име: Choak ритнах 2пъти и запали:


    Ако сметнете, че не е достатъчно 'ретро' моята машинка , я преместете в друг раздел
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    До: Vespa PK50S

    Темата е интересна,но направи и пусни малко повече снимки на самата моторетка.Иначе като модел е класика ако не ретро.

    Коментар


    • #3
      До: Vespa PK50S

      Марто, аз ти казах и на друго място - Веспата е като котката - има девет живота....

      Направи си я с кеф..

      Коментар


      • #4
        От: Vespa PK50S

        Време е малко да съживя темата ... с директен въпрос:
        Няма ли други колеги с Веспи? Покажете ги тия красавици ... не ги криите.
        Тук при мен хората карат масово от по-старите модели, и на мен ми се иска... ама как да дам 2000€ за Веспа като мога да си купя Африка (купих вече де).

        Моята вече е официално българка, лятото я прекарах на задната седалка на Мерцедеса ми до България (разбира се тотално разглобена) и я регистрирах в КАТ Враца , даже и готин номер ми се падна 2131
        В момента е отново в Австрия тая зима на сухо в гараж при Африката.
        Иначе ето малко снимки да добиете представа за какво идва на реч:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05525.jpg
Прегледи:1
Размер:152.4 КБ
ID:5234325
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05526.jpg
Прегледи:1
Размер:163.7 КБ
ID:5234326
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05527.jpg
Прегледи:1
Размер:94.8 КБ
ID:5234327
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05528.jpg
Прегледи:1
Размер:95.9 КБ
ID:5234328
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05537.jpg
Прегледи:1
Размер:83.1 КБ
ID:5234329

        За сега предвиждам само козметично поправяне на някой детайли ... (хубавото е , че в интернет има Х магазини които продават части за всички видове веспи!)
        Смяна на всички жила, смяна на тампоните на двигателя.
        По-натам ще се отваря двигателя за смяна на лагери и съединител ... но както казах , по натам ... щото много станаха проектите , времето е никакво.

        Въпрос към хората които разбират от пясъкоструй .... понеже гаджето има такава камера и искам да пръсна някой детайли ... какъв пясък трябва да използвам т.е. каква големина на прашинките. Питам, щото тоя дето го ползваме е за гравиране на гранит ... но е много скъп?
        Чета в интернет за някакви стъклени перли ... ?
        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

        Коментар


        • #5
          От: Vespa PK50S

          Със стъклени перли не съм пробвал, но с кварц 0,1-0,7 смес е най-добре, като поражения в метала, сваляне на химия и проникване в ръжда, а за оператора, най-големият прахоляк...
          Последно редактирано от Bugman; 30-12-10, 00:45. Причина: грешна цифра
          VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
          SXS-Restorations 0886513079
          Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

          Коментар


          • #6
            От: Vespa PK50S

            За феновете на Vespa и на VW T1 фирма Bratz е измислила много добра комбинация.

            http://media2.auto.de/images/cache/cf/20/8b/cf208b7e8a5ffd1919554a5c53161f59.jpg

            Ето цялата статия:
            http://en.auto.de/blog/showblog/entryId/434

            Някой има ли интерес към опътване за разглабяне на двигател на Веспа 50 и негов ремонт ?
            На DVD е , и си го купих за Коледа
            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

            Коментар


            • #7
              От: Vespa PK50S

              Всяка година се провеждат Vespa World Days - голяма джуджина...

              2010 Португалия http://www.vespaworlddays2010.com/

              А това предстои в Норвегия http://vespaworlddays2011.no/

              Пали и заминавай! http://www.youtube.com/watch?v=upb8nWm4O18

              Коментар


              • #8
                От: Vespa PK50S

                Добре е колега мой приятел има такова скутерче само че нов модел.

                Коментар


                • #9
                  От: Vespa PK50S

                  Този модел на Веспа ми харесва :

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:v3.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5345907

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:v1.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:5345908

                  http://freshome.com/2012/01/20/1968-...-work-station/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Vespa PK50S

                    Това е невероятна идея! Благодаря за която.
                    Тук рамките за веспите са по 50/100€ ... a от нея става такова бюро
                    Аз от половин година обмислям как да си вграда такава рамка в окачения таван с цел да ми е лампа в стаята ... която има доста Веспа излъчване:



                    Тази дървената също не е лоша:










                    Истинска и върви:


                    Снимките са от тук: http://www.carpintariacarlosalberto.com/
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • #11
                      От: Vespa PK50S

                      Това е за музей.Отлична работа и идея.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Vespa PK50S

                        Дървената Веспа е уникална просто. На мястото на собственика не бих я карал

                        Коментар


                        • #13
                          От: Vespa PK50S

                          Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                          Няма ли други колеги с Веспи?
                          Преди години се бях засилил да купувам една от 80-те 125 или 200 куб, не помня вече.
                          Жената тогава категорично отказа да се качва на такова нещо.
                          После пак търсих, но не намерих и си купих скутер Хонда Спейси 125 4т от началото на 90-те.
                          Пак се опъваше, не искала да се качва на скутер. Аз се заядох и го писах на нейно име
                          Карам го вече втора година и нито за миг не съжалявам за избора си. Изключително здрав, икономичен и маневрен.
                          Двамата сме ходили на преход от 250 км с него - седалката е по-голяма от на Тенерето.
                          Единствения проблем са малките гуми и дупките, но съм станал като слаломист.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Vespa PK50S

                            Има едни по-стари (средата на 50те) голям фен съм им , но са на цената на Бензиново G от 80те.

                            С моята планирам, при по-топло време да мръдна на къмпинг ....
                            Но за сега само си я гледам от прозореца на стаята , и чакам да дойде "топлото"
                            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                            Коментар


                            • #15
                              От: Vespa PK50S

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:267767_196459057070818_100001201741862_604617_1542536_n.jpg
Прегледи:1
Размер:32.8 КБ
ID:5347276
                              Ето я моята, по-нова е, но си я карам и лятото имам големи планове за нея
                              VARADERO SD2

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X