Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Варшава 223

    Много добри клипчета. Двигателят със стоящи клапани не трепва, много спокойно работи. Оправи ли токовете?
    На моделчето на Де Агостини и аз съм му хвърлил око...

    Коментар


    • От: Варшава 223

      Моделчето наистина е добре направено,спазена е пропорцията на колата.Имаше огледала и чистачки,махнах ги нарочно,стояха много изкуствено.de agOstini(горе съм сбъркал)По токовете нищо не съм правил,светлините се появиха,обаче само когато е на дълги и се пускат със закаснение 20сек.Стоп светлини няма,спирачна течност има.Когато имам повече време,ще проследявам кое каде се губи.Реших да поставя останалите странични лайсни,като по-лесно,но останалите ми скоби са негодни.Казаха ми,че за Москвич все още се продават и били същите.Търсих в магазините за руски авточасти,но нямаше.В един магазин на Цар Симеон ми предложиха едни пластмасови "копки",изглеждаха,че ще свършат работа,но не свършиха.Купих едни болтчета с кръгла глава от Евро Болт,стават,много плътно прибират лайсните.

      Коментар


      • От: Варшава 223

        Днес се възползвахме от хубавото време и си организирахме една малка среща на любители на полското автомобилостроене.
        Всичко започна така:






        Ето го и Фичо:


        Паркирахме се ние:










        А ето и един случайно взел се Симсон. И той е в оригинален вид.





        На светофара:


        И така - чак до тъмно!



        СНИМКИ
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: Варшава 223

          Красота!Фичо спокойно може да паркира и се вози във Варшавата!

          Коментар


          • От: Варшава 223

            Поздрави за срещата на полските автомобили Момчиле! Прекрасни снимки!
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • От: Варшава 223

              Благодаря за високата оценка!
              Да напиша и нещо за Варшавата.
              През тази година съм изминал около 6000 км. с нея - без никакви проблеми.
              По тази причина на практика не съм правил ремонти, като изключим, че довърших спирачната система - поставих руски накладки със занитено феродо и холограмен стикер - производство на някакъв завод в Уляновск, за който на опаковката се твърди, че е доставчик на УАЗ. Изглеждат качествени и колата спира наистина добре с тях.
              Масло и филтър за фино пречистване на маслото сменявам на всеки 3000 км, както е по инструкция. В момента карам с Total Quartz 5000 - 15w40. Качествено минерално масло, което напълно подхожда на двигателя на колата. На загрят двигател държи 2 атм. на празен ход, което е нормалната стойност за изправен двигател. Заводът позволява налягането да пада до 1 атм.
              Поставих кабели за свещи на чешката фирма Tesla. Винаги съм бил много доволен от техните продукти. На Варшавата пасва идеално комплекта за ВАЗ 2101 - 2107. Аз сложих за Нива, с удължен кабел от бобината до делкото, защото се съмнявах дали нормалния кабел ще е достатъчно дълъг.
              Смених и самите свещи. Варшава 223 фабрично е с чешки свещи PAL. Аз поставих точно такива - само че сега завода PAL е преименуван на BRISK. Колата си работеше отлично и с предишните свещи, просто реших да ги сменя.
              Имах проблем с течове от челното стъкло. Напълних пространството между уплътнението и ламарината, както и между стъклото и уплътнението с прозрачен силикон. За сега изглежда, че не тече.
              Старите калобрани, които бяха български, с еленчета - за ГАЗ 21, се разпаднаха. Поставих нови руски за УАЗ, без надписи. Обработих ги малко с макетния нож, за да прилягат точно по извивките на Варшавата. Изглеждат прилично, а и са с дължина, която прави невъзможно да бъдат скъсани от гумата при качване на бордюр на заден ход.

              Така като гледам времето, довечера пак ще качвам снимки.
              Днес от 11 на Ал. Невски ще има събор на Трабантите - ще се разходя с Варшавата да разгледам...
              Последно редактирано от m_g; 07-11-10, 08:00.

              Коментар


              • От: Варшава 223

                Днес беше ден за ремонти. Със Стоянчо се захванахме с лечение на долната панта на дясната предна врата. Във въпросната панта имаше значителен луфт и в следствие на него вратата не се затваряше добре, тропаше и драскаше боята на средната колонка. По принцип пантите са слабо място на Варшавата, останало по наследство от Победата. Почти няма Варшава, на която вратите да не са увиснали и да не се затварят с ритник. А и моята е удряна точно в тази врата - проблемите с пантата вероятно са резултат от удара. Та как процедирахме ние?
                Първо свалихме декоратиената алуминиева лайсна, покриваща прага под вратата. Винтчетата са над 10, обикнвено са замазани, но при мен се развиха много лесно. След това свалихме вратата. За целта отвихме седемте винта, които я закрепват за горната и долната панта. Преди това махнахме шплента и свалихме щифта на ограничителя на отварянето.


