Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Варшава 223

    Напълно заслужени адмирации и от мен, колата изглежда превъзходно, браво колега!

    Коментар


    • От: Варшава 223

      Днес с Варшавата се снимахме...


      Ето го резултата, на мен много ми харесва!
      http://youtu.be/JvbeQqby2K0

      Коментар


      • От: Варшава 223

        До куфарите! Съответен костюм няма ли да си ушиеш
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Варшава 223

          Страхотно е!
          Върна ме 20-тина годинки назад, '90-'93-та работех в поделението в Казичене, токущо завършил бившето "ПЖИ".
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • От: Варшава 223



            Оказа се, че може да се качи по по-нормален начин видеото. Всъщност, то се получи като следствие на фотосесията на колата и влака. Първоначално нямахме за идея и аз да се появявам в кадър, но gopro-то от колата ме е хванало и мене. Можеше да облека костюм ако знаех, че ще се снимам и аз. Локацията е издържана в стила на 60-те - това е едно разтоварище до гара Казичане, с настилка паваж. За пушекът - парен локомотив без пушек изглежда според мен поне, незавършен като образ.
            Професионални снимки ще кача в последствие, когато са готови. Това горе съм го щракал с мойта сапунерка и е само за подсказка.

            Коментар


            • От: До: Варшава 223 - няколко въпроса.

              Здравейте ,имам победа м20 в доста лошо състояние, може ли да ми дадете някава идея дали някъде можe да се намерят ламарини за тази кола...врати,калници,капаци. Имам и двигател който е напълно рециклиран и скорости които продавам

              Коментар


              • От: До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                Отдавна не съм писал по темата. 2014г. беше добра за Варшавата.
                Няколко пъти бяхме сватбари...


                Лятото със Сашо й оправихме дребните забележки по визията. В добавка поставих комплект нови фарове с каски, както и нови основи на предните мигачи. Стана много добре...


                Лъснах й лайсните с препарат:


                И естествено, ходихме по ретро паради:


                Полските класики в действие - Полски ФИАТ 126п, Полски ФИАТ 125п и Варшава 223:




                И в Сърбия ходихме, върнахме се с купа, получи се отлична разходка.




                И за край на сезона сега в събота сменихме задния мост. Диференциалът имаше повишена хлабина и при смяна на предавки се чуваше характерното дзън. Отдавна му бях хвърлил око, дойде му времето най-накрая.
                Рециклирахме диференциал от друга Варшава. Лагерите на касетата ги сложихме японски, Koyo. Лагерчето на пиньона обаче се оказа костелив орех - заради нестандартния размер (лагер 304 с вътрешен диаметър 18мм вместо 20, както е обикновено), се наложи доставка от Полша. Сложихме навсякъде нови семеринги, хубаво масло и стана идеално:


                Никакъв шум, никакви вибрации. Супер!

                Коментар


                • От: Варшава 223

                  Похвално !
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Варшава 223

                    Карданният вал е слабо място на М-20 Победа и нейните наследници - Варшава, Жук и Ниса. Той е дълъг и тежък и без междинна опора като на Волга М21. Особено при неумело шофиране (каране с ниска скорост на директна предавка и претоварване), шлицевото съединение излиза от строя. От луфта в шлиците се получават характерни вибрации при 80-100км/ч, както и се съкращава живота на каретата. Решението е само едно - смяна с нов.
                    На моята Варшава след 92000км съвсем нормално си го има луфта в шлиците. След смяната на задния мост вибрациите на висока скорост осезаемо намаляха, но не изчезнаха напълно.
                    След известно търсене си намерих чисто нов кардан - комплект. Полско производство.
                    Като сложим, че предният мост комплект е чисто нов (смених го 2013г.), задният е нов, сега и кардана ще сменя, излиза, че от старата ходова част май вече нищо не остана.





                    Новото си е ново... Луфт в шлиците няма. Остава да гресирам шлиците през гресорката и да вкарам трансмисионно масло в каретата (и те си имат гресорки). Това упражнение се повтаря на всеки 3000км.


                    Електроинсталацията при Варшава е както при Победа - с "+" на маса. Генераторът е 18А. Е, купих си същия нов, само че от Жук / Ниса от 70-те - с колосалните 25А - това е най-мощния постояннотоков генератор за този двигател. Визуално обаче е същия като стария, а аз държа колата ми да е в оригинален вид. В България на практика почти няма оцелели Варшави с "+" на маса и постояннотоков генератор като моята. Всичките са с алтернатори и "-" на маса.



                    Коментар


                    • От: Варшава 223

                      Мaй ти липсвa сaмо един"Полонез" в супер полскaтa колекция!Дaли не събудих "крaстaтa"?Стрaхотни сa ти aвтомобилите !Похвaлно!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Варшава 223

                        Благодаря! Полонез в добро състояние у нас е практически нереално да се намери - до колкото знам никога не са внасяни масово в България. Като дете съм имал поне 3 полонеза с батерии, имаше едни такива със светещ буркан на покрива - милиционерски. Формата му е красива, и отвътре не е зле. Не съм карал никога, но Полски ФИАТ, на който е базиран Полонеза съм карал и Ладата по ми харесва от него.

                        Коментар


                        • От: Варшава 223

                          Момчиле, във Бърдарски геран има един бял Полонез все още се движи. Като го видя ще го снимам.
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • От: Варшава 223

                            Aз едно време в сервизa дето рaботех имaх честa дa прaвя ходовa чaст нa един достa зaпaзен в движение си беше ,приключение си е,дa му смениш и aмбриaж,но кaто aнтикa си струвa ,интереснa полскa мaшинa!Доколкото 125,нaистинa Лaдaтa си е клaсикa,но Фиaткaтa е бързaк и тaковa имaх нa редовнa профилaктикa от редовен клиент,достa години си го кaрa човекa!С хубaвa дейност си се зaхвaнaл.Успех!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Варшава 223

                              Реших да ви покажа още нещо, което чака ред за поставяне на Варшавата:




                              Че е волан за Варшава, Жук и Ниса е ясно. Ама какво му е на този, дето е монтиран в момента?
                              Просто след дълго търсене най-накрая си намерих нов немонтиран полски волан - снимал съм му и знаците от завода - същите са като на емблемите за волан, явно ги е произвеждал един завод. има още да го поизчистя, че докато е седял, някой нещо е пръскал с червен грунд, та и по него има... А този на колата е български. Разликата като форма е никаква, но като цвят нашия е черен, а полския леко сивее. Ще каже някой, че това никой не го знае.
                              Да де, ама на ретро парадите много народ са карали Варшави, Жукове или Ниси и нееднократно са ми коментирали волана, че бил български... Е, пак ще стане полски.
                              Ето и две снимки на светло:
                              Оригиналният нацепен от времето волан с особения несъвсем черен полски цвят:

                              И българския черен волан - не че е лош, ама айде като има полски, ще е с полски:


                              Воланът е отвратителен за смяна - кабелът за клаксона минава през целия дълъг 1,50м кормилен вал, че и през кормилната кутия...

                              Коментар


                              • От: Варшава 223

                                Ровейки из склада открих маслен филтър от Варшава. На някой да му трябва?


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20141229_001.jpg
Прегледи:1
Размер:114.4 КБ
ID:5632183
                                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X