Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Москвич 412 - 1974г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Москвич 412 - 1974г.

    Дойде и моя ред да покажа автомобила от гаража, Москвич 412, произведен през 1974 г., току що навършени 90 000 км, старателно обгрижван през изминалите 35 години. Москвича закупих 2006та от Габрово, предишният собственик, Христо Тотев, се е грижил много старателно за колата, както си личи от състоянието й, все още не съм го пребоядисвал. Поставил съм нови гуми с бели кантове, гривни, тасове, стопове отзад и текущата смяна на консумативи.












    При всяко изкарване от гаража Москвича привлича погледите на хората, може би предизвиква у тях спомени от миналото. Спомнете си колко се чакаше преди 30 години за да може да си купиш нова лека кола.
    Наскоро се сдобих и с втори Москвич - Рила 1400, сглобен в Ловеч, но за него в друга тема.

  • #2
    До: Москквич 412 - 1974г.

    Браво! Уникален Москвич! С оригиналната едра решетка по ми харесва. На такъв Москвич 434 пройзведен 1974 година баща ми ме учеше да карам. Поздравления колега!
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #3
      До: Москквич 412 - 1974г.

      И на мен ми навя спомени. На такъв Mосквич се учих да разглобявам мотор. Един комшия му правеше основен ремонт за добър ден, а аз му подавах падналите в пръста гайки. Бях не по висок от калника на Mосквича....


      модератор:
      Имената на моделите се изписват с главна буква, пък били те и производни на АЗЛК.
      Последно редактирано от м20_маниак; 08-09-09, 22:33.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        До: Москквич 412 - 1974г.

        Дааа.... в такова чудо съм пораснал... и го погребахме преди 3-4 години на повече от 600 000 км и 9-10 ремонта. Леле, колко части за това чудо съм изринал от гаража, ама кой да ти знае, че след време ще се превърне в антика

        Колега, превключвателя на мигачите наистина ли е оригиналния?
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #5
          До: Москквич 412 - 1974г.

          Наско, забрави да споменеш (или по-скоро да се похвалиш), че с тази кола не оставяш на другите наградите по ретро ралитата. Без съмнения най-добрата кола в "Клуб Москвич България"

          Коментар


          • #6
            До: Москквич 412 - 1974г.

            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
            Колега, превключвателя на мигачите наистина ли е оригиналния?
            Превключвателя е оригинален като компонент, не е от 1974г., сменил съм го със запазен. Стария беше традиционно унищожен от слънчевите лъчи.

            Коментар


            • #7
              До: Москквич 412 - 1974г.

              Тоя Москвич съм го виждал в Добрич , беше паркиран пред съседния блок .

              Коментар


              • #8
                До: Москвич 412 - 1974г.

                Наско извинявай но нали гумите са ти с рингове не с кантове?

                Коментар


                • #9
                  До: Москвич 412 - 1974г.

                  Много хубава кола,поздравления! Фабрично ли е без страничните мигачи на предните калници?
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    До: Москвич 412 - 1974г.

                    През 1974г. Москвич 412 остава без кръгли мигачи на калниците и предната броня става цяла.
                    По-късно същата година и уредите са заменени с такива като на 2140, с разликата, че са надписани на руски.

                    Коментар


                    • #11
                      Снимки









                      Снимки от събора на Клуб Москвич, провел се 7 - 11 април 2010г.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Москвич 412 - 1974г.

                        Най красивия Москвич 412 който съм виждал! Браво!
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #13
                          До: Москвич 412 - 1974г.

                          Страхотна машина найстина е в уникално състояние интересно ми е колко ли такива бройки има в такова състояние

                          Коментар


                          • #14
                            До: Москвич 412 - 1974г.

                            Аплодисменти!
                            Красавчик!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Москвич 412 - 1974г.

                              Прекрасен е.Браво.
                              0осем9осем7шест0осем7едно
                              Миро

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X