Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Москвич 412 - 1974г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Москвич 412 - 1974г.

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    Ама не се продава.
    Мераклия съм да стягам такава. Това ми беше първият състезателен автомобил.
    Много интересно, а дали има запазени снимки от състезателната ти дейност, и ще можеш ли да разкажеш нещо, подкрепено с фотоси. На всички ни ще е крайно интересно да научим повече по въпроса за състезателните Москвич-и в България.

    Коментар


    • #32
      От: Москвич 412 - 1974г.

      Първоначално публикуван от bluebird Преглед на мнение
      Много интересно, а дали има запазени снимки от състезателната ти дейност, и ще можеш ли да разкажеш нещо, подкрепено с фотоси. На всички ни ще е крайно интересно да научим повече по въпроса за състезателните Москвич-и в България.
      Преди години, когато НСА беше ВИФ имаше учебник по "Автомобилно дело и автоспорт". Мисля, че беше отпечатан през 1978г. В него почти постъпково е описан начина за форсиране на двигател Лада и двигател Москвич 412. Дори вкарването му в клас до 1800 см3 с помощта на ризи и бутала от ГАЗ-24. Само като факт - окончателната мощност е около 130к.с. при над7000 оборота.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #33
        От: Москвич 412 - 1974г.

        Първоначално публикуван от bluebird Преглед на мнение
        Много интересно, а дали има запазени снимки
        За съжаление няма нищо от това време. А и тогава всеки си правеше сам колата и сам си се състезаваше.
        Имаше някакви снимки, но при няколкото премествания всичко се затри. А дванайсетицата беше първият "служебен" автомобил. Преди него карах мой Фиат 2300, но той беше голям и тежък и не се представяше добре - гледах задника на Волгите. Ето и случката с Москвича: Отивам в школата на Илия (Чубриков). Показва ми с пръст, далече в ливадата, полускрита в тревата, някаква кола и вика: -Е това е твойта кола. Отивам да гледам и какво? Няма гуми, няма джанти, полуразглобен двигател и частите нахвърляни в багажника... Питам го: -Какво е това, бре? -Ами така е. Почваш да стягаш и караш.
        Не съм имал особени успехи - едно трето място на състезание в Кюстендил. Пък и липсата на подходящи машини ме принуди да се откажа.

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        имаше учебник по "Автомобилно дело и автоспорт"
        Това стана доста по-късно. Дотогава беше спорт на любителска основа. Който имаше чичо в Америка, имаше и кола, и гуми, и части...Не даваха пари и за горивото. Даваха бензин А 76 от варел и добре омесен с водичка. Който иска друго да си купува. Какъв ти тунинг?! Вместо компресор слагахме една фуния пред карбуратора, че да загребва повече...
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #34
          От: Москвич 412 - 1974г.

          НЯМА ВЯТЪР,НЯМА ДЪЖ ,МОСКВИЧА ПАЛИ ОТ ВЕДНЪЖ!!!
          Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

          Коментар


          • #35
            От: Москвич 412 - 1974г.

            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
            Ама не се продава.
            Мераклия съм да стягам такава. Това ми беше първият състезателен автомобил.
            А един приятел даде на вторични дванайсетица на 41 000км! Беше ми я обещал. Тиквеник! Утехата е, че беше с горни скорости и с два фара. Ако това е утеха де...
            Аз имах такъв, дванайстак с 4 фара и нормални скорости. С 4цифрен сериен номер. С немски амортисьори (трябва да кажа, че докато държаха, около 70 000км, колата се държеше много добре на пътя) и със съединител на Борг и Бек и с фарове на Хела (някъде май имам останали един или два). И, най-важното, със старото тяло на термостата, с 3те отделни тръбички, а не със скапания тройник - превод за незапознатите, москвето ИМАШЕ парно. Както и да е, да не се отплесвам в спомени, че още ме е яд за тоя екземпляр. Купих го на 27 години и 61000км. 25 от тия години беше стоял в гаража на трупчета - това със сигурност, купих го от съседа, като хлапета сме играли вътре.

            Имаше още 3 такива в махалата. Единия замина за скрап отдавна, въпреки, че беше напълно здрав и надали беше минал повече от 20 000км. Хората разчистваха за строеж, а цената на желязото се беше вдигнала...
            Другият не става за нищо. Каран е редовно през цялото време и е товарен така, както се товари Москвич - до скъсване. Все още е някъде из плевните, но няма здраво място по него (буквално), собственика си го държи по сантиментални причини.
            Третият е на по-малко от 100 000, но не знам колко точно. Притежание е на един дядо, който веднъж на 2 седмици (ако е достатъчно топло) му бърше праха, а веднъж в месеца го пали и го разхожда много внимателно за около час.
            Състоянието на колата е близко до идеалното, само ония странни алуминиеви пръстени под тасовете са свалени (не знам дали ги пази).
            Засега отказва да продава, но докато преди беше непреклонен, напоследък се позамисля, та да видим. Ако реши да продава и ако нямам възможност да го взема (което е доста вероятно), ще се обадя тук, че е грехота да замине. Уникален.

            П.П. И четирите автомобила са произведени 1969та, дори са с поредни серийни номера, закупени са в един ден и с изключение на този, който попадна у мен, са на първи собственик. Всъщност, докато пиша, се сетих, че имаше още един, но той замина отдавна към Вторични суровини.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #36
              От: Москвич 412 - 1974г.

              bluebird дай снимки на Рила-та да се порадваме малко .
              Поздрави!
              Москвич 408 , оня бежовия с четирите фара !
              42°41'3.72"N 23°14'6.45"E

              Коментар


              • #37
                От: Москвич 412 - 1974г.

                Браво! Уникален Москвич!

                Коментар


                • #38
                  От: Москвич 412 - 1974г.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S6009474.jpg
Прегледи:1
Размер:103.3 КБ
ID:5266745
                  Рила 1400 - тук все още в предишния собственик.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6193.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5266746
                  Приемо-предавателно действие....

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6208.jpg
Прегледи:1
Размер:129.9 КБ
ID:5266747
                  Нелегално по пътищата на родината....

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6238.jpg
Прегледи:1
Размер:120.9 КБ
ID:5266748
                  Country road, take me home......

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6252.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5266750

                  Коментар


                  • #39
                    От: Москвич 412 - 1974г.

                    Това е наъ-уникално запазения Москвич който съм виждал!Честито за страхотната покупка!!
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • #40
                      От: Москвич 412 - 1974г.

                      Наско, мисля, че трябва да си направиш отделна тема и за Рилата.
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Москвич 412 - 1974г.

                        ...нямам думи просто Рила-та е уникална , гледал съм я и във Москвич Форума . но там нямам регистрация
                        а и няма да си правя докато не си купя и аз Москвич. Просто е уникална ...
                        На колко километра е ако не е тайна . Мерси за доставеното удоволствие от
                        страна на снимките на великолепната Рила .
                        И пожелавам ти бързо и лесна работа по нея
                        и това което си и намислил .
                        Поздрави.
                        Москвич 408 , оня бежовия с четирите фара !
                        42°41'3.72"N 23°14'6.45"E

                        Коментар


                        • #42
                          От: Москвич 412 - 1974г.

                          Много хубава кола!Харесва ми!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Москвич 412 - 1974г.

                            Първоначално публикуван от bluebird Преглед на мнение
                            Време е да свалим покривалата от моторизираните любимци и да им се порадваме на пролетните слънчеви лъчи.......

                            [ATTACH=CONFIG]312780[/ATTACH]
                            Много е хубав!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X