                Само при свалена врата има достъп до два от винтовете, закрепващи долната към колонката. Тук се почнаха мъките - винтовете бяха здраво запекли, а за зла беда горелката не беше под ръка.

                Използвахме наличните инструменти:

                Ударната отвертка е незаменимо средство при работа по силно затегнати резбови съединения.
                Стоян предложи временно да сложим пантата от неговата кола, но се оказа, че там отвиването без горелка е сложно и се отказахме. Решихме да караме Варшавата до стругаря без долна панта. След като с адски мъки отвихме проклетата панта, сложихме вратата обратно само на горна панта, затворихме я, и се отправихме към стругаря.
                Ето как изглеждаше бойното поле:


                Отиваме ние в Лозен. Оста на пантата, която беше за смяна, оригинално е с диаметър 8мм. Имахме материал на 9мм и 10мм. Стругарят разпроби старата ос, и с доста усилия и заклинания успя да я избие. Оказа се, че частта на пантата, която се върти около оста, има значително износване. Реших да се райберова на ремонтен размер 10мм - самата панта е достатъчно масивна. Нашият стругар изработи подходяща ос от неръждаема стомана. Ето е готовата панта - стана наистина добре:


                Следва отново сваляна на врата, монтиране на долна панта, монтиране на врата и регулиране на луфтовете. Свършихме работата в Лозен:
                Минахме всички външни и вътрешни резби с инструмент, за да си нямаме проблеми при монтажа. Намазани с масло, всички винтове паснаха без проблеми.



                Финалният резултат:





                Вратата се затваря идеално и няма никакви излишни луфтове - вече не хлопа и не скърца. Само плътно туп - както другите врати.
                Тамън събирахме Варшавата, и се появи колегата от форума Ники. Ходихме му на гости, разглеждахме УАЗове и си прекархме чудесно.
                Специални благодарности на Стоян за оказаната помощ.
                Ето една снимка и на неговото чудовище, което се спотайва под чергилото:

                Коментар


                • От: Варшава 223

                  Браво момчета аз правих същия ремонт на същата врата и на същата панта За целта разпробих главите на болчетата заащото беше невъзможно да ги отвия дори и с голям чук и ударна отверка ( говоря само за болтовете на долната панта ) после отсякох малко от ламарина на задната част на гредата която държи вратата за да мога да изкаарам гайките и да си пройзведа нови . Гайките представляват едно правоъгълно парче стомана с два отвора със ситна резба . И при мен проблема беше , че вратата опираше в средната колонка и отлепи боята на преддния калник .

                  Коментар


                  • От: Варшава 223

                    Браво на вас, все си намирате отлични забавления! И също така гледам, че Стоенчомобила напредва! Супер!
                    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                    Коментар


                    • От: Варшава 223

                      Миналата неделя се събрахме две Варшави и уникалния Трабант де лукс и ходихме на Боровец. Ето видео от разходката:
                      http://www.youtube.com/profile?user=.../3/WPI9bPQS8wA
                      Качил съм няколко клипчета - от отиването, от курорта и от връщането - виждат се в менюто отдясно.
                      Много добре си прекарахме , то се и вижда от видеото. Варшавата се държа отлично.
                      Ще кача и снимките - мисля, че много добре се получиха.

                      Коментар


                      • От: Варшава 223

                        Ей, прекрасно пътешествие сте направили. Из прекрасни места. Браво. Да ти кажа нещо, което ми прави впечатление.

                        Много странно изглежда цялата работа. Нереално. Колите са на по 30-40+ години, а са като чисто нови. Явно и безкомпромисно изрядни технически. Където може да се кара - явно се кара и се шпори юнашки. Така трябва! Браво! Натискай с лъскавата обувка, големият разчекнат педал- колкото може. Размърдай я тая тежка, въртяща се карантия до дупка.
                        Последно редактирано от Тодор Живков; 28-11-10, 21:15.

                        Коментар


                        • От: Варшава 223


                          Ето обещаните снимки:
                          http://jiguli.snimka.bg/automobiles/...vec.552908.all













                          Коментар


                          • От: Варшава 223

                            Много готина фотосесия!Три красавеца на едно място.

                            Коментар


                            • От: Варшава 223

                              Уникални снимки, браво за ентусиазма!

                              Коментар


                              • От: Варшава 223

                                Страхотно! Искам и аз такъв късмет да се разходя с един такъв ретро параход ! Сигурно са нещо уникално на живо...не помня да съм виждал Варшава.
                                https://www.facebook.com/JDMClassicsBG

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